gum Huize Francois Haverschmidt krijgt vervangende nieuwbouw HANS TEXTIEL Nu samen smullen: Alaska kabeljauwfilet. WEEK TOPPERS DE HAVENLOODS m9 NORDSEE Restaurant Dit najaar start bouw voor 60 verpleeg- en 30 zorgbedden Aanrijdingen Introductie lijndienst IN DEZE KRANT Borrel op: auto kwijt In Schiedam dansen ze Stads-tv weer op de kabel Discussieavond over vliegv eld Zestienhoven Slopers mijden locatie bom EDITIE 9, DINSDAG 10 MAART 1992, 16e JAARGANG, Nr. 11 Wegener huLs-aarvhuLsbLaden De Havenloods Schiedams Nieuwsblad HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Holland Silhouet De Merwepost en Advertentieblad 010-4.699.444 advertenties^ UITGAVE: WEGENER HUISAAITHUITBLADEN POSTBUS 19S0 3M0 BZ RGTTERBAM .BN TOTALE «Pl.GE VA» 1.«TK» P...BBK Damesparka's 38 t/m 46 I 79.95 rokant gebakken Alaska kabeljauwfilet met een chte Remoulade saus. Kompleet met Franse friet- es en gemengde groenten met Hollandaise saus. x Alaska kabeljauwfilet PA f met gemengde groenten B van 23,80 voor H J ver deze bon in bij de kassa om samen te uilen voor een gezellig prijsje. Geopend ze aanbieding is geldig t/m 15 april in uw Nordsee Restaurant in het nkelcentrum Zuidplein te Rotterdam. U kunt onze gerechten ook meenemen. SCHIEDAM— Op Rijksweg A4 vond afgelopen vrijdag rond 16.30 uur een kop-staart-aanrij- ding tussen drie personenauto's plaats. Een 42-jarige man uit Rozenburg reed komende uit de richting van Vlaardingen over de oprit van Rijksweg 20 naar de A4, richting Beneluxtunnel. Twee auto's vóór hem reden ook die richting uit. De Rozenburger wilde invoegen, maar zag niet dat de twee auto's vóór hem vaart verminderden. Daardoor klapten de auto's boven op el kaar. Er was geen sprake van noemenswaardig letsel. Gisterochtend om 05.50 uur raakte eveneens op de A4 een auto in een slip. De bestuurder, een 33-jarige man uit Ridder kerk, sloeg met z'n auto over de kop en belandde in de berm. De man werd met rugklachten opge nomen in het Holy-ziekenhuis. SCHIEDAM/SPIJKENISSE - Met de invoering van de Direkt- Bus wordt een nieuw openbaar vervoerprodukt in deze regio ge ïntroduceerd. Met deze snel- dienst worden de steden Helle- voetsluis, Spijkenisse, Schiedam en het Marconiplein met de Waalhaven en de Botlek verbon den. De plannen voor het DirektBus- project worden woensdag 1 april ontvouwd. Drs. G.J.M. Koele- mij, voorzitter van de Stuur groep DirektBus, zal dan in het Carlton Oasis Hotel te Spijke nisse de ontwikkeling van dit openbaar vervoerprodukt schet sen. DirektBus is een samenwer kingsverband van De Jong, RET, Vermaat, Westnederland en Zuid-West-Nederland. Op het busstation Butaanweg zal vervolgens de starthandeling voor deze lijndienst worden ver richt door mr.L.J.de Jong, rijks hoofdinspecteur vbor het ver voer in het district West. Ode aan boek in Blauwe Brug SCHIEDAM— Een rijverbod van 17 uur, rijbewijs en auto kwijt. Dat overkwam afgelopen vrijdagochtend rond 11.40 uur een bestuurder van een rode Volkswagen. De man viel op door z'n slingerende rijgedrag. Op het Koggeschip ramde hij een paaltje maar vervolgde zijn weg tot de politie hem aanhield. De alcoholademanalyse wees een percentage van maar lieft drie promille aan. Wat het Vlaardingse publiek moet ont beren, vond vrij dagavond zonder veel ophef in buurgemeente Schiedam plaats. In café Podium konden liefhebbers van een Housepar ty uit hun bol gaan. De platen- keus van het etablissement was vanaf negen uur 's avonds afgestemd op de bezoekers van dit dansfestijn. Het inmid dels verboden nummer O For- tuna, dat een bewerking is van een klassieke compositie, zal ongetwijfeld op de Housepar ty weerklonken hebben. In Vlaardingen wordt dat alle maal serieuzer aangepakt. Een succesvolle Houseparty in het Kolpabad mocht geen her haling krijgen omdat er niet meer dan 350 mensen in kun nen. Het college van B W heeft de organisator nul op rekest gegeven. SCHIEDAM Stads-tv is weer op de Schiedamse kabel te zien. De uitzendingen van de Rotter damse stadsomroep werden vijf maanden lang niet uitgezonden doordat de komst van reclame in de programma's van Stads-tv roet in de uitzendingen van de Schiedamse Stadsomroep gooi de. De Stichting Stadsomroep Schiedam beschikte niet over de benodigde reclamevergunnin gen. Zij heeft deze inmiddels gekregen van het Commissariaat voor de Media. De Stads-tv programma's wor den op maandag tot en met vrij dag uitgezonden op kanaal 28+, het kanaal waar ook de kabel krant van 'Rotterdams Dagblad TV' op worden uitgezonden. Het programma begint om 17.30 uur en duurt ongeveer één uur. Zij wordt herhaald om 19.30 uur, 21.30 uur en 23.30 uur. BILJARTEN - Na een lange, spannende en sportieve strijd maken woensdag 11 maart acht biljarters zich op voor de finale van het '4 Molens ouderen-bil- jarttoernooi'. De heren H. Blon- dé, L. van Beek, C. Coster, G. de Jong, R. Leyte, H. Richard, J. Wijzenbroek en A. Balvers strijden voor de eerste tot en met achtste plaats. Vlaardingen: Fransenstraat 29 Schiedam: Grote Markt 12 SCHEID AM— De plannen rondom het vliegveld Zestienho ven en het MER-rapport 'Ge luidhinder in relatie tot gezond heid' staan woensdag 18 maart centraal tijdens een voorlich- tings- en discussieavond over de gezondheidsaspecten van. vlieg verkeer. De avond Stadhuis van Rotterdam aan de Coolsingel 40, kamer 7. Spreker van die avond zijn ir. J. Fransen, B. de Groot en Dr. K. Altena. Ir. J. Fransen is werk zaam bij de stichting Natuur en Milieu te Utrecht en is deskundi ge op het gebied van vervuiling door vliegtuigen en lawaaicon- touren. Hij zal spreken over de vuiluitstoot en de stankoverlast op nationaal niveau, de lawaai- contouren rondom Zestienho ven en de relatie met stiltegebie- den en met woonlocaties uit de VINEX. De heer B. de Groot is werk zaam bij de G.G.D. te Rotter dam, is medische milieukundige en direct betrokken bij het on- luidhinder in relatie tot gezond heid'. Hij zal een toelichting ge ven op het rapport. Dr. K. Altena is psycholoog en deskundige op het terrein van vliegtuiglawaai op de volksge zondheid. Hij zal eveneens in gaan op het bovengenoemde rapport en er een nadere be schouwing aan toevoegen betref fende de effecten van vliegtuig lawaai op bloedsamenstelling en immuunsysteem en de daaruit voortvloeiende risico's voor de gezondheid. In de pauze kunnen op schrift gestelde vragen worden ingele verd. Deze komen in het tweede deel van de avond aan bod. Er is dan ook gelegenheid tot discus sie. De avond is vrij toegankelijk en is georganiseerd door de ver ontruste Noordrand-bewoners in samenwerking met de Zuidhol landse Milieufederatie. Aanvang 20.00 uur, sluiting rond 22.30 SCHIEDAM Huize Fran cois Haverschmidt start ko mend najaar met vervangen de nieuwbouw. De laagbouw van het verzorgingscomplex voor ouderen in Schiedam- Zuid wordt gesloopt, waar voor in de plaats een gecom bineerd verpleeg- en verzor gingshuis wordt gebouwd, parallel aan de Willem de Zwijgerlaan. De hoogbouw blijft staan, maar plannen voor herinrichting worden al gesmeed. „Het ruim 25-jaar oude pand verkeert bouwtechnisch gezien nog in perfecte staat, maar vol doet niet meer aan de heden daagse zorgeisen", meent ir. G.J. van der Vlies, bestuurslid van het verzorgingstehuis. Sa men met G. Siep van de Stich ting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord probeert hij de nieuwbouw in goede banen te leiden. Van der Vlies: „Het gebouw is bijvoorbeeld niet rolstoelvrien- delijk en er zijn te grote loopaf standen van wel tientallen me ters per verdieping. Voor zowel bewoners als personeel is dat veel te vermoeiend." Het be stuur van Huize Francois Ha verschmidt besloot hierin veran dering te brengen. Aanvankelijk werd gedacht aan renovatie van de bestaande gebouwen, maar al snel bleek renovatie duurder dan nieuwbouw. Het nieuwe plan omvat een zor- gafdeling met zestig verzorgings plaatsen en een dependance van verpleeghuis Drie Maasstede met dertig psycho-geriatrische bedden. „Daardoor ontstaat de J dat echtparen toch dichtbij elkaar kunnen blijven wonen, ondanks dat de één in de verpleegafdeling en de ander in de verzorgafdeling zit", aldus het bouwcommissielid. Maatregel Het verzorgingscomplex bood oorspronkelijk plaats aan 106 bedelen. Vanwege een provincia le maatregel moet dat aantal in het najaar tot 64 worden terug gebracht. Van der Vlies ver wacht dat dit getal door een na tuurlijk verloop haalbaar is. Op dit moment is het aantal reeds teruggelopen tot 72. De bewoners en hun familiele den zijn al over de plannen op de hoogte gebracht. De laagbouw- bewoners zullen tijdens de ver bouwing twee keer moeten ver huizen; eerst naar de hoogbouw, vervolgens naar de nieuwbouw. Het bestuur heeft zich tot taak gesteld de mensen in het huis zo min mogelijk ellende te bezor gen tijdens de achttien maanden durende verbouwing. Het nieuwe zorgcentrum wordt op de begane grond onderver deeld in drie groepen van tien bedden. Iedere groep krijgt een eigen huiskamer. Daarnaast voorziet het plan in een grote recreatiezaal met ruimte voor dagopvang. Van der Vlies: „Francois Haverschmidt moet ook een duidelijke functie naar de wijk krijgen. Zo kunnen hier straks ouderen uit de omliggen de wijken terecht voor dagop vang, een tijdelijke opname of zomaar een kopje koffie of lek kere maaltijd." SCHIEDAM—Met de nodige voorzichtigheid wordt zwembad Groenoord gesloopt. De bom uit de Tweede Wereldoorlog die op het terrein zou liggen, is de re den van de omzichtigheid waar mee de slopers te werk gaan. Momenteel wordt aan de hand van tekeningen en archiefonder zoek gezocht naar de precieze locatie van de bom. Omdat het zwembad gebouwd is op veen grond kan het projectiel inmid dels wel dertig meter diep zitten of op een iets andere plek dan gedacht. Destijds bij de bouw van zwembad West, waar ook een bom zou liggen, moest de Explosieven Opruimingsdienst eveneens onverrichterzake naar huis keren. De palen zijn toen op een andere dan gebruikelijke wijze in de grond geslagen. Het is de bedoeling dat de sloop werkzaamheden in juni achter de rug zijn. Wanneer de bom niet al teveel oponthoud veroor zaakt, kunnen Schiedammers in januari 1994 de eerste baantjes trekken in het nieuwe zwembad aan de Schiedamseweg. Meisjesjacks 104t/m 164 59.95 [Jongensjacks 1104 t/m 164 49.95 Herenjacks Mt/m XL 79.95 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177 De huidige laagbouw van Huize Francois Haverschmidt wordt vervangen door nieuwbouw. De resterende drie bouwlagen zijn gereserveerd voor de zorgaf- delingen met ieder een aparte huiskamer en een lift in het mid den. Het personeel krijgt een eigen ruimte en eetzaal op de vijfde bouwlaag. Architecten bureau Lengkeek uit Den Bilt is verantwoordelijk voor het ont werp van het vijftien miljoen gulden kostende project. Dit bu reau ontwierp ook de verpleeg huizen Drie Maasstede in Schie dam en Drie Maashave in Maas sluis. Het nieuwe zorgcentrum wordt onder beheer gesteld van een stichting die wordt gevormd door Huize Francois Haversc hmidt en de Stichting Nieuwe Waterweg Noord. Het project is daarmee te vergelijken met het nieuwe zorgcentrum Soenda in Vlaardingen, dat ook voorziet in een combinatie van verpleging en verzorging. ouderen die behoefte hebben aan nazorg na een ziekenhuiso peratie. De toekomst van de hoogbouw blijft nog even onzeker. In eer ste instantie dacht het bestuur aan aanleunwoningen, maar dat bleek financieel niet haalbaar. Op dit moment is het bestuur op zoek naar een toepassing van het gebouw die aansluit bij de nieu we verzorgings- en verpleegacti- viteiten. Gedacht wordt aan bij voorbeeld een hotel voor

De Havenloods | 1992 | | pagina 1