hans textiel Meen m kan binnen zes weken dich Luchtvaartwet: t 35EL RRO™M de havenloods IN DEZE KRANT WEEK TOPPERS Vlees Hobbyisten tonen creaties in Erker lUM?? Schilderijen in Schieland Schiedam vindt nieuw argument voor sluiting vliegveld Klaveijassen Maaltijden bezorgen Docenten praten over invoeren basisvorming Brandersgat Noqmule HOLLAND MET EEN TOTALE OPLAGE VAN 1.300.000 PER WEEK 46 EDITIES IN ZUID- UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISBLADEN B.V. POSTBUS 1980 3000 BZ ROTTERDAM i J De Havenloods Lu Schiedams Nieuwsblad pMfrji] V 010-4.699.444 advertenties^ HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. UMU 9 Meer geld voor binnenstadplan SCHIEDAM De afdeling Grondzaken vraagt B en W van Schiedam ruim 6 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor sloop, bouwrijp-maken en bo demsanering in de binnenstad. Grondzaken wil op korte ter mijn beginnen aan de uitvoering van de bouwplannen in de bin nenstad. „Enerzijds om te voorkomen dat te zijner tijd stagnatie optreedt, anderzijds om ook zichtbaar te maken dat de ontwikkelingen in de binnenstad daadwerkelijk doorlopen en het stadium van papieren plannen is gepas seerd". Het eerste krediet bedraagt f 6.255.000,-. Voor de verdere kredietverlening wordt in de toe komst een voorstel gedaan, waarbij aandacht zal worden be steed aan een verbetering van de plan- en kredietbewaking en meer aansluiting bij de voor schriften voor begroting en reke ning voor het Grondbedrijf. 'Slachtofferhulp Rijnmond' komt in zicht Doelpuntenfestijn bij Hermes Mathieu Smit red der damclub GOED Vlaar.dingen: Fransenstraat 29 Schiedam: Grote Markt 12 Veilig verkeer voor ouderen SCHIEDAM Mevrouw Mes van Veilig Verkeer Nederland verzorgt op dinsdag 3 maart een voorlichtingsmiddg over de nieu we verkeersregels die sinds no vember 1991 van kracht zijn. De middag, die wordt georgani seerd door Dienstencentrum De Woudhoek, staat in het teken van de verkeersveilighied, regels en gedrag die voor ouderen in het verkeer van belang zijn. Om de aanwezigen te testen op hun kennis wordt een kleine quiz ge organiseerd. De bijeenkomst start om 14.00 uur, de entree is gratis en vindt plaats in het Dienstencentrum aan het Heijermansplein 35. SCHIEDAM In het restau rant en de galerieruimte van het Schieland-ziekenhuis exposeert Dirry Blom-IJsselstein tot en met 28 maart aquarellen. Haar voorkeur gaat uit naar het ma ken van portretten en stillevens. De galerie aan de Stadhouders- laan 98 is geopend van 9.00 tot 20.00 uur. SCHIEDAM Klaverjasgroep van Klubhuis Zuid zoekt uitbrei ding van het aantal leden. Iedere woensdagmiddag vliegen de kaarten in het klubhuis over ta fel. Maandelijks worden prijzen beschikbaar gesteld en aan het einde van het seizoen staat een wisselbeker op de winnaar te wachten. De kosten bedragen f 4.25 per maand. Aanmeldingen via tele foon 4267292, vragen naar An- nelies de Groot. SCHIEDAM— De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk is op zoek naar Schiedammers die zich willen inzetten voor de be zorging van maaltijden in hun wijk. Mensen die de beschikking heb ben over een auto en personen die dat niet hebben, maar wel willen bezorgen, kunnen contact opnemen met Sies Meuwese, te lefoon 4709555. Deze functiona ris van dienstencentrum De Woudhoek verstrekt meer infor matie over 'tafeltje dekje'. SCHIEDAM De tegen strijdige berichtgeving over de juridische procedure die noodzakelijk is voordat tot sluiting van de luchthaven kan worden overgegaan, heeft de gemeente Schiedam doen besluiten de Lucht vaartwet hierop na te slaan. De wet schrijft voor dat slui ting van luchthaven Zestien hoven mogelijk is als de ex ploitant van het Rotterdamse vliegveld (Schiphol) een ver zoek indient voor intrekken van de aanwijzing als lucht haventerrein. Blijkens artikel 29 van die wet zou het vlieg veld vervolgens binnen zes weken tot uiterlijk een half jaar gesloten kunnen wor den. Wethouder C. Zijdeveld (Ver keer) licht het artikel toe: „In de lopende discussie over de toe komst van het vliegveld werd steeds opgemerkt dat voor slui ting van de luchthaven een wets wijziging nodig is of kamerbe- sluiten nodig zijn. Om ophelde ring te krijgen zijn we de Lucht vaartwet hierop na gaan slaan, waarna bleek dat er helemaal geen ingewikkelde constructies nodig zijn om het vliegveld te sluiten. Zodra minister May het verzoekschrift heeft ontvangen kan dus binnen zes weken tot sluiting worden overgegaan." Het artikel uit de Luchtvaartwet geeft de Schiedamse bestuurders een steuntje in de rug in hun strijd tegen de plannen voor het Rotterdamse vliegveld. Schie dam staat algemeen bekend als fel voorstander van sluiting van de Rotterdamse luchthaven. Met name de geluidsoverlast van de nachtvluchten zit de gemeen te en haar vele inwoners dwars. Discussie Al jarenlang voeren voor- en te genstanders een discussie over de toekomst van Zestienhoven. In april lijkt er een beslissing te vallen over het vliegveld: dan neemt de Rotterdamse gemeen teraad een besluit over het zoge naamde Integraal Plan Noord rand. Dat voorziet behalve in een vliegveld in de aanleg van een wijk met zevenduizend wo ningen en een rijksweg. Het voorstel van B en W van Rotter dam is het nieuwe vliegveld aan de noordzijde van de stad aan te leggen, waarbij wordt uitgegaan van opening in het jaar 2002. Voorstanders (dus ook het Rot terdamse college) van het voor stel wijzen op het economische belang van het vliegveld. Een vlieghaven zou van onontbeer lijk belang zijn in het Rijnmond gebied. Daarnaast wijzen zij op de laatste mileu-effectrapporta- ge (MER) waaruit blijkt dat de verplaatsing van het vliegveld naar de polder Schieveen en een draaiing van de landingsbaan een aanzienlijke vermindering van geluidsoverlast zal beteke nen. Tegenstanders van een nieuwe luchthaven kiezen hun argumen ten vooral uit milieu-overwegin gen. Vorige week nog wees GGD-directeur Roscam Abbing op een onderzoek van de dienst medisch milieukunde van de ge meentelijke gezondheidsdienst, waaruit bleek dat de effecten van het vliegtuiglawaai juist ern stiger zijn dat tot nu toe werd gedacht. Vooral de nachtvluch ten veroorzaken stoornissen in het waak- en slaapritme, waar door volgens de dienst stress ontstaat. Het opheffen van Zes tienhoven en de aanleg van een nieuw vliegveld in de noordrand leidt niet tot een substantiële verbetering van het leefmilieu, meent de GGD. Mening In afwachting van wat de ge meenteraad 2 april gaat beslis sen, hield Radio Rijnmond sa men met onderzoeksbureau Re search International afgelopen vrijdag een radioreferendum om de mening te peilen van de Rot terdamse inwoners. Twee op de drie reacties waren afwijzend over een nieuw vliegveld. On derzoeksleider Erik de Kort be nadrukte aan het eind van het referendum dat de uitslag niet maatgevend kan worden geacht voor de bevolking van de Rijn- iiiuiiu, wn zeer groot per centage (44 procent) van de tele foontjes afkomstig was uit de deelgemeente Overschie, Schie- broek, Hillegersberg en de B- gemeenten als Berken en Ro denrijs. Direct-betrokkenen dus. Negen van de tien inwoners uit deze contreien bleken tegen verplaatsing van Zestienhoven naar de noordelijke polder Schieveen. In de rest van de Rotterdamse regio is, afgaande op het radio referendum, ongeveer de helft voor en de helft tegen de ver plaatsing van Zestienhoven. Schiedam telde niet mee met het referendum. Het radio-onder- zoek geeft wel aan dat de menin gen niet eenduidig zijn. Ook wethouder Zijdeveld verwacht de komende weken nog allerlei discussies. „De strijd is in volle hevigheid bezig. Ik heb wel het idee dat we steeds meer mede standers krijgen die tegen het nieuwe vliegveld zijn. Maar wat de Rotterdamse raad uiteinde lijk gaat beslissen is.absoluut nog onzeker." vakantie duurt voor de damse scholieren een dagje lan ger, vanwege de afwezigheid van hun docenten. Alle circa 320 do centen en directieleden van de zeven Schiedamse scholen voor voortgezet onderwijs nemen maandag 9 maart deel aan de 'Startconferentie invoering ba sisvorming in Schiedam'. Deze startconferentie wordt gehouden om gezamenlijk de veranderin gen, die de invoering van de ba sisvorming in het voortgezet on derwijs met zich meebrengt, te bestuderen. De Eerste Kamer moet zich nog uitspreken over het wetsvoorstel dat de invoering van de basisvor ming in het voortgezet onderwijs mogelijk maakt, maar de scho len en schoolbesturen rekenen er alvast op dat zij in de loop van 1992 klaar moeten zijn om een begin te maken met de ingrij pende veranderingen rond de basisvorming. Door invoering van de basisvor ming blijft de huidige structuur van het voortgezet onderwijs be staan: de splitsing in MAVO. Voorbereidend Beroepsonder wijs, HAVO, Gymnasium en Atheneum (VWO) verdwijnt niet. Wel verandert de komende jaren het een en ander in de vorm, de inhoud en de organisa tie van het voortgezet onderwijs. Tijdens de startconferentie op 9 maart krijgen de docenten 's morgens per vakrichting uitge breide voorlichting van deskun digen van de Landelijke Pedago gische Centra. 's Mid dags gaan de docenten de infor matie per vaksectie verder uit werken. De startconferentie wordt ge houden op twee lokaties: de rk scholengemeenschap Spiering- hoek en de openbare scholenge meenschap Schravelant. Confetti, feestneus, drank, blaaskapel, maskers, polonaise, kleine uurtjes, kater- Carnaval staat weer voor de deur. Zaterdagmiddag trok een bon te stoet van ruim twintig groe pen en praalwagens door het centrum van het 'Branders gat'. Op het Stadhuis aan de Grote Markt overhandigde burgemeester Scheeres de 'Stadssleutel' aan Prins Harry de Eerste. Aan het eind van de middag volgde de uitrei king van de prijzen voor de mooiste, origineelste of feeste- lijkste wagens. Hoofdprijzen waren er voor: 'De Heksen', Dansgroep Europa '92, Nico- verken b.v., jeugdvereniging Eldos en de Turkse gemeen schap. Op net feest van De Rietzei lers, dat 's avonds plaatsvond, werd pastoor Vismans van de Singelkerk tot het Zwarte Schaap uitgeroepen. Al jaren strijdt hij voor een ingrijpende bouwverbetering aan zijn kerk. HARMONIA De heer P. Coppens uit Schiedam verzorgt donderdagavond 27 februari een bloemenseance bij de spirituele vereniging Harmonia. Belang stellenden wordt gevraagd bloe men mee te nemen. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt f 7,50. De bijeenkomst vindt plaats in wijkcentrum Nieuwland aan het Wiboutplein 165. Kledingbeurs in Nieuwland SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland houdt vrijdag 28 fe bruari een kleding- en speel goedbeurs. De verkoop duurt van 10.00 tot 14.00 uur. Tien procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Pa- rentsplan. Belangstellenden voor een ver koopnummer kunnen tot en met 27 februari naar het buurthuis bellen via telefoonnummer 4738671. Spullen kunnen ge prijsd en genummerd op de ver koopdag tot en met 9.45 uur worden ingeleverd. SCHIEDAM— Ruim vijftig Schiedamse amateurschilders en hobbyisten toonden afgelopen zondag hun kunsten in wijkcen trum De Erker tijdens de mani festatie 'Van knutselwerk tot kunst'. De manifestatie werd dit jaar voor de vijfde maal gehou den en trok meer publiek dan ooit. Ruim vierhonderd mensen kwa men de creaties van de exposan ten bewonderen, begeleid door de muzikale klanten van de leer lingen van muziekschool Anne- lies Kars en de cursisten van de muzieklessen van De Erker. Ook aan de kinderen was ge dacht. Op muziek van onder an dere de lambada en klassieke werken mochten zij al associë rend hun fantasie kwijt op pa pier. De ouderen lieten het daar niet bij zitten: zij waagden zich aan het etsen maken, foto's ont wikkelen in de doka of zelf wenskaarten ontwerpen. De pu- bliekprijs ging naar mevrouw Klink. Haar olieverfschilderijen van Oud-Schiedam kreeg de meeste waardering van het pu bliek. 't Geitenweitje verkoopt loten SCHIEDAM— Met de ver koop van loten hopen vrijwilli gers van kinderboerderij 't Gei tenweitje geld bijeen te sprokke len voor een nieuwe stal voor de dieren. De trekking vindt plaats op 21 maart op de Kinderboerderij 't Geitenweitje, dat is gesitueerd tussen Puccinistraat en Borodin- laan. Informatie over de verkoopa dressen via telefoon 4707619 of bij buurtconciërge Liset van Berkel, telefoon 4716495. iDklEL M/ dElAlEl/EN aL<inmicoT (MiLrttJo f?ie!) VOETBAL In het kader van de internationale beloftencompetitie wordt donderdagavond weer ge speeld op het SW-complex in sportpark Harga. Om 19.30 uur zal worden afgetrapt tussen de jeugd van Sparta en het Belgische Ander- lecht. Donderdag 19 maart wordt de serie afgesloten met het duel Feye- noord-FC Lille. Aanvang 19.00 uur. 00K BIJ U IN De BUUHI Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1992 | | pagina 1