Ledermode straalt rust uit Exclusievere parfums nog altijd een gewild wintergeschenk DECEMBER 1991 IHS 91-418 Rust, dat is het kenmerk van de lederwaren- mode voor het najaar en de winter. Een rust die niet verstoord wordt door opdringerige specta culaire en gezochte versieringen, noch door vormgevingen en kleurenkombinaties, die in strijd zijn met de algemeen geaccepteerde nor- menvanschoonheid. Het beeld van de nieuwe collecties is aantrekkelijk en boeiend. De basis van deze twee belangrijke eigenschappen is gelegd door een duidelijke en zuivere opbouw, die is doorge voerd in de gehele presentatie. De lederwaren blijft, ondanks de grote waarde van haar eigen functie, in het modebeeld een ac cessoire. Daarnaast vervult zij een completerende taak in het totale modebeeld, waarin zij het onbrekende aanvult en zorgt voor het evenwicht. De lederwarenmode laat zich minder verleiden om aandacht te trekken d.m.v. vergezochte in spiraties of door, zij het eigen tijds aangepaste, modetoppers uit het verleden. Uniek is zij bij het streven naar de continuering van de grootst mogelijke functionaliteit. Deze verpakt en omhult zij met vormgeving, materiaal en kleur die passend is in deze tijd en herkenbaar blijft aan doelge richtheid. KLEUREN Voor het komende najaar en winter lijkt het gebruikte kleu rengamma niet groot, maar in werkelijkheid is het uitgebreider dan men denkt. Zwart, gevolgd door de bruinen, groenen, roden en grijzen waarin veel nuance ringen voorkomen. De bruinen geven een breed spectrum te zien, zowel koele als warme bruinen met daarnaast natuur - bruine tinten. De groenen neigen naar de natuurkleuren: Denne en olijfgroen, etc. De roden be wegen zich hoofdzakelijk in het donkere wijnrood en het lichtere kersrood en paprika. De grijzen lopen van antracietgrijs naar zil vergrijs en zijn sterk in de ge kleurde grijzen, zoals b.v. mau ve. In de kleurcombinaties zit hoofdzakelijk zwart, dat met cognac wordt gecombineerd. VERNIEUWINGEN De buidel is weer terug en be heerst voor een groot gedeelte het modebeeld in tal van toepas singen. Een praktische forse zak- tas met draagriem en zwaar ko peren ringen en sluitingen in bruin natuurleer met zwart ge combineerd. Rechthoekig is de stylering van de enveloppe-tas met blinde sluiting en koperen ketting. Een streng gemodelleer de tas met polsterversiering. Praktisch en leuk is de zeer sim pele draagtas met flinke klep in grote krokodilschubben. Chique is de iets minder praktische maar zeer stijlvolle hogere draagtas van twee soorten leer: Mat met lak en koperen sluiting. Bij het reisgebeuren verenigt men drie eigenschappen: vlot, modern, doelmatig en comfort. Dit is waarschijnlijk een van de belangrijkste veranderingen in het modebeeld van de lederwa ren die we gebruiken als we ons verplaatsen. De geijkte vormge ving van de statische koffer wordt geruild oor het model van de draagtas en de rugzak. Met het materiaalgebruik van grof gedessineerd textiel, grote rit sen, forse metalen sluitingen, combinaties van natuurleer met grove weefsel, verandert het beeld direct en past het zuiver in het modebeeld van vandaag. ZAKENVROUW Op grond van serieuze infor matie blijkt, dat de zakenvrouw van vandaag het zeker niet meer nodig vindt, om in haar verschij ning direcl haar functie te tonen. Was dat In het verleden mis schien nodig; nu zeker niet. Charme hoort bij de vrouw en past haar in alle omstandigheden het beste. Aangezien zij vanuit haar functie gebruik moet ma ken van zakelijke accessoires, moeten deze hun zakelijk uiter lijk kwijt en krijgen daarvoor in de plaats een meer aan de vrouw aangepast vormgeving. Op menig verlanglijstje zal een parfum of eau de toi lette niet ontbreken. Mits goed gekozen is een 'geurtje' een geschenk waarmee je al tijd kunt aankomen. Juist rond de feestdagen wordt er bij de aanschaf wat minder op de kleintjes gelet en een keuze gemaakt uit de wat duurdere geuren. Ook die zijn er te kust en te keur. Een paar noviteiten. 'Dune' is een nieuw vrouwen parfum van Christian Dior. Vol gens Dior past de nieuwe geur in een streven naar meer balans en harmonie, meer menselijkheid en de wens om onze materiële ver langens te begrenzen. 'Dune' moet associaties oproepen met een zonnige middag aan de kust. De geuren van zee en duin, tere bloemen, een zachte zeebries en het warme strand. Yves Rocher introduceert 'En avril un soir'. Een geurlijn die de sfeer moet oproepen van het mo ment dat de zon in vlammende kleuren ondergaat en een schitte rende horizon achterlaat. Door de warmte van de huid krijgt het bouquet van rozen, jasmijn, pat chouli en ylang-ylang de kans zich te ontwikkelen. Amber en ei kemos zorgen voor een warme on dertoon. Heel exclusiefis de nieuwe par- fumtasverstuiver 'Goutte de par fum' van Paloma Picasso. Deze heeft de vorm van een druppel. De matglazen flakon is bovendien voorzien een gematteerde goud kleurige, ronde dop. In de ring van de dop is de signatuur van Paloma Picasso gegraveerd. De 'Goutte de parfum' bevat 7,5 ml extract van het parfum Paloma Picasso en is navulbaar. De parfumtas- verstuiver wordt gepresenteerd in een luxueuze verpakking en vindt gehuld in een elegant lams- lederen buideltje gemakkelijk een plaats in een handtas. Van de 'Goute de parfum' fla- kons zijn slechts 160 genummerde exemplaren beschikbaar. De prijs ligt iets onder de 300 gulden.

De Havenloods | 1991 | | pagina 12