Wanneer komt er reclame? Hélène Schilders loopt over naar Amsterdam Wat uw ]^ep<*tef meent! Radio Rijnmond Reporter -J Kerstvakantie FM 93.4 Mhz. \f'f'H'f Radio Rijnmond wordt re gelmatig benaderd door be drijven en reclamebureaus met de vraag wanneer men met z'n reclame bij ons te recht kan. Het antwoord op die vraag moeten we helaas schuldig blijven, omdat we door het Rotterdams Dagblad min of meer aan het lijntje worden gehouden. Wij vinden dat niet fair. De politiek besloot al weer lang geleden dat regionale en lokale omroepen ook moest worden toegestaan om etherreclame uit te zenden. Het belangrijkste argument daarvoor was de slechte in komenspositie van niet-Hil- versumse omroepen. De dagbladlobby wist Den Haag zover te krijgen dat etherreclame zou mogen op voorwaarde dat de omroe pen met de dagbladen over de verdeling van de reclame- -opbrengsten overeenstem ming moesten hebben be reikt. De kranten vrezen na melijk een daling van de ad vertentie-inkomsten zodra de niet-landelijke omroepen zich ook op die markt bege ven. Radio Rijnmond is al een jaar in gesprek met het Rot terdams Dagblad. Ons eerste voorstel luidde: Laten we met Omroep Rotterdam en het Rotterdams Dagblad volgens een Mediaplan sa menwerken. Dat werd door de beoogde partners afgewe zen, die vervolgens wél met elkaar een samenwerkings overeenkomst sloten. Toen stelden wij voor: Radio Rijnmond verricht de recla me-exploitatie zelf en van de opbrengst krijgt het Rot terdams Dagblad 25 pro cent. Zonder daar ook maar een vinger voor te hoeven uitsteken. Op basis van de prognoses zou het Rotterdams Dagblad - dankzij het feit dat onze omroep de meeste luiste raars heeft - volgens ons voorstel het meeste krijgen van alle regionale dagbla den. En dan te bedenken dat het Rotterdams Dagblad minder mensen bereikt dan Radio Rijnmond en werkt met een jaaromzet van zo'n 60 miljoen gulden tegenover een jaarlijkse subsidie van 5 miljoen gulden voor ons sta tion. Maar het Rotterdams Dag blad houdt de boot af. Met ingewikkelde en node loos kostenverslindende te genvoorstellen. Waarom eigenlijk? Is de krant bang voor het succes van Radio Rijnmond? Of wil men eerst de reclame gelden voor Omroep Rotter dam binnen halen? Dat riekt naar oneerlijke concurren tie. Radio Rijnmond loopt nu al meer dan een miljoen gulden mis omdat zij niet met recla me kan beginnen. Arbitrage over ons menings verschil met het Rotterdams Dagblad is voorlopig nog niet mogelijk omdat de Eer ste Kamer zich nog over deze zaak moet buigen. Vandaar dat u als adverteer der en wij als reclame-medi um geduld moeten hebben. Totdat het recht zegeviert. R.F. Maandag t/m vrijdag: 07.00 Ochtendmagazine met Jan van de Putte Met: Drie over zeven, Editie half acht, cultu rele agenda. 09.00 Nederlandstalige mu ziek. 10.00 Hans van Vliet en Pieter Leen. Met: De ruilbeurs, Het waar gebeurde verhaal, De grinttegel en De vijf van vroeger. 12.00 Middagmagazine door Liesbeth van der Kruit. Met: Editie half één, De gast van de week, cul tuur. Van 12.00 tot 12.30 uur: op maandag: milieu- en energietipsdinsdag sociale rubriek met Ma rie-Louise van den Berk; woensdag: boe ken met Maria Heiden; donderdag: film met Mark Moorman; vrij dag: goede zaken: nieuws over onderne men. 14.00 RR-Expresse. Nonstop muziek met Frans van Dun. 16.00 De Weg naar Kralingen. Historisch programma door Suzanne Mulder en Vivian de Koning. 17.00 Erik Post. Met: TV-tips en Editie half zes. 18.00- Post aan de telefoon. 19.00 Telefonische reacties van luisteraars. Zaterdag: 10.00 Het weekoverzicht, door Ineke Moerman. 10.30 Vonkey Business, door Roland Vonk. 11.00 Het motorpaleis van Wilfried de Jong. 12.00 De Rijnmond 30, door Jan de Hoop. 14.00 RR-sport. Presentatie Peter Ouwerkerk. 17.00 Deelder draait..., en jul lie luisteren. Jazz. 18.00 Wim Kerkhof. 19.00- RR-sport. Presentatie 22.00 Peter Ouwerkerk. Zondag: 10.00 Rijnmonds Diep, door Chris Vemer. 11.00 Rijnmonds Diep Cul tuur, door Hélène Schil ders en Frank van Dijl. 12.00 Oldtimers, door Pieter Leen. 13.00- RR-sport. Presentatie 18.00 Victor Deconinck. Programmering tussen Kerstmis en Oud en Nieuw: zie elders in deze krant. Eigen nieuws op de hele uren. DECEMBER 1991 49-6001 Ruim twee jaar lang hebt u op de zondagochtenden de stem van Hélène Schilders gehoord in het programma Rijnmonds Diep Cultuur. Ze behandelde daarin on derwerpen als De Verbo den Stad, Mozart, de eroti sche relatie tussen muzi kant en instrument, hor rorfilms en de Miss Uni- verse-verkiezingen en zij hield De Cultuur van zulke fenomenen als Joke Bruijs, Piet de Visser, Yvonne Keeley en Pieter van der Schaft tegen het licht. Vo rig jaar baarde zij (samen met Jack Kerklaan) opzien met De Dag van de Mis daad. Vijfde jaargang nr. 10 December 1991 Hoofdredacteur/directeur: NICO HAASBROEK Eindredacteur: FRANK VAN DIJL Staffotograaf: MAARTEN LAUPMAN Radio Rijnmond Reporter verschijnt maandelijks als bijlage van De Havenloods en Het Zuiden in een oplage van een half miljoen exem plaren in het zendgebied van Radio Rijnmond (93.4 FM) Een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbla- den BV Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Tel. 010-4699911 in opdracht van Radio Rijnmond Postbus 1515 3000 BM Rotterdam Tel. 010-4334433 Advertentie-exploitatie: Wegener Huis-aan-huisbla- den BV Inlichtingen A. van Meteren Tel. 010-4699324 En nu gaat zij weg. Zij neemt op zondag 29 de cember afscheid van de luisteraars met De Cultuur van Bram Peper, u weet wel. Waarom verlaat Hélène in de bloei van haar leven (zij is 27) de populairste radiozender van Ne derland? „Ik schreef al op freelance-basis voor Nieuwe Revu, en nu werd mij gevraagd om daar fulltime te komen. Daar komt bij dat ik meer feeling heb voor schrijven dan voor radiomaken. Ik ben geen ge boren radiojournalist. Ik heb het wel twee jaar met veel plezier gedaan, maar ik denk dat ik het wel gehad heb," zegt zij. „Het komt erop neer dat ik me weer fulltime op het schrijven wil gaan toeleggen. Weer, zegt ze, want voordat ze bij Rijnmond kwam, werkte op de redactie van het Rotterdams Nieuwsblad (inmiddels opgegaan in het Rotterdams Dagblad). Denk je dat je in Amsterdam ge lukkiger wordt? „Nou, wat is dat nou voor een vraag? Ik zit nu al zo lang in Rotterdam, er is haast geen cul tureel onderwerp in Rotterdam wat ik nog niet gecoverd heb... Maar ik vind de Rotterdamse mentaliteit wel leuker. Ik blijf hier ook wonen. Al mijn vrienden zitten hier. Het is wel vervelend dat Amsterdam zo'n eind weg is. Ik kan niet zomaar even binnen wippen voor een bakkie en een praatje, wat ik hier wel regelma tig deed. Dat zal ik erg missen." Wat ga je precies bij Nieuwe Revu doen? „Hetzelfde als wat ik nu doe. Al gemene verslaggeving met het accent op popmuziek. En de ru briek 'Het optreden'. Geen bu reauwerk nee, alleen verslagge ving." Weet je zeker dat je er geen spijt van krijgt? „Absoluut niet: ik krijg nooit spijt van dingen die ik gedaan heb, want ik kijk nooit achterom. Ik ben qua carrière niet impul sief, ik denk ook altijd goed na. Dit komt dan ook niet uit de lucht vallen. Voor mijn dertigste wil ik beroemd worden, heb ik altijd gezegd." En bij Nieuwe Revu heb je meer kans om beroemd te worden dan bij Radio Rijnmond? „Ja,"zegt Hélène zonder aarze ling. „Maar eh..., het gaat niet om de roem, ik doe alleen maar din gen die ik leuk vind." Zie je Rob de Nijs nog wel eens? „Jezus! Ik kom nooit meer van dat «6tempel af!Hélène Schil ders beschreef onlangs in een spraakmakend artikel Rob de Nijs' verhouding tot de boule vardbladen. „Als hij me ziet, zoent-ie mij. Hij valt op jonge meisjes." U kunt de stem van Hélène voor het laatst horen in Rijnmonds Diep Cultuur op 8 en 29 decem ber, beide keren tussen 11.00 en 12.00 uur. Geen 'Weg naar Kralingen' tussen 23 december en 3 januari. Vivian de Koning en Suzanne Mulder hebben dan kerstvakantie. Ze worden op de werkdagen van 16.00 tot 17.00 uur vervangen door Anneloek Sollart die dan een dierenprogramma gaat maken. Voor het zover is berichten Mul der en De Koning vanuit de ge meente Giessenlanden (9-13 de cember) en hebben ze het over sportveteranen (16-20 december).

De Havenloods | 1991 | | pagina 18