UIT in t kort Paul de Leeuw trekt weer van leer De roep van de stad Drie dagen Belgische surrealistische films WELKE MONTEURS HOUDEN HIER DE PRIK IN? ?mï(med <Aedeï& Pater Moeskroen komt eindelijk naar Rotterdam Nieuw programma Introdans DONDERDAG 26 MAART 1992 13-421 DE HAVENLOODS HET ZUIDEN Na het afgelasten van de Amerikaanse Turtles Show in Ahoy is er toch nog goed nieuws voor fans. Donatello, Leonardo, Michelangelo en Raphael komen voor een eenmalig optreden naar de regio Rotterdam. Hun bijna twee uur durende theater show staat op zaterdag 4 april in het Passagetheater in Schiedam. In het programma gaan de grote schildpadden ondermeer naar het Wilde Westen, bezoeken ze een piz zabakkerij, houden ze een schilpadsoepwedstrijd en brengen ze een ode aan Ne derland. Jeugdentertainer Alfons Borm is de Neder landse Turtleman. Waar de padden gaan, gaat hij ook. Hij zingt samen met hen en presenteert de verschillende showonderdelen. Omdat de belangstelling enorm is, zijn er twee voorstellingen: een om 13.00 uur en één om 16.00 uur. Kaartjes kosten f12,50. Wie snel is, kan nog reserveren via tel. 010- 4269563. theater 0 Want als het nacht wordt is het donker is een muziekthea tervoorstelling voor iederen vanaf 6 jaar. Het is het ver haal van een klein meisje dat er naar verlangt om groot te zijn. Op een nacht sluipt ze stiekem de grotemensenwe reld binnen. Allerlei instru menten maken samen zulke muziek dat de hele wereld er van verandert. Alles blijkt te kunnen, niets is onmogelijk. De voorstelling is op zondag middag 29 september in de kleine zaal van De Schouw burg om 15.00 uur. Reserve ren kan telefonisch op num mer 010-4118110. 0 Ook voor kinderen, en in hetzelfde gebouw, in de grote zaal op dezelfde dag het boosaardige sprookje De Wijze Kater. Omdat het ver haal veel kritiek bevat op de maatschappij is het eigenlijk voor volwassenen. De schrij ver, Herman Heijermans, schreef veel stukken over de kwetsbare plekken van de maatschappijHeel bekend is het nog steeds met succes op gevoerde Op hoop van zegen. Aanvangstijd 14.30 uur, re serveren op hetzelfde num mer als hierboven. 0 Wie het alom geprezen to neelstuk Stuk zonder titel van Studio's Onafhankelijk To neel nog steeds niet heeft kunnen zien kan nog enkele dagen de schade inhalen. Er zijn nog (extra) voorstellin gen tot en met zondag 29 maart in het eigen pand aan de St. Jobsweg 3. Reserveren kan via tel. 010-4769029, van maandag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. an de organisatoren gaat vooral uit naar het te complex n The story of pop. „Het gevolg van de extreme fragmenta- Kruisbestuiving en versnippering, en dat in de popmuziek, is het onderwerp van een aantal avonden lang praten met, film, video, disco en optredens, Studium Generale heeft het op zich genomen dit onderwerp eens uitgebreid onder de loep te nemen en doet dat in Tejatro Polular aan de West Kruiskade 26. De zorg van worden van i tie die de populaire muziek met name in het afgelopen decennium onderging is dat de journalistieke en wetenschappelijke beschrijving van het fenomeen in toenemende mate een specialistische bezigheid is geworden", luidt letterlijk de aanbeveling de cyclus bijeenkomsten te gaan volgen. En wel om dat daarin het verhaal zal worden uitgelegd aan iedereen die inmiddels de populaire draad is kwijt geraakt. Om het een stuk eenvoudiger te maken wordt de cyclus beschreven als „eerder geografisch, dan chronologisch of thematisch van aard", waarmee bedoeld wordt te zeggen dat men gaat laten horen en zien dat nieuwe stromingen binnen de popmuziek zich vooral in grote steden blijken te ontwikkelen. Zo sterk zelfs dat bepaalde geluiden de naam van de, stad hebben meegekregen. Men denke hierbij aan kreten als de Liverpool-sound, ae Mersey-beat of de Philly-sound. Voor de hele serie van popbijeenkomsten zijn twintig steden met een eigen geluid gezocht. In de eerste ronden zullen er vijf centraal staan. Vanavond al, donderdag 26 maart, voor de eerste keer dus, staan de luidsprekers en schijnwerpers in en op Chicago, het historisch cen trum van de electrische blues. Er zal een lezing worden gegeven door de directeur van VPRO Radio 3, Roel Bentz van den Berg, gevolgd 1 ptreden van de Packer. Voor 2 april gaat de aandacht naar New Orleans. Toegangskaarten kosten f7,50 per avond en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Studium Generale, Popular en IT. In samenwerking met het Nederlands Filmmuseum uit Amsterdam en 't Hoogt in Utrecht presenteert de Rotterdamse Kunststichting op 5, 6 en 7 april een pro gramma met Belgische ex perimentele Fdms. Het gaat om fdmische verkenningen van dichter/beeldend kuns tenaar Marcel Broodthaers, de schilder René Magritte en de cineast Olivier Smol ders. Marcel Broodthaers schetst in zijn vaak heel korte films op speelse manier de relatie tus sen schrift -letters, taal- en beeld -afbeeldingen en figura tieve. Magritte was eigenlijk geen ci neast maar hij experimenterde wel veel met film. Zijn hoogst persoonlijk home-movies die hij samen met zijn vrouw in de vijftiger jaren maakt, werden pas na zijn dood openbaar. Magritte's flipjes zijn vaak grappig en geven een verras send beeld van hemzelf, om ringd met symbolen uit zijn werk en omgeving. Gruwelijk pervers Smolders werk bestrijkt in tijd zo'n twee uur. Hij legt het ac cent op kijken in zijn zuiverste vorm en combineert daarin het acetisch zuivere met het gru welijke en perverse. Zelfs ken ners van Smolders blijken nog door hem te schokken te zijn. Onderhuids zindert vaak on uitgesproken horror. Van en over Magritte biedt het programma op zondag 5 april Magritte, ou la Legon de cho- ses, Magritte cinéaste l, la fidé- lité des images, Fleurs meurtries en Limitation du cinéma. Maandag 6 laat Marcel Broodthaers in beeld aan 'het woord', het aanbod van zijn films komen uit de collectie van Boymans van Beuningen. Zijn werk refereert aan Ma gritte voor wie hij veel bewon dering had. Smolders zal op de zevende zijn werk zelf inleiden. Er wor den zeven korte films van hem vertoond. Onderwerpen: een man die bezeten en verstrikt raakt in een doolhof van reli gieuze symbolen, een jonge vrouw die door een Japanner voor het diner wordt uitgeno digd, hem haar gedichten voor leest en vervolgens met een karabijn wordt neergeknald, aan stukken gesneden en opge geten wordt. Hij pleegt daarna narikiri. Kortom: luguber en pervers is wat de kijker mag verwachten. Alle drie de dagen begint het programma om 20.15 uur en bedraagt de toegang per avond f7,5o. Rserveren kan telefo nisch op nummer 010-4333534 van 11.00 tot 17.00 uur. Zaal de Unie is aan de Mauritsweg 35 in Rotterdam. tete coupee is de alleszeggende titel deze foto een beeld door ELS NEIJTS Hij komt op alsof hij er geen zin in heeft. Misschien was dat ook wel zo op de premie re. Na het bij voorbaat dave rend applaus mokt hij, zwaar zuchtend: „Wat een tering- herrie. Nou, we gaan er een eenvoudige, gezellige avond van maken. Niet zo een waarbij je na afloop de Stich ting Correlatie moet bellen". Om er vervolgens tegen het zelfde liefhebbende publiek eens fijntjes tegenaan te gaan. „Weet u dat u het domste pu bliek van Nederland bent? Dat heeft Libelle onderzocht. Men sen die naar Paul de Leeuw gaan kijken zijn de domste mensen die er zijn. Op het publiek van Rob de Nijs na. Ben ik even blij dat ik homo ben. Bij hem zit de zaal vol met vrouwen zonder on derbroekje aan". Paul de Leeuw met zijn nieuwste programma Wie plukt mij? dat als ondertitel Een reis door het leven van Marilyn Monroe mee kreeg. Al snel na de openingsce remonie zingt hij dan ook zoet gevooisd: „I wanna be kissed by you". En, teveel spek of niet, als een volleerd verleidster laat hij zich met benen en armen wappe rend, al kronkelend van de trap afglijden. Al vind je hem ook vulgair, be wegen kan meneer. En zingen. Daarnaast, daartussen, daarbij en daarbovenop blijft de Leeuw de leeuw. Hij briest af en toe de meest verschrikkelijke zaken over de tafel. Onder het mom of motto van angsten, twijfels, on vervulde verlangens en meer van dat uit het leven gegrepen fraais. Over zijn angst om als een een zame, mopperige, ouwe nicht achter te blijven bij voorbeeld. „Zo'n Henk-Molenberg-type, zo'n kooknicht die jonge jonge tjes uit de kroeg sleept, ze thuis bovenop de koelkast zet en dan vraagt: 'Wat kan ik voor je ma ken?'." Of over het soort gezin waar hij in zijn jeugd altijd van droomde: „Ik keek vroeger al tijd naar Het kleine huisje op de spataderbenen. Die bloeddoor lopen socuterabenen waarvan je de neiging kreeg te gillen: 'He, ga in je karretje wijf!'. Van zo'n gezin droomde ik nou". Tieft op Om het verschil tussen het ideale gezin en dat waaruit hij zelf zou komen te onderstrepen met: „Ik was een couveusekindje. Tot mijn vierde. Ik moest op eigen kracht naar huis komen lopen. Toen ik Dag ma tegen mijn moe der zei antwoordde ze: 'Tieft op!' Zijn op 'de lage lusten van de mens'-geënte grappen zijn op vallend hetero. En belichten hoe dan ook vaak beide kanten van één verhaal. Heel knap pakt hij van zo'n zelfde verhaal in het begin van het programma de ene kant en aan het eind de keerzij de van de medaille op: Zoals bij de act over de meneer die 'in Den Haag' werkte en zich daar 'voor het gemak' maar een pied- a-terre plus een vriendinnetje had aangeschaft: „Zo'n leuk, jong Roemeens ding. Ach, je wappert eens met een verblijfs vergunning". Om zijn gedrag te verklaren vertrouwt hij het pu bliek vervolgens toe in welke staat van verval zijn eigen vrouw in het weekend en in de provin cie op hem zit te wachten in een volkomen misplaatste pikante slip. (Cadeau gekregen toen ze een abonnement nam op het Rotterdams Dagblad) „Ze zag er uit als een Ninja Turtle. Nou ben ik voor veel in maar voor ik toch op een schildpad kruip". Lief, hè Na de pauze is de beurt aan de echtgenote van voornoemd heer. Nog een klein beetje ver drietig denkt ze terug aan de tijd dat haar man haar ontrouw was: „Maar hij is wel bij me terug gekomen. Ik weet nu dat ik wat meer mijn best moet doen voor hem. Weet je hoe hij me laatst noemde toen ik me verleidelijk had aangekleed? Een Ninja Turtle! Lief hè? Al met al krijgt traditiegetrouw iedereen een beurt. Zonder enig pardon en zonder enige gêne. Maar daar is het dan ook Paul de Leeuw voor. Wie zijn' absolute 'galbakkenhumor' te gortig is, moet zeker thuis blijven. Maar wie het wel kan hebben dat met alle schijnheiligheid tot in het volslagen absurde wordt afgere kend, lacht zich een aantal uren de stuipen. Wat overigens ook iets is waar je misschien mee op moet passen. Paul de Leeuw staat nog tot en met 28 maart in het Luxorthea- ter in Rotterdam. Na een lange serie voorstellingen in Amster dam komt hij in april naar Gou da en in mei weer naar Schie dam. Vanwege de grote belang stelling is het raadzaam tijdig kaartjes aan te schaffen. In de hele wereld is er geen merk dat zozeer aanspraak mag maken op de titel A-merk als Coca-Cola. Niet voor niets is Coca-Cola synoniem voor "the real thing". Alleen al in Nederland lessen honderdduizenden dagelijks hun dorst met deze werelddrank. Dat vereist natuurlijk een perfect georganiseerde produktie, verkoop en distributie. Daarvoor zorgt Coca-Cola Beverages Nederland B.V. Een organisatie met 850 mensen in dienst, die op 6 locaties in Nederland werkzaam zijn. Naast Coca-Cola besteden wij onze energie ook aan de andere company- produkten, zoals Coca-Cola Light, Fanta en Sprite. De huidige omzet bedraagt meer dan 500.000.000,-. Goed voor een toppositie in de markt. Een positie die wij niet alleen willen consolideren, maar die dagelijks verder wordt uitgebouwd. Vandaar dat*vij voor onze vestiging te Schiedam op zoek zijn naar Mechanisch- monteurs en Elektromonteurs M/V die de prik in onze organisatie en in hun eigen toekomst willen houden. In Schiedam produceren wij in drie ploegendiensten. 140 medewerkers zorgen hier voor een jaarlijkse produktie van 128 miljoen kisten. De functies Als MECHANISCH-MONTEUR zorgt u voor de installatie, het onderhoud en de reparatie van de diverse machines. U lokaliseert storingen en bepaalt de noodzakelijke reparaties. Uw werk vindt voornamelijk in dagdienst plaats. Uw opleiding is MTS- werktuigbouwkunde of LTS met aanvullende cursussen op het gebied van hydrauliek/ pneumatiek. Als ELEKTROMONTEUR zorgt u eveneens voor een optimale produktievoortgang en weet u feilloos storingen op te sporen en te verhelpen. U werkt in 3-ploegendienst. Uw opleiding is MTS-elektrotechniek of LTS met aanvullende cursussen op het gebied van meet- en regeltechniek en besturingstechnieken. Kennis van PLC- gestuurde machines is een pré. Wij bieden u een salaris dat geheel in overeenstemming is met uw capaciteiten, 3% eindejaarsgratificatie, 25 vakantiedagen, 15 ATV-dagen en een toeslag voor wisseldiensten. Bent u geïnteresseerd in een veelzijdige, verantwoordelijke functie, richt dan uw schriftelijke reactie aan: Coca-Cola Beverages Nederland B.V., t.a.v. mevrouw J. Visser, Hoofd Personeelszaken, Postbus 181,3100 AD Schiedam. Of bel voor meer informatie met de heer A. Ruigrok, tel. 010-4372211 0 Tom Parker's New Lon don Chorale geeft op zondag 31 maart in De Doelen in Rotterdam een bijzonder concert: het honderdtse in Nederland. Voor deze feeste lijke gelegenheid zal men het eerste werk uitvoeren waar mee Parker in ons land be kend werd: The Young Mes siah. Verder komen ook hoogte punten uit The Young Ama- deus, The Young Verdi en The Young Puccini aan bod. Het concert begint om 20.15 uur, reserveren kan via tel. 010-4132490. Het Rotterdams Opera koor geeft in diezelfde Doe len op zaterdag 28 maart ook een groot concert. Onder lei ding van Aad van der Hoe ven zullen ook Het Christe lijk Residentiekoor, de so praan Thea Vermeulen, de bariton Frans Kokkelmans, de pianist Thom Bollen en de organist Addie de Jong hun muzikale medewerking verle nen. Een avond vol geva rieerde muziek en koorwer ken. Aanvang: 20.15 uur, re serveren via nummer 010- 4702867. 0 In Dizzy aan de 's graven- dijkwal staat zondag 29 maart jScapes, een ony Overwater, een rijzende ster aan het jazzfirmament. Aan vang 21.00 uur, toegang vijf gulden. En van je Héla, Hóla: Pater Moeskroen komt een concert geven in de Maasstad. Na zes jaar, twee cd's en twee grote hits heeft de uiterst trouwe fan en organisator, Martijn Lavnjssen ze dan maar zelf naar Palace gehaald. Hij vond het*wel eens tijd worden. En ook volkomen gerechtvaardigd en zaal van allure voor een groot aantal mensen af te huren. Vandaar dat uiteindelijk de keus op Palce is gevallen. Moeskroen draait door de bank genomen veelal gewoon in het clubcircuit mee maar de betreffende zalen in Rotter dam hebben nog geen animo getoond. Pater Moeskroen is een bont gezelschap van muzikanten die elkaar zes jaar geleden vonden in het muziektherapeut zijn. Als club vatten zij het plan op om een eigen biertje te laten brouwen en togen daartoe naar België, waar zij een gehucht passeerden dat de naam Moeskroen droeg. Qua bier iets van een Trappist in gedachten mondde een en ander al snel uit in de naam Pater Moeskroen. Niet voor het bier dan wel voor een band. De band kwam er, het bier laat nog steeds op zich wachten. Maar daar treurt sinds een half jaar zeker niemand meer om. Pater Moeskroen is een feestband. Niet alleen voor de toehoorders, ook zijzelf hebben er lol in. Inmiddels is een van de leden fulltime met de muziek en alles wat er bij hoort bezig en een ander heeft zich op drama gestort. Wat er ook toe geleid heeft dat de concerten van Moeskroen een waar entertainment zijn en niet alleen een avondje nederlandstalig meezingen. Zelfs aan de aankleding van het podium wordt theatrale aandacht besteed. Twee van de 'paterbandleden' komen uit Rotterdam. Het zijn de toestenist Martien van Oosterom en de bas en accordeon machtige Wilbert van Duinhoven. Toch heeft de band van Rotterdam tot op heden qua optredens maar bitter weinig belangstelling ondervon den. Ook niet na de twee hits Roodkapje en Hela Hola die hoog scoorden en nog, op de vaderlandse hitlijsten. Het concert in zaal Palace is op zondag 29 maart, aanvang van het feest ongeveer 20.00 uur, het concert begint dan een uurtje later. De toegangsprijs bedraagt f17,50. Reserveren kan via tel. 010- 8280411, 01880-23896 of bij de VW aan de Coolsingen in Rotter dam, tel. 010-4023200. De pretband ofwel de band die pretpop maakt: Pater Moeskroen Introdans bestaat twintig jaar. Op 1 april is in de grote zaal van de Rotterdamse Schouwburg het al weer derde programma van dit jublieumseizoen te zien. Het omvat drie balletten, twee nieuwe van Graham Lustig en Philip Taylor en een reprise van Ed Wubbe. Lustig heeft zich voor zijn ballet George's day out laten inspireren door een schilderij van zijn landgenoot Guy Gladwell. Het toont een oude man in een wintertafereel, omringd door beelden van zichzelf en uit zijn verleden. Taylor koos als thema slapen. Haunted Passages gaat om de emoties en onrustige gedachten die men kan hebben als je niet kunt slapen. De reprise van Wubbe is De dood en het meisjeeen ontroerend en meeslepende dans die de fasluiting van het programma vormt. Introdans danst in de schouwburg op woensdag 1 april, aanvang 20.15 uur. Reserveren kah via tel. 010-4044109.

De Havenloods | 1992 | | pagina 9