Slapen als een roos met Dormeasan Gezoiullieidsadviezen Paracetamol: nu nog effectiever tegen pijn Gezoiidlieidsadviezen Haaruitval vaak een inwendig probleem Spierpijn behandelen met nieuwe Spiroflor/SRL gelei Sapvasten... pauze voor je lichaam Stomen, effectieve methode bij verkoudheid 656 Natuurlijk middel werkt niet verslavend Niets is lekkerder dan een goede nachtrust. Wie uitgeslapen aan een nieuwe dag begint, heeft het gevoel de hele wereld aan te kunnen. Maar o wee als de slaap achterwege blijft. Geradbraakt begin nen aan de volgende dag is geen pretje. Gelukkig biedt de natuurgeneeskunde een doeltreffend en veilig middel tegen veel voorkomende slaapproble men: A. Vogel's Dormeasan. Tijdens de slaap wordt het lichaam in staat gesteld uit te rusten en nieuwe energie op te doen, de accu wordt als het ware weer opgela den. Maar ook de geest neemt het er een tijdje van. De dagelijkse zorgen wor den even opzij gezet. Slaap is daarom erg kostbaar en moet gekoesterd worden. Maar wat nu, als het slapen echt niet wil lukken? Wat, als het glaasje warme melk met lepeltje honing niet werkt? Slapeloosheid is een probleem waarmee veel art sen worden geconfronteerd. Eén op de vier Nederlanders kampt met slaapproblemen. Er bestaan veel slaapmidde len die heel goed werken, middelen waarmee iedereen gegarandeerd in slaap valt. Deze slaapmiddelen hebben echter ook een nadeel: ze werken verslavend. Natuurlijke slaap Veel natuurartsen adviseren hun patiënten A. Vogel's Dormeasan, een volkomen veilig natuurlijk geneesmid del dat in iedere drogisterij vrij verkrijgbaar is. Dor measan bespoedigt niet al leen het inslapen, maar voorkomt bovendien te vroeg ontwaken. In tegen stelling tot veel andere slaapmiddelen houdt Dor measan de natuurlijke slaap in tact en werkt het niet verslavend. Ook een goede 'slaaphygiëne' is erg belang rijk. Een slaapkamer hoort bijvoorbeeld écht een slaap kamer te zijn. Radio en tv horen er niet in thuis. Ook late vergaderingen en maal tijden zijn af te raden. Ont spanning voor het slapen gaan, in de vorm van een korte avondwandeling of een warm bad kan het insla pen bevorderen. Blijft de slaap toch achterwege, dan is A. Vogel's Dormeasan hét aangewezen slaapmiddel. A. Vogel's Dormeasan is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformhuis met drogisterij -erkenning Voor meer informatie kunt u bellen: A. Vogel's Infolijn, 05250-5237. Aan de werkzaamheid en vooral de veiligheid van deze Op zichzelf is onze haardos dode materie. Het groeit uit een haarzakje dat wordt ge voed met stoffen die norma liter in het bloed zitten. Via de bloedvaten worden deze onontbeerlijke voedingsstof fen naar het haarzakje aan gevoerd. Een gebrek aan die voedingsstoffen kan dus lei den tot haaruitval. Eenzijdig voedsel, stress, ziektes, het gebruik van medicijnen, maar ook erfelijke factoren kunnen hier de oorzaak van zijn. Om haaruitval met succes tegen te gaan, moet het van binnenuit bestreden worden, met bijvoorbeeld Priorin capsules. Deze zijn bestemd voor inwendig gebruik en bevatten een uitgebalanceer de selectie van natuurlijke voedingsstoffen, zoals gierstextract, calcium-pan- thothenaat, L-cystine en tar- wekiemolie De werkzame stoffen worden via de bloed baan naar de haarwortels en hoofdhuid getransporteerd. Daar geven ze de haarwor tels hun kracht terug. Daar naast verbeteren de capsules ook de doorbloeding van de hoofdhuid. De op natuurlij ke basis ontwikkelde capsu les bevatten geen hormonen toen nieuwe pijnstiller wer den terecht hoge eisen ge steld. Panadol producent Sterling Winthrop heeft voor en na de introductie intensief onderzoek gedaan naar de veiligheid van para cetamol voor de maag. Dit heeft in belangrijke mate bijgedragen aan de interna tionale acceptatie van para cetamol. De laatste jaren is er veel wetenschappelijk onderzoek gedaan naar een sterkere pijnstiller. Uit de vele publi caties geven we twee opval lende conclusies: - Paracetamol plus coffeïne stilt de pijn merkbaar ster- xer dan paracetamol al leen. - Toevoeging van deze stof blijkt een veilige en goede manier om de effectiviteit van zonder recept verkrijg bare pijnstillers te vergro ten. Panadol Plus Vanwege de verhoogde ef fectiviteit die deze combina tie op pijnstilling heeft, is nu Panadol Plus op de markt gebracht. Wie een pijnstiller nodig heeft, doet niet zomaar een willekeuri ge greep uit het aanbod. Er wordt heel bewust rekening gehouden met de veiligheid voor darmen en maag en de effectiviteit van het middel. Ook letten we er meer op of zo'n tablet makkelijk in te nemen is. In Nederland wor den vooral ronde tabletten verkocht, maar over het al gemeen geldt dat die wat moeilijker worden doorge slikt. De fabrikant van Pa nadol Plus heeft daarmee re kening gehouden en de ta blet een nieuwe, langwerpi ge vorm gegeven, die het doorslikken een stuk mak kelijker maakt. Deze pijn stiller is verkrijgbaar bij drogist en apotheek voor en veroorzaken dus geen haargroei op ongewenste plaatsen. Effectief Bij miljoenen mensen in Zwitserland, Oostenrijk, Duitsland en Nederland heeft Priorin zijn effectieve werking bewezen. Bij ieder een die last heeft van haar uitval, kan Priorin helpen. "Kan helpen", want uit on derzoeken bij Nederlandse Priorin gebruikers blijkt dat bij zo'n 75% van de gebrui kers Priorin een positief re sultaat heeft. Bij circa 20% van de gebruikers ontstaat zelfs nieuwe haargroei. Ook vrouwen die tijdens of na de zwangerschap last hebben van haaruitval, kunnen ge rust Priorin capsules ge bruiken. Het produkt heeft geen negatieve effecten op de zwangerschap en even min op de borstvoeding. Resultaat Aangezien haar van nature langzaam groeit, geldt: hoe langer de kuur, hoe beter het resultaat. Bij regelmatig gebruik is na acht tot tien weken al effect merkbaar. Naast de capsules voor in- Panadol PIub. Effectiever dan paracetamol alleen, in makkelijker te slikken ta blet. 3,45. De prijs ligt welis waar iets hoger dan de stan daard paracetamol produk- ten, maar de werking is aantoonbaar beter. Champignon in opmars Steeds meer variatie in soep Naast de smaken van kip- pe-, tomaten- en groente soep, wordt er steeds meer gevarieerd met andere sma ken soep. Marktonderzoek wijst uit, dat champignon soep overduidelijk in op mars is. Champignons zijn een steeds belangrijker rol gaan spelen in onze maaltij den. Dertig jaar geleden kenden we dit produkt nau welijks en tegenwoordig eten we per jaar per persoon gemiddeld bijna 3 kilo van deze paddestoelen. Een zeer favoriete manier om cham pignons te verwerken is door er soep van te maken. Al deze gegevens gebruikte Unox om de nieuwe cham pignonsoep in familieblik te presenteren. De inhoud is genoeg voor 7 koppen. De soep zit boordevol schijfjes champignons en heeft een verrukkelijke romige smaak. Voor de komende winterse maanden, biedt Unox hiermee een smaakvol alternatief. door G. van Lieshout, arts. Verkoudheid en griep Deze worden veroorzaakt door een zogenaamd virus. Dit is een onzichtbaar klein wezentje dat overgaat van de ene mens op de andere door niezen en hoesten. Er is geen enkel geneesmiddel dat het virus dood kan maken. Een griep of verkoudheid wordt dus niet vlugger beter door geneesmiddelen. Geneesmiddelen kunnen wel klachten als pijn of neusverstopping verlichten. Kou vatten Kou vatten betekent verkouden worden. Om verkouden te kunnen worden moet iemand een verkoudheidsvirus van een finder mens krijgen. Zonder virus geen verkoud heid! Hierdoor komt het dat veel dokters niet geloven dat mensen eerder verkouden worden, als ze op de tocht zitten. Ook niet als ze zonder jas naar buiten lopen of erg bezweet zijn en afkoelen. Koude handen en voeten Vooral meisjes en vrouwen klagen vaak over koude handen en voeten. Bij mannen komt dit niet zo vaak voor. Is hier iets aan te doen? Bij mannen en oudere mensen ligt de oorzaak nog wel eens aan de bloedvaten. Dat is dokterswerk. Meestal is er niets anders aan te doen dan warm houden. Dus wanten, gevoerde laarsjes, kousen in bed enz. Doof na verkoudheid Kinderen worden vaak verkouden. Daardoor hebben veel kinderen oorontsteking en oorpijn en blijven ze maanden doof. Oorpijn is een familiekwaal te noemen. Omdat doofheid na verkoudheid haast altijd binnen 3 maanden vanzelf weggaat, hoeft u niet eerder naar de dokter te gaan Die dokter wacht toch eerst 3 maanden af, voordat hij iets meer gaat doen. Paracetamol is de meest gangbare pijnstiller die over de toonbank gaat. Uit cijfers blijkt dat één op de twee consumenten een pijnstiller met paraceta mol koopt. In 1955 was Panadol de eerste pijnstiller die paracetamol bevatte, een middel dat toen alleen op recept verkrijgbaar was bij de apotheek. Onder de "narn Panadol werd paracetamol over de hele wereld bekend. door G. van Lieshout, arts. Lezen in schemerlicht Hoe vaak hoort u niet: je zit je ogen te verprutsen door te lezen met zo weinig licht. Is dit waar? Neen, dit is niet waar. Het kan wel zijn dat de ogen eerder vermoeid raken. Het is niet zo dat de ogen sneller achteruit gaan of dat u eerder een bril nodig heeft om te lezen. Eczeem Is eczeem besmettelijk? Neen, u kimt eczeem dus niet van andere mensen overnemen. Is eczeem erfelijk? Som mige soorten zijn erfelijk of komen in de familie voor. De meeste soorten zijn niet erfelijk. Kom je ooit van eczeem af? Helaas geldt voor eczeem: je wordt er nooit beter van en je gaat er nooit aan dood. Een gezonde haardos telt zo'n 140.000 haren. Het merendeel van die haren gaat twee tot zes jaar mee. Per dag verliezen we dan ook tussen de dertig en honderd haren. Zodra dat aantal per dag groter wordt, betekent het meestal dat de haarwortels een tekort aan voeding hebben. Door een verkeerde beweging, kou of te weinig oefening kunnen uw spieren in de 'knoop' raken, met spierpijn tot gevolg. Spier- en gewrichtspijn zijn veelvoorkomende ongemakken, die meestal niet ernstig zijn maar wel vervelend. Het nieuwe homeo pathische spiermiddel Spiroflor/SRL van VSM kan dan voor de ontknoping zorgen. wendig gebruik zijn er ook shampoos en een haar-elixer die de werking van de cap sules versterken. De biologi sche shampoos (voor nor maal en fijn haar, voor vet haar en anti roos) onder steunen uitwendig de wer king van de capsulekuur. De haarelixer wordt even eens uitwendig aange bracht. Het haar wordt er sterker door en wordt min der snel vet. Bij regelmatig gebruik wordt de haarstruc- tuur verbeterd en krijgt het haar meer volume. Prettige bijkomstigheid is dat de haarelixer het haar schermt tegen schadelijke invloeden van buiten, door dat het een dun, onzichtbaar laagje om de haarschacht aanbrengt. De Priorin produkten zijn verkrijgbaar bij apotheker, drogist en reformzaak, waar tevens een gratis voorlich tingsfolder klaar ligt. Voor meer informatie: Vemedia, In ons Nederlandse klimaat wordt iedereen, jong of oud, man of vrouw, weieens verkouden. Het ver koudheidsvirus is de grote boosdoener. Dit virus wordt direkt van mens tot mens overgebracht. De enige manier om besmetting te voorkomen is uit de buurt te blijven van iemand die verkouden is. Op zichzelf is dit een vrijwel onmogelijke opgave, maar bovendien verspreidt iemand die verkouden gaat worden al virussen voordat er zelfs maar een eerste teken van verkoudheid merkbaar is. De neus De slijmvliezen die zich in de neus bevinden vangen stof en bacteriën uit de in geademde lucht op. Door "trilhaartjes" die aan deze slijmvliezen verbonden zijn, wordt de afvoer verzorgd. Als het verkoudheidsvirus zich in de neus nestelt, vin den er allerlei complikaties ats. Bovenal vindt er geen afvoer meer plaats van stof en bacteriën en bestaat de kans op een ontsteking. De eerste dagen van de ver koudheid kenmerken zich door een dunne, waterige af scheiding die zo hinderlijk de neusgaten uitkomt. Daar na zal de dunne afscheiding harder en dikker worden. We spreken dan van een ontsteking. Gevolg is, dat de luchttoevoer via de neus vrijwel volledig geblokkeerd raakt. Al met al zeer verve lend. Rhinocaps Er zijn gelukkig zelfmedica tiegeneesmiddelen die voor verlichting zorgen bij ver koudheid. Eén van deze mid delen is gebaseerd op oude en veilige methode, melijk het stomen met Rhi nocaps. De Rhinocaps inha latiecapsules bevatten na tuurlijke stoffen als cam phor, eucalyptus olie, thijm- olie en menthol. Deze na tuurlijke stoffen zor| voor verlichting in de neus zonder de slijmvliezen en de trilhaartjes aan te tasten. Op deze wijze wordt het af weermechanisme in de neus weer hersteld. Enkele malen stomen en u haalt weer op gelucht adem. Rhinocaps is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. voor 5 dagen vasten. Het bevat de benodigde groente- sappen, Spirulina-tabletten voor extra vitamines en mi neralen, kruidenthee en een darmreiniger om de darmen na het vasten weer op gang te brengen (Colon Clean). Dit pakket van de firma Pharmafood kost 46,50, is verkrijgbaar bij reformhuis en drogist en bevat een uit gebreide informatiefolder. Bel voor meer informatie of verkoopadressen de diëtist van Pharmafood's afdeling voorlichting: tel.: 06-0995522 (gratis). Jaarlijks krijgt ongeveer een kwart van onze bevol king te kampen met spier pijn, en dat gemiddeld tien keer per jaar. Ons lichaam herbergt zo'n 650 spieren, dus er bestaat een grote kans op spierpijn. Veel mensen hebben bij spier- en gewrichtspijn goe de ervaringen met de beken de SRL gelei in de blauwe tube. Hiernaast is er nu Spiroflor/SRL (ook in een blauw doosje), dat speciaal voor zelfzorg is bestemd. U koopt het bij uw drogisterij, reformzaak of apotheek. Brede werking Spiroflor/SRL bevat drie be standdelen: Symphytum (smeerwortel), Rhus toxico dendron (gifsumak) en Le dum (moerasrozemarijn). Kenmerkend is de verkoe lende, diepe werking op de spieren en de snelle opname door de huid. Het produkt is niet alleen voor spier- en ge wrichtspijn geschikt, maar ook bij een stijve nek, de nabehandeling van sport blessures en spit. Blessure Als u sport en veel last heeft van spierpijn, dan is dat te voorkomen door een goede opbouw van de training. Spierpijn en spierstijfheid komen vaak voor aan het begin van het sportseizoen, of door te intensief trainen. Bij kneuzingen en verstui kingen kimt u in die geval len Arniflor gelei gebrui ken, mits de huid onbescha digd is. Bij een beschadigde huid is Belliflor ideaal, dat eigenlijk in geen enkele sporttas mag ontbreken. Voor de nabehandeling (na 3 tot 4 dagen) kunt u Spiroflor/SRL gebruiken. Wilt u meer informatie over de VSM-produkten? Dan kunt u (gratis) tijdens kan tooruren bellen met de VSM Homeopathielij n 06-0996662. Heeft u er in de loop der jaren allerlei vervelende kwaaltjes bij gekregen, zoals menstruatieklachten huidproblemen, migraine of darmproblemen? Krijgt u daardoor het gevoel dat uw lichaam een grondige schoonmaakbeurt nodig heeft? Of vindt u gewoon dat er iets aan uw eetgewoonten moet veranderen? 5-daags sapvastenpakket Er is nu een volledig pakket in de handel met een kuur "Een schone lei" Dan wordt het tijd voor een sapvastenkuur. Gun het li chaam wat rust om in de loop der jaren opgeslagen afvalstoffen en overtollige vetten af te voeren. Vasten is ook een periode van bezinning. Tijdens vas ten merk je pas hoe onregel matig en veel je dagelijks consumeert. Met de dag voel je je "schoner" van binnen worden en voel je de energie door je heen stromen. Puist jes verdwijnen, spijsverte- rings-stoornissen worden aangepakt en u zult wat overtollige kilo's kwijtra ken. Dit alles geeft je na de kuur het gevoel "met een schone lei" te beginnen. Hoe moet je vasten? Er zijn verschillende manie ren om te vasten; rauwkost- vasten, theevasten of sap vasten. Sapvasten is een milde vorm van vasten, omdat de sappen zorgen voor de toevoer van vitamines en mineralen. Bo vendien komen er tijdens het vasten zuren vrij, die door de sappen geneutrali seerd worden. Vasten lukt het beste wanneer je niet al te veel te doen hebt. Geeste lijke arbeid is geen punt, want tijdens zo'n periode ben je juist bijzonder helder. Maar zware lichamelijke in spanningen zijn af te reiden.

De Havenloods | 1992 | | pagina 7