Homeopathische rustgevers Gezond worden door natuurlijke geneesmiddelen De belangrijkste vragen en misverstanden over roos Vitaminen en mineralen in een dragee Gezoiidlieidsadviezen Weerstand tegen griep en verkoudheid Einde aan opvliegers dank zij Famosan Homeopathisch geneesmiddel tegen bedplassen en incontinentie Gezoiidlieidsadviezen We gaan steeds bewuster leven. Gezond eten en meer bewegen zijn de meest belangrijke voorbeel den hiervan. Maar ook op het medisch gebied zijn we ons meer en meer bewust geworden van ons lichaam. We slikken niet alles meer wat de dokter ons voorschrijft. Voor een klacht kiezen we vaker voor een natuurlijk geneesmiddel dat voornamelijk bestaat uit plantaardige bestanddelen. Deze na tuurlijke geneesmiddelen, ook wel homeopathische geneesmiddelen genoemd, kunt u kopen bij drogist, reformzaak en apotheek. Maar het zijn er tegen woordig zoveel dat u af en toe door de bomen het bos niet meer kunt zien. Welk natuurlijk genees middel kan nu precies voor welke klachten gebruikt worden? 100 klachten in één boekje Om u bij het zoeken naar het juiste natuurlijke ge neesmiddel te helpen is on langs de Zelfmedicatiegids op de markt verschenen. In dit handzame boekje worden op een overzichtelijke ma nier ruim 100 veel en wei nig voorkomende klachten beschreven. De klachten va riëren van aambeien tot zweetvoeten en van botont- kalking tot vergeetachtig heid. Per klacht treft u een uitgebreide beschrijving aan over de oorzaak en sympto men. Vervolgens wordt u een uitgebreid advies gege ven over de verschillende natuurlijke therapieën. Van homeopathie tot een tip uit grootmoeders tijd Iedere klacht bevat: - een beschrijving van de ho meopathische geneesmid delen en de werking van deze middelen - een advies over de kruiden- geneeskunde - verschillende adviezen met betrekking tot het inne men van mineralen, vita minen en natuurlijk voed sel (bijvoorbeeld theeën). Tot slot krijgt u bij iedere klacht aanvullende tips die kunnen bijdragen tot een sneller herstel en een gezon der lichaam. Indros Pflüger, gerenom meerd leverancier van ho meopathische geneesmidde len heeft meegewerkt aan de totstandkoming van dit handzame naslagwerk. De Zelfmedicatiegids, met de klachten op alfabetische volgorde, kost 5,95 en is verkrijgbaar bij de apo theek, drogist en reform zaak waar u ook de homeo pathische middelen van Indros Pflüger kimt ver krijgen. Voor de dichtstbijzijnde adressen en meer informatie kunt u bellen met de klan tenservice van Indros Pflüger: 03240-20280. Iedereen heeft weieens het gevoel dat zijn of haar zenuwen behoorlijk op de proef worden gesteld. Zenuwachtig worden is dan een normale reflex van het lichaam. Vaak zorgt een beetje spanning ervoor dat we goed kunnen presteren, bijvoorbeeld voor een examen of een sollicitatiegesprek. Maar als de boog tè lang en tè strak gespannen is, moeten we er iets aan doen. Ontspanning Aan de gevolgen van stress en nervositeit, zoals slape loosheid, prikkelbaarheid en onrust, kunnen we zelf heel wat doen. Minder koffie drinken bijvoorbeeld, want van de cafëine in de koffie word je onrustig. Ook roken verhoogt de spanning in stress-situaties. Om u te hel pen bij stress en spanningen heeft VSM drie homeopathi- darmklachten, kunnen te gengaan. Het blijft uiter aard belangrijk voor vol doende rust en beweging te zorgen. Voor de vele duizen den mensen die moeilijk in slaap kunnen komen, is er een veilige, niet verslavende rustgever: Rustival. Dit mid del werkt licht kalmerend en helpt het lichaam de kwaliteit van de slaap te ver beteren. De drie rustgevers zijn verkrijgbaar bij apo theek, drogisterij en reform huis. Wilt u meer informatie over de VSM produkten? Dan kimt u (gratis) tijdens kan tooruren bellen met de VSM Homeopathielijn: middelen versterken het ze nuwstelsel, zodat u prikkels van buitenaf beter het hoofd kunt bieden. Het bijzondere van deze produkten is dat ze door him natuurlijke be- Drie rustgevers Gebleken is dat veel ouders nogal wat te stellen hebben met kinderen die slecht de slaap kunnen vatten door rusteloosheid of andere oor zaken. Kindival van VSM bevordert de rust en zorgt ervoor dat kinderen gemak kelijker de slaap kunnen vatten. Zelfs door de aller kleinsten kan Kindival vei lig en doeltreffend worden gebruikt. Nervival bevat ze ven bestanddelen die de spanningen en de daarmee gepaard gaande verschijnse len, zoals angst en maag- en Recent is er een informatieve folder verschenen waarin de belangrijkste vragen en misverstanden over roos worden behandeld. Deze folder, geschre ven door de arts G. van Lieshout, kwam tot stand in samenwerking met de firma Abbott, de fabrikant van Selsun; het enige geregistreerde geneesmiddel tegen roos, dat ook verkrijgbaar is bij de drogist. Enkele van de vragen welke aan de orde komen zijn: Wat is roos en hoe ontstaat het? Roos is een droge schilfe ring van de behaarde hoofd huid, die soms gepaard gaat met enige jeuk. Deze schil fers bestaan uit losgelaten huid, die als het ware ver snipperd is en niet meer no dig is. Waarschijnlijk ont staat roos doordat een vol komen ongevaarlijk soort "gist" de hoofdhuid sneller laat vernieuwen. Het is on bekend waarom de ene mens wel roos krijgt en de andere niet. Is roos erfelijk en kan men roos van andere mensen krijgen? Neen, roos is niet erfelijk. Roos is ook niet besmette lijk. Door contact met schil fers van andere mensen kan niemand roos krijgen. In de schilfertjes zit ook totaal niets dat schade kan geven. Vitaminen en mineralen zijn een zeer belangrijke basis voor onze gezondheid. Bij een goede en gezon de levenswijze krijgen we normaal gesproken via ons voedsel voldoende vitaminen en mineralen bin nen. Echter in steeds meer gevallen is een aanvul ling ervan nodig. verloren door te lang koken Dagelijks of ondeskundig bewaren. Bij de bereiding van ons Ook onze huidige levenswij- eten gaan al vele vitaminen ze zorgt er vaak voor dat we door G. van Lieshoutarts. Diarree Om van echte diarree te kunnen spreken moet de ontlas ting niet alleen dun zijn, maar ook meer dan 3 keer per dag optreden. Bij diarree doet de darm zijn werk niet goed meer. Meestal is de oorzaak een onschuldige ziekte verwekker, die vanzelf weggaat. Goed drinken. Als u honger heeft weer gaan eten. Duurt diarree langer dan 5 dagen, ga dan naar de dokter. Neusamandelen Deze kunnen we niet zien en komen ze alleen op de kinderleeftijd voor. Ze schrompelen vanzelf weg vóór het tiende jaar. Te grote neusamandelen zorgen ervoor dat kinderen altijd met open mond ademen en hard snurken. Ze raken bij verkoudheid ontstoken en geven vaak oor ontstekingen. Soms moeten neusamandelen daarom weg gehaald worden. Keelamandelen Deze zitten opzij in de keel tussen de bogen. Ze krijgen vaak de schuld vein keelpijn, maar dat is niet juist. Alleen als ze knalrood zijn met flinke gele proppen erin geven ze veel pijn bij het slikken. Grote keelamandelen hoeven niet weggehaald te worden. Alleen als ze vaak of heel erg ontstoken zijn, haalt men ze weg. Hebben zomer of winter invloed op roos? Het is bekend dat haren in de zomer sneller groeien dan in de winter. Ook de huid vernieuwt zich in de zomer meer dan in de winter. Daarnaast is de veroorzaker van roos actiever als het warm is en de huid vochtig is b.v. door zweten. In de zomer heeft men dus meer last van roos dein in de winter. Het dragen van een hoed of muts heeft geen duidelijke invloed op roos. niet altijd de noodzakelijke hoeveelheid vitaminen en mineralen opnemen. Vooral studenten, afslankers, be jaarden en alleenstaanden komen nog wel eens wat te kort. Daarnaast kunnen mensen een verhoogde be hoefte aan vitaminen hebben zoals rokers, zwangere vrouwen en sporters. Uit on derzoek is gébleken dat een gebrek aan vitaminen, en daardoor een verstoring van de vitaminebalans, veel voorkomt. Een multi-vitamine prepa raat kan er dan voor zorgen dat de essentiële vitaminen en mineralen, welke dage lijks nodig zijn, toch wor den opgenomen. Alles-in-één Een vertrouwd en veel ge bruikt preparaat is Dagravit Totaal 30. In deze makkelijk in te nemen rode dragees mineralen. Precies zo sa mengesteld zoals in Neder land wettelijk voorgeschre ven. Het voordeel van dit als geneesmiddel geregistreerde produkt is dat men veelal met slechts 1 dragee per dag de juiste hoeveelheid vi taminen en mineralen bin nenkrijgt. Dagravit Totaal 30 is ook geschikt voor dia betici en bevat bovendien geen gluten. Voor uitgebreide informatie kunt u terecht bij uw dro gist of apotheker en bij Dagra-Pharma, tel. 020-6906424. Als we er voor zorgen, dat bet lichaam infec ties kan bestrijden, heb ben we de minste kans op griep en verkoudheid. Een sterke, gezonde weer stand is de beste manier om infecties te bestrijden. Eén van de beste stoffen die de weerstand bevorderen is zwavel (en zwavelhoudende verbindingen), dat overvloe dig voorkomt in gefermen teerde knoflook. Veel weten schappelijke onderzoeken hebben aangetoond, dat ge fermenteerde knoflook van het merk Kyolic een krach tige hulp is bij het verbete ren van de weerstand. Uniek procédé Kyolic is namelijk een krachtig werkend knoflook- preparaat, dat volkomen reukloos is en maag en dar men niet irriteert. Een lang durig fermentatieproces, waarbij de knoflook gedu rende 20 maanden koud rijpt is verantwoordelijk voor het ontstaan van zeer veel werkzame zwavelhou dende bestanddelen. Daarom is het een krachtig produkt in de strijd tegen griep, ver koudheid en andere infec ties. Versterk het lichaam Toch beschikt het lichaam zelf ook over diverse wapens in de strijd tegen bacteriën. Eén van die wapens is de Natural Killer Cell (NK-cell). Deze bloedcellen ruimen vreemde indringers zoals bacteriën op, zodat ze geen kans krijgen infecties te veroorzaken. Een onderzoek dat in Florida gehouden werd toonde aan dat Kyolic gefermenteerde knoflook in staat is, de activiteit van de ze NK-cellen met 155% te verhogen. Meer weerstand Voelt u een verkoudheid of griep aankomen of heeft u al een verkoudheid, griep of infectie, dan gaat Kyolic de bacteriën te lijf. 1-3 capsules of tabletten Kyolic Original per dag is al voldoende om de weerstand te bevorderen. Bij reeds aanwezige infecties is echter een dosering van 3-6 capsules/tabletten per dag nodig. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reform huis. Bel gratis Pharmafood B.V. voor meer informatie en een proefmonster. Telefoon 06-0995522. Wat is er tegen te doen? Tegen roos is veel te doen. Er moet echter onderscheid gemaakt worden tussen middelen die alleen de schil fertjes wegwerken en medi cinale middelen, die ervoor zorgen dat de schilfertjes veel minder of niet meer ontstaan. De meeste anti roos shampoos behoren tot de eerste groep. Ze werken alleen de bestaande schilfer tjes weg en doen niets aan de oorzaak. Wat doen medicinale middelen? Medicinale middelen, zoals Selsun, hebben een medici nale oftewel geneeskrachti ge werking. Ze doen iets aan de oorzaak van roos d.w.z. ze zorgen ervoor dat er geen nieuwe schilfertjes ontstaan. Anders gezegd: ze werken tegen de "gist", daardoor vernieuwt de huid zich niet sneller dan nodig. De folder kunt u gratis krij gen bij uw drogist en apo theek of door even te bellen naar Abbott B.V., afd. Selsun, tel. 020-6458751. Homeopathie en overgangsklachten Lichamelijk ongemak en stemmingswisselingen lij ken bij de overgang te horen. Toch is het niet nodig overgangsklachten gelaten te ondergaan, de homeo pathie kan uitkomst bieden. Het innemen van het natuurlijke middel Famosan werpt bij negen van de tien vrouwen duidelijk vruchten af. Vooral met betrekking tot de opvliegers en het nachtelijk zwe ten worden goede verbeteringen gesignaleerd. te zijn teruggedrongen. De volgende overgangsklachten verminderden sterk: hoofd pijn, vermoeidheid, hartkloppingen en neer slachtigheid. Famosan, ont wikkeld door de Zwitser Al fred Vogel, dankt zijn bij zondere werkzaamheid aan zes verschillende, homeopa thische, grondstoffen. Eén daarvan is Ambra D4 dat wordt gemaakt van het door de levende potvis afgeschei den talg (amber). Ambra D4 pakt vooral klachten als neerslachtigheid, prikkel baarheid en nerveuze uitput ting aan. Naast het innemen van Famosan is het ook ver standig om wat minder te eten. Het lichaam verbrandt tijdens de overgangsjaren het voedsel langzamer dan normaal. Een vrouw in de overgang heeft dus minder nodig. A. Vogel's Famosan is ver krijgbaar bij apotheek, dro gist en reformhuis met dro gisterij -erkenning. Voor meer informatie kunt u bellen: A. Vogel's Infolijn, 05250-5237. Ruim een miljoen Neder landse vrouwen zijn in de overgang. Voor zeven van de tien vrouwen verloopt de ze fase niet zonder proble men. Het homeopathisch middel A. Vogel's Famosan kan helpen de overgangsja ren met duidelijk minder problemen door te komen. Het heeft geen bijwerkin gen. Negentig procent heeft er baat bij Uit onderzoek is gebleken dat bijna negentig procent van de vrouwen baat heeft bij Famosan. Maar liefst ruim zestig procent was dankzij het homeopathische middel geheel of vrijwel ge heel klachtenvrij. Bij bijna dertig procent was sprake van enige tot redelijke ver betering van de klachten. Van twee vervelende over gangsklachten, de opvlie gers en het nachtelijk zwe ten, werden zeer opvallende verminderingen vastgesteld. Het aantal opvliegers bleek veelal met meer dan de helft dan gewoon niet gevoeld. Incon Complex Junior met 10 verschillend werkende homeopathische bestandde len brengt hierin verande ring. Het heeft o.a. een re gulerend effect waardoor het kind overdag minder energie verbruikt. De slaap wordt dus lichter met als gevolg dat de prikkel tot plassen beter wordt gevoeld. De Incon produkten (drup- pelflakons) zijn zonder re cept verkrijgbaar bij apo theek, drogist en reform zaak. Voor vragen: bel de speciale advieslijn 03410-27626 of schrijf naar de advieslijn, Postbus 346, 3850 AH Ermelo. Nederland telt honderdduizenden volwassenen met een incontinentieprobleem. En evenzoveel kinderen die op latere leeftijd nog in bed plassen. "Dit probleem moet van binnenuit worden aangepakt", aldus homeopaat G. J. Spenkelink uit Nijverdal. "Na drie jaren van experimenteren zijn wij erin geslaagd om een doeltreffend middel te vinden tegen urine-incontinentie". Hiermee doelt Spenke link op Incon Complex voor ouderen en Incon Complex Junior voor kinderen. Onderzoek Uit proefnemingen blijkt dat velen geheel of gedeeltelijk van hun handicap worden verlost. Afgelopen jaar werd een uitgebreide studie ver richt met medewerking van een zestal artsen. Het bleek dat deze homeopathische preparaten een positieve uit werking hadden op ruim 70% van alle patiënten. De resultaten van dit onderzoek zijn op te vragen via een speciale advieslijn. Incontinentie Voor volwassenen is Incon Complex een mogelijke op lossing. Dit homeopathische geneesmiddel bevat negen natuurlijke bestanddelen. Zij zorgen ervoor dat de werking van de sluitspier wordt bevorderd en dat de blaaswand en het bindweef sel worden versterkt. Daar naast stimuleert het de bloedcirculatie. Bovendien leidt het tot een weer nor maal functioneren van de zenuwprikkels die aangeven dat er geplast moet worden. Bedplassen Bij kinderen die nog in bed plassen is de oorzaak meest al niet direkt aan te wijzen. Soms is er sprake van geestelijke onrust, prikkel baarheid en een slecht con centratie-vermogen. Ook is het mogelijk dat het kind overdag hyperaktief is, waardoor het 's avonds in zeer diepe slaap valt. De wordt door G. van Lieshoutarts. V oedings vezels Volgens het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde kan een tekort aan voedingsvezels niet alleen een onre gelmatige stoelgang en obstipatie, maar zelfs aambeien, blindedarm-ontsteking en spataderen tot gevolg hebben: dus liever volkorenbrood dan wit, liever zilvervliesrijst dan witte en liever erwtjes dan spruitjes. Kortom, om aan de broodnodige vezels te komen - ieder mens zou eigenlijk 30 gram voedingsvezels per dag binnen moeten krijgen - kunnen we beter niet al te 'verfijnde' voeding eten. Die vezels heeft ons lichaam namelijk nodig voor de voedselvertering en voor een beter transport daarvan in de darmen. Ruiken uit de mond Helaas hebben veel mensen dat. Meestal merken ze er zelf niets van! We vinden het ook maar vervelend om er iets van te zeggen. Het is goed te weten dat ruiken uit de mond in 95 van de 100 gevallen met tandvlees, tanden of kiezen te maken heeft. Er is haast altijd iets aan te doen door een tandarts.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5