Voor Excelsior^O zat het venijn echt in de staart SPORT Vijf jaar voor Jan van Bokkum Agenda NVC-prestatieloop is toe aan 11e editie Sportprijs voor beste presentatie LANGSDE WATERWEG Sponsor betaalde uit DE HAVENLOODS Midwinter-tennistoernooi Onverwacht vertrek voorzitter Cor van 't Zelfde na een prima jaar l\ m w Hiffltuiiiiiimmiiiniii 'in Lange rij winnaars V. V. ZWALUWEN DINSDAG 24 DECEMBER 1991 Sportredactie Da Havenlooc Postbus 220 3130 AE Vlaardingan Aan de vooravond van de jaarwisse ling duiken meestal de goede voor nemens op. Ook bij RKWIK-ver zorgster Marian Verhart, want zij heeft al geruime tijd geleden aange kondigd op nieuwjaarsdag met ro ken te stoppen. Voorlopig paft ze er overigens nog lustig op los. Evenals trouwens trainer Cees Goudswaard. In slechte tijden is de WIK-dugout gelijk een rookhol. Voor de wissels komen er evenwel betere tijden aan, want na Verhart heeft ook Gouds waard geproclameerd om op nieuw jaarsdag het roken af te zweren. Vuurwerk Om de tijdens de jaarwisseling te veel genuttigde oliebollen en appelf lappen er stevig uit te lopen, organi seert SW op zaterdag 4 januari drie voetbalwedstrijden. Vanaf 18 uur zal de strijd gaan tussen leiders, trai ners, trimmers en bestuursleden, tussen een mix van 1 en 2 en de Al- junioren en tussen combinaties uit de elftallen 3 t/m 9. Daarna volgt een nieuwjaarsreceptie waar de heren op de dansvloer verder kunnen afslan ken. Oud tegen jong Ook Fortuna leidt de nieuwjaarsre ceptie (op 1 januari) in met voetbal. Om 14 uur speelt dan het huidige eerste elftal tegen de mannen, die in het seizoen 1974/75 de terugkeer naar de amateurs (na twintig jaar betaald voetbal) relief gaven. In het elftal van de 'grijzen' acteren onder meer Leen Boon, Joop Bouman, Loek Dumont, Peter Sonneveld, Rens Verburch, Sjaak Weber en voorzitter Theo de Vree. Accordeon Over Theo de Vree gesproken. De met accordeon-talent en veelal met een uitstekend humeur gezegende Fortuna-praeses maakt op zaterdag 28 december zijn radio-debuut. Dan omroep zijn 'Sport-uitstuif houdt en een alternatieve huldiging van de kampioenen regelt. Ook Fortuna dan het clublied in. Gebako HBSS brengt de 'continuing story of... the Gebako-fields'. Gewoon omdat het maar niet wil lukken met die dure trainingsvelden (bijna een ton gemeenschapsgeld per stuk). Omdat de voetballers in Vlardingen nauwelijks problemen blijken te hebben met de 'gebakken korrels' (hoewel we begrijpen, dat er ook bij DVO'32 wenkbrauwen gefronst worden als het Gebako ter sprake komt) werd er een vergelijkend Schiedams/Vlaardings warenonder zoek uitgevoerd. De verschillen in samenwerking bleken minimaal. De Nederlandse Sportfederatie meende echter, dat het in Schiedam gebruik te zand te grof is. Vandaar, dat de Dienst Sport en Recreatie de hand 'weer aan de ploeg heeft gezet' en bezig is met het aanbrengen van een extra zandlaag. En r dat dat echt helpt. Zaterdag a.s. vanuit het Snookercafé - Dijksteeg Sportuitstuif omroep Vlaardingen Sponsors Croon electrotechniek Loodgietersbedr. H. de Herder Drukkerij Stout Café Rotterdam Ben Hartendorp Assurantiën Reaal Verzekeringen Nimco Bondsspaarbank A. Akkerman Rook Schilderwerken Sporthuis Mart v. Dam DAMMEN Na drie nederlagen heeft 'Schiedam' weer eens een zege behaald: Damlust werd met 12-8 ver slagen. Het tiental heeft nu zeven punten uit zeven wedstrijden, waar mee, zo wordt verwacht, het degra datie-gevaar is geweken. KORFBAL: zaterdag Actief-CKC Maassluis, Schiedam Margriethal 18.15 uur Succes-Oranje Nassau. TENNIS: vrijdag vanaf 18 uur, za terdag, zondag, maandag Vlaardin gen tenniscentrum Zwanensingel dubbeltoernooi. ATLETIEK: zaterdag Vlaardin gen atletiekbaan Marnixlaan 14 uur VLAARDINGEN Zowel let terlijk als figuurlijk was Us Dijk stra in het clubhuis van de ten nisvereniging Holy de (gulle) kerstman. Daar reikte hij na mens sponsor Calgon de bonus sen uit, die de hoofdmacht van Vlaardings hoogst-spelende ten nisclub had verdiend. Om de zuigkracht van de op de tennismarkt opererende indivi duele sponsors te lijf te gaan, was Calgon bereid de top van Holy te belonen met 25 gulden per wedstrijdpunt tot een maxi mum van vijfhonderd gulden. Vorige week werd er uitbetaald en gezien de blije gezichten (op de foto krijgt de zeer succesvolle Jeroen van Assendelft zijn enve lop) kan de tennisclub op de steun van sponsor en spelers blij ven rekenen. „Calgon blijft en de spelersgroep wijzigde niet", bevestigt bestuurslid Wim van Rijn. VLAARDINGEN De posi tieve reacties van de atleten heb ben de wedstrijdcommissie van de AV Fortuna gesterkt in hun mening, dat ze er goed aan de den om de start van de periodiek terugkerende prestatie-lopen uit de Broekpolder te verplaatsen naar de Marnixlaan. Daar op het atletiekcomplex spint niet alleen de atletiekvereniging garen bij het vertrek en aankomst van de lopers (de kantine-inkomsten komen terecht in de eigen boe ken), voor de deelnemers is er het voordeel, dat er gebruik ge maakt kan worden van de aan wezige kleed- en wasfaciliteiten. Aanvankelijk wist de Fortuna- leiding zelf niet of ze er wel goed aan had gedaan om het decor te verplaatsen. „Je weet immers te voren nooit hoe de deelnemers reageren", beschrijft Aad Da- vidse van de prestatie-loopcom missie. „Wij achtten het een vooruitgang maar voor hetzelfde geld zijn de lopers het daarmee VLAARDINGEN- In het Tenniscentrum Vlaardingen aan de Zwanensingel begint vijdag 27 december om 18.00 uur het jaarlijkse dubbeltoernooi voor Cl-, C2-, Dl-, D2-spelers en ve teranen. Net als in voorgaande jaren is de animo voor het toernooi weer bijzonder groot. Wedstrijdleider mevrouw Nel Rijnsburger heeft 250 partijen op het schema staan, die na de openingsdag worden afgewerkt Op zaterdag 28, zondag 29 en na 18.00 uur op maandag 30 december. Het toernooi was destijds een initiatief van tennishal-stichter Hoogendijk. Mevrouw Rijns burger gaat ervan uit dat het toernooi juist in de kerstperiode geprojecteerd is, omdat er dan veel vaste halbezoekers met va kantie zijn. „Daardoor blijft een deel van de banen onbezet. Een toernooi voor de thuisblijvers is dan een logische invulling. Het trekt immers ook spelers van buitenaf aan". met eens en blijven ze weg". Afwijzende kritiek is echter uit gebleven. „De reacties waren bijzonder positief. Zelf meen ik dat het parcours er aantrekkelij ker door geworden is", schetst hij. De lopers cirkelen uiteinde lijk nog wel door de Broekpol der, maar de aanloop van dat gebied is gevarieerder. Na het vertrek vanaf de kunststofbaan volgt een stuk bebouwde kom en daarna, langs de surfplas het re creatiegebied Delfland. Na het kruisen van rijksweg 20 (via het viaduc) ligt de Broekpolder open. De enige extra zorg voor Fortu na is de veiligheid van de deelne mers. „Vandaar, dat we twintig parcourswachters inzetten", meldt Davidse. Vooral in de straten van de Zuidwijk zijn de wachters actief. Dat was het voor Fortuna vanzelfsprekende gevolg van de keuze voor de Marnixlaan-start. „We willwen niet het risico lopen dat de deel nemers bij ongelukken betrok ken raken. Gelukkig beschikt Fortuna over voldoende vrijwil ligers", aldus Davidse. Die ko men ook op zaterdag 28 decem- Op zaterdag 28 december davert de 11e NVC-prestatieloop weer door de Zuidbuurt en Broekpolder. De atletiekvereniging Fortuna doet er alles aan om de deelnemers veilig door het stukje bebouwde kom te loodsen ber in actie, wanneer de atletiek baan he startpunt is voor de 11e NVC-prestatieloop. De deelne mers hebben dan de keuze uit drie afstanden 5, 10 en 15 km. De inschrijving start om 12.30 uur. Daarna gaan de alle deel- nemrs om 14.00 uur tegelijk weg. Het inschrijfgeld is f2.50 (zonder) en f 4.50 (met) herin nering. Overigens lijkt het er, gezien het stabiliserende aantal deelnemers op, dat het trimlegioen niet lan ger groeit. Mis, weet Davidse, „Die stabilisatie is slechts op tisch, omdat er tegenwoordig zo'n gigantisch aanbod prestatie lopen is, dat het legertje trim mers zich verdeelt. Soms zijn er op winterse zaterdagen in de di recte omgeving wel zo'n vijf prestatielopen. Dat is door de KNAU niet te reguleren, omdat de organisatie van trimlopen niet alleen aan atletiekclubs voorbe houden is. Ook de eerste de bes te muziekvereniging is in staat dat te doen". door GERARD S. VERVER a presta- SCHIEDAM Treffender kon Hans Kleinoort, bij Ex- celsior'20 de hoogste machts hebber in de cricketsector, het niet verwoorden: „Laat het duidelijk zijn dat we niet op deze vacature zaten te wachten". Daarmee doelt hij op het plotselinge aftreden van de voorzitter Cor van 't Zelfde. Die hing enkele we ken geleden zomaar de ha mer in de wilgen en vertrok om persoonlijke redenen. Ook vorig jaar leek er geen vuiltje aan de lucht. Excel- sior'20 was bezig aan een jaar van hoogconjunctuur -ais we tenminste de vorig jaar al dreigene degradatie van de voetbalelf naar de achter grond schuiven - af te sluiten. De club kreeg zijn vierde veld terug en legde er, overi gens met ruime steun van de gemeente, een voortreffelijk kunstgrastapijtje. Bovendien werd het eerste cricketteam kampioen van Nederland en dreigen de voetballers, na tuurlijk op een wat lager ni veau, dat voorbeeld te volgen en lonkt de titel van de vierde klas. lingen van de voorzitterszetel geen gemengde gevoelens. Pri ma jaartje", inventariseert hij. „We zijn vooral apetrots op de aanleg van het kunstgras. De sa menwerking met de gemeente mag dan in het verleden niet altijd perfect geweest zij, dat is- ie sinds die dertiende maart wel." 13 Maart. Het staat met gouden krulletters in het geheugen van Lansbergen gegrift. Die dag bel de hij Bart de Leede met de nederige vraag of hij op basis van nieuw geproduceerde cijfers weer eens over een alternatief voor natuurgras kon komen pra ten. Het „kom dan maar" moet voor Excelsiors penningmeester als een hooglied van engeltjes hebben geklonken. Zeker, om dat de voetbal- annex cricket club bij eerdere voorzetjes steeds op een resoluut „neen" was gebotst. Omgeploegd Ex-voorzitter Cor van 't Zelfde kon pleiten wat hij wilde, het leek dat zijn wens om het tot een trainingsveld omgebouwde en vervolgens door intensief ge bruik tot een maanlandschap omgeploegde vierde veld terug te krijgen immer een vrome zou blijven. En veel begrip bij colle ga's van andere verenigingen was er voor het standpunt van de Thurlede-club ook al niet. De gemeente wilde niet verder gaan dan een reconstructie van het veld. Het zou een Gebako-laag krijgen en derhalve een trai ningsveld blijven. De Excelsior- leiding gruwelde. „We zaten niet op dat Gebako te wachten", on dersteunt Lansbergen de stand punten van het bestuur nog maals. „De grootte van de vere niging verlangde een volwaardig vierde veld." Hoewel de gemeente nooit de bereidheid toonde zich de noden van Excelsior '20 aan te trekken en de clubs een beetje meesmuil den over de in hun ogen dram merige manier waarop Van 't Zelfde het Excelsior-belang ver dedigde, heeft de verenigingslei ding, meldt Lansbergen, zich nooit echt uit het vela geslagen of machteloos gevoeld. „Ja toch", krabbelt hij even terug. „Op het moment dat de gemeen te natuurgras lanceerde, maar vasthield aan een combinatie van voetbal- en trainingsveld, dat zou de situatie er voor ons geen millimeter op hebben ver beterd." Uiteindelijk dan toch dat „kom In het voorjaar lanceerde het Excelsior'20-bestuur haar plannen voor de aanleg van een kunstgrasveld. Ex-voorzitter Cor van 'Zelfde (mid den) hanteert het aanwijsstokje en (vlnr) Ed van der hoeven, Aad Lans bergen, Ruud de Leede en Cees van Lingen kijken mee. dan maar". Lansbergen: „We hadden dat kunstgras in 1988 al geopperd als alternatief. De cij fers, die toen op papier zijn ge zet heb ik wat gestroomlijnd en dat was de basis voor het prima gesprek dat we vervolgens met de wethouder hebben gevoerd". Toen eenmaal het ijs gebroken was, waren de andere Thurlede- clubs de volgende horde. „Dat kunstgras zou de kosten voor die clubs zeker naar een hoger ni veau tillen en we konden ons voorstellen dat ze daarop niet zaten te wachten." Vijfmaal hebben de partijen rond de tafel gezeten, voordat ze tot een ver gelijk kwamen en er een accep tabel tarief uitrolde. Afspraak „Het gemodder is daarmee voor altijd van de baan." Excelsior'20 werd hoofd-opdrachtgever voornaamste financier, tei de gemeente op afstand finan cierde onder voorwaarde dat Martinit, PPSC en SFC mini maal zeshonderd trainingsuren zouden krijgen. „Die afspraak staat. De rivaliteit mag de sa menwerking, ook op het be- stuursnineau, vroeger nogal eens beïnvloed hebben, nu is het per fect." Perfect ging het ook met de cric ket-formatie. Waar in Thurlede al jarenlang op gewacht werd, voltrok zich in augustus: Excel sior'20 werd kampioen van Ne derland en verplichtte Schiedam aan zich. Dat de voetballers zich niet konden handhaven was al in een vroeg stadium duidelijk. De club legde zich er niet bij neer, maar zelfs de trainerswissel en het eigenzinnige optreden van coach Ed van der Roer kon de ploeg niet over de rode streep tillen. terwijl verdween Cor van 't „Tot teleurstelling van de gehele vereniging", verwoordt Hans Lansbergen de gevoelens. „Het moet een moeilijke beslissing voor hem geweest zijn. Hij heeft zich altijd vrij energiek met het clubleven beziggehouden. Hij stond er middenin en had een gewillig oor. Dat keerde zich wel eens tegen hem, omdat hij dan met problemen geconfronteerd werd, die eigenlijk door één van de commissies opgelost had moeten worden. Geen haast Volgens Lansbergen werpt het van-de-ene-op-de-andere-dag vertrek van Van 't Zelfde geen smet op Schiedams grootste voetbalclub. „We hebben een hectisch jaar achter de rug. In derdaad met goede en slechte tijden. Maar we ervaren de be- stuursmutatie niet als een deuk in ons blazoen. Het is een per soonlijke keuze en niet ontstaan door een intern conflict." Inmid dels zoekt het dagelijks bestuur in alle rust naar een nieuwe lei der. „We hebben geen haast. Met een panniekkeuze loop je het risico het paard achter de wagen te spannen. We zoeken gewoon de meest geschikte kan didaat. Dan maar even wat lan ger een vacature. De vereniging hinctioneert gewoon verder. Al leen moeten we met z'n allen een stapje harder lopen." Vice-voorzitter Ed van der Hoe ven is kandidaat. Hans Kleine- koort wijst een mandaat af. „We hebben meer opties, maar die moeten we nog benaderen. Dat er in de kranten inmiddels toch meerdere namen genoemd wor den is speculatief en komt niet uit onze koker. Vanuit het be stuur zijn daarover geen mede delingen gedaan. We komen er wel uit en hetzelfde geldt eigen lijk voor de voetballers. Die zijn weer op weg naar de hogere oor den. Gebeurt het niet dit sei zoen, dan zeker het volgende." SCHIEDAM— Het zaterda gelftal van SVDPW haalde on langs de regionale pers en dat overkomt dat team niet jaarlijks. Het kwam allemaal door de 'linkse directe', die Jan van Bok kum de scheidsrechter tijdens de uitwedstrijd tegen Groen Wit toediende. De man staakte ver volgens de wedstrijd en deed aangifte bij de politie. Donderdag diende op het bonds- bureau van de KNVB de 'rechts zaak' tegen SVDPW, Van Bok kum en de eveneens aangeklaag de John Roeters, die de scheids rechter geschopt zou hebben. De laatste heeft echter van meet af aan ontkend dat hij uitgehaald had. Trainer Henk Salari: „Roe ters heeft mij verteld dat hij slechts getracht heeft om Van Bokkum te kalmeren. En ik ge loof hem". Dat deed ook de strafcommissie van de KNVB, die de voetballer - overigens we gens gebrek aan bewijs - par donneerde. Voor Van Bokkum, die na het voorval al door SVDPW van de geen clementie. Hij moet vijf jaar aan de kant blijven. Daar naast krijgt de vereniging een boete van 100 gulden, moet het elftal twee punten inleveren. Dan is er een proeftijd van twee jaar: mocht er in die periode opnieuw een wedstrijd uit de hand lopen, dan wordt het elftal meteen uit de competitie ge haald. „Wat er gebeurd is, is verschrik kelijk. Tragisch zelfs. Tot aan vorige week hadden we pas vier boekingen. Dat kan je verwaar lozen", meent Salari. „En dan volgt ineens die explosie. Van Bokkum zelf is er doodziek van. Hij was in die wedstrijd al zes, zeven keer grof gepakt. Nadat hij zelf wat te hard inkwam, kreeg hij geel. Toen hij vervol gens tegen zichzelf mopperend wegliep, volgde er rood. Op dat moment sloegen de stoppen door en dat is uiteraard op geen enkele manier te rechtvaardi- Minder plezierig eindigde het duel ook voor SVDPW-doelman Peet Salari (een neef van de trai ner). Die werd, zo luidt de Schiedamse lezing, „door de Groen Witters onder de zoden geschoffeld", hetgeen hem een dubbele beenbreuk opleverde. In het clubhuis in sportpark Har- ga laken de omstanders de ma nier, waarop hun club in de pers Henk Salari... verschrikkelijk. is aangepakt. „We zijn hier goed bezig", is de stelling. „Vorig jaar is het clubhuis compleet gereno veerd. Een hele klus. Nu is Wim van Uden terug als voorzitter en zit de oude bestuursploeg weer vol energie in het zadel. De stemming zat er helemaal in. Nu is er dan die misstap van een speler en we krijgen meteen weer een negatief etiket opge plakt. Dat verdienen we niet. Je kan een vereniging of een be stuur toch niet verantwoordelijk houden voor het wangedrag van een speler", VLAARDINGEN - Alle te kenen wijzen erop, dat de jaar lijkse sport-instuif van Omroep Vlaardingen op zaterdag 28 de cember opnieuw een ontmoe tingspunt van sporters en be stuursleden wordt. Komt bij, dat de sportredactie van de lokale omroep de kampioenen gaat huldigen en bovendien een wis- selprijs uitreikt aan het team of sporter, die in hun ogen in het afgelopen jaar de beste prestatie heeft geleverd. Vanuit het Snookercafé aan de Dijksteeg (bij de parkeerplaats van het stadhuis) wordt de 'hap- jiening' van 14.00 tot 18.00 uur rechtstreeks op de kabel gezet en de ether ingeslingerd. Uiter aard is het ook mogelijk de uit zending bij te wonen. De deuren staan voor iedereen open. En wie in snooker geïnteresseerd is, komt ook aan zijn trekken, want de uitbaters hebben de Neder landse kampioen snooker Wil- fried Dijkstra,vastgelegd. Hij zal een demonsöaitie-partij spelen tegen de Vlaardingse favoriet Bo Speijer. Radio Schiedam-Sport luidt het jaar uit op zondag 29 december van 17 tot 19 uur. Dat gebeurt via een live-uitzending vanuit De Amstelbron/Broersvest lil Gaat de Sportprijs naar de herenwaterpoloërs van VZC. MAASSLUIS Het Mahoro- kan-kersttoernooi leverde niet alleen een nieuwe judoka-van- het-jaar op (Cindy Sneevliet), maar ook een lange rij winnaars en twee algemene clubkampioe nen: Monique Janssen en Dave van Leeuwen. De andere winnaars van het kersttoernooi waren Ineke Hoogvliet, Marcella van Itter- zon, Robbert Kant, Thierry Eeuwhorst, Bouke Boersma, Danny van Vliet, Mark van Leeuwen, Arne Vlielander, Gerda Lander, Ilva Cordia, Kim Haak, Diedrik Kunst, Patrick Mostert, Rajesh Bindadin, Ma rio van Vianen, Davy van Leeu wen, Robert Vermin, Ronald Hendriks, Martin Borlijn, Dab by Chan, Renate Odenkirchen, Diana de Vries, Annemieke Damsteeg, Frank Suers, Marcel van Santen, Martin Overbosch, Remi Bindadin en Robert Kui per. ivenót hawt [eden en öupf)wtte*ó een g&zcnd en ójjxwtief, 1992

De Havenloods | 1991 | | pagina 5