HM Uil Ode aan boek krijgt andere invulling in Blauwe Brug fpÉS SCHIEDAM 1 7? 3?5i Kees Klein maakt chocoladekunst aan de Lange Haven DRANKEN EXPRESSE DE HAVENLOODS 295 ii mm i 249 lüfr 495 Iedereen van overal op Boekenweekfeest Wijnhandel Nico Bergers verhuisd naar de Singel Openingsuren Burgerzaken Hulp bij hartstilstand Rommelmarkt in De Erker VERSE VRUCHTEN VLAAITJES Kinderen laten protest horen op Straatspeeldag Waarom is een Opel van PIETERSEN anders? IJ3 DINSDAG 10 MAART 1992 Wie nu de sdiaarpakt, houdt de komende 2 weken een aaidige duit in de knip. Elke dag een lekkemf uit debakkerij. En natuur lijk met een fikse korting! Surinaamse broodjes onze specialiteit per stuk 58 cent 15 stuks voor 1,95 10 stuks slechts Roombotercroissants naar echt Frans recept >er stuk 1,25 stuks slechts Boerencake bereid met roomboter Rozijnenstoet met veel| frisse rozijnen 1400 gram slechts hm T£G£N (MfvEfÜNGVAN DEZE «WWMOfBON Paggl Tompoucen met een streep verse slagroom per stuk 1,75 14 stuks voor slechts x>r het filiaal bij u in de buu >ehoud en zolang de voorraad stn ujegener huL&aaohulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Ronald van Oud- heusden (sport), Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4.270.879) en Nans Wolters (tel. 010-4.709.380). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis- (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel -rirecteur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in n totale oplage van ruim een mil- in exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 Contactmiddag oud-militairen ROTTERDAM De Vereni ging Oud Militairen Indiëgan- gers (VOMI) houdt 11 maart een film/contactmiddag in de Rustburcht aan de Strevelsweg 760. Aanvang 14 uur, vanaf 13.30 uur is de zaal open. Toe gang gratis, partners zijn wel kom. De VOMI zet zich in voor de belangen van oud-militairen. Dat betreft vooral de problemen die veteranen hebben overge houden van hun verblijf in Indië, in de periode 1945 tot 1952, en later in Nieuw Guinea. HARMONIA De heer Harry Woerst uit Rotterdam verzorgt donderdag 12 maart de avond bij spirituele vereniging Harmonia. Het thema van de bijeenkomst is 'Ontwikkeling van geestelijke krachten'. Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs f 7,50. Plaats van handeling: wijkcentrum Nieuw- land, Wiboutplein 65. SCHIEDAM- Misschien is hij wel de enige in Nederland: Kees* Klein, chocoladekunste naar. Aan de Lange Haven opent hij morgen een zeer ex clusieve chocolade-winkel, waar creativiteit en ambachte lijk vakmanschap hand in hand gaan. De Bonte Koe heet hel bedrijf, waar zonder enige twijfel de origineelste en waar schijnlijk ook de lekkerste cho colade van heel Schiedam te koop is. Samen met Carmel Kelly, die de zakelijke belangen van De Bonte Koe behartigt, waagt Kees Klein de sprong in het ondernemerschap. Burge meester R. Scheeres van Schie dam verricht de officiële ope ningshandeling. Daarbij ont hult hij een lange rij in choco lade uitgevoerde Schiedamse brandersnuizen, gekopieerd naar de originelen, waaronder ook het pand van De Bonte Koe. Kees Klein demonstreert met dat huzarenstukje in cho coladekunst zijn vakmanschap en creativiteit. „Alles wordt met de hand gemaakt", vertelt de chocolatier in Zijn werk plaats, die met relatief eenvou dige machines en hulpmidde len is uitgerust. „Het gaat mij om de creativiteit." Het massa- werk laat hij graag aan ande ren over: „Ik maak graag iets anders dan doorsnee." Wat er in de Bonte Koe ge maakt wordt, is uniek en kost veel tijd, en is dan ook aardig aan de prijs. „We richten ons in eerste instantie op het be drijfsleven", vertelt Carmen Kelly. „Relatiegeschenken, grote stukken voor banketten en speciale gelegenheden, der gelijke dingen. Maar particu lieren kunnen hier ook chocola en bonbons kopen. Wel wat duurder dan bij de bakker, maar we maken er iets speci aals van, zowel in smaak als wat betreft presentatie." Een van de stukken die Kees Klein als demonstratiemodel heeft gemaakt is een Griekse zuilengalerij in de steigers. „Het is als ruïne uitgevoerd, zodat je kunt zien hoe ik te werk ben gegaan", licht hij toe. Niets is uit bestaande mal len gemaakt, alles is met de hand opgebouwd uit stukjes gegoten echte chocolade. „Misschien is dat wel een van de dingen die het meest aan spreken in chocoladekunst. Dat je alles kunt opeten", denkt de chocoladekunste- Aan de Lange Haven 54 kan men elke dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur chocoladekunstenaar Kees Klein aan het werk zien- Ach ter een glazen pui in de winkel maakt nij met de hand zijn bonbons en chocoladekuns twerken, die niet alleen mooi zijn om te zien, maar ook heer lijk om op te eten. In het win kelgedeelte ervóór zijn de lek kernijen ook te koop. De chocolade brandershuizen Carmen Kelly De Bonte Koe SCHIEDAM Klanken en geuren uit het 'Prachtige rijk van Insulinde' zijn zondag, 15 maart, te beleven tijdens de boekenweekmanifestatie in Wijkcentrum de Blauwe Brug. Voor het eerst in de ge schiedenis van de Schiedmase boekenweek krijgt de ode aan het boek een andere invul ling. Door het organiseren van allerlei activiteiten wil de organisatie het feest interes sant maken voor jong en oud. De initiatiefnemers voor deze middag, die om 12.00 uur van start gaat, zijn de Schiedamse boekhandels, de Openbare Bi bliotheek en de organisatie van de campagne Schiedammers van overal en nergens. Ruud Aret, woordvoerder van de organisatie: „Voor wat het boekenweekgedeelte betreft verwachten wij twee auteurs. Margarethe Ferguson, die al eer der op een boekenweekavond in het Stedelijk Museum een lezing verzorgde, en nieuwkomer in het schrijversvak Frans Lopula- lan". Beiden lezen voor uit eigen werk. Hoewel zij een sterke ver bondenheid voelen met Indone sië is dat vanuit totaal andere achtergronden. Margaretha Fer guson woonde in Indonesië in haar jeugd en bracht tijdens de Japanse overheersing ruim drie jaar door in een internerings kamp. Kolonialisme en dekolo nisatie zijn steeds opnieuw te rugkerende elementen in haar boeken. Frans Lopulalan is Molukker en geboren in 1953 in een Ambone zenkamp in Woerden. In zijn eerste boek 'Onder de sneeuw een Indisch graf beschrijft hij hoe hij opgroeide in een Zuid- Molukse gemeenschap in Neder land. Tweemaal zullen de au teurs de aandacht vragen van het publiek in De Blauwe Brug. Tempo doeloe Het feest wordt echter geopend door Bunga Melati, een uit Zeist doeloe' (de vervlogen tijd) le vend houden. De groep streeft in haar optreden naar een zo'n perfect mogelijke authenticiteit in kleding, haardracht en bewe gingen. Op het programma van Bunga Melati staan dansen uit Sumatra, Java en de Zuid-Mo- lukken. Tussen de dansen door Ruud Aret, voordvoerder van de organisatie dl boekenweekmanifestatie voor rekening neemt Jef- zal de leider van de groep, frey Meijboom de Bahasa Indo nesia zangteksten vertalen in het Nederlands. De dansers en mu zikanten zijn van plan op he' boekenfeest viermaal op te tre den, waarvan de laatste om 15.30 uur kan worden verwacht. Verder zullen vijf vertellers van de groep Betoel, die hun mede werking verleenden aan een theaterproduktie in De Balie in Amsterdam, naar De Blauwe Brug komen en verhalen over wat hen na een noodgedwongen vertrek uit Indonesië naar Ne derland overkwam en hen nog steeds bezighoudt. De vertellers worden muzikaal begeleid met onder andere een tutubuang en een joget bungung. Al deze eve nementen zijn te zien en te be luisteren in de Grote- en Spie gelzaal van het wijkcentrum. In de ruimte van de Openbare Bibliotheek verzorgt de Indone sische band Manhattan een op treden dat loopt van 12.00 tot 16.30 uur. De muziek die Man hattan maakt varieert van bossa nova tot krotjong. Boekenfreaks die altijd al eens Carmiggelt en Elschot in het Bahasa Indonesia wilden lezen krijgen daar tijdens de boekenmiddag de gelegen heid voor. Voorts kunnen boekenweekgan- gers zich tegoed doen bij de kraampjes met Indonesische etenswaar en kan men video's bekijken. Ook wordt een moge lijkheid geschapen voor mensen die hun dia's over het prachtige Insulinde aan geïnteresseerde bezoekers willen vertonen. Daarnaast is een kleine expositie te bezichtigen met als onderwerp Censuur in Indonesië. Vertegen woordigers van Amnesty Inter national en de Wereldwinkel zullen aanwezig zijn. „Wij ver wachten met dit gevarieerde aanbod niet alleen mensen uit Schiedam aan te trekken, maar ook uit de regio", aldus Ruud Aret. De entree voor het Boe kenweekfeest is gratis. Het Wijkcentrum De Blauwe Brug is te vinden aan het Bachplein 590. Zakelijk bekeken SCHIEDAM Wijnhandel en slijterij Nico Bergers heeft de stek aan de Hoogstraat verruild voor een winkel aan de Singel 153. Vorig jaar december raakte de winkel in brand. De verbou wing van het pand zou veel geld gaan kosten, wat de eigenaren Peter en Carla Scholten deed uitkijken naar een andere win- „Een loopstraat hoeft niet altijd che is het niet noodzakelijk om in een winkelstraat gevestigd te zijn. Mensen kunnen er hun auto moeilijk kwijt, waardoor het meer kijken dan kopen Nico Bergers makkelijker bereikbaar op de Singel. wordt. Hier in Oost kunnen de zellig ook in een volksbuurt.' klanten hun auto wel voor de deur parkeren en het is nog ge- De naam Bergers is al zeventig jaar een begrip in Schiedam. Pe ter Scholten verwacht dan ook niet dat de vaste klanten de weg naar de Singel niet kunnen vin den. Het assortiment blijft ver trouwd hetzelfde, waarbij kwali teit en service voorop staan. De slijterij heeft 150 soorten bier in huis, naast een uitgebreid aan bod van binnen- en buitenlandse wijnen en gedistilleerde dran- Carla en Peter Scholten hante ren de stelregel dat de klant ko ning is. gratis thuisbezorgen en glazen lenen behoort zodoende tot de mogelijkheden. Ook voor en persoonlijk advies ruimt het echtpaar tijd in. Geschenkarti kelen op een leuke manier ver pakken en complete feesten or ganiseren draait het echtpaar de handen ook niet voor om. Peter Scholten: „Het gaat om de per soonlijke attentie, daarin onder- Engelse speelt op theaterorgel SCHIEDAM De Engelse or- ganiste Doreen Chadwick ver zorgt zondag 15 maart het thea terorgelconcert in het Passage Theater. Chadwick werkte on der andere als organiste bij de Engelse Granada Cinema's en het ABC theaterconcern. Zij trad diverse malen op voor* tele visie en deed meer dan tweehon derd radio-uitzendingen. Ook maakte zij een aantal langspeel platen. Het repertoire dat Doreen Chadwick zondag ten gehore brengt, omvat muziek in big bandstijl, marsmuziek, ever greens, muziek uit musicals en films en bewerkingen van popu laire licht klassieke werken. Aanvang 11.00 uur. Toegangs prijs f 9,-; voor 65-plussers en houders van een CJP is de toe gangsprijs f 7,- en leden betalen f5,-. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang onder geleide. SCHIEDAM De dienstverle ning van de dienst Burgerzaken van de gemeente staat voorlopig tot 7 april op een laag pitje. Dit houdt verband met de invoering van een geheel nieuw systeem voor de bevolkingsadministratie. Om dit optimaal uit te voeren worden de medewerkers bijge schoold. De beperkte openings uren, in plaats van 8.30-15.30 uur, nu tot 13.00 uur geldt ook voor de Burgerlijke Stand (pas poort, rijbewijs, aangifte, ge boorte en verhuizing). De afdeling Burgerzaken heeft overigens een bijzonder drukke februarimaand achter de rug. Normaal kunnen gemiddeld vijf honderd mensen een paspoort aanvragen, dat was in de afgelo pen maand echter 4 keer zoveel. Men gaat er van uit dat dit te maken had met de voordelige winterprijs die voor een nieuw paspoort gold en het gegeven dat na 1 april niet meer met een verlopen paspoort mag worden gereisd. Dienst Sport naar sporthal SCHIEDAM De Dienst Sport en Recreatie van de ge meente Schiedam ruilt per 19 maart de werkplek in voor een nieuwe kantoorruimte bij de Sporthal Margriet. Het nieuwe adres luidt vanaf dat moment als volgt: Dienst Sport en Recrea tie, Nieuwe Damlaan 5, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tele foon 4275555 (via het Stadskan toor) faxnummer: 4701422. SCHIEDAM Ongeveer 20.000 mensen krijgen per jaar een hartstilstand, waarvan de helft overlijdt voordat zij het zie kenhuis hebben bereikt. Door reanimatie toe te passen in af wachting van de amnbulance is de kans op overleven groter. Omdat reanimatie het beste is te leren via een cursus, organiseert de Stichting Sociaal en Kultureel Werk Schiedam Zuid een derge lijke cursus. Men kan zich opge ven voor 3 en/of 5 woensdaga vonden waarin 2 maal een basis reanimatie en een kinderreani- matie plaatsvindt. Als men kiest voor de uitgebreidere cursus dan kan men onderwerpen verwach ten als het levensreddend hande len bij slagaderlijke bloedingen, oorzaken van bewusteloosheid, plaats in Klubhuis Zuid, Dwars straat 42. De lessen starten op 1 april en de kosten bedragen res- pectivelijk f 37.50 en f 60.-. De deelnemers ontvangen een uit- i;ebreid lespakket. De Neder- andse Hartstichting reikt aan het eind van de cursus aan men sen die de lessen afsluiten met een toets, een certificaat uit. "w Deelname is mogelijk vanaf 14 jaar. Voor meer informatie bel len met Lida Tode tel. 4267297. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker organiseert op 15 maart een rommelmarkt. De op brengst van de spullen komt ten goede van de activiteiten die plaatsvinden voor de jeugd. artikelen willen verkopen kun nen daarvoor oij De Erker een kan de spullen op 13 maart afge ven bij het wijkcentrum. De toe- Twee dagen Vrouwendag in Schiedam SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker vierde zondag 8 maart voor het vierde achtereenvol gende jaar de Internationale Vrouwendag. Ruim veertig vrouwen én vijf 'vrouwvriende lijke' mannen kwamen kijken naar de demonstratie van de zelfverdedigingsgroep van het wijkcentrum en woonden de theatervoorstelling van theater groep 'T Wicht' bij. 'Koffie met wat lekkers' heette het toneelstuk, dat ongewenste intimiteiten op het werk behan delde. Ook het publiek speelde een actieve rol in het stuk door suggesties aan de acteurs te doen, hoe te handelen in onge wenste situaties. Sommige be- later, maar met even goede be doelingen startte maandagmid dag om 13.00 uur de themadag 'Vrouwen van overal en ner gens', met onder andere optre dens van de Libelle-schrijfster Sheherazade en buikdanseres Yaïra en een discussie over het hoe en waarom van de Rama dan. 's Avonds werd het feest in ge bouw De Rank voortgezet met de theaterproduktie Step-in- Theater Eigenwijs en Grieks Volksdansen. MET GELE ROOM EN HEEL VEEL VERSE VRUCHTEN BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93, tel. 426.88.83 ROTTERDAM Educatieve TV start 17 maart een program ma gericht op werkzoekenden in Rotterdam. Het programma wordt via het kanaal van Stads- TV uitgezonden. Dieuwertje Blok is de presentatrice. Het programma gaat 'Zo werkt 't' heten. De kijker kan kennis ma ken met verschillende beroepen, er worden vacatures gepresen teerd en werkzoekenden kunnen zich presenteren. Het program ma wordt vanaf 17 maart om de 14 dagen uitgezonden tussen 17.00 en 17.30 uur. Om 23.00 uur alsmede de volgende och tend om 11.00 uur zijn er herha lingen. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Buurtgroepen, scholen en vooral kinderen laten op woensdag 20 mei een protest ho ren tegen de verkeersonveilig heid en het gebrek aan speel ruimte op straat. In circa vier honderd steden, waaronder in Schiedam en Vlaardingen, zal dan voor de vierde keer aan dacht worden gevraagd voor de Nationale Straatspeeldag. De Straatspeeldag is een initia tief van de Pressiegroep Stop de Kindermoord, een organisatie die zich inzet voor een veilig en kindvriendelijk verkeer. Aan de vorige manifestatie, die in 1990 werd gehouden, deden verspreid over het land meer dan zestig duizend kinderen mee. Sinds dat jaar hebben kinderen het echter niet gemakkelijker gekregen op straat. Het aantal auto's is inmiddels gestegen tot 5,5 miljoen. Die wagens nemen steeds meer ruimte in beslag zo dat voor de jeugd op straat nau welijks een plekje overblijft, bo vendien is het in veel straten gevaarlijk. Demonstratief Om tegen deze ontwikkeling te protesteren worden op 20 mei de rollen omgedraaid. Onder bege leiding van medewerkers van buurthuizen, scholen, bewoners- groepen zullen kinderen in di verse steden demonstratief op straat spelen. Daarmee maken ze duidelijk dat de straat er niet alleen voor het autoverkeer is, maar ook voor hen. De groepen die de Straatspeeldag organise ren, sluiten gedurende een och tend of middag een woonstraat af voor alle verkeer. Ook maken zij een lijst van pun ten in de buurt die voor kinderen gevaarlijk zijn. Op Nationale Straatspeeldag overhandigen zij deze knelpuntenlijst aan het ge meentebestuur met het verzoek de situatie zo snel mogelijk te verbeteren. keukenadviescentrum stam zoon bv parkweg 361 - Schiedam don. koopavond Belangstellenden die bruikbare kraam (f 15,-) bestellen. Men Een Opel is een Opel, denkt u. Toch zijn ze bij Pietersen anders. Want daar wordt u plezierig geholpen en krijgt u degelijke in formatie. Bovendien geeft Pietersen een uitstekende service en een meer dan correcte inruilprijs. Een Opel van Pietersen is dus net even anders dan een gewone Opel. En dat merkt u. PIETERSEN 's-Gravelandseweg 383 a 3125 BJ Schiedam a Tel.: 010-462 10 33 PIETERSEN. DA S EEN VERTROUWDE START

De Havenloods | 1992 | | pagina 3