Stijging aantal kinderen met vorm van spraakstoornis SCHIEDAM ABC-complex komt DE HAVENLOODS Bomen in kaart gebracht Steeds meer behoefte aan logopedie op basisscholen ncron Vrouwen gymnastiek Nieuwe wet van kracht bij verkeersovertreding Binnenbrand Lorentzlaan APART- DINSDAG 24 MAART 1992 Vervolg voorpagina worden voorzien van een milieu- paragraaf en jaarlijks wordt aan de gemeenteraad een voort gangsrapportage uitgebracht. Om ervoor te zorgen dat alle doelgroepen (burgers, bedrijven en maatschappelijke groeperin gen) op de juiste wijze worden bereikt, wordt een milieucom municatieplan opgesteld en wordt een extern overlegplat form milieu ingesteld. Prioriteit Niet alle taakstellingen kunnen tegelijkertijd worden uitge voerd. De prioriteit van de taak stellingen is voor een belangrijk deel vastgesteld op basis van de speerpunten van het Schiedamse Milieubeleid. De taakstellingen met de hoogste prioriteit vangen aan vanaf september dit jaar. Voor het uitvoeren van de nieu we taken en het intensiveren van de bestaande taken is (met uit zondering van 1993) vooral een structureel aanvullende perso- neelscapaciteit nodig, oplopend van 2,3 formatieplaatsen in 1992 tot 7,5 formatieplaatsen vanaf 1995. De benodigde financiële midde len ter dekking van de personele kosten bedragen in 1992 f 244.000,- en f759.000,- in 1995. De kosten kunnen voor een deel door overheidsgelden, vergun ningenleges en particuliere hef fingen worden gedekt. Blijft over een tekort van f 130.000,- (1992) en f360.000,-in 1995, dat bekostigd moet worden uit de algemene middelen. Voor de materiële kosten zijn geen dekkingsmogelijkheden voorhanden. Deze kosten zullen in zijn geheel moeten worden bekostigd uit de algemene mid delen, te weten f 162.000,- in 1992 en f 260.000,- in 1995. De gemeente zal dus bij de uitvoer van het milieubeleidsplan een forse financiële inspanning te wachten staan. Ook de burgers staat zeer waarschijnlijk een ver hoging van heffingen te wach- Lesavonden reanimatie SCHIEDAM - Klubhuis Zuid start 1 april een cursus reanima tie en daaropvolgend een cursus levensreddend handelen. De ba siscursus reanimatie duurt drie avonden, inclusief een avond over kinderreanimatie. Aanslui tend op deze lessen kunnen be langstellend de cursus levensred dend handelen volgen, die twee avonden duurt. De lessen worden iedere woens dagavond van 20.00 tot 22.00 uur gegeven door artsen en ver pleegkundigen. Iedereen die meedoet ontvangt een uitge breid lespakket. De cursus wordt afgesloten door middel van een toets en een certificaat van deelname, uitgegeven door de Nederlandse Hartstichting. Drie avonden reanimatie kosten f 37,50. Voor drie avonden rea nimatie en twee avonden levens reddend handelen betaalt men f 60,-. Woensdag 13 mei vindt de herhalingscursus reanimatie plaats voor oud-cursisten. De kosten bedragen f 12,50. Voor meer informatie Lida Tode, 4267297. Wegener hulsaanriulsbLaden Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010 - 4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - (tel. privé 010-4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 01880 - 32405) N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac- teurt, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Ronald van Oud- heusden (sport), Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4.270.879) en Nans Wolters (tel. 010 - 4.709.380). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interianden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 SCHIEDAM Het levenspad van bomen en struiken langs we gen en straten gaat niet over rozen. Daar zijn de medewer kers van de Schiedamse plant soenendienst van overtuigd. Door allerlei omstandigheden, die variëren van dichtslibben van de bodem en gaslekkage tot het functioneren als remobject voor automobilisten die uit de bocht vliegen, wordt het leven van deze zuurstof leveranciers be dreigd. Voor het duurzaam in stand houden van het bomenbestand in de stad is door de dienst ge meentewerken een bomenplan ontwikkeld. Dit plan moet in zicht geven over het te voeren bomenbeleid, het kapitaal dat daarmee is gemoeid en tevens moet het voor de Schiedammers duidelijk zijn waarom bijvoor beeld wordt gerooid of aange plant. Doordat het beheer van bomen een lange adem vereist, is het noodzakelijk dat het bo menplan wordt aangevuld met een structureel uitgewerkt be leidsplan. se bomenbestand zijn luchtfoto's en automatisering van de gege vens van onder andere de aan wezige soorten, standplaats en ziekte. In de nabije toekomst zal een gedeelte van het bestaande bodembestand door renovatie worden verwijderd. Zo zullen aan de Buys Ballotsingel popu lieren (45 jaar oud) het loodje leggen. Mede door klachten van omwonenden over beperkte lichtinval gaan dertig bomen te gen de vlakte en krijgen zeven een andere standplaats. Door het aanplanten van 49 nieuwe bomen blijft het groen aldaar bewaard. Ook de bomen in Tuindorp Ke thel zijn hun leven niet zeker. Door ouderdom, takbreuk en beschadigingen aan de stam zul len 33 reuzen sneuvelen. Daarte genover staat echter dat 54 bo men worden herplant. Overigens blijkt uit het rapport dat in de loop van de komende jaren heel wat bomen ten gronde gaan aan de electrische zaag en dat die niet allemaal worden ver vangen. Daarvan geeft de plan ning voor Groenoord een voor beeld. Doordat daar de balsem populieren (pluisbomen) de be woners overlast bezorgen zal een groot aantal worden opgeofferd. De in totaal 43 bomen die dit lot te wachten staat, worden ver vangen door veertien bomen van een andere soort. Men denkt hierbij aan bijvoorbeeld sierkers of -appel. De hele boombeheers-planning zal de komende jaren een be- müj^oen f^en Va" rU'm 660 Zeker dertig bomen in Tuindorp worden verwijderd Rommelmarkt SCHIEDAM Klubhuis Oost organiseert op zondag 29 maart een rommelmarkt. Mensen die tweede handsartikelen op deze dag willen verkopen kunnen zich nu al aanmelden voor de huur van een tafel. Een tafel van circa 120 x 60 cm kost een tientje. De rommelmarkt vindt plaats van 11.00 - 16.00 uur en is niet bestemd voor proffesionele han delaren. Belangstellenden kun nen voor meer informatie bellen met Klubhuis Oost, telefoon 4735435, vragen naar mark tmeester Piet. Het clubhuis is te vinden aan de Galileïstraat 86. SCHIEDAM Wie kent niet dat knulletje dat met zijn stemgeluid tijdens een spelle tje de geluidsbarrière dreigt te doorbreken en dat kleine meisje dat er onbewust letter lijk van uitgaat dat een half woord voldoende is. Deze schreeuwertjes en 'brodde laars' komen samen met an dere kinderen met communi catiestoornissen in aanmer king voor een logopedische behandeling. In de wet staat onder meer dat: 'Het basis- en bijzonder onder wijs gericht dient te zijn op het bevorderen van onderricht, zo dat de kinderen een ononder broken ontwikkelingsproces kunnen doormaken'. Een oor zaak die dit ontwikkelingsproces kan belemmeren kan gevonden worden in een afwijking van de stem, spraak, taal en/of gehoor. Deskundigen op dit terrein zijn Els van oer Maarel en Evelien Schelling. Beide logopedistes zijn in dienst van de gemeente Schiedam. Zij proberen door be handeling van de kinderen de mondelinge communicatie te op timaliseren. Logopediste Els van der Maarel: „Ornaat er steeds meer behoefte bleek aan logopedie op de 29 Schiedamse bsisscholen is sinds begin van dit jaar een tweede functionaris aangesteld. Met mijn collega Evelien Schelling ben ik van mening dat wij een zinvolle taak verrichten. De meeste mensen gaan er vanuit dat een spraakstoornis betekent dat men hakkelt en stottert, maar het gebied dat wij behan delen is veel breder." Opsporing Door een nauwe samenwerking tussen leerkrachten, ouders en de logopedistes kunnen kinde ren onmiddellijk en adequaat worden geholpen. „Juist het vroegtijdig opsporen van bij voorbeeld afwijkende articula tie, spreektempo, nasaliteit, '*'v i-vSmkI Evelien Schelling (rechts) en Els van der Maarel: „Steeds meer kinderen hebben concentratie-problemen." Evelien Schelling. „Wij bezoe ken onafhankelijk van elkaar, iedere week op een vast tijdstip, een aantal scholen. Gedurende ongeveer twee uur behandelen wij dan drie of vier kinderen." Omdat het aantal kinderen dat hulp behoeft ruim tien procent beslaat van het totale leerlingen- bestand en dit aantal jaarlijks stijgt, is de beschikbare tijd van de logopedistes niet toereikend. Daarom wordt een deel (circa 50%) doorverwezen naar parti culiere praktijken op dit gebied. Volgens Els van der Maarel zijn er meer kinderen dan voorheen die de hulp van een logopediste nodig hebben. Ten eerste komt dit door dat vroeger alleen kin deren met een duidelijk waar neembaar spraakgebrek in aan merking kwamen voor hulp en dat voorts leerkrachten van nu beter in staat zijn een afwijking te signaleren. „Daarnaast is het een vaststaand feit dat een groei- andere ademfrequentie, toon hoogte en neus/mondhaling. Verder valt de beperkte keus op. Communicatie Wat is de oorzaak daar nu pre cies van? Met enige terughou dendheid geven beide logopedis tes aan dat de oorzaak in sommi ge gevallen wellicht gezocht moet worden binnen het gezin. Meer moeders werken buiten de deur, waardoor er minder tijd is voor het kind. Daarnaast heeft de kinderopvang te maken met een overcapaciteit, zodat er niet veel ruimte kan worden inge bouwd voor mondelinge com municatie met de kleintjes. Soms blijkt in de onderbouw van de basisschool dat kernbegrip pen als voor, achter, hoog en laag nauwelijks bij de peuters en kleuters bekend zijn. „Logopedie betreft niet alleen het verhelpen van een spraakge brek", aldus Evelien Schelling. „Wij krijgen bijvoorbeeld ook te maken met kinderen die een grote achterstand hebben opge lopen door een tijdelijke doof heid. Door die hardhorendheid heeft het kind de spraakklank slecht kunnen waarnemen, met het gevolg dat het daardoor slecht spreekt. Door het aanbie den van zoveel mogelijk taal in de vorm van spelletjes proberen wij die kinderen op een redelijk niveau te brengen." Els van der Maarel benadrukt dat zij alleen kinderen behande len die door de leerkracht, ouders en/of schoolarts zijn aan gewezen. Het is dus niet zo* dat alle basisschoolleerlingen aan een screening worden onderwor- Zij legt uit wat een dergelijke screening inhoudt. „Tijdens een gesprek met een kind let ik bij voorbeeld op hoe het articuleert i of het goed uit zijn woorden daar niet alleen n iezig want je kijkt ook naar de concentra tie, taal en geheugen. Kleine kinderen zijn bijvoorbeeld heel handig in het spel Memory, het geen valt onder de categorie vi sueel geheugen. Maar voor het leren van taal moeten de kinde ren een ander geheugen trainen, namelijk dat van goed en nauw keurig luisteren. Onze ervaring leert dat kinderen die moeilijk heden hebben met de taal, slech te luisteraars zijn en dat uit zich vervolgens weer in hun taalge bruik." Beide logopedistes vinden het trouwens opvallend dat steeds lezen van een verhaal. „Wij be ginnen onze behandeling dan ook vaak met het stimuleren van geconcentreerd luisteren. Om dat wij dit in een spelvorm doen, pikken zij dit eerder op en scoort deze aanpak redelijk goed", zegt Els van der Maarel. Tijdsduur Evelien Schelling: „Voor een kind dat gewend is continu te schreeuwen is het moeilijk daar verandering in te brengen. Je kan wel zeggen, 'dat is slecht voor je stembanden en op den duur word je hees', zolang het niet gemotiveerd is heeft zo'n opmerking geen nut. Want er is heel veel discipline voor nodig om dat af te leren, daarnaast heeft het niet door dat het voor eigen bestwil is. Alleen door onze benadering wil er wel eens verbetering optreden." De duur van een logopedische behandeling die een kind op de basisschool kan ontvangen is maximaal een jaar. Als blijkt dat dit tijdsbestek van te korte duur is, dan wordt doorverwezen naar een particuliere deskundige. Bij de gemeentelijke dienst Edu catie stelt men op dit moment een naslagwerk samen, waar door leerkrachten van het basis onderwijs nog beter in staat zijn spraakstoornissen bij hun leer lingen op te sporen. ■mvïïPi B B B 0 u 0 n h 62 58/60 56 54 52 50 46 De geveltjes van de Lange Kerkstraat, geschetst voor het maandblad SCHIEDAM In een arti kel vorige week in deze krant betreffende het gemeentelijk marktbeleid in de binnenstad voor de komende jaren, zei wethouder Zijdeveld onder andere: „De raadscommissie heeft haar jawoord gegeven aan het vernieuwde ontwerp plan voor het ABC-complex en nu is het wachten op de formele ondertekening van het contract door de partici panten." Is dat dan nog niet gebeurd zal menigeen zich af vragen. Pascale Smeets, woordvoerster voor Albert Heyn, Zaandam ontzenuwt de geruchtenstroom, die al geruime tijd in Schiedam de ronae doet, dat alle benodig de grond voor de verbouwing in de binnenstad nog niet zou zijn aangeworven. „Ik weet niet over welk contract wethouder Zijdeveld het heeft", zegt zij. „Nadat de deelnemers van het ABC-complex de grond aangekocht hebben (1800 m2), is er al in de zomer van 1991 een akkoord bereikt met de gemeen te Schiedam over de voorwaar den rond de erfpacht. Binnen- jaar hopen wij de bouwvergun ning te ontvangen. Het ligt in het voornemen om eind '93 of begin '94 de deuren van het ABC-com plex voor het publiek open te zetten", aldus mevrouw Smeets. Sloop Volgens medewerker Bohré van de gemeentelijke dienst Stads ontwikkeling starten over onge veer twee maanden de sloop werkzaamheden aan de panden aan de lange Kerkstraat. „Wij hebben over de historische waar de van de pandjes, die dus bin- 40 38 36 3 4 32 nenkort onder de slopershamer vallen, al jaren geleden overleg gevoerd met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De con clusie toen was dat de cultuur historische waarde niet erg groot is. Vervolgens is door allerlei instanties heel zorgvuldig geke ken naar de voorgenomen plan nen." Bohré vindt het belangrijk dat er emotionele reacties van het pu bliek op de ontwikkelingen in de binnenstad kwamen en acht het niet onwaarschijnlijk dat die met de sloop weer zullen komen. „Natuurlijk zal het nostalgische aspect van de pandjes van be lang zijn voor heel wat Schie dammers. Als men echter de Eanden in de Lange Kerkstraat ekijkt vanuit het oogpunt van erfgoed, dan is het niet erg be langwekkend wat daar staat", al dus stadsontwikkelaar Bohré. SCHIEDAM— Vrouwen die iets aan hun conditie willen doen door middel van gymnastiek kunnen zich daarvoor aanmel den bij Klubhuis Oost, Galilei- straat 86. Elke woensdagmorgen van 9.00-10.00 uur zal een gym- nastieklerares de lessen verzor gen. De kosten voor de zes lessen bedragen f 18,-. Kinderopvang is aanwezig (f 1,- per keer). Op gave via telefoon 473 54 35. SCHIEDAM In de nacht van donderdag op vrijdag is een man aangehouden die verdacht wordt van poging tot brandstichting. De 40-jarige Schiedammer wilde met een jerrycan benzine een woning aan de Rotterdamsedijk in brand steken. Een bewoner van het pand kwam er achter en gaf de man buiten een klap. VLAARDINGEN —De Wet administratiefrechtelijke hand having verkeersvoorschriften, of kortweg gezegd de wet Mulder, gaat op 1 april a.s. in deze pro vincie van kracht. De meeste verkeersovertredingen worden vanaf dat moment niet meer door het strafrecht maar door het administratiefrecht afgehan deld. Dat betekent een andere aanpak van de politie bij over tredingen. Nieuw is dat een be keuring niet langer betaald kan worden op een politiebureau en dat men zelf actie moet onderne men wanneer men het niet eens is met een schikking. De wet heeft in het algemeen betrekking op lichte verkeers overtredingen, zoals het over schrijden van de maximumsnel heid, foutief parkeren, geen voorrang verlenen. Voorwaarde is dat er geen letsel aan personen of schade aan goederen mag zijn ontstaan. Ook is de politie ge rechtigd iemand staande te hou den, naam, adres en geboorteda tum te vragen. Geeft men geen of onjuiste gegevens dan wordt overigens een afzonderlijk straf baar feit gepleegd wat een apar te boete oplevert. De politie geeft geen bekeurin gen meer uit, maar doet kennis geving van beschikking. Deze kan ook achter de ruitenwisser van de auto worden achtergela ten. De beschikking wordt opge maakt en verstuurd door een speciaal voor dat doel opgericht bureau, het Centraal Justitieel Incassobureau te Leeuwarden. Van dit bureau krijgt men de beschikking thuisgestuurd op het adres dat aan de politie is opge geven of dat via het kentekenbe wijs is achterhaald. Ook nieuw is dat niet langer de bestuurder aansprakelijk is voor de gepleeg de gedraging maar dat de kente kenhouder in principe verant woordelijk wordt geacht. Kort na het plegen van een 'ge draging' krijgt de betrokkene dus bericht. Men kan uitsluitend betalen met gebruikmaking van de acceptgirokaart die is bijge voegd. Betaalt men niet binnen de gestelde termijn, dan volgt een aanmaning waarbij het be drag met 25 procent is verhoogd. Als die termijn weer verstreken is, wordt het bedrag wederom verhoogd en wel met vijftig pro cent. Volgt geen betaling of be taalt men te weinig, dan zal justi tie dwingen tot betalen en bij voorbeeld een deurwaarder in zetten. De wanbetaler moet er rekening mee houden dat alle kosten die een deurwaarder moet maken om de verhoogde sanctie te kunnen innen ook voor zijn rekening komen. En deze kosten kunnen al gauw en kele honderd guldens bedragen. Wie in beroep wil gaan tegen een beschikking moet nu zelf ac tie ondernemen. Binnen zes we- van de be roep bij de Officier van Justitie worden ingesteld. Daarbij moe ten goede argumenten worden ingebracht en eventuele bewij zen kunnen worden overlegd. Een brief met uitsluitend de me dedeling dat men beroep instelt, is dus niet meer voldoende. Naar aanleiding van de invoe ring van de wet Mulder is een projectteam ingesteld dat zater dag 28 maart tussen 10 en 15 uur alle vragen beantwoordt. Infor matie is verkrijgbaar via tele foonnummer 010-424 34 56. SCHIEDAM De zondagmor gen verliep voor een familie aan de Lorentzlaan heel anders dan zij had voorgesteld. De brand weer moest er met drie wagens aan te pas komen om een bin nenbrand te blussen. Het vuur was rond 07.58 uur ontstaan doordat het zoontje aan het spe len was met papier en een aan steker. Hij waarschuwde zijn ouders, zodat de hele familie al veilig buiten stond toen de brandweer arriveerde. De kel derverdieping brandde geheel uit en de rest van de woning ondervond rookschade. 'College laat kans liggen bij bezoek Heerma aan Schiedam' SCHIEDAM 'Beschamend en een gemiste kans", schrijft Theo H.B. Schoenmakers, re dactievoorzitter in het ledencon tactblad CDA Facetten, over de afwezigheid van het Schiedamse college bij de spreekbeurt van staatssecretaris E. Heerma (VROM). De staatssecretaris hield vorige maand, op uitnodi ging van de plaatselijke CDA- fractie, een lezing over de stads vernieuwing. Burgemeester en wethouders hadden Heerma uitgenodigd om, voorafgaand aan zijn spreekbeurt, een rondleiding door de stadsvernieuwingsgebie den in Schiedam te maken. De staatssecretaris kon niet op deze uitnodiging ingaan omdat deze een week voor het bezoek werd gedaan. „Je hoeft geen staatsse cretaris te zijn om op zo'n korte ijn geen ruimte in je agenda :bben", schrijft Schoenma kers. De redactievoorzitter spreekt van een gemiste kans van het college omdat Heerma het stads bestuur wel uitnodigde om tij dens zijn spreekbeurt over de stadsvernieuwingsproblemen te komen praten. Het college schreef daarop in haar ant woord: „de intimiteit van de bij eenkomst met uw eigen kring, willen wij door onze aanwezig heid niet verstoren." Schoenmakers: „Welk een ver rassende bescheidenheid, die in dit geval het college niet siert. Of je wilt praten, en dan grijp je je kans, of je durft de confronta tie niet aan. Thans is toch min stens de schijn van het laatste gewekt. B en W wil kennelijk wel met Heerma praten, maar dan zonder anderen erbij. Wat een openheid." „Op openbare vergaderingen van het CDA is iedereen wel kom. Zelfs wethouders hoeven niet bang te zijn. Ze krijgen een stoel, een kop koffie en het woord, zoals ieder ander. Maar wie niet komt, verliest het recht van spreken, en bewijst in dit gevel Schiedam geen dienst." Uitbreiding zangkoor SCHIEDAM „De schoonste muziek blijft voor de meeste mensen toch maar de klank van hun eigen stem", zei lang gele den de Fransman Boison. Hoe wel in deze uitspraak een cyni sche ondertoon is te horen, kan deze gedachte toch van toepas sing zijn op het uitstekende zangkoor van Klubhuis-Zuid. Het koor heeft een breed reper toire op het programma staan en treedt zo nu en dan op. De dirigent van het gezelschap kijkt uit naar dames en heren die enige ervaring hebben met het zingen in een koor. Als dit nief het geval is dan wordt men op weg geholpen door het verbete ren van de stem. De contributie bedraagt f7,- per maand. Het koor repeteert iedere dins dag vanaf 19.30 uur in Klubhuis- Zuid aan de Dwarsstraat 42. Meer informatie via telefoon 426 72 97. Activiteiten voor vrouwen SCHIEDAM De Stichting Schiedamse Vrouwenemancipa tie Organisatie en het vrouwen vormingswerk starten binnen kort een minicursus publiciteit en werving een vervolg op de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt'. De vervolgcursus start donder dag 16 april en gaat wat dieper in op het begrip asertiviteit. On derwerp zijn; jezelf presenteren en spreken in het openbaar. De cursusavonden zijn donderdag 16 en 23 april, 7, 14, 21 mei en 4 zij is werkzaam in het vrouwen vormingswerk te Rotterdam. De cursus publiciteit en werving is bedoeld om deelneemsters een opstap aan te reiken om aan pu bliciteit te werken. De cursus richt zich op vrouwen die actief zijn in de non-profit sector, vrouwenorganisaties, belangen groepen etcetera. Onderwerpen "die aan de orde komen zijn: het samenstellen van een publici teitsplan, mondelinge publici teit. schriftelijke publiciteit en massamedia. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten van twee uur en kost f 30,-. De cursusa vonden vinden plaats op maan dagavond 30 maart, 6 en 13 april. Ellen van de Berg, voor lichtster bij de stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk, leidt de cursus. Beide cursussen worden gehou den in Vrouwenontmoetingscen trum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62 en beginnen steeds om 20.00 uur. Voor meer informatie bellen met Marianne Klop of Petra van der Slik via nummer 4734545. keukenadviescentrum f stam zoon bv :e vakkundige montage lid a. zijn dit jaar met de Pasen onze eigen fabrikaat paaseitjes. Puur, melk of wit. Proef ze!!! BANKETBAKKERIJ VINCENT v.d. BOSCH Westfrankelandsestraat 93, tel. 426.88.83

De Havenloods | 1992 | | pagina 3