Stichting Lindenhof in nieuwe behuizing Grote investering voor na-oorlogee woningen SCHIEDAM Schiedammers van hier., endaar.. DE HAVENLOODS Portefeuille overgeheveld Activiteiten in De Erker Fotowedstrijd bij Scouting Praten over Godsbeelden Stokpaardje van wethouder uit de startblokken Zwaard van Damocles College als een slak CHOCOLADELETTERS Jantje Beton gul bedacht Pianoconcert Promotie voor Harpe Davids Spreekuur Werkwinkel Wilgenknotters zoeken helpers Mien met de mandolien achterhaald denkbeeld BOTERSTAVEN Lezing over vogels Maatschappelijk Werk Bingo-dansant BOTERLETTERS DINSDAG 19 NOVEMBER 1991 SCHIEDAM In verband met de wegens ziekte langdurige af wezigheid van wethouder J.G. van Kleef hebben B en W vorige week besloten zijn portefeuille te verdelen over de verschillende wethouders. De coördinatie Sociale Vernieu wing wordt overgeheveld naar de portefeuille van wethouder Zijdeveld. Hij krijgt tevens de tijdelijke waarneming wat be treft de onderdelen arbeids marktzaken en de beleidsmatige en uitvoerende taken van de Ge meentelijke Sociale Dienst. Wethouder Wiegman neemt de tijdelijke waarneming op zich wat betreft Onderwijs (waaron der volwasseneneducatie) en de financiële en organisatorische aspecten van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Wethouder De Leede krijgt bij zijn portefeuille de onderdelen maatschappelijk werk, kinderopvang en beleid inzake (de emancipatie) van vrouwen, minderheden en het anti -discriminatiebeleid. Burge meester Scheeres neemt het on derdeel Straatnaamgeving tijde lijk waar. SCHIEDAM— In Wijkcen trum De Erker wordt zondag 1 december een thee-dansant rond Sinterklaas gehouden. De mid dag is niet voor kinderen be stemd. De toegang bedraagt f 2,50, de zaal gaat open om 14.00 uur en de middag duurt tot 17.00 uur. Een weekje eerder, zondag 24 november, wordt er in De Erker een internationale kookles gege ven. Dit keer staat de Spaanse keuken centraal. De kookde monstratie begint om 13.00 uur. De kosten bedragen f 2,50. Voor beide activiteiten kan men zich opgeven bij het wijkcen trum, telefoon 4.267.767. SCHIEDAM Voor de vijfde maal hielden alle Schiedamse scoutinggroepen een fotowed strijd voor hun leden. Zaterdag 16 november vond de prijsuitrei king plaats van de 'scoutfofé'. Een deskundige jury, bestaande uit fotograaf Van der Waal, beeldend kunstenaar Michel Snoep en groepsvoorzitter Hen- ny Hooymeijer, kozen winnaars uit verschillende leeftijdsgroe pen. De bevers van de Franciscus Lo- dewijkgroep kwamen in hun ca tegorie als beste uit de bus. De bevers, jongens en meisjes van 5 tot en met 7 jaar, hadden zich verkleed en geschminkt en zich zó van hun beste kant laten zien. De welpen van de Burgemeester van Haarengroep hadden een sprookje weergegeven waarmee zij de eerste prijs behaalden in de categorie 7- tot 10-jarigen. Dorien Kramer van de Tono- groep won de eerste prijs bij de 10- tot 14-jarigen. Wegener huLs-aaohulstaLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax advert afd.: 010 - 4 699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Post"1 3130 AH Vlaardin Vlaardingen. Postadres: postbus 306, AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: Nico Heynen (tel. privé 010-4.101.215). DISTRICTVERKOOPLEIDER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860- 19587) ACCOUNTMANAGER: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondent: Ronald van Oud- heusden (sport), Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4 270.879) en Nans Wolters (tel. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag hi Gchiedam, Grof m is een uitgav i-huisbladen b. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doorn. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 SCHIEDAM De Stichting Lindenhof houdt 21 novem ber een open dag. De Linden hof, voorheen het Schiedam se Weeshuis aan de Lange Achterweg, is uitgegroeid tot een organisatie met een groot aantal projecten gericht op de opvang van opgroeiende kinderen. Lenie Tettero is één van de projectleidsters. Zij legt uit dat de stichting een multi functionele instel ling is voor de Jeugdhulpver lening. De Lindenhof kent verschillende vormen van kinderopvang. Een onderdeel daarvan zijn de drie leefgroepen waarin meisjes wo nen in de leeftijd van dertien tot zeventien jaar. „In die groepen proberen wij een gezinssituatie te creëren. De meisjes kwamen in de leefgroepen terecht door problemen veroorzaakt door (stiefjouders." Volgens de pro jectleidster kan worden vastge steld dat deze kinderen slachtof fer zijn geworden van de om standigheden waarin zij verkeer den. De oorzaak ligt meestal bij sexueel misbruik en/of lichame lijk- en emotionele mishandeling of verwaarlozing. Daarom is het ook niet onbegrijpelijk dat die meisjes enigszins zijn ont spoord." Lenie Tettero vertelt dat dit niet de enige leefvormen zijn die door de Stichting Lindenhof in het leven zijn geroepen. Er be staat namelijk ook een opzet waarin een mentor een zelfstan dige woonruimte heet in een wo ning en dat vier jongeren in dat huis de beschikking krijgen over een eigen kamer. Doordat de mentor dag en nacht aanwezig is, ziet de stichting dit als een intensieve begeleiding bij ka merbewoning. „Deze training is hoofdzakelijk gericht op oudere kinderen tot ongeveer negentien jaar. Zij passen niet meer in een leefgroep omdat zij daar te oud voor zijn". De leidster verklaart: „Dat deze aanpak in het algemeen geslaagd genoemd kan worden, hoewel het de ene keer beter uitpakt dan de andere keer." Weer een andere wijze van op vang vertonen de twee gezins huizen, waarin (beroeps)ouders wonen die zelf kinderen hebben en daarbij kinderen opvangen vanaf de leeftijd van vier tot zes tien jaar. Continue begeleiding van een staflid van de stichting zorgt er voor dat de ouders wor den bijgestaan bij de opvoeding van het kroost. Het Boddaertcentrum, dit is een buitenschoolse opvang met hulp voor kinderen en ouders, is te vens ondergebracht bij de Lin denhof. Verspreid in de regio heeft de stichting achttien pro jecten met een capaciteit van 120 bedden. Deze opvang is te vin- Algemeen directeur Koppejan (links) met een medewerkster poseert voor het nieuwe onderkomen aan de Tuin den in Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis. Daarnaast is er een crisisopvang in Spijkenisse die bestemd is voor jongeren woonachtig op de Zuidhollandse eilanden. Mensen die nader kennis willen maken met de Stichting Linden hof kunnen dat voornemen op donderdag 21 november verwe zenlijken. In verband met de in gebruikneming van een nieuw kantoorpand aan Tuinlaan 80, staan op die dag namelijk de deuren van het gebouw van 16.00 tot 18.00 uur open voor het publiek. ROMMELMARKT Klup- huis Oost houdt zaterdag 23 no vember een rommelmarkt. On geveer dertig tafels staan dan over de gehele benedenverdie ping opgesteld met allerhande artikelen. De entree is gratis. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Het adres is Kluphuis Oost, Galilei- straat 86. SCHIEDAM Tijdens de Ge meente- en parochieavond op dinsdag 26 november houdt pas tor Adrie de Lange, die in het dekanaat Rotterdam werkzaam is als volwassenenkatecheet, een inleiding over het thema 'Over Godsbeelden gesproken'. Tijdens de avond wordt stilge staan bij het feit, dat mensen niet zonder beeldvorming over God kunnen spreken en tegelij kertijd door bijbelse teksten worden gewaarschuwd om God niet vast te leggen in beelden. De inleiding duurt ongeveer 45 minuten, waarna gelegenheid is tot onderlinge gedachtenwisse- ling. Plaas van samenkomst is De Ark aan het Hargplein 101. De avond begint om 19.45 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Met vuur werk, ballonnen en speeches is inmiddels in de Roëllstraat en omgeving een start ge maakt met een gedeelte van de renovatie van 450 wonin gen. Deze grootschalige reno vatie moet leiden tot een bre der aanbod van woonruimte in Nieuwland en verhoging van de woonkwaliteit. „Het is een uniek project", zegt A. Veldman, van de afdeling technische Zaken van het Ge meentelijk Woningbeheer. Per woning wordt f 80.000,- geïnves teerd, dat is heel veel voor een na-oorlogse woning. In het ka der van het Beheerplan is het een van de eerste projecten". Het gehele project betekent een ingrijpende verbetering voor de huurders die op basis van vrijwil ligheid kunnen beslissen deel te nemen aan de renovatie. Het plan omvat een groot aantal ver beteringen die standaard worden uitgevoerd voor alle woningen. In dit pakket zit mechanische ventilatie en vernieuwing van de keuken, badkamer en toilet, dubbele beglazing en verbete ring van electrische installaties. Daarnaast zorgt variatie in nieu we en grote balkons en de kleu ren van de gevels voor meer her kenbaarheid van de verschillen de woonblokken. Leuk detail van bijvoorbeeld de woningen aan de Nieuwe Dam- laan vindt Veldman de zweven de balkons, die hangen aan een hijsbalk. Door deze balken te laten begroeien kunnen een soort hangende tuinen worden gecreëerd. Modelwoning aan de Johan de Wittsingel. Ondanks al deze voorzieningen blijven de huren aan de lage kant en zullen gemiddeld wor den verhoogd met f 140,- per maand. Dit betekent dat de hu ren globaal f 450,- bedragen. „Tot nu toe zijn daar geen be zwaren tegen ingediend", aldus Veldman. Heel bijzonder Het publiek vertoont veel be langstelling voor de renovatie. De modelwoning werd bijvoor beeld druk bezocht. „Het is ook heel bijzonder wat er gaat ge beuren. Als ik naar de landelijke situatie kijk dan blijkt dat alleen in Overschie ook een dergelijke investering wordt gedaan." Binnen dit project zullen twee flats aan de Burgemeester van Haarenlaan een dakopbouw krijgen van twaalf houtskelet- nieuwbouwwoningen. Deze wo ningen bevatten drie- en vier ka mers. Door het installeren van liften zijn zowel de nieuwe als de huidige bewoners gediend. In zijn speech tijdens de officiële start van de renovatie zei wet houder Adri Reijnhout het van de huidige bewoners onverstan dig te vinden om de ongemak ken van de renovatie te ont vluchten door een ander huis te betrekken. „Dat is een voor beeld van korte termijn den ken", zei hij vermanend. „De zittenblijvers zullen naar mijn stellige overtuiging uiteindelijk de vruchten plukken van de juis te beslissing om te blijven en mee te werken aan het verbeter proces". SCHIEDAM Door het voe ren van een actief beeld kunstbe leid ontving de gemeente Schie dam de afgelopen drie jaar een financiële bijdrage van de pro vincie Zuid-Holland. De voor waarden die de Provincie in het verleden stelde gaan echter voor de komende periode op de hel ling. Een van de voorwaarden die aan wijziging onderhevig zijn, is de afschaffing van de pro vinciale beroepskostenvergoe ding voor beeldende kunste naars. Een ander ingrijpende maatregel heeft betrekking op de criteria waarop kunstenaars beoordeeld op zijn/haar profes sionaliteit. In een rapport van de Culturele Raad Zuid holland, waarin de onderzoekresultaten van zes middelgrote gemeenten op het gebied van kunst enkunste naarsbeleid zijn opgetekend, concluderen de onderzoekers 'dat bijna alle gemeenten een lage drempel hanteren bij het inschrijven van kunstenaars'. Slechts 40% van deze kunste naars blijkt professioneel te wer ken. En dan is er nog niet echt gekeken naar de kwaliteit van het werk. De conclusie is dat er een stren ge selectie zal moeten komen op de professionaliteit van de kun stenaar/aanvrager voor een gel delijke tegemoetkoming. Tevens zal er een beoordeling moeten komen van de kwaliteit van het werk. Die selectie kan in handen worden gegeven van een onaf hankelijke provinciale ommis- sie. Deze en andere voorgenomen wijzigingen, voortvloeiende uit het onderzoek, komen ter dis cussie op woensdag 20 november in de aula van het Stedelijk Mu seum. De avond wordt ingeleid door drie sprekers waaronder voorzitter Z. Stoker van de ge meentelijke Adviescommissie en directeur M. Peeters van het Centrum Beeldende Kunst in Dordrecht. De avond staat onder leiding van waarnemend museum directeur Tjabbes en begint om 20.00 uur. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum treedt het Kerkkoor der Hervormde Gemeente op 23 november voor het voetlicht. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang inclusief het programma bedraagt f 3.50. SCHIEDAM Stagnatie, ontluistering, laag uitvoerings tempo, ontevredenheid... Dat waren de woorden die dit jaar hun stempel drukten op de Al gemene Beschouwingen (na de commissiebijeenkomsten eind vorige week afgerond met en raadsvergadering). En het leek anderhalf jaar ge leden allemaal zo mooi. Einde lijk kreeg Schiedam dat 'broodnodige' college van PvdA, D66 en Groen Links. Het zou, viel regelmatig te ver nemen, nieuwe impulsen ge ven aan de lokale politiek. Dat het veelal bij verbale im pulsen zou blijven, kon men toen nog niet bevroeden. Maar dat werd wel duidelijk tijdens deze laatste begrotingsdebat ten. En het was niet alleen de oppositie die harde woorden gebruikte. Waar CDA'er Baart sprak van 'onacceptabel geklungel' van het linkse colle ge, haalde Van Wijk van de WD 'de wagen met vierkante wielen' uit de garage. Nee, ongezouten kritiek was ook afkomstig van de college partijen. PvdA-fractieleider Bakker had het over 'het colle ge van de grote vertraging'. Houtkamp (D66) introduceer de de term 'faalfactoren' en volgens Oomens van Groen Links lijdt het de ploeg be stuurders aan een 'gebrekkige motoriek'. En het college, het zat erbij en keek er naar. Gretig werd het grootste deel van de ingedien de amendementen en moties overgenomen. Meewarig schudde menig raadslid het hoofd. Toch leken deze Algemene Beschouwingen het pijnlijkst voor PvdA'er Bakker. Hij vroeg het college een speciale raadscommissie in te stellen die zich nu echt gaat bezighou den met sociale vernieuwing (voor de goede orde: al ander half jaar het stokpaardje van het linkse college !J. Bakker voelde zich bezwaard, want hij realiseerde zich dat er een mo ment aanbreekt waarop politici nog slechts worden gezien als sprookjesvertellers. Wellicht slak die bocht...(BW) de Banketbakkerij Vincent v.d. Bosch Westfrankelandsestr. 93 Schiedam Tel: 4268883 SCHIEDAM Schiedammers hebben tijdens de collecte van het Nationaal Jeugdfonds voor Jantje Beton flink in de beurs getast. In totaal haalden de col lectanten (waaronder drie scou tinggroepen) f. 9.703,95 op. De helft van deze opbrengst komt direct ten goede aan het jeugdwerk in Schiedam en met de andere helft financiert het Nationaal jeugdfonds jeugdpro- jecten in het hele land. Dit zijn bijvoorbeeld speelotheken, kin derboerderijen, speeltuinen, scouting en jeugdcircussen. VLAARDINGEN Pianist Freek Haverkate geeft zondag 24 november een concert in de muziekkamer van het Visserij museum. Op het programma staan werken van Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Fréderic Chopin, Richard Wagner en Franz Liszt. De aanvang is 15.00 SCHIEDAM Tijdens het 81e nationale bondsconcours van de Nederlandse Federatie voor Christelijke Muziekverenigin gen in Zaandam op 9 november jongstleden, promoveerde Har pe Davids naar de Ere-afdeling van harmonie orkesten. Het harmonie orkest van Chris telijke Muziekvereniging Harpe Davids speelde twee werken van Nederlandse componisten. De jury was van mening dat de over tuigende manier waarop de stuk ken werden gespeeld een pro motie naar de ere afdeling waard SCHIEDAM Vrouw en Werkwinkel houdt elke tweede dinsdag van de maand een open spreekuur in het Gewestelijke Arbeidsbureau Nieuwe Water weg Noord, Laan van Bol'Es 3. Men kan hier terecht voor vra gen op het gebied van opleidin gen, beroepen, mogelijkheden op de arbeidsmarkt, solliciteren, het starten van een eigen bedrijf of regelingen voor herintreed- sters. Het spreekuur is geopend van 09.30 tot 11.30 uur. Verdere in formatie via telefoon 01880- 14252. VLAARDINGEN - De werk groep Delfland Vlaardingen gaat op 23 november weer beginnen met het knotten van wilgen langs de Vlaardinger Vaart. Het vori ge seizoen hebben zo'n vijftig vrijwilligers meegedaan aan het knotten en en snoeien in de wijk Holy en langs de Trekkade. Voor het knotten in de komende winterperiode zal op 12 zaterda gen weer het nodige werk wor den verzet. Door verhuizing e.d. vallen ieder jaar enkele vrijwilligers af, reden waarom de werkgroep op zoek is naar vrijwilligers die hun plaats willen innemen. Het werk is voor iedereen tussen 15 en 65 jaar goed te doen. Man nen en vrouwen van die leeftijd die eerst eens willen komen kij ken zijn welkom op zaterdag 23 en 30 november, als de werk groep aan het werk is bij de Vlaardinger Vaart aan het smal le fietspad in de richting van Schipluiden. De plek is uitste kend per fiets te bereiken. De bomen staan iets ten noorden van het ge kend café. Meteen meedoen kan ook. Men moet dan wel warme kleding aandoen en een lunchpakket meenemen. Er wordt geknot van 10.00 tot 15.00 uur. Instructie wordt ter plaatse gegeven. SCHIEDAM Het Eerste Schiedamse Mandoline Orkest (ONI) is een springlevende mu ziekvereniging van 76 jaar. Het orkest bestaat uit negentien le den, waaronder niet alleen man dolinespelers maar ook vier gita risten en een bassist. De vereni ging maakt deel uit van het Al gemeen Muziekoverleg Schie dam en verzorgt regelmatig concerten op festivals, koffie concerten en in bejaardenhui zen. „Het imago dat mandoline-ge zelschappen nog steeds met zich meedragen is dat van een kneu terig clubje dat melodietjes speelt die vroeger door leden van het AJC werden gezongen, zoals: 'de lanen op, de lanen in'," zegt bestuurslid mevrouw Soeters. „Nou dat is een totaal achterhaald denkbeeld", bena drukt zij. „Wij spelen hele se rieuze muziek." Daarbij wijst zij op de mogelijkheid om als keuze vak op de conservatoria in Rot terdam en Amsterdam, mandoli ne te kiezen. Vrijdag, 22 november verzorgt ONI onder leiding van Olga Val- kenburgh een jaarconcert in dé Magnalia Deï-kerk, Albarda- straat 67. Bach, Vivaldi en een sonatine van Mozart. Verder verleent het gitaarduo Hulst-'t Hart zijn medewerking. Het concert begint om 20.00 uur. Belangstellenden die het leuk vinden om in groepsverband mu ziek te maken kunnen een repe titie bijwonen die elke woens dagavond gehouden wordt in de Magnalia Deï-kerk van 20.00 tot 22.30 uur. SCHIEDAM Op de voorpa gina van de eerste campagnek rant Schiedammers van Overal en Nergens, die kortgeleden is verschenen, prijkt een foto van bekende en minder bekende Schiedammers. Zij zijn lid van het Comité van Aanbeveling, hetgeen inhoudt dat zij hun naam aan de doelstelling van de actie verbinden. Gezien het the ma van de campagne dat: 'het in de eerste plaats gaat om de over eenkomsten tussen mensen en niet om de verschillen', is de samenstelling van het comité nogal opmerkelijk. Het criteri um dat geldt voor de actie is duidelijk niet van toepassing ge weest bij de werving van de le den voor het comité van Aanbe veling. Slechts zeven vrouwen maken deel uit van de uit 25 leden bestaande groep. In de krant is verder een artikel gewijd aan de Schiedamse (ita- liaanse) schoorsteenvegers-dy- nastie Borrani. Voorts ging scoutinggroep Taizé, via een in ternationale zendweek, op zoek naar oud-Schiedammers over de hele wereld. De scouts kregen contact met een familie in Cana da en spraken rechtstreeks met oud-Schiedammer Prins in Kaapstad. Belangstellenden naar het stam boom-onderzoek dat nu in volle gang is kunnen met vragen en/of opmerkingen daarover terecht bij Ben Fackler, telefoon 4267272 of Erik Dijkhuizen, te lefoon 4264789. Vincent v.d. Bosch Westfrankelandsestr. 93 Schiedam Tel: 4268883 SCHIEDAM Adviseurs van de NVM Hypotheekshops in Schiedam en Vlaardingen zullen op 21 november in het NOVO- TEL algemene informatie ver strekken over hypotheken, sa menlevingscontracten en er frecht. De avond start om 19.30 uur. Het NOVOTEL is te vin den aan Hargalaan 2. SCHIEDAM Jan van der Meulen van de Schiedamse Vo gelwerkgroep verzorgt op 21 no vember een lezing over 'Vogels in onze omgeving', tijdens de maandelijkse bijeenkomst van De lezing vindt plaats in gebouw De Ark, Hargaplein 101 en be gint om 19.45 uur. SCHIEDAM Mensen die i de problemen raken en directe hulp dringend nodig hebben kunnen te allen tijden rekenen op bijstand van een maatschap pelijk werker. Ofschoon de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam buiten kantooruren niet rechtstreeks te benaderen is, kan men via de S.O.S.-Tele fonische Hulpdienst toch in con tact komen met maatschappelijk werk. De S.O.S. hulpdienst is dag en nacht, zeven dagen per week, te bereiken onder nummer 4731161. Verder informatie hierover kan men verkrijgen bij de Stichting Maatschappelijk Werk, telefoon 4731033. De openingstijden van het kantoor aan het Broersveld 142 zijn op werkdagen van 9.00 - 17.30 uur. SCHIEDAM De activiteiten commissie van dienstencentrum De Woudhoek houdt zaterdag een bingo-dansant voor 55-plus- sers uit de wijk Schiedam- Noord. De muziek bestaat uit een mix van dans- en meezing- nummers. Aanvang 19.30 uur en toegang f5,- voor een bingo plankje. De kaartverkoop vindt aan de zaal plaats en er worden vijf ronden gespeeld. Het dien stencentrum is gevestigd aan het Heyermansplein 35. Banketbakkerij Vincent v.d. Bosch Westfrankelandsestr. 93 Schiedam Tel: 4268883

De Havenloods | 1991 | | pagina 3