CHAKELING VAN LEUKE, ENDt, LEERZAME EN BIJZONDERE AAN DE WATERKANT W\ i AKTUELE INFORMATIE OVER WATERSTAD LJ2U Wie naar Rotterdam Waterstad komt pakt de bus, tram of metro Een prima idee van de R=T Voor meer informatie over de lijnen en tijden: 010 - 4546890 DINSDAG 26 NOVEMBER 1991 48-157 Haringvliet Oude Haven Wijnhaven Wat een stad wordt dat! De IQ-symbolen op de hiernaast afgebeelde tekening geven de A A uitstekende bereikbaarheid van Rotterdam Waterstad met zTT/ïi de Metro aan. rf-JULl Ook de tramlijnen 13,4,5,6 en 7 brengen u naar de talrijke interessante bestemmingen. Datzelfde geldt voor de buslijnen 32, 36 en 49. Er is dus eigenlijk geen plek waar de RET niet in de buurt komt. Probeer het eens uit wanneer u een dagje gaat 'Waterstappen'. pu n 1 Wanneer u met de auto naar Rotterdam komt, parkeer deze dan op één van de Park&Ride parkeerplaatsen bij één van de metrostations zoals b.v. Capelsebrug, Kralingse Zoom, Slinge, Hoogvliet of Spijkenisse. 5- TV en TV-Café 1J Een kijkje achter de schermen ,sV< van een televisie-studio /lAf Sinds enkele weken is Stads-TV gevestigd in het hartje van Rotterdam Waterstad. Op de 5e verdieping van Studio Waterstad, het voormalige Econocenter gelegen naast het IMAX-theater en het Inntel-hotel, worden de uitzendingen verzorgd van de locale televi sie-omroep die sinds kort ook een commercieel tintje heeft gekregen. Niemand hoeft nu meer naar Hilver sum toe om te zien wat ervoor komt kijken om goede televisieprogramma's op de buis krijgen. Welkom in het TV-Café Op dezelfde verdieping waar de regiekamer en de opname-studio zijn gehuisvest, bent u dagelijks vanaf 10.00 uur welkom in het gezellige TV-Café, waar u 'achter-glas' een kijkje in de keuken van een fascine rend televisie-bedrijf krijgt. Stads-TV en TV-Café Leuvehaven 75, telefoon: 010-2140430 Informatiecentrum Spoortunnel Informatiecentrum Spoortunnel Wie alles wil weten over de bouw van de spoortunnel kan zich daarover laten informeren in het Informatie centrum Spoortunnel. Onder de Kubuswoningen bent u welkom in een uitge breide expositie met veel illustraties en maquettes. Een doorlopende videofilm en een diashow geven een beeld van de reakties uit de omgeving op de bouw van dit ingrijpende werk. Informatiecentrum Spoortunnel Kolk 50 (onder de Kubuswoningen) Telefoon: 010-4120050 Openingstijden: maandag - donderdag van 09.00-17.00 uur, vrijdag van 09.00-16.30 uur en op zaterdag van 11.00-17.00 uur. Openlucht Binnenvaartmuseum De klassieke hellingbaas werkt nog steeds in Waterstad Schepen die tot voor kort alleen nog maar in oude fotoboeken stonden zijn terug in Rotterdam. In Oude Haven liggen ze afgemeerd. De Klippers, aken, tjalken, kraken, sleepbootjes en beurtschepen vormen het varend cultuurbezit van ons land en ze liggen in het hart van de grootste haven van de wereld. De Oude Haven is dus niet alleen een gezellige stek om te stappen maar ook een Binnenvaartmuseum in de open lucht, dat altijd vrij toegankelijk is. Kompleet met een traditionele scheepshelling die door schippers van klassieke vaartuigen wordt gebruikt bij het uitvoeren van onderhoud en restauraties. Stappen rond de Oude Haven is dus tevens een wan deling door het verleden. Handen-uit-de-mouwen Er zijn regelmatig momenten dat de hellingbaas han den tekort komt. Wie wel eens zelf wil ervaren wat wer ken vroeger was, kan zich aanmelden als vrijwilliger. Er is altijd genoeg te doen en u kunt rekenen op gezel ligheid en op z'n tijd een goeie bak koffie. Stichting Openlucht Binnenvaartmuseum Voor informatie kunt u bellen: 010-4334430 of 010- 4142116 Gemeentebibliotheek Rotterdam Meer dan alleen de grootste boekenkast van Rotterdam De Gemeentebibliotheek Rotterdam is niet alleen in architectonisch opzicht bijzonder. Er zit veel meer in dan u denkt. Geen vraag blijft onbeantwoord. Er is praktisch geen boek, publikatie of andere informatie waar de bibliotheek geen raad mee weet. Het is er bovendien héél gezellig en het is betaalbaar. (Jaar-abonnement m.i.v. 1-1-1992 f34,50 STER-abonnement - 2 x zoveel - 2 x zolang lenen: f60,-) Bibliotheektheater Lawine Theatersport Wintertoernooi Op vrijdag 20 en zaterdag 21 december wordt in het Bibliotheektheater het 3e Lawine Theatersport Winter toernooi gehouden. Toneelimprovisaties door 4 teams die 'tegen' elkaar spelen om de Super banaan en de publieksprijs. Aanvang 20.30 uur. Dat mag u niet missen! Toegangsprijs f 10,- (CJP/65+ f7,50). Zie ook kortingbon. Gemeentebibliotheek Rotterdam/ Bibliotheektheater Hoogstraat 110, Rotterdam, Telefoon (bibliotheek): 010-4338911 Telefoon (theater): 010-4338258 Museum voor Volkenkunde Er valt veel te beleven in het Wereldmuseum Het Museum voor Volkenkunde heeft letterlijk een schat aan voorwerpen in de eigen collectie. De meer dan 100.000 voorwerpen uit de gebieden Afrika, het Islamitische cultuurgebied, Indonesië en Oceanië bie den genoeg inspiratie om telkens nieuwe tentoonstel lingen te maken over het leven en kunstuitingen van niet-westerse volken. Het Museum voor Volkenkunde biedt echter meer dan alleen tentoonstellingen. Zo is er het museumtheater De Evenaar met dans, muziek, film, lezingen en theater; een mediatheek met boeken en muziek uit alle hoeken van de wereld en een winkel met originele voorwerpen. Exotische hapjes worden geserveerd in restaurant Extra-Extra. In december organiseren het Museum voor Volken kunde en De Evenaar talrijke activiteiten voor volwas senen maar vooral ook voor kinderen. Bijvoorbeeld een speciaal kinderprogramma rond Ma rokko in de kerstvakantie, en de vertelmarathons 'Ijs koude avonturen' op 22 en 29 december met vreemde en grappige verhalen, beleefd door koelbloedige reizi gers in koude en verre streken. Tropicana nu nog leuker, nu nog tropischer Tropicana is verbouwd, Tropicana is heropend en Tropicana is nu nog tropischer. Zo tropisch, dat je toch wel van zeer tropische huize moet komen, wil je er niet warm voor lopen. Het grote golfslagbad, de wilde wildwaterbaan, de supersnelle waterpiste, de spannende stroomversnel ling, het binnen-buiten sproedelbad en de spectacu laire waterglijbaan waren er natuurlijk al. Maar waar niemand tot nu toe ooit van gehoord had, is een 32 meter lange superwaterglijbaan met digitale tijd registratie. Zodat je beneden kunt zien hóe waanzinnig snel je omlaag bent geroetst. Maritiem Museum 'Prins Hendrik' kie/neAPW Museum voor Volkenkunde/Theater De Evenaar Willemskade 25, telefoon: 010-4111055 Het draaiende café-restaurant voor een kop verse koffie met eigen gemaakt gebak, de grote- en de kleine kaart, alles met het mooiste uitzicht over tro pisch Rotterdam. Eveneens mooier dan ooit is de Sauna, (binnenkort met eigen ingang). Met Turks stoombad, met een koud dompelbad, met solaria, met snelbruiners en met drie ruime saunacabines (waarvan één buiten). Een bezoek 's-avonds wordt bovendien nog eens op geluisterd met een lasershow. Kleine apen zijn bij Tropicana natuurlijk heel welkom (onder de 4 jaar zelfs gratis). De openingstijden: elke dag open vanaf 10.00 uur, op weekdagen tot 23.00 uur, op zaterdag tot 18.00 uur en op zondag tot 19.00 uur. Een verblijf van vier uur kost: voor iedereen tussen de 4 en .12 jaar op werkdagen f 10,- in het weekend f 12,50. En boven de 12 jaar: op werkdagen f 12,50, in het weekend f 16,50. Tropicana Maasboulevard 100, Telefoon: 010-4020700 Aan het water, in Rotterdam, alles over scheepvaart Als er één plaats in Nederland is waar een Maritiem Museum hoort te staan, dan is het wel de plaats waar het museum nu staat. Aan de Leuvehaven, bij het bekende beeld van Zad- kine, toont het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' in steeds wisselende exposities zijn collectie. Alle maritieme zaken worden op een begrijpelijke wijze uitgelegd, waarbij de modernste audio-visuele middelen worden gebruikt. Groot en klein worden wegwijs gemaakt in de wereld van scheepsbouw en scheepvaart. Vaste presentaties, wissel-tentoonstellingen, de spe ciale kindertentoonstelling 'Professor Plons' en kerst vakantie-filmdagen zorgen ervoor, dat u zich in de komende weken niet hoeft te vervelen. Voor het museumgebouw ligt het ramtorenschip 'Buffel' afgemeerd, dat met zijn bemanningsverblijven, kombuis en commandantskamer zeker de moeite van het bezoeken waard is. Maritiem Museum 'Prins Hendrik' Leuvehaven 1, telefoon 010-4132680 Dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur Zon- en feestdagen van 11.00-17.00 uur 1 januari gesloten Aktuele informatie over de uit- programma's in Rotterdam Waterstad Actuele informatie over evenementen- en uitgaansprogramma's in december kunt u op verschil lende manieren verkrijgen. w nederlari VVV Rotterdam Aan de informatie-balie bij de VVV op de Coolsingel 67/Stadhuisplein is altijd up-to-date informatie verkrijgbaar over attrakties, uitgaan, musea, amuse ment etc. Telefoon: 06-34034065 (50 ct. per minuut) Punt Uit Agenda: Gratis Alles over evenementen, horeca, muziek, sport, premières, vindt u maandelijks in de handige, over zichtelijke Punt Uit Agenda. Gratis verkrijgbaar bij VVV en op talrijke andere adressen. Rotterdams Dagblad Omdat de Maas door je lijf stroomt. Elke week (donderdag) verschijnt het Rotterdams Dagblad met een 'Uitkrant. Een apart katern boordevol programma-informatie en achtergrond reportages. Bel gratis voor een proef: 06-0642 Bespreekburo Rotterdams Dagblad Westblaak 180 De Havenloods en Het Zuiden Elke donderdag met tips, reportages en programma overzichten. Of u kunt even bij een spirit-zuil gaan staan Op tientallen locaties kunt u voor een ongekende hoe veelheid vragen gewoon op straat 'aankloppen' bij een electronische vraag en antwoord-zuil. Naast toeris- tisch-recreatieve informatie (uitgaan, hotels, restau rants, sport-agenda etc.) kunt u zich 24 per uur dag laten informeren over talrijke andere zaken. Waterstad Aktueel Het Waterstad-Aktueel katern in het kwartaalblad 'Punt Uit Magazine' houdt u op de hoogte van de ontwikke lingen in Rotterdam Waterstad. Bent u geïnteresseerd in Waterstad-ontwikkelingen of wilt u meer weten over de Vereniging Waterstad Rotterdam, neem dan kontakt op met Vereniging Wa terstad, Boompjes 542,3011 XZ Rotterdam, telefoon: 010-4132340. Op de volgende pagina's: voordeelbonnen wedstrijd met leuke prijzen.

De Havenloods | 1991 | | pagina 9