BANENMARKT RIJNMOND 1992 Banenmarkt bracht Richard Barnhard en N.S. bij elkaar JSSSF Je wilt doorleren in de techniek, maar nu ook wel eens wat gaan verdienen. r«%TEuR 'Dé gelegenheid om in een paar uur tijd de arbeidsmarkt af te tasten' Apotheken zoeken alleen in Rotterdam al 200 mensen lassers aanbouwers voorbewerkers m^mmLsr nÖH xStzr?' S5BS "■sSSstKSKB-» "■"iaassRjgï-- 2222 In de installatie techniek werken open technische bedrijven iedere dag weer op. Dat geldt ook voor het werk in de installatie techniek. 'Ik wil niet ontken nen dat het werk lichamelijk vrij zwaar is', zegt J.C. van de Weele, hoofd produktie bij Stork Bronswerk Installatie techniek. 'De afgelopen winter was het weer heel zacht, maar als het vriest, werken wij meestal ook gewoon door.' Stork Bronswerk maakt, ont werp en berekent air conditio ning- en c.v.-installaties voor utiliteitsgebouwen. Het gaat dus altijd om grote projecten, soms wel ter waarde van vijf a zes miljoen gulden. Het Bouw centrum in Rotterdam en het Rijnhotel waren bijvoorbeeld opdrachtgevers. De technische bedrijven zouden graag zien dat de bedrijfstak een beter imago krijgt. Wellicht zullen dan ook meer jongeren de weg weten te vinden naar een van de technische opleidingen. Arbeidsbureaus zijn er voor u! Heeft u niet de gelegenheid de Banenmarkt Rijnmond te be zoeken en wilt u toch weten welke voor u geschikte vacatu res er zijn, loop dan eens de Vacaturebank van het arbeids bureau binnen. Door u in te schrijven als werk zoekend, wordt u opgenomen in het bestand vaniet arbeidsbu reau. Vahaf dat *oment wor den uw gegevens door de me dewerkers van het arbeidsbu reau voortdurend vergeleken met de vacatures waarvoor het arbeidsbureau kandidaten zoekt. Wilt u in aanmerking komen voor om- en/of bijscho ling, is het wel noodzakelijk dat u als werkzoekende inge schreven staat. Let wel, dat u zich laat inschrijven bij het ar beidsbureau in uw eigen dis trict. DONDERDAG 12 MAART 1992 1^36? 'Al een tijdje liep ik met het idee van baan te veranderen. Van echt solliciteren kwam niets. Toen ik vorig jaar hoorde dat op de Banen markt werkgevers direkte in formatie aan werkzoekenden geven, ben ik me daar gaan oriënteren", vertelt Richard Barnhard, één van de velen die via de Banenmarkt nieuw werk vond. Hij klopte aan bij de stand van de Nederlandse Spoorwegen, liet zich informeren en tegelij kertijd ook inschrijven voor de introductie-dag. Het aangehoor de beviel hem opperbest en voor hij het zich goed realiseerde, trad hij op 5 augustus als ran geerder in dienst. Hij kreeg een opleiding van twee maanden, waarna hij geheel zelfstandig zijn nieuwe beroep kon uitoefe nen. „De Banenmarkt is de gele genheid om in een paar uur tijd de arbeidsmarkt af te tasten", aldus de voormalig chauffeur. Avond-, nacht- en weekenddiensten Inmiddels is hij intern van func tie veranderd. Als 'plakker bin nendienst' controleert hij op het rangeerstation van de Neder landse Spoorwegen in de Botlek de wagens onder andere op la ding en volgorde. Hij heeft het er goed naar de zin! „Niemand controleert of je nu één of twee uur langs de wagens loopt. Je hebt een taak en aoe je die goed dan is iedereen tevreden. Je bent lekker zelfstandig aan het werk en het is juist die vrijheid in combinatie met verantwoorde lijkheid die ik bij de N.S. zo fijn vind", vertelt de eenentwintig jarige 'Spoorhaas', zoals N.S.- medewerkers in eigen kring ge noemd worden. Over de onderlinge sfeer is hij goed te spreken. Richard: „Dat is belangrijk, want wij draaien natuurlijk ook avond-, nacht- en weekenddiensten." Hij raadt iedereen aan die met de gedachte loopt 'eens wat an ders te zoeken' naar de Banen markt te gaan. Het direkte con tact met de werkgevers én het bij een bedrijf binnenkomen zonder vooraf gesolliciteerd te hebben, vindt hij een groot voordeel. „Loop dan meteen eens langs bij de Nederlandse Spoorwegen, want die zitten om mensen te springen", promoot hij zijn werkgever. Veel vacatures Dat zuigt hij niet uit zijn duim, want R. Visser van de afdeling personeel van de N.S. gaat dit jaar weer niet voor niets 'op de markt staan'. „Machinisten, con ducteurs, assistent treindienstlei ders, medewerkers voor de afde ling voorlichting en mensen voor de spoorwegpolitie zijn onder anderen de vacatures bij ons. Als je een diploma L.B.O. C-ni- veau op zak hebt, kun je bij ons al terecht!" Neem nu eens de Spoorwegpoli tie. Werk je bij dit onderdeel, dan weet je dat je je niet gauw ver veelt en dat je een bijdrage le vert aan een vlekkeloze uitvoe ring van het reizigers- en goede renvervoer. Best een belangrijke functie dus! Door de groei in het reizigers- en goederenvervoer heeft de Spoorwegpolitie veel meer werk gekregen. Om haar taken goed te kunnen uitvoeren en voorbe reid te zijn op de toekomst waar in het aantal treinreizigers ver dubbelt, zoekt de Spoorwegpoli tie voor haar 400 (hoofd)agenten veel nieuwe collega's: beginnen de maar ook ervaren politiemen- V oetbalcoördinatie De Spoorwegpolitie is een on derdeel van de Dienst Bedrijfs- beveiliging van de Nederlandse Spoorwegen N.V. die daarnaast ook nog de afdelingen bedrijfs- bewaking en beveiligingsadvise- ring bevat. De Spoorwegpolitie opereert vanuit diverse plaatsen in Nederland. Het land is inge deeld in vier zelfstandig opere rende districten. Deze zijn weer verdeeld in negen rayons. Daar naast is er een afdeling Centrale Diensten die gevestigd is in Utrecht. Deze afdeling bevat on dermeer de onderdelen: Centra le Meldkamer, Centrale Recher che (fraudezaken, criminele in formatieverwerking, milieude licten) en Voetbalcoördinatie. In totaal werken er 570 mensen bij de Dienst bedrijfsbeveiliging van de N.S., groeiend naar ruim 650 in 1992. De (hoofd) agenten hebben normaliter een vaste standplaats van waaruit zij een heel r?"on bedienen. W: agent worden bij de N.S. moet je de Nederlandse na- jnaliteit hebben, tussen de 18 en 40 jaar zijn, moet je voorop leiding minimaal mavo-4niveau zijn, moet je in het bezit van een rijbewijs B zijn en beschikken over een uitstekende lichamelij ke conditie. Je gehoor- en ge zichtsvermogen moet goed zijn. Spoorwegpolitie De Spoorwegpolitie verzorgt de opleiding tot agent. De dagop leiding duurt een jaar en bestaat uit een theoriegedeelte van ne gen maanden en een praktijkge deelte van drie maanden. Sollici tanten die in het bezit zijn van het politiediploma krijgen een aanvullende opleiding. „De Spoorwegpolitie betaalt goed. Het is afwisselend werk, waarin je veel contacten met mensen hebt. Daarnaast heb je veel vrijheid en zelfstandigheid. Het is gewoon boeiend werk", aldus Visser. Richard Barnhard kwam via de Banenmarkt bij de Nederlandse Spoorwegen N.V. terecht: „Een goede werkgever", vindt hij.fo to: Dick Sluijter Ervaren en goed opgeleide apothekersassisstenten/tes, jongens en meisjes die geïnte resseerd zijn in werk in een apotheek, maar ook volwas senen die omscholing niet als een probleem ervaren, kun nen in de door Interpharm gesponsorde stand van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevorde ring (KNMP) der Pharmacie alle informatie krijgen die zij maar wensen. Het tekort aan apothekersassis tenten knaagt aan de wortels van het vak. In ons land is een on middellijk gebrek aan wel acht a negenhonderd apotherkersassis- tenten/tes. Een van de oorzaken van het bestaande tekort -alleen in Rot terdam en regio al 200- is vol gens drs. J.W. Vasbinder van net departement Rotterdam, de geringe belangstelling van de middelbare scholier voor dit be roep, in het bijzonder van jon gens. 'Reden voor ons om onze aandacht op die groep te richten. In november 1991 hield een aan tal apotheken daartoe open huis voor scholieren. Degenen die de moeite namen een kijkje te ko men nemen, waren zeer geïnte resseerd. Het waren dan ook die scholieren die we ook weer te genkwamen op de open dag op het Zadkine College, waartoe de assistenten-opleiding behoort". Het beroep van apothekersassis tent/te is afwisselend. Je houdt je bezig met het maken van poei ers en pillen, dan weer bereid je de recepten voor en even later sta je achter de balie om de klanten te woord te staan. Het is verantwoordelijk werk, dat ook volgens een dienstrooster in het weekeinde en in de avonden ge daan moet worden. Omdat de aanlevering van jonge opgeleide apothekersassisten- ten/tes niet voldoende is om in de behoefte te voorzien, hoopt de KNMP op de Banenmarkt mensen die vroeger in een apo theek hebben gewerkt te en thousiasmeren een korte bij scholingscursus te volgen, zodat zij weer goed beslagen ten ijs kunnen deelnemen aan het ar beidsproces. Via het Arbeidsbureau, maar ook via andere kanalen, opent het departement in samenwer king met de school ook de weg voor volwassenen die een ander beroep willen leren. 'Speciaal voor die categorie mensen is er een opleiding die werken en le ren verbindt. Een gecompri meerd lesprogramma en veel praktijk leidt deze mensen op, terwijl ze meteen al een salaris verdienen', vertelt Vasbinder. HSM, Hollandsche Staalbouw Maatschappij bv, voert projecten uit waarvan staalconstructies een belangrijk onderdeel vormen, zoals bruggen, centrales en off-shore projecten. HSM heeft expertise in alle fasen van het bouwproces, zowel wat betreft ontwerp en voorbereiding als uitvoering. Naast een engineeringsafdeling en project bureau beschikt HSM over modern ingerichte constructie werkplaatsen en conserverings- en montage-afdelingen te Schiedam. HSM maakt deel uit van Hollandsche Beton Groep nv, een groot en financieel gezond bouwbedrijf. Derhalve bieden wij zekerheid en goede ontplooiingsmogelijkheden. Door een uitbreiding van werkzaamheden is er in Schiedam plaats voor goed opgeleide en ervaren vak lieden, die met veel inzet en volgens de nieuwste tech nieken bij HSM willen werken. Wij bieden uitstekende perspectieven voor ervaren [m/v] die in het bezit zijn van meerdere lascertificaten [Uoyds 6G-R], die een SOM- of BEMETEL-diploma hebben behaald. die ervaring hebben met brandsnij- en/of zaagboormachine. Indien u nadere informatie wenst, kunt u contact op nemen met de centrale afdeling Personeel en Organisatie, telefoon 01820 - 9 04 11/9 04 94, of een bezoekje brengen aan de Banenmarkt in AHOY te Rotterdam op 17-18 maart 1992. Ons standnummer is 86. Uw sollicitatiebrief kunt u richten aan: Hollandsche Staalbouw Maatschappij bv, afdeling Personeel en Organisatie, Postbus 685, 2800 AR Gouda. kwaliteit in staalbouw deel uitmakend van HBG, Hollandsche Beton Groep nv I A T I O N A A L FONDS KINDERBESCHERMING Giro: 40 40 40 - Deventer pstation PENDAGtMPR/UiS> WBlSjpc tsKi KUNSTST- t vÉrspÏJat Bezoek 17 of 18 maart stand 123 - Banenmarkt Ahoy Je hebt (bijna) je LTS-diploma (B- of C- niveau). Of MAVO met wis- en natuurkunde. En je ziet je toekomst in de techniek. Maar om nou nog een aantal jaren elke dag naar school te gaan... nee. Bij GTI kun je leren voor een fantas tisch vak. Je volgt een beroepsopleiding. Maakt meteen kennis met de praktijk. Krijgt een maandelijkse vergoeding. En na de op leiding ben je zeker van een baan. Een baan met prima vooruitzichten. Bij de grootste, meest veelzijdige installatiegroep van Neder land. Waarvoor kunnen we je opleiden? Je kunt in 22 maanden een landelijk er kend vakdiploma halen voor de beroepen: elektromonteur meet- en regelmon- teur cv-monteur. De opleidingen voor de GTI-vestigingen in de regio's Rotterdam, Dor drecht en Den Haag worden verzorgd door het GTI Regionaal opleidingscentmm Rot terdam in samenwerking met de Stichting Metalektro Opleidingen-Rijndelta (SMOR). Kom naar Ahoy of vul de bon in. Op stand 123 van de Banenmarkt kom je alles te weten. Je kunt ook een in formatiepakket aanvragen. Stuur de bon op of bel de heer W. Meeuse, telefoon (010) 429 52 44, toestel 205 installatietechniek wel alles wet tietechniek Adres I Postcode Plaats 1 Leeftijd Opleiding. I Ik doe examen op: 1 Ik heb belangstelling voor het beroep vr I Opleiding» I 3080 VB Ri Technisch gesproken kun je bij ons alle kanten op.

De Havenloods | 1992 | | pagina 22