„We hoeven eigenlijk bijna nooit 'nee' te verkopen" WATERWEG Schiedamse tekstschrijver al dertig jaar in de showbizz Rock 'n roll bij CJV "SUIKERTUIN" Markt voor vrijwilligers De Wissel vaker open DE HAVENLOODS Netwerk Thuiszorg Nederland opent regionale vestiging Anneke Bussink geëerd met naamgeving plein Modellen gezocht Hoek Loos neemt Duitse bedrijf Chemogas over Zingen voor goede doel Geurige buurt DONDERDAG 5 DECEMBER 1991 SCHIEDAM Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam houdt zaterdag 7 december tij dens de Internationale Vrijwilli- gersdag een vrijwilligersmarkt in de Blauwe Brug. Op de markt, die van 10.30 tot 14.30 uur plaatsvindt, presenteren zo'n veertig organisaties zich onder het motto: Ook al eens aan vrij willigerswerk gedacht? Vrijwilligerswerk, dat is actief betrokken zijn bij wat er om je heen gebeurt, meent het Steun punt. Of het nu gaat om het vrijwilligerswerk bij het Film huis en Radio Schiedam of het gastvrouw/-heerschap in een buurthuis. De dag wordt muzi kaal omlijst met een openingsact van de Rijnmond Jeugdband, een optreden van het huisorkest van Frankeland en een optreden van de zang- en muziekgroep van het NIVON. Drumband Ju liana treedt ter afsluiting van de markt op om ongeveer 14.30 uur. De vereniging die zich het origi neelst weet te presenteren, ont vangt aan het eind van de markt om ongeveer 14.15 uur een sti- muleringsprijs van wethouder Bart de Leede, in de vorm van een geldbedrag. SCHIEDAM— Het Oecume nisch Centrum voor Informatie, aandacht en stilte De Wissel heeft besloten de deuren vaker open te stellen voor het publiek. Met ingang van vijf december is het ook mogelijk op donderdag het centrum aan de Broersveld 30 binnen te lopen. Met uitzondering van maandag is het nu mogelijk elke dag bij voorbeeld vragen te stellen, een gesprek te voeren, kennis te ne men van de uitgebreide leestafel of zich terug te trekken in het kleine stiltecentrum in het ge bouw. Bovendien is er ell^e eerste maandag van de maand een mid- dagpauzedienst van 13.00-13.45 uur en bestaan er plannen om in januari een bijeenkomst te orga niseren voor alleengaanden. De openingstijden van het cen trum zijn met uitzondering van maandag, van 10.00-12.00 uur, en woensdag en vrijdag tevens van 14.00-16.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00-15.00 uur. Koffie-ochtend VLAARDINGEN In het ge bouw aan de Maassluissedijk 7a wordt donderdag 12 december een koffie-ochtend gehouden die voor alle vrouwen toegankelijk is. De bijeenkomst staat in het teken van Kerst. Lies Drop spreekt over het the ma 'Zomaar een vrouw' en als speciale gast wordt verwelkomd de Vlaardingse zangeres Efi Knevel. Er is kinderoppas aan wezig. De koffie-ochtend begint om 09.00 uur. Wegener hut&aarrixXsbladen HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd.: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AÉ Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderda ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: Hans v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) DISTRICTVERKOOPLEIDER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860 - 19587) ACCOUNTMANAGER: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, jong en Bram wesdorp Foto' tenzij anders vermeld Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. DE HAVENLOODS (zielHOOFDKANTOOR)V' DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 SCHIEDAM Vijftig jaar wordt Bob van Vliet aanstaande zaterdag. Het is hem anders niet aan te zien. Met het korte staar tje in zijn nek, de tomeloze ener gie en vlotte babbel lijkt het net een knul van begin dertig. Waar schijnlijk heeft het te maken met het afwisselende muzikantenbe- staan dat hij leidt en de solide thuisbasis aan de Ampèrestraat met vrouw en kinderen. Hij mag dan al dertig jaar op het podium staan, nooit is dat met een grein tje tegenzin geweest. Zeker niet met het trio Mustang, waarmee hij al meer dan twaalf jaar de podia in Nederland en ver daar buiten onveilig maakt. Tijdens zijn dienstjaren in het leger trok hij al alle kazernes langs om bekende artiesten als Anneke Grönlo, Joop Doderer en Willeke Alberti te begeleiden met zijn band. Ook de jaren erna luisterde hij met het trio menig optreden van zangers en zangeressen op. Mar ook voor optredens op bruiloften en par tijen, discotheken en zelfs in be jaardenhuizen draaien ze hun hand niet om. Toch heeft Bob van Vliet het echte beroepsmuzikantenleven inmiddels achter zich gelaten. „Ik zie die gitaar niet tot mijn vijfenzestigste voor mijn buik hangen. We spelen nu alleen nog maar wanneer het ons uitkomt." Hij heeft zijn oude timmermans- beroep weer opgepakt en heeft ook meer tijd voor zijn hobby's: gedichten en verhalen schrijven en landschappen schilderen. Zijn vrouw is er niet echt rouwig om. Al die reisjes naar het bui tenland hoeven van haar niet zo nodig. Nu ziet ze Bob tenminste nog eens. Lovesong Hij heeft zich ook meer toege legd op het schrijven van teksten en componeren van nummers. „Ik schrijf heel makkelijk en over de meest uitenlopende za ken, van een carnavalsstamper tot een romantische lovesong. Allemaal Nederlandstalig, vaak ook voor bekende artiesten als Willem Duyn en Nico Haak. Het is een virus dat in je zit: die muziek laat je niet los. Zelfs op vakanties schrijf ik aan de lopen de band liedjes." „Ik kan geen noot schrijven of lezen maar door het te zingen of op mijn gitaar te spelen kan ik toch aan de andere muzikanten duidelijk maken wat ik wil. Rond één maat kan ik een heel nummer breien. Als er maar een lekkere melodie bij zit. Ik zeg altijd dat ik commerciële flap pers heb. Als ik namelijk een Nederlandstalig nummer hoor weet ik precies door wie het ge schreven is en zelfs uit welke studio het nummer is gerold." Van Vliet is overtuigd van zijn kwaliteiten. „Jazeker. Ik word door verschillende van die grote jongens gebeld die mijn mening willen horen. Dan blijkt toch dat je meetelt." Toch geeft hij toe dat hij geen geweldige gitarist is. „Ik ben geen kanjer op die gi taar, het moet niet te moeilijk zijn. Ik ben dan ook niet te be roerd om een studiomuzikant een partij in te laten spelen bij opnames." Maar direct daarop bevestigt hij weer dat hij een hoop kan, entertainen bijvoor beeld. „Ik kan de mensen bezig houden. Dat is ook de kracht van Mustang. Er zijn genoeg or kesten die veel beter kunnen spelen dan wij. maar die hebben weer geen show. De mensen wil len geamuseerd worden anders kunnen ze net zo goed thuis een cd'tje opzetten. We spelen bij voorbeeld een muzikale reis om de wereld met de Griekse Sirta- ki, Oostenrijks jodelen en swin gende Surinaamse muziek. Daar gaan de mensen compleet van uit hun dak." Snoepreisjes Dertig jaar staat Van Vliet al op het podium. Hij kan terugkijken op een mooie carrière: een hit in de top tien van het Nederlands talige lied, 'snoepreisjes' naar het buitenland, waardering on der collega's en een heuse fan club. Maar de Schiedamse lied jesschrijver blijft vooruit kijken, stil zitten is niets voor hem. Op dit moment werkt hij aan een tweede cd met Rotterdamse ar tiesten als Henk Numeijer, Kees Korbijn, Frankie Dublin, Rita Young en misschien Gerard Cox Trio Mustang. Met Bob van Vliet zang en gitaar, Frans Put keyboard en Jan Papaioianau op drums. en Joke Bruys. Naar verwachting staat hij zelfs met de kerst op Gran Canaria en tijens het carnaval op Aruba. Maar eerst volgt nog zijn vijftig ste verjaardag aanstaande zater dag en het Mustang-jubileum feest op 19 januari in partycen trum Jansen in de Vijverhof straat Rotterdam. Het wordt een gezellige middag met bevriende artiesten maar zonder veel poes pas. Gewoon zoals hij is: 'nuch ter en nog steeds met de beide beentjes op de vloer'. WATERWEG „Ik ver wonder mij er nog steeds over, dat er binnen onze or ganisatie op het gebied van thuiszorg zovel mogelijkhe den zijn", zegt Ymke van Rossen-Swierstra, regio-coör dinatrice van Netwerk Thuis zorg Nederland. „Eigenlijk kan alles, we hoeven nooit 'nee' te verkopen." Ymke van Rossen-Swierstra (38) bouw Holystaete aan de Chur- chillsingel, waar de particuliere thuiszorg-organisatie sinds enige weken is gevestigd. De landelij ke organisatie startte haar activi teiten pas in februari dit jaar en met de openstelling van de Vlaardingse afdeling heeft zij nu al 24 vestigingen. „Deze regio omvat plaatsen als Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en om streken, waar mogelijk ook wordt ingegaan op zorgvragen uit het Westland", aldus Van Rossen. „Het is goed om te we ten dat er professionele thuis zorg kan worden gegeven aan mensen in hun eigen omgeving, met alle privacy van dien. Bo vendien heeft een regionaal net werk grote voordelen. Wij kun nen ook altijd een beroep op die regio doen." Kans Ymke van Rossen, die na haar opleiding Verpleegkundige-A een kaderopleiding volgde en hierna vele jaren afdelingshoofd was op een interne afdeling in het Schieland-ziekenhuis, weet waar ze over praat. „Ik heb de fusie meegemaakt van de twee Schiedamse ziekenhuizen, heb diverse nieuwe afdelingen hel pen opzetten. Maar na al die jaren van intramurale zorg bin nen het zikenhuis kreeg ik de Regio-coördinator Ymke van Rossen-Swierstra en Joke Beukers, bureaumedewerkster, zorgvraag in de regio Nieuwe Waterweg-Noord te beantwoorden. „Eén van de peilers va het snel en flexibel inspelen op de specifieke behoeften van de patiënt." kans om mij te bekwamen in de thuiszorg. Die kans heb ik met beide handen aangegrepen." „Ik werd in het ziekenhuis regel matig geconfronteerd met men sen die na hun behandeling ei genlijk niets meer lichamelijks mankeerden en naar huis kon den, maar omdat de situatie dit thuis niet meer toeliet, een duur ziekenhuisbed moesten bezet ten, tot er een oplossing voor hen kwam. Dat kwam niet uit onwil, maar de mogelijkheden ontbraken." „Overal in de gezondheidszorg moet worden bezuinigd, dus er moest wel naar alternatieven worden gezocht", aldus Van Rossen. „Bij de bestaande kruis verenigingen en thuisorganisa ties bestaan wachtlijsten. Eén van de pijlers van het beleid van Netwerk Thuiszorg Nederland is het snel en flexibel inspelen op de specifieke behoeften van de patiënt of cliënt." „Onlangs deed zich nog een unieke situatie voor", vertelt ze niet zonder trots. „Een bruids paar wilde hun zieke vader die verpleegd werd mee hebben tij dens de bootreis op hun huwe lijksfeest. Er werd een beroep op ons gedaan en gevraagd om een verpleegkundige die deze dag voor hun vader kon zorgen. Die hebben wij snel gevonden. De verpleegster werd samen met de vader uit het ziekenhuis opge haald en beiden hadden een fan tastische dag..." In het bestand van Netwerk Thuiszorg Nederland staan tot nu toe ruim 1600 verpleegkundi gen ingeschreven, maar ook zie kenverzorgenden, kraam verzor genden en huishoudelijke hul pen. Met recht is hier sprake van een degelijke en solide thuiszor gorganisatie waar al veel patiën ten, huisartsen, ziekenfondsen, particuliere verzekeraars en be drijven dankbaar gebruik van maken. „Er zit veel initiatief binnen onze organisatie", aldus Van Rossen. „Het zo graag in de zie kenhuizen gepropageerde 'pa tiëntgerichte werken', waar in negen van de tien gevallen geen tijd voor is, gaat bij ons wèl op. Steeds meer mensen willen thuis verpleegd of verzorgd worden. In de eigen omgeving voelt de patiënt zich vaak het prettigst. Bovendien kan dat een positieve invloed hebben op het ziekte beeld." „Wanneer wij bepaalde kwalitei ten (nog) niet in huis hebben, dan willen wij daar graag snel iets aan doen", legt Van Rossen uit. „Onlangs deed het Rotter damse Sofiakinderziekenhuis een beroep op ons. Ze vroegen of wij iets konden betekenen voor een patiëntje wat betreft de beademing. Op dat moment konden wij dat niet, maar enkele bij ons aangesloten verpleegkun digen hebben toen een spoed cursus gekregen in het Sofiazie- kenhuis zodat wij toch dit kindje thuis konden gaan verplegen. Dat is allemaal heel mooi terecht gekomen", aldus Ymke van Rossen, die ook graag nog even stelt, dat het niet altijd om extre me gevallen hoeft te gaan, om een beroep op Netwerk Thuis zorg Nederland te doen. „Wij staan klaar om onder meer in te springen bij chronisch zie ken, patiënten die in hun laatste levensfase verkeren, geestelijk en lichamelijk gehandicapten, bejaarden die thuis willen blij ven wonen, patiënten die, na ontslag uit het ziekenhuis, thuis revalideren, maar ook vrouwen die thuis wensen te bevallen en de kraamtijd thuis willen door brengen." Het adres van Netwerk Thuis zorg Nederland is: Regiobureau Nieuwe Waterweg Noord en omstreken, Churchillsingel 456, 3137 XB Vlaardingen, telefoon 010-4752788 (24 uur per dag en zeven dagen per week bereik- Vlaardingen— Op de plaats waar tot voor kort het Delva- pand was gevestigd zal op zater dag 14 december door burge meester Van Lier een naambord voor een nieuw plein onthuld worden, dat alles te maken heeft met de ontstaansgeschiedenis. Het Anneke Bussinkplein zal het heten, naar de vrouw die zich 21 jaar lang als vrijwilligster voor de Vettenoordse Polder heeft ingezet. Het laatste project waaraan zij haar krachten heeft gegeven, was het 'Delvapand projekt'. Een overigens niet uit gevoerd project, dat desondanks zo nauw verbonden is met haar persoon dat de naamgeving, vol gens mede-initiatiefnemers voorzitter Bram Vlasblom en medewerker projectgroep Peter van Nieuwenburg van de wijk- vereniging V.O.P., in brede kring instemming geniet. Het onverwachte overlijden van Anneke Bussink, in oktober 1990, maakte een eind aan het toen al onuitvoerbaar gebleken project. De start hiervan was in april 1986. Projectcoördinator Stadsvernieuwing Bert van Kan herinnert zich nog zeer goed de tijd dat Anneke Bussink, even als Joost Kühne, actie voerde om het hoekpand aan de Sta tionsstraat te behouden en ge schikt te laten maken als atelier ruimte voor Vlaardingse kunste naars. Het ontbrak niet aan enthousias me voor het idee. Een maquette van Jansen Schoonhoven van ar- chitektenbureau Leo de Jonge werd gunstig ontvangen door de toenmalige wethouders Maarleveld en Goudriaan. Ook Patrimonium zag het zitten, weet Van Kan. Het kwam tot een raadsvoorstel, een opdracht voor aannemer Van der Waal, na diens faillietverklaring een nieuw raadsvoorstel, en uitein delijk kon in 1988 met de werk zaamheden worden begonnen. De ontdekking van het gif in de Op de plaats van het voormalige Delvahuis komt het Anneke Bussink- grond onder het pand bracht al les op losse schroeven. Hoewel de grond in elk geval gesaneerd diende te worden, bepaalden de meerkosten toch de onhaalbaar heid van het plan en de sloop werd een feit. Toch is Van Kan er stellig van overtuigd dat het werk van An neke Bussink niet tevergeefs is geweest. Want inmiddels is im mers de bouw gestart van het kinderopvangcentrum aan de Curagaolaan, waar atelierruimte wordt geschapen voor tien kunstenaars. „Dezelfde doelgroep," aldus Van Kan. SCHIEDAM Kluphuis Oost is op zoek naar vrouwen die mo del willen zijn voor een aantal dames dat daar een kapperscur sus volgt. In december zijn nog tweemaal modellen nodig, en wel op de donderdagochtenden 12 en 19 december. Knippen of watergolven kost 5, blitzen 7,50 gulden. Permanenten is moge lijk voor 12,50 gulden. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op woensdag tussen 10.00 en 13.00 uur via telefoon nummer 4735435. Men kan ook op donderdag vóór 09.00 uur langsgaan bij het clubhuis aan de Galileïstraat 86. KERSTKAARTEN - De VW Vlaardingen brengt dit jaar voor het eerst een bescheiden collec tie kerstkaarten op de markt. Het gaat om typisch Vlaardingse stadsgezichten in wintertooi. De kaarten met enveloppe zijn, uit sluitend bij de VW Vlaardin gen, Markt 52, verkrijgbaar voor f 1,95 per stuk. VLAARDINGEN —De CJV Vlaardingen sluit de reeks con certen in Triangel af met een spetterend optreden van Power- play. Deze Nederlandse rock 'n roll-band treedt zaterdag 14 de cember op. Deg p bestaat al vanaf 1980. verse veranderingen in c ting ondergaan. Zanger/gitarist Jan van der Meij is de enige die aan de bakermat van Powerplay heeft gestaan. Vóór Powerplay speelde hij bij Vitesse. Behalve Van der Meij (zang, gitaar) spe len Johnny Dooms (zang, bas) en Edwin Delana (drums) thans in Powerplay. Powerplay heeft verscheidene keren in het voorprogramma van Golden Earring gespeeld. Eind 1989 is de band voor een kleine toernee naar Canada afgereisd. Begin dit jaar werd de nieuwste CD van Powerplay gepresen teerd. Kaarten voor het concert kun nen onder andere worden ge kocht bij het kantoor van de CJV aan de Wm.Beukelszn- straat 49. In de voorverkoop kosten de kaarten vijftien gul den, 's avonds aan de zaal kosten zij een rijksdaalder meer. SCHIEDAM Machine- en Zuurstoffabriek Hoek Loos heeft alle aandelen van het be drijf Chemogas in Bochum ver worven. Het Duitse bedrijf produceert en distribueert speciale gassen waaronder lachgas en heeft ook een vestiging in Grimbergen, België. Met dertig werknemers wordt een omzet gerealiseerd van zo'n 12 miljoen gulden. De overname past in het streven van Hoek Loos z'n activiteiten in België te versterken en tegelij kertijd de activiteiten uit te brei den naar Duitsland. De directie heeft laten weten dat de overna me geen invloed zal hebben op de reeds uitgesproken winstver wachtingen over NIEUW IN ROTTERDAM maffe naam mooie interieurs Woonadviezenantiekmeubelen decoratie Westblaak 87 Rotterdam "3 4137292 SCHIEDAM In de Opstan- dingskerk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan wordt za terdag 14 december een zanga vond gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan Roemeense weeskinderen. Het streven is zoveel mogelijk kinde ren een kerstpakketje te geven. Aan de avond wordt belangeloos medegewerkt door het Nieuw- landkoor, the New Life Singers, kinderkoor Jong Begin, de solis ten Elly en Linda Meij boom en Reinata Heemskerk. Sipke van der Land heeft de presentatie in handen en houdt een korte toe spraak. De zangavond begint om 20.00 uur. De entree is gratis, maar er wordt wel een collecte gehouden. SCHIEDAM De voorberei dingen voor de nieuwbouw in het gebied Spaland deelplan Midden-Delfland vorderen zo danig dat de werkelijke bouw binnenkort van start zal gaan. Deze week is bekend gemaakt hoe de straten genoemd zullen gaan worden. Gekozen is voor namen van kruiden met het ach tervoegsel 'veld'. De namen zijn: de velden, veld- pad, miereiksveld, basilicum- veld, bieslookveld, saffraanveld, anijsveld, laurierpad, kervel- veld, marjoraanveld, kamille- veld en lavendelveld.

De Havenloods | 1991 | | pagina 5