Nu bij Hans Anders Varifocus glazen tijdelijk 250,- per paar. 0™ EHBO ondervindt weinig hulp bij huisvestingsprobleem HANSANDERS Vlaardings lste kievitsei Opgeven voor kinderkamp Rollenspel van Tineke en Elkie Bakkers bieden 'Broeder' aan Broodje van eigen DE HAVENLOODS - DONDERDAG 19 MAART 1992 KERKDIENSTEN Diensten op zondag 22 maart 1992 HERV. GEMEENTE Grote Kerk: 10.00 uur ds. W. van Verlaar, 17.00 uur ds. C.A. de Bildt, vesperdienst. Oosterkerk: 10.00 uur ds. K.D. van Kampen. Bethelkerk: 10.00 uur ds. H.J. v.d. Steen, Rotterdam, jeugddienst, 19.00 uur cand. J.T. v.d. Wolf, Pijn- acker. Aula Groen v. Prinstererlyc: 10.00 uur ds. C. Haas. Rehobothkerk: 10.00 uur ds. J. Lal- leman. Ichthuskerk: 10.00 ds. W.W. Ver- hoef, 19.00 uur W.W. Verhoef en ds. A. Wilschut. Kerkcentrum Holy: 9.00 en 10.30 uur ds. T. Zevenbergen, 17.00 uur mevr. A. Leune. Vredeskerk: 9.00 uur C.A. de Bildt, 10.30 uur ds. S. Meijers, Zeist, 17.00 uur ds. P. van den Heuvel. Zonnehuis: 10.15 uur ds. N.C. de Fockert. Holy-ziekenhuis: 9.00 uur ds. A.H. van Erp. Verzorgingstehuis Vaartland: 20 maart om 19.00 uur ds. T. Zeven bergen. Grote kerk: (zaterdag) 11.00 uur Kom zing met ons en doe als wij. Heilige Geestkerk (woensdag) 19.30 uur Interkerkelijk avondge- GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk: 10.00 uur ds. K.D. van Kampen. Emauskerk: 10.00 uur ds. J. Bos, Haarlem. Kerkcentrum Holy: 9.00 en 10.30 uur ds. T. Zevenbergen, 17.00 uur mevr. A. Leune. Vredeskerk: 9.00 uur ds. C.A. de Bildt. Pnielkerk: 10.00 uur ds. J. de Geus. Ichthuskerk: 10.00 ds. W.W. Ver hoef en 19.00 uur ds. A. Wilschut en ds. W.W. Verhoef. De Wetering: 10.00 uur ds. A. Wil schut. Holy-ziekenhuis: 9.00 uur ds. A.H. van Erp. Zonnehuis: 10.15 uur ds. N.C. de Fockert, viering H.A. VLAARDINGEN Dat het zoeken naar het eerste kievitsei zich niet beperkt tot de provincie Friesland, bewijzen B. Dijkstra en J. Velda, die dinsdagmorgen 17 maart om precies 9.30 uur vier kievitseieren ontdekten in de Holypolder richting Schiplui den. De twee vrienden zijn bei den geboren in Friesland, maar wonen en werken al jaren in Vlaardingen. „Wij beoefenen deze hobby van huis-uit", aldus Dijkstra. „Jam mer genoeg zijn er momenteel zoveel negatieve geluiden te ho ren over deze liefhebberij, we zullen dan ook niet naar de bur gemeester gaan om het eerste legsel aan te bieden. Dat het echter om een misverstand gaat om te stellen dat hier sprake is van dieronvriendelijk handelen wil Hans Wiegel bewijzen, die vorige week in zijn functie van commissaris der Koningin in Friesland het eerste kievitsei toch aannam." Volgens Dijkstra en Velda gaat het om 'broedsel', want er lagen vier eieren in één nest. „De kleur van de eieren was beige, maar het kon net zo goed groen of bruin geweest zijn. Het is wonderlijk dat ze altijd de kleur van de ondergrond aannemen. Er lag deze keer wat stro bij." Dijkstra vindt het ook jammer dat veel mensen niet weten dat het eieren zoeken in het belang van de vogel is. „Op dit moment liggen de weilanden vol molsho pen en gaan de boeren in het voorjaar de grond egaliseren met een sleep, waardoor er tallo ze nesten verloren gaan. Geluk kig kunnen deze vogels vier tot zes keer per jaar eieren leggen en voor uitsterven behoed wor den. De Friese vogelwachten zorgen er voor dat de gevonden nesten kris kras in een weiland worden beschermd door middel van herkenningstekens of boog- jes, waar de vogels geen hinder van hebben maar waardoor de boer weet: Hier moet ik om heen." In de overige provincies ontbreken deze vogelwachten. VLAARDINGEN De laatste praktijkles EHBO zit er op voor de groepen 7 en 8 van basis school Open Venster. Op 1 april doen ze examen voor het getuig schrift Jeugd EHBO A. Drie maanden kregen ze theorieles sen op school. Voor de praktij klessen gaan ze naar het Wees huis, een behuizing die ook ge bruikt wordt voor de lessen aan de volwassenen. Vanwege de (nog onzekere) nieuwe bestem ming van het Weeshuis wordt al zès jaar gezocht naar vervan ging. Het steekt brigadecom mandant H. Schaar wel dat nog steeds geen ander onderkomen is gevonden voor de vereniging. Echt Voor de praktijkles in het Wees huis zijn enkele moeders, die zich als slachtoffers beschikbaar stellen, geschminkt. Hun won den, als gevolg van ongelukken en vechtpartijen, lijken griezelig echt. Na behandeling door de kinderen vraagt brigadecom mandant Schaar naar de ge bruikte behandelingsmethoden. „Hoeveel watten hebben jullie gebruikt," stelt hij de kinderen op de proef bij een slachtoffer met brandwonden. Niemand trapt er in. „Mag helemaal nooit. Maar wel minstens tien minuten koelen, desnoods met slootwater," weten ze heel ze ker. „Gaat het weer een beetje," vraagt Schaar bezorgd aan een mevrouw die schaafwonden heeft opgelopen bij een vecht partij en met haar hand in het verband loopt. Ook dit slachtof fer kon rekenen op deskundige Eerste Hulp bij Ongelukken. Afgewassen en goed schoonge spoeld hebben de kinderen deze schaafwonden. „Zijn er nog vragen?" vraagt in structeur Schaar aan het einde van de les. Een meisje worstelt met de vraag wat te doen als je je EHBO-diploma nog niet hebt en je treft iemand bewusteloos aan. Het antwoord is illustratief voor de vlotte manier van lesgeven van Schaar. Hij doet het via een voorbeeld van een meisje dat een man redt uit het water van de haven. „Als de geredde man op de kant ligt vraagt hij het meisje of ze het diploma red dend zwemmen heeft. Nee, zegt het meisje, waarop de man zegt: Gooi me dan maar terug." Dan, een klap, en meester Van der Veken ligt op de grond. Door de stoel gezakt. Alle kin deren rennen naar voren. Het 'toevallige' incident is weer aan leiding voor een behandeling. „Waar heeft u pijn?" „Aan m'n onderbeen," kreunt de meester. De deskundigheid van de 'kinde ren blijkt maar weer, als ze via het andere been de plek lokalise ren. Schok Het lokaal in het Weeshuis puilt uit van de spullen voor het aan schouwelijk onderwijs. Een ske let, keurig opgevouwen dekens, koffertjes met alle benodigdhe den voor eerste hulp. Uiteraard niet alleen te gebruiken voor de lessen, maar vooral ook om, in samenwerking met de GGD, de bevolking bij te staan bij een eventuele ramp. Vrijwilligers werk dat inderdaad een betere behuizing waardig is. Commandant Schaar: „We zijn echt aan uitbreiding toe. De cur sisten moeten bijvoorbeeld op de gang koffie drinken." Be paald een schok was voor hem net bericht dat de VAJO-jeugd onlangs, toen hun onderkomen werd afgekeurd, zonder slag of stoot de beschikking kreeg over enkele lokalen van de Govert Maanschool. Een lokatie waar de EHBO vergeefs naar sollici teerde. „We betalen alles zelf, 65 vrij willigers staan 24 uur per dag klaar voor de Vlaardingse ge meenschap." Dat voor andere organisaties, die wel subsidie ontvangen, 'de loper wordt uit gelegd' zit de vereniging niet lek ker, hoewel commandant Schaar nadrukkelijk verklaart, anderen geen hulp te misgunnen. Aanschouwelijk EHBO-onderwijs VLAARDINGEN —Het lijkt nog ver weg, de zomervakantie, maar de ervaring leert dat kinde ren zich niet snel genoeg kunnen opgeven voor het kamp van wijkcentrum De Telder en buurthuis De Haven. Dit jaar wordt vanaf 15 augustus een be zoek gebracht aan het 'Woelige Nest' in Hulsthorst. Onder begeleiding van dertien volwassenen kunnen vijftig kin deren mee met dit kamp. Kosten zijn ƒ125, voor het eerste kind en ƒ115,= voor het tweede kind. Ook is een spaarregeling moge lijk. Opgave bij wijkcentrum De Tel der via tel.434 98 93 of buurthuis De Haven via tel.434 45 39. Van Kate Bush tot Gert en Her- 27,50. mien, van Annie Schilder tot Moeder, arbeider, werkster, ge- Tina Turner, op allemaal heeft liefde, dochter en echtgenote, ze een kostelijke parodie. Op allemaal verenigd in één per wie anders heeft dit betrekking soon: Elkie Deadman. Ze laat dan op Tineke Schouten? In het het publiek getuige zijn van het vorig seizoen was ze al te gast in gevecht dat zichtbaar wordt in Vlaardingen met haar show vol deze rollen. Na de van haar be- oude typetjes in nieuwe sket- kende parodieën van internatio- ches, vol grappen en grollen, en naai bekende persoonlijkheden nu op herhaling in de Stadsge- keert ze met deze voorstelling hoorzaal in een jutoletimshow terug-tot haar oorspronkelijke die de titel draagt 'Tien maal theatervorm. De titel is 'De dun- Tien Dat slaaf dan óp dé'tien ne clraad' en verwijst naar dè jaar die Tineke Schouten al op de planken staat. Donderdag 19 maart. Stadsge hoorzaal, Grote Zaal. De aan vang is 20.15 uur. De toegangs prijs is 32,50, 30,- en 27,50. Met kortingspas is de prijs dunne draad tussen wijsheid en waanzin. Het optreden van Elkie Dea dman vindt plaats op donderdag 19 maart in zaal de Harmonie. De toegang is 15,-, met kor tingspas is dat 10,-. Woensdag 25 maart Heilige Geest kerk: 19.30-20.30 uur Interkerkelijk avondgebed. Zaterdag 28 maart Grote kerk: 11.00 uur Kom zing met ons en doe als wij. GEREFORMEERDE KERK VRIJGEMAAKT Groen v. Prinstererstr. 11.00 uur ds. B. Gratz, Alblasserdam, 17.00 uur ds. H.W. Noordman, Barendrecht. GEREF. KERK SIONKERK Westnieuwland. 56, 10.00 uur en 17.00 uur leesdienst. Woensdag 25 maart 15.00 en 19.30 uur ds. R. Kattenberg (biddag). DES HEILS Zondag 22 maart 10.00 uur heilin- gingssamenkomst, 18.30 uur verlos singssamenkomst. De diensten staan o.l.v. nlajoor W. Krommen hoek. VOLLE EVANGELIE GEMEEN TE Elke zondagmorgen om 10.00 uur een dienst met creche voor kinderen tot 4 jaar, kinderdienst voor kinde ren van 4 tot 12 jaar en bijbelstudie voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vie ring Heilig Avondmaal. Elke zondagavond om 19.30 uur een dienst. Spreker 22/3 Br. Go- verts. Beide diensten worden ge houden in het Rode Kruisgebouw, Emmastraat 39 Vlaardingen. KERK VAN DE NAZARENER Gebouw: Emmastraat 71. Zondag 22 maart. 12.30 uur Oosterkerk, Schiedamseweg 95 ds. E. Meende- rinck. Tijdens deze dienst is er creche en zondagsschool in gebouw Emma straat 71,19.00 uur Emmastraat 71, ds. E. Meenderinck. VOLLE EVANGELIE BETHEL KERK Prof. Mekelstraat 255, Vlaardin gen- West. Zondag 10.00 uur evan- gelisatiedienst; tevens crèche, kin- der- en tienerdiensten. Dinsdag 10.00 uur vrouwensamenkomst. Ie en 3e woensdag v.d. maand 19.30 uur bijbelstudie. Vrijdag 19.30 uur bidstond. Zaterdag 19.30 uur jeugd dienst. Cassette van de kerkdien sten 010-4348505. Hulpdiensten voor geestelijke nood 010-4348505 tijdens kantooruren en 010-4344657 na kantooruren. Informatie VLAARDINGEN Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. MEDISCHE DIENST ARTSEN: Van zaterdag 9 tot zon dagavond 23.00 uur, informatie huis- artsendienst tel. 434.04.03. TANDARTSEN: per 1 januari Tan dartsspoedgeval spreekuren voor in het weekend van vrij. 17 uur tot ma. morg. 8.00 uur en in de avonduren bereikbaar via telefoonnummer: 010-4748959. APOTHEEK: Van 20 maart t/m 26 maart Hoylede Apotheek, De Loper 18, tel. 4743408 VERLOSKUNDIGEN: Weekend 21/22 maart mevr. Trouenbach, Ha- zelaardreef 41, tel. 4740595 DIERENARTSEN. Dr. P.J. Kin dermans, van Hogendorplaan 24, Vlaardingen, tel. 4343084. Spreeku ren: ma. di. wo. do. vrij.mid.van 13- 14 uur, ma. di. wo. do. vrij.av.van 19-20 uur. Dr. Staring, W. Lodewij- klaan 1, Vlaardingen, tel. 4745977. DIERENKLINIEK „BILLITON": Drs. A. Slikkerveer, Billitonlaan 40, 3131 LK Vlaardingen. Spreekuren: ma ,t/m vr. 14.30-15.30 uur, ma/di- /do/vr. 17.30-19.00 uur. Za. 11.30- 12.00 uur. Dag en nacht - ook in de weekends - bereikbaar onder tel. 010-4351466. DIERENKLINIEK 'VOCKES- TAERT'; Utrechtlaan 117b - Holy Noord Vlaardingen - tel. 4741037. Behandeling volgens afspraak en op de volgende spreekuren: maandag t/m vrijdag 9.00-9.30 uur, 17.30- 18.00 uur; zaterdag van 9.30-10.30 uur. Dierenarts J.J. Mulder. HULPDIENSTEN: Bestemd voor hen die directe jjjjlp nodig hebben en die niet kunnen aanvragen bij prof. instantie. De hjjlp wordt geboden door vrijwilligere en ligt op het ter rein van hand- en spandiensten en indien nodig op sociaal terrein. Deze hulp kan worden aangevraagd op werkdagen van 9-10 uur: Holy-Hulp tel. 474.38.19, Westwijk tel. 434.19.49, Nieuwland/Oost tel. 434.79.69, Centrum Ind. Buurt tel. 434.19.49. VLAARDINGEN - Tijdens de wekelijkse repetitie van het Vlaardingse Musicalgezelschap in de Stadsgehoorzaal, kwamen afgelopen maandag, geheel ge huld in monnikspijen, drie Vlaardingse bakkers het toneel op en verrasten het gezelschap op een Abdijbroodje van eigen deeg. Met deze ludieke actie luidden zij een gezamenlijke campagne in, die de bakkers Ha zenberg, Scholtes en Herweijer op touw hebben gezet ten be hoeve van de musical 'Stampei in de Abdij'. Het Abdijbrood, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd uit bijzondere graansoorten en de 'Broeder', voor veel Vlaardin- gers een bekende lekkernij, zul len vanaf morgen in tien Vlaar- 12-378 dingse bakkerswinkels te koop zijn. Ze zijn herkenbaar aan een speciaal voor dit doel ingerichte etalage die de relatie van Vlaar dingen met het kloosterleven tot uitdrukking brengen. In de win kels zal het publiek worden ont haald op muziek uit de musical en maken de kopers van het Ab dijbrood of de Broeder kans op gratis vrijkaartjes, die willekeu rig zijn verstopt in de verpak king. Het mag niet geheel toe vallig heten, aat de pij de broe ders Frans, Wim en Jac als gego ten om het lijf zat; de heren bakkers zingen en acteren hun partijtje mee in de musical, die op 28 april in première zal gaan. De broeders en het Abdijbrood zijn te koop tot aan de laatste voorstelling, in mei. 375 gulden. Het bijzondere van deze Varifocus® glazen is dat het "leesgedeelte" onmerkbaar (dus zonder hinderlijke lijntjes) en onzichtbaar overgaat in het "veraf" gedeelte. U went er snel aan en het vermoeit niet. De ideale oplossing dus voor brildragers die merken dat ze steeds meer last krijgen met lezen. Of voor mensen met bi-focale glazen, die nu eindelijk wel eens verlost willen worden van hun "halve maantje". En 't is natuurlijk ook mooi meegenomen voor wie al een bril met Varifocus® glazen heeft, maar toe is aan verandering. Want voor 75 gulden heeft u er bij Hans Anders een nieuw montuur bij, waarbij u keus hebt uit 750 verschillende modellen. Uiteraard is de oogmeting voor Vanaf nu hoeft niemand meer te zien dat u eigenlijk twee brillen nodig heeft. Want voor 250 gulden levert Hans Anders u nu* glazen waarmee u zowel dichtbij als veraf haarscherp kunt zien**. Dat is extreem goedkoop***, want elders bent u algauw het dubbele kwijt en zelfs Hans Anders doet het normaal niet voor onder de ALLEEN DE PRIJS IS ANDERS. onze rekeninq. Voordeelbon voor Varifocus® glazen. Tijdelijk 250,- per paar. De aanbieding is geldig t/m 11 april 1992 Andere kortingsregelingen zijn hierop niet van toepassing. Leveringsbereik: -5 t/m +4 en cylinder +4, additie 1 t/m 3. Bovenop dit voordeel komt nog uw ziekenfonds- of verzekeringsvergoeding van minimaal f 48,- tot maximaal

De Havenloods | 1992 | | pagina 7