II onafhankelijkheid lonkt voor Radio FINALE AFI PRIJZING!! itmtwerkL DE HAVENLOODS IN DEZE KRANT iéoi ark fa s ?0lfiL°^4Ooc> PfiNTfUm&lJ* iliiWBIHUOMSS Rangeerbaan nagemaakt Inbraken Cobra-selectie in museum Bloemen voor marktopzichter mwEs £N Her-en li hu Ücoe... j ftLLEdoeooeoa MuoeR Jjk (JeLE DQMEé EM -HeREÜ EDITIE 9, DINSDAG 21 JANUARI 1992, 16e JAARGANG, Nr. 4 Wegener huLs-aan-huLsbLaden Schiedams Nieuwsblad HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. De Havenloods Het Zuiden Holland Silhouet De Merwepost Het Nieuws- en Advertentieblad ZIE DE PAGINA'S MET RUBRIEKS- 010-4.699.444 advertenties^ UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISBLADEN B.V. POSTBUS 1980 3000 BZ ROTTERDAM 46 EDITIES IN ZUID-HOLLAND MET EEN TOTALE OPLAGE VAN 1.300.000 PER WEEK Lokaties voor skateboardbanen SCHIEDAM Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam heeft voor de wij ken Noord, Oost en Zuid een aantal lokaties als 'geschikt' aan gemerkt voor de aanleg van drie skateboardbanen. Vertegen woordigers van bewoners uit de betreffende lokaties kunnen hun keus aan het college voorleggen. In de wijk Noord gaat het om de groenstrook tussen het fietspad en de trambaan ter hoogte van Bachplein flat 5, het terrein langs de Zoomweg (oostelijk van dijklichaam Rijksweg 19) en het grasveld Geuzenplein. In Oost zijn het Edisonplein en de strook grond tussen het ge maal en de Marconiweg als ge schikt aangemerkt. In Zuid geldt dat voor de Buitensluis als noord-oosthoek en het westelijk deel van de Maasboulevard (na bij/in de randgroen). i Wachtlijsten verzor- gingstehuizen groei en gestaag Katholieke scholen verenigd 1 André Oosterwaal weer in basis bij GSS Rijnmond verliest her en der SCHIEDAM De politie heeft afgelopen vrijdagochtend een 36-jarige vrouw uit Spijkenisse aangehouden op verdenking van diefstal. De vrouw had even daarvóór in een winkel aan de Hoogstraat 1400 gulden ont vreemd uit een zak van een broek die in een pashokje hing. De bedrijfsleider van de winkel kon de vrouw op de Lange Ach terweg staande houden, waarna zij aan de politie werd overge dragen. Zaterdagavond werd de politie geconfronteerd met diefstal met geweld. Een 37-jarige man uit Hellevoetsluis werd omstreeks 23.10 uur in het Hargapark in de buurt van de Olympiaweg door twee mannen tegen de grond ge drukt. Zij beroofden hem van zijn portemonnaie, waarbij de twee mannen hem in de buik en tegen de rug schopten. Weet wat je eet SCHIEDAM Clubhuis Oost start dinsdag 11 februari een weet-wat-je-eet-cursus. Onder begeleiding van een diëtiste gaan de cursisten er drie maanden lang op een gezonde en verant woorde manier tegenaan om hun gewenste gewicht proberen te krijgen. De diëtiste geeft dieetadviezen en voorlichting over gezonde voeding. Ook de zin en onzin van bepaalde dieetprodukten komen aan de orde. Vantevoren wordt het streefgewicht bepaald, waarna gedurende drie maanden de vorderingen worden bijge houden. Af en toe worden de huidplooien (verpercentage) ge meten. De cursus vindt plaats vanaf 11 februari iedere dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. De laat ste les is op 12 mei. Kosten: f 40,- en met een Rotterdampas f 28,-. Gemotiveerde lijners kun nen zich via telefoonnummer 4735435 van Clubhuis Oost. SCHIEDAM Een natuurge trouwe kopie van het rangeerter rein Kijfhoek van de Nederland se Spoorwegen, gelegen tussen Barendrecht en Zwijndrecht is op 25 januari, computerge stuurd, te zien in het clubhuis van Schiespoor aan de Wester kade 21. Bezoekers kunnen vra gen stellen over de functie van een computer in de modelspoor baan. Te zien zal zijn hoe er automatisch wordt gekoppeld en ontkoppeld en hoe de treinsa- menstellingen tot stand komen. De Schiespoordag is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek geopend. De toegangs prijs bedraagt f 1,-. Kinderen betalen de helft. Drie mille voor het dierenasiel Zo'n 250 mensen woon den afgelopen vrijdag in café Podium het be nefietconcert van Pe ter de Vries en zijn All Stars Band bij. De toe schouwers waren goed voor een opbrengst van 1500 gulden die bestemd was voor het Schiedamse dierenasiel Har- gahoeve. Na afloop verdub belde de eigenares van Podi um het geldbedrag, zodat de band zaterdagmiddag de me dewerkers van het asiel 3000 gulden kon overhandigen. Even daarvóór speelden de bandleden Peter de Vries, Ma- cel Gootjes, Rien Schaap en Rob op 't Ende nog een half uur live voor de Schiedamse stadsomroep. Een medewerkster van de Hargahoeve noemt het bijeen- gespeelde bedrag „fantas tisch". Gerekend was op een paar honderd gulden, dus de drie mille was boven verwach ting. Het geld zal worden be steed aan een opknapbeurt van de kennels. Discussie over Midden-Oosten SCHIEDAM— Zijn er aan vaardbare oplossingen voor het conflict tussen joden en Palestij- nen? Die vraag staat donderdag avond centraal tijdens een dis cussiebijeenkomst in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122 in Schiedam. Als sprekers zijn uitgenodigd de heren H. Cohen en Ibrahim Al Baz. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De aan vang is 20.00 uur. De discussie is georganiseerd door de werk groep Conciliair Proces. SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in de Walvismolen aan de Westvest. De daders konden vermoedelijk met behulp van een ladder een raam binnen gaan, waarna zij verdwenen met een antwoordapparaat, een faxapparaat en een geldbedrag. Vervolgens werd ingebroken in molen De Vrijheid. Ook hier gingen de daders met geld aan de haal. Ook een winkel aan het Dr Wibautplein was het doelwit van inbrekers. Hier was de buit een telefoon, een schrijfmachine en geld. Vergunning voor uitzenden van reclame SCHIEDAM Een lang ge koesterde wens van Radio Schiedam om reclamebood schappen de ether in te stu ren gaat binnenkort in ver vulling. „Wij hebben toe stemming gekregen van het Commissariaat voor de Media om met ingang van heden reclame op radio en te levisie uit te zenden", zegt een verheugde Wim Groene- weg, hoofdredacteur van Ra dio Schiedam. „Wij zijn er trots op om als een van de eerste tien lokale omroepen in Nederland reclame te gaan verzorgen. Doordat de gemeentelijke subsi die voor Radio Schiedam is weg gevallen, komt de vergunning voor het uitzenden van reclame als een bijzonder welkom ge schenk uit de hemel vallen, con cludeert Groeneweg. Hij zegt dat nu de mogelijkheid zal ont staan dat Radio Schiedam zelf inkomsten kan verwerven, waar door het in financieel opzicht onafhankelijk wordt van subsi diegevers. „Want hoewel wij uitsluitend met vrijwilligers werken, hebben wij toch te maken met alleen maar uitgaven. De mogelijkhe den die nu voor ons opdoemen, pakken wij met beide handen aan". Met het Rotterdams Dagblad is Radio Schiedam een samenwer kingsverband aangegaan voor wat betreft de coördinatie van reclameboodschappen. „Wij wil len daarmee zo snel mogelijk starten en deriken daarbij aan 1 maart aanstaande", geeft de hoofdredacteur aan. „Het ligt verder in ons voornemen binnen afzienbare tijd uitzendingen te verzorgen van 24 uur per etmaal. Uitgaande van onze technische installatie is dat heel goed moge lijk". In de Mediawet is een clausule opgenomen waarin staat dat in komsten verkregen uit reclame boodschappen dienen te worden besteed aan uit te zenden pro gramma's. „Dat is een omschrij ving die voor een brede uitleg in aanmerking komt", aldus Groe neweg die samen met program maleider Jan Willem de Boer verantwoordelijk is voor de da gelijkse gang van zaken bij de radio. „Ik verwacht dat op den duur, als het aanbod van adverteerders een grote vlucht neemt, Radio Schiedam voor bepaalde functies betaalde krachten (part-time) zal moeten inschakelen. Ik denk daarbij niet aan taken als pre sentatie of de technische kant, want die werkzaamheden zijn in handen van vrijwilligers". Een combinatie van betaald en onbe taald personeel in dezelfde func tie is volgens Groeneweg uit den boze. Inmiddels is de Stichting Schie damse Media opgericht, waarin behalve het bestuur een aantal adviseurs zitting heeft. Deze in stelling gaat zich uitsluitend be zighouden met de commericële activiteiten van de Schiedamse radio. „Op papier ziet het toe komstbeeld er goed uit", ver klaart radioman Groeneweg. Bij de praktische uitvoering zal ech ter moeten blijken of die theore tische plannen haalbaar zijn". Een van de vele vrijwilligers die Radio Schiedam draaiende houden. SCHIEDAM- Het Stedelijk Museum Schiedam heeft onlangs tijdens een veiling een groot aantal documenten aangekocht ter aanvulling van de Cobra-kol- lektie. NOS-laat registreerde het verloop van de veiling van de grootste Cobra-bibliotheek ter wereld en volgde museumdirec teur Pieter Tjabbes tijdens zijn inkopen. Een keuze uit deze aankopen en enkele schenkin gen is tot en met 1 maart te zien in de twee trapvitrines van het museum. Tjabbes kocht onder andere een viertal tijdschriften, twee fasci- mile uitgaven, een poster (litho) van een Cobra-tentoonstelling uit 1951, een programma van het Cobra-congres in 1950 en een bundel 'De ronde kant van de aarde' van Karei Appel en Hans Andreus uit 1952. Een particulier schonk ter aan vulling op deze aankopen de tijdschriften Reflex 1 en 2 met acht originele litho's, Cobra nummer 1 en 3, een casette met zestien geïllustreerde boekjes met teksten 'Artistes Libres', Cobra Bilbliotèque en een map je met correspondentie met Constant, Uit deze eigengemaakte publica ties komt op uitgesproken wijze naar voren wat Cobra nu eigen lijk is geweest. De kunstenaars van de Cobra-beweging herken den elkaar in een gelijkgestemd verlangen naar kunstzinnige ver nieuwing en eenzelfde visie op de maatschappij en de toekomst. Het bijzondere van deze bewe ging is ook de internationale sa menwerking geweest, die in geen enkele andere grote na oorlogse beweging te vinden is. De publicaties werden in zeer moeilijke omstandigheden ge maakt, wat deze documenten nog meer waardevol en dierbaar maakt. De kunstenaard wisten op geodkoop papier en met pri mitieve middelen hun maat schappelijke denkbeelden vast te leggen. Met de uitgave van Petit Cobra werden zelfs contac ten onderhouden met Avant- Garde-bladen elders, zoals in Italië, Spanje, Cuaba en de Ver enigde Staten. zie advertentie elders in deze krant Schiedam laat het afweten in strijd voor behoud veerdienst SCHIEDAM Het Schiedam se stadsbestuur lijkt zo voortva rend in de strijd voor het milieu. Steeds pleiten de bestuurders voor het aan de kant laten staan van de auto. Niet altijd blijken woorden in daden te worden omgezet. Uit het antwoord op de vragen van Hans Bakker (PvdA) over de situatie rond de veerdienst Vlaardingen/Pernis wordt duidelijk dat het college die strijd liever overlaat aan an deren. De failliete veerdienst Vlaardingen/Pernis kreeg in haar strijd om het bestaan wei nig steun van Schiedam vanwege 'de voortvarendheid waarmee de gemeenten Rotterdam en Vlaar dingen hebben gehandeld'. Op de vraag van Hans Bakker of het waar is dat er sprake is geweest van diverse reddingsplannen, die echter door gebrek aan mede werking van de rijks- en ge meentelijke subsidiegevers niet zijn gerealiseerd, stelt het colle ge dat er veel gedaan is om de veerdienst in stand te houden, met name van de kant van de gemeente Vlaardingen in de per soon van wethouder A.M.A. van Ardenne. De gemeenten Vlaardingen en Rotterdam waren bereid als grootste subsidiegevers hun bij dragen te verhogen om de veer dienst te behouden. Ook Schie dam is later gevraagd haar bij drage in dezelfde procentuele zin aan te passen, maar gezien de grootte van de andere bijdra gen ging het wat Schiedam be treft meer om een symbolische dan om een wezenlijke bijdrage. In samenwerking met de curator hebben de gemeenten Rotter dam en Vlaardingen de betrok ken bedrijven gevraagd ook hun bijdrage te verhogen. Hun steun is echter in vergelijking met wat de gemeenten Rotterdam en Vlaardingen ervoor over heb ben, niet echt indrukwekkend, stelt het Schiedamse college. Gezien de doelgerichte red dingsoperatie van beide gemeen ten, achtte Schiedam het niet nodig de instandhouding van de voetveren als onderwerp van overleg aan te dragen bij de Ver voersregio Oude en Nieuwe Maas. De stelling van Hans Bak ker dat een vervoerregio die het kleine niet eert, het grote niet waard is, gaat volgens het colle ge vanwege de activiteiten van de beide gemeenten daarom niet op. Het college beseft terdege dat door het wegvallen van de veer dienst Vlaardingen/Pernis de meeste dagelijkse gebruikers de auto als enig alternatief zullen kiezen, omdat het openbaar ver voer naar pernis niet optimaal is. Die ongwenste situatie wil het college best verbeteren, maar 'gezien de last die wij al op ons werkapparaat hebben, proberen wij selectief en doelgericht te werken'. In dit geval acht het college het door de voorvarendheid van Vlaardingen en Rotterdam niet nodig om alsnog een onder bouwd en regionaal gecoördi neerd oordeel te vormen over de waarde van de voetveren ten op zichte van bestaande alternatie ven. Wie het kleine niet eert... Jan van Meel in gesprek met marktkooplieden. SCHIEDAM Marktmeester Jan van Meel staat binnenkort meer in de belangstelling dan hij al gewend is. Op 31 januari viert hij namelijk het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij het Openbaar Nutsbedrijf. Bij marktkooplieden en het win kelend publiek is hij geen onbe kende. Over zijn vak als mark topzichter zegt Van Meel: „Ik sta in dienst van de gemeente maar ook van de kooplieden en de consument. Als je stress-ge voelig bent dan kan je het wel vergeten. Vaak moet ik corrige rend optreden, waardoor ik al tijd wel in de picture sta." Belangstellenden die Jan van Meel wel eens in een andere omgeving willen ontmoeten kun nen dat op vrijdag doen van 15.45 tot 17.00 uur in het be drijfsrestaurant van de ONS aan de Van Heekstraat 15. noJtve vüot&e mm ww Ve"Z30UJS.ST£" Nu UbOR... yff*

De Havenloods | 1992 | | pagina 1