Weer gevoelige nederlaag voor vrouwenteam Juventus SCHLECKER SPORT Karei Leewangh wint marathon van Apeldoorn -.19* -.69! Prima start Korenbeurs DE HAVENLOODS Trainerlcoach Peter Snel ziet toch nog mogelijkheden Aantrekkelijke loting voetbalkampioenschap Cursus zelfverdediging goed voor zelfvertrouwen Trainers honkvast fl 25 000.- Volle buit Musis Sacrum gawtiir 199 geen 4,39 DINSDAG 4 FEBRUARI 1992 SCHIEDAMDe koude sei zoensstart die de tafeltennissers van De Korenbeurs iedere keer plaagt bleef zaterdag achterwe ge. De Schiedammers zetten de voorjaarscompetitie in met een 8-2 zege bij Never Despair uit Den Bosch. De Korenbeurs, met Jan Si mons, Dennis Huisman en Ron van der Wijk nam al snel een 0-4 voorsprong. Vervolgens ging Ron van der Wijk onderuit en bij een stand van 5-1 was het Dennis Huisman die een steekje liet vallen. „Lekkere start", beaamde Ron van der Wijk na afloop. „Einde lijk winnen we eens op de ope ningsdag." De andere duels in de tweede divisie groep 2 waren \/CD TT TV.™ TT C C IT«*«l.^o van leer. In de vierde divisie groep 5 wonnen de Schiedam mers het openingsduel tegen het Rotterdamse Twenty-One Up met 9-1. De andere duels waren Combi'67 II - OTTC 2-8 en DHC - VVV 7-3. VLAARDINGEN De mara thonlopers van atletiekclub For- tuna hebben afgelopen zaterdag in Apeldoorn de voorbereiding ingezet voor de marathon van Rotterdam, die op zondag 5 april in de Maasstad op het pro gramma staat. Onder leiding van trainer Erie van Embden ging een groep van 75 lopers in Apeldoorn van start. Traditiegetrouw is dit de ope ning van het seizoen en deze marathon, door het prachtige gebied rond Apeldoorn, staat bekend als de Midwintermara thon. „En winters was het wel", zegt Arie van Embden na af loop." Slechts twee graden bo ven nul en de mist maakte het allemaal nog moeilijker voor de lopers." Toch was de Fortuna-trainer niet ontevreden over het resultaat. „De opdracht was om in trai nings-tempo deze marathon af te werken, waarbij voorop stond dat deze loop in het teken stond van de voorbereiding voor Rot terdam en die opzet is geslaagd", aldus Arie van Embden. Blessures „Ook gezien de koude weersom standigheden was het niet raad zaam om voluit te gaan lopen. De spieren werden niet warm en dat zou alleen maar blessures geven." Eén uitzondering maakte Karei Leewangh, de veteraan van For- tuna, die zijn kans schoon zag om op de marathon van Apel doorn naam te maken. De in Schiedam woonachtige lange-af- standloper won de 42 kilometer en 195 meter in zijn categorie in de goede tijd van 2 uur 48 minu ten. Voor de tweede keer in de geschiedenis won een Fortuna- atleet deze marathon. Eerder lukte dit Michel de Maat. De Vlaardinger was nu evenwel niet van de partij. „Een lichte achillespees-blessure zorgde er voor dat ik in Vlaardingen moest blijven", aldus Michel de Maat, die ook zijn voorbereiding heeft afgestemd op de marathon in Rotterdam. „In de voorgaande jaren legde ik het accent op de Westland-marathon in Maas sluis, maar omdat Rotterdam nu eerder is heb ik gekozen voor de Maasstad, waar altijd erg snel wordt gelopen." Vaderschap Michel de Maat hoopt in Rotter dam een goede tijd neer te zet ten. „Het vaderschap heeft wel de nodige veranderingen aange bracht, maar het ritme heb ik nu wel weer te pakken. Door de twee-ploegendienst die ik loop bij de Romi kan ik toch voldoen de trainen", aldus de Fortuna- atleet die over drie weken in Spanje gaat uitkomen op zijn eerste marathon van dit jaar. „Ik heb een uitnodiging gekre- Karel Leewangh won de marathon in Apeldoorn gen voor de marathon van Se vil- temperatuur is meestal goed, la en ik heb begrepen, dat daar zo'n vijftien graden, en het par- altijd snel wordt gelopen. De cours daar spreekt mij ook wel sluit Michet de Maat. Landman bokaal voor Hudito SCHIEDAM Overgangsklas- ser Rotterdam verspeelde zater dag op het terrein van Evergreen in Maassluis de Landman-bo kaal. De Rotterdammers, die de twee vorige edities op hun naam schreven, verloren het beslissen de duel van Ring Pass met 3-2. Winnaar van de derde editie werd Hudito. De Delftse ploeg versloeg zaterdag Asvion met 4- 0 en kwam zodoende op een totaal van 9 punten uit 5 duels. Evergreen - Spirit eindigde in 3- Hudito dus kampioen, Ring Pass volgt met 8 punten, Rotterdam eindigde als derde met 7 punten, Evergreen vierde met 3, Spirit vijfde met 2 en zesde en laatste werd Asvion met 1 schamel puntje. Evergreen-coach en organisator Huub van Riggelen was een te vreden man. Toch heeft hij zijn zorgen over de komende editie. „Volgend jaar kent de hockey- aan. Sevilla wordt de laatste test wereld een kortere winterstop, voor de loop in Rotterdam", be- hoe we het dan gaan aanpakken weten we nog niet. RKWIK dieper in de zorgen VLAARDINGEN Voor het Vlaardingse RIWIK wordt het uitzicht op lijfsbehoud in de vier de klasse G met de week wazi ger. De ploeg van trainer Cees Goudswaard verloor op eigen terrein met 1-0 van SFC en om dat buurman HSC met 2-2 gelijk speelde tegen DJS bungelt RKWIK hopeloos onderaan de ranglijst. Het duel HSC-DJS werd ont sierd door het wegzenden van Andy Koemans die twee keer tegen een boeking aanliep. Voor HSC opende Sjaak van de Ha ven de score en nadat DJS op gelijke hoogte was gekomen nam Ger van de Pijl 2-1 voor zijn rekening. Het na de winterstop ongeslagen HSC moest alsnog een doelpunt toestaan waardoor de punten werden gedeeld. Aeolus-BEC eindigde in een 1-0 zege voor de gasten en Martinit boekte op eigen terrein een 1-0 overwinning op Delft. Excel- sior'20 tot afgelopen zondag ge deelde koploper met SFC, maakte een misstap door op Thurlede een 3-1 voorsprong uit handen te geven. Edgar van der Koer zorgde voor de twee eerste doelpunten nadat Leo Boensma DHS op een 1-0 voorsprong had gebracht. Richard van der Meer tekende voor 3-1 maar door de uiterst matig optredende Excel- sior-defensie kon DHS in de slotfase toch nog een punt uit het vuur slepen. SCHIEDAM De positie van Juventus' eerste vrou wenteam is zo langzamer hand uitzichtloos geworden. Eindigde de basketbalforma tie vorig seizoen in de mid denmoot van de eerste klasse ng Walvis-marathon loopt als trein SCHIEDAM In Bowlings centrum De Walvis is afgelopen week de eerste speeldag van de 18-uurs-marathon afgewerkt. Op 23 februari komt de tweede groep van acht teams op de ba nen, op 1 maart volgt de finale. Iedere omgevallen pin levert een bedrag op dat wordt geschonken aan het Sophia Kinderzieken huis. Met behulp van een exter ne sponsor was de opbrengst na één dag al 6363,95 gulden. „Bui ten verwachting", klonk het uit de mond van Nico van der Ree van De Walvis. „Als we deze lijn voortzetten kunnen we zo rond de twaalf mille eindigen, terwijl we op 7500 hadden gehoopt." De acht teams die de eerste ron de speelden stonden van 6.00 tot 23.00 uur op de baan. Het team van De Cobra's voert na afloop de ranglijst bij de teams aan met 115 punten, titelverdediger De Jokers volgt op 27 punten. Bij de individuele bowlers gaat Willem Smit bij de mannen aan de leiding met 3206 pins, Jan van Zoest volgt met 3039, Tony Kus- ter staat derde met 3023. Bij de dames gaat Carola van Buytenen aan kop met 3219 pins, Hanny van der Aalst volgt met 3100 en Ria Vlasveld staat derde met 3006 omgegooide pins. Het is de zevende editie van de 18 uur van Schiedam. kunnen de Schiedamsen hoofd amper boven water houden. Met slechts twee punten uit dertien wedstrij- ter Peter Snel onderaan de ranglijst en ook afgelopen zondagmiddag kwam in die situatie geen verandering. Juventus leed wederom een gevoelige nederlaag tegen Cady73:71-96. De positie is uitzichtloos te noe men maar Snel wil van geen op geven weten en blijft strijdvaar dig om waar mogelijk punten te vergaren ten einde degradatoe af te wenden. Twee ploegen moe ten het volgend seizoen een ni- veautje lager gaan proberen maar de oefenmeester wil daar voorlopig nog niet van horen. „We zullen van de ploegen die eveneens in de onderste regio nen verkeren, moeten winnen om uit de zorgen te raken", bleef Snel positief ondanks de neder laag. „Maar de wedstrijd tegen Cady was er zo eentje en Rep toch uit op een desillusie. We willen die pot winnen, konden 'm ook winnen, ware het niet dat de scheidsrechter ons vreselijk heeft benadeeld. Normaal schuif ik de schuld nooit in de schoenen van zo'n man, maar de beslissin gen die de scheidsrechter tegen Cady nam, sloeg werkelijk alles. Hij floot zo vaak in ons nadeel dat we de wedstrijd op momen ten die zich er voor leenden, niet naar ons toe konden trekken. En dat terwijl we zo hard getraind hadden en goede hoop op een positief resultaat hadden." Flexibel Aanvankelijk toonde Juventus zich flexibel want de achterstand van twintig punten die in de eer ste tien minuten werd opgelo pen, kon aanzienlijk worden verkleind. Bij de ruststand van 34-41 bood de tweede helft nog perspectieven. „In net begin werd er niet be paald gemotiveerd gespeeld en waren de vrouwen niet helemaal bij de les", liet Snel naderhand de wedstrijd nog eens aan zich voorbij gaan. „De dingen die waren afgesproken werden niet uitgevoerd en de mogelijkheden om wat terug te doen werden niet volledig benut. Gelukkig hadden we wel de kracht terug te komen." Na de rust zette Juventus de schouders onder het zware kar wei en werd er enkele maken Felle strijd onder de basket. Het leverde de vrouwen vt geen overwinning op. door middel van intercepties succesvol gespeeld. Karin van de Woestijne, de steunpilaar van het team, en Nancy Middeldorp rondden de tegenaanvallen goed af en brachten hun ploeg terug in de race. De warrige leiding groeide ech ter roet in het eten en noodzaak te Snel tot een snelle time-out om het mentale vermogen van de speelsters op te krikken. Dat lukte niet en Cady slaagde erin een voorsprong op te bouwen van vijftien punten waartegen de prestaties van de Juventus-vrou- wen niet langer op waren gewas sen. Teleurgesteld werd de zo veelste nederlaag geïncasseerd. „Het ontbreekt ons aan een goe de center", zocht Peter Snel naar één van de oorzaken die ten grondslag liggen aan de tegen vallende resultaten van dit sei zoen. „Daarbij komt dat ik te maken heb met een jong team waarin de speelsters nog naar elkaar toe moeten groeien en ze moeten wennen aan het niveau. Sommigen zijn nog niet tegen de hardheid.opgewassen. Maar om nu te zeggen dat degradatie mis schien wel een keertje op z'n plaats zou zijn, gaat mii te ver. Want top van de tweede klasse kan worden vergeleken met de eerste klasse. De ploegen die onderin net boven ons staan krij gen we nog. Als we in die wed strijden punten kunnen pakken, zie ik nog lichtpuntjes. Mis schien wordt het nog wel span nend aan het eind van de compe titie." Fortuna moet in de twintigste editie van het toernooi om het Vlaardings voetbalkampioenschap de titel verdedigen. i Adoniwr.cM i_ rx VLAARDINGEN- In het clubhuis van voetbalvereniging Fortuna vond vorige week woensdagavond de loting plaats van het twintigste toernooi om het Vlaardings voetbalkampi oenschap. De organisatie van dit lokale toernooi is met ingang van dit twintigste toernooi onderge bracht in een stichtingsvorm. Het toernooi begint op 7 april met de eerste wedstrijden in de voorronden. De halve finale staat gepland voor 19 en 21 mei, De elf ploegen werden in drie terwijl de finale wordt verwerkt poules ingedeeld, twee poules op zaterdag 6 juni. blaast die finale, die wordt g !U&V.UV^1U, IWtt puuica van vier ploegen en één poule an drie ploegen. De loting kende het volgende resultaat: Poule A: Zwaluwen, TSB, HSC (zondag) en HVO. Poule B: HSC (zaterdag), DVO, VFC en Fortuna. Poule C: Deltasport, CION en RKWIK. -r-eld op het veld van Fortuna, de kampioen van 1991, staan er nog meer evenementen op het programma zoals de finale-wed strijd van het vrouwentoernooi en de kampioenstrijd tussen de A-junioren van Vlaardingen en Schiedam. SCHIEDAM Op het terrein jv-iui,iynra wp nci icuciii dezelfde competitie op Harga van SW wordt donderdag ge- gespeeld tussen Sparta en An- voetbald tussen de belofte-teams derlecht, aanvang 19.30 uur. van Feyenoord en Club Brugge. Donderdag 19 maart speelt Fey- Aanvang 19.30 uur. enoord om 19.00 uur op het Donderdag 27 februari wordt er S?™* COmple> "8en FC VLAARDINGEN De Vlaar dingse voetbaltrainers zijn dit seizoen nogal honkvast. Nadat eerder Piet Kattestaart (DVO), Daan van der Meer (HVO), Danny Molendijk (Zwaluwen), Jaap van der Nol (CION), Hans Buitendijk (Fortuna), Cees Goudswaard (RKWIK) al lieten weten hun contract te verlengen, voegde vorige week ook Wolter Bos van Deltasport zich bij dit rijtje. Bos trainde eerder twee jaar DSS, dat na de fusie met 'Vlaar dingen' verder ging als Deltas port en daar nu ook al weer twee jaar werkzaam is. VLAARDINGEN- Voor de cursus zelfverdediging voor 50- plussers bestaat bij het bureau sportstimulering van de gemeen te Vlaardingen veel belangstel ling. De onlangs begonnen cur sus zit al helemaal vol, maar be langstellenden kunnen zich al vast wel opgeven voor de nieuwe cursus die gehouden wordt van maandag 10 februari tot en met 23 maart. De cursus is bedoeld voor ouderen die zich niet altijd veilig meer voelen op straat. Door het aanleren van een aantal eenvou dige verdedigingstechnieken wordt het zelfvertrouwen ver groot. Deze cursus wordt gehou den in de sporthal Westwijk van 14.00 uur tot 15.00 uur. De cur sus kost 25 gulden voor zes les- Ook zal er binnenkort weer ge start worden met een cursus zelf verdediging voor vrouwen. De eerder door het bureau sportsti mulering georganiseerde cursus was een overweldigend succes. Cursus-leider Egbert Thomas leert de deelneemsters een aan tal karate-achtige verdedigings technieken aan, waarmee men in vervelende situaties snel kan re ageren. Deze cursus begint op 11 februa ri in de gymzaal in de Cornelis Houtmanstraat. De kosten be dragen 25 gulden voor zes les sen. Voor meer informatie kan men terecht bij het bureau sportsti mulering van de gemeente Vlaardingen, tel. 4455593. AS film m kfeinbeeld 36 opnames B AS 110 cassel 24 opnames zelvklebend I Kwaliteitsfoto s bij SCHLECKER - Nu nog voordeliger Foto - afdruk Te winnen prijzengeld vertegenwoordigt een totale waarde van meer dan I blijvend goedkoop!!! AS kleurenfilm cassette 200 ASA OQQ 24 opnames ^57 SCHIEDAM Het Schiedam- se mannen-viiftal van Musis Sa crum noteerde zondag in eigen huis een opmerkelijke score. De bowlers pakten op de zesde speeldag driemaal de volle score van drie punten. Tegen Primagaz Sittard werd het 3-0 door 943 tegen 869 en 997 tegen 904. Daarna viel Borch- land Duivendrecht ten prooi aan de Schiedamse dadendrang. Met 951 tegen 945 en 1044 tegen 870 kwam het totaal op zes punten. In de slotronde bleek ook Licht- service Scheveningen te zwak. Met 1041 tegen 890 en 896 tegen 874 bracht het Belgisch/Scnie- damse quintet het totaal op ne- heel goed gebowld, en ook op de ranglijst hebben we goede zaken gedaan. Met nog 27 punten te vergeven (drie speeldagen-red.) is alles mogelijk.Musis Sacrum staat nu in de hoofdklasse op een derde plaats. Biocor De Lier staat nog steeds eerste met 40 punten, Valcke volgt op 1 punt, Musis Sacrum heeft 35 punten vergaard. Beste individuele Musis-scores kwamen zondag op naam van Sven van Eycken met 1257 en Erwin van Loon met 1235. Zon dag 8 maart komen de mannen in Duivendrecht op de banen. Rozebottel vruchtenmix vol van vitamine C fles 500 ml 4:29 Pickwick tea for on Engelse melange 15 vesti gingen in Fixies compact broekluiers boy of girl div soorten VRUCHTENMIX geen 1,24 WeiBer Riese pak a 3 kg normaal 2 kg 7,99 hondevoeding div. soorten Palmolive shampoo div. soorten, - 79 blik a 1240 gr flacon 400 ml 2rtt Nivea vitaal- of cremebad flacon 500 ml W5 met gratis spons AS badschuim div. geuren mm Prodent tandpasta tintelfris 2 tubes a 50 ml 2 Nu 2e tube halve prijs AS Hamstervoer pak a 500 gr Opgave: Dreft waspoeder pak a 2 kg flacon 750 ml Postcode. Woonplaats Vinolia douche Biotex vlekkenspray flacon a 375 ml div. geuren Tissue toiletpapier 8 rollen a 250 vel 2r?9 AS Allesreiniger 99 citroen flacon 250 ml Theelichten zak a 30 stuks 2:99 Vraag In NL zijn meer dan SCHLECKER winkels flacon 1 liter Rotterdam, Goudsesingel 77-79, Wilhelm Teilplaats 20-22, Schiedam, Broersvest 52-54, en meerdere filialen in geheel Nederland

De Havenloods | 1992 | | pagina 5