Ziekenhuizen niet klaar voor automatiseringsplan van DSW WATERWEG Glastuinders gunnen publiek kijkje achter de schermen stofzuiger zakken 3 halen 2 betalen Weemoedt signeert Leren omgaan met spanning MAJESTIC Sportief Vlaardingen weer vers van de pers Kreukniet en Roeleveld onderweg naar Roemenië DE HAVENLOODS Ziekenfonds lanceert idee voor uitwisseling patiëntengegevens Inschrijven muziekdag Waarom stap je liever in bij PIETERSEN? WwênR7^ Dansmarathon levert vele tienduizenden op Expositie van foto's DONDERDAG 2 APRIL 1992 WATERWEG— Lévi Wee moedt signeert zaterdag 4 april bij boekhuis Den Draak aan net Veerplein in Vlaardingen zijn nieuwste boek 'Ken uw klassie ken!'. De inmiddels naar Assen In zijn nieuwe roman gaat Wee moedt op bezoek bij grote schrijvers uit het verleden. Hij komt tot de conclusie dat het weliswaar goed, wijs en schoon is wat zij hebben overgeleverd, maar dat zij verzuimd hebben dingen aan te roeren die hem, klein schrijvertje levend in hun schaduw, zo na aan het hart lig gen. Welke dingen dat zijn, laat Weemoedt in de vorm van pasti ches, parodieën, anekdotes, oor spronkelijke verhalen en versjes merken. Weemoedt is zaterdag- SCHIEDAM— De Stichting Maatschappelijk Werk start bin nenkort weer een groep voor mensen met spanningsklachten. Doel van de groep is leren om gaan met spanning en spannings klachten en het overwinnen van concentratieproblemen De cursus is bedoeld voor diege nen die regelmatig last hebben van spanningsklachten (nervosi teit, stress en concentratiepro blemen) en lichamelijke klach ten waarvoor geen aanwijsbare lichamelijke oorzaak te vinden is en waar spanning/stress een be langrijke rol speelt bij het ont staan en voortbestaan van deze klachten. Aan deze klachten wordt ge werkt via ontspanningsoefenin gen en andere lichaamsgerichte oefeningen door het uitvoeren en bespreken van hulpopdrach ten en oefeningen die de ge dragsverandering beogen. Tij dens de cursus wordt gewerkt met video. De acht wekelijkse bijeenkom sten vinden steeds van 19.00 tot 21.00 uur plaats en vangen aan op woensdag 22 april. Het adres is buro SMWS, Broersveld 142 en vanaf 29 april Van Swinden- singel 40. Kosten f 35,- voor de cursusmap en gastdocenten. Voor meer informatie Hans Yperlaan en Nelly Heine via nummer 4731033. .ÜWNMMIM GOUD! aam in 14 karaats goud ervaardigd in ons atelier. Levertijd max. 3 dogen MAJESTIC Wegener huLsaarRnjLsbcaden Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u. ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: Hans v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) (tel.privé 01880-32405) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Sport: Gerard S. Verver (tel. privé: Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.- Wegener huis-aan-huisbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exemplaren. BEZORGING: Intertanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 VLAARDINGEN— Op het stadhuis overhandigde adjunct directeur Ron Brokking van We gener Huis-aan-huisbladen afge lopen maandag het eerste exem plaar van de 19e editie van Spor tief Vlaardingen aan wethouder Agnes van Ardenne van sportza ken. In deze aflevering, een uit gave van Wegener (uitgever van onder meer De Havenloods en de Nieuwe Vlaardingse Cou rant) in samenwerking met de gemeente Vlaardingen, zijn weer alle sportieve activiteiten voor de genele plaatselijke be volking voor dit jaar opgeno men. Sportief Vlaardingen ver scheen afgelopen dinsdag als bij lage bij de Nieuwe Vlaardingse Courant. VLAARDINGEN Einde lijk op weg! Vrijdagavond 27 maart klokslag elf uur ver trokken Gerrit Kreukniet en Johan Roeleveld met drie af geladen vrachtwagens vol hulpgoederen naar Brasov in Roemenië. Na eerdere publi- katies in de Nieuwe Vlaar dingse Courant/De Haven loods reageerden de lezers uit het hele Rijnmondgebied. „Hartverwarmend en gul", aldus de initiatiefnemers van de actie 'Hulp aan Roeme nië'. De geplande twee vrachtwagens bleken al snel te krap om het enorme aanbod nog zeer goed bruikbare materiaal te vervoe ren, zodat een derde vrachtwa gen nodig werd. „We wilden die spullen niet hier laten", ver klaarde Kreukniet, „terwijl ze die daar zo hard nodig hebben". Om alles op te slaan werd ge bruik gemaakt van een schoolge bouw in Den Haag. „We hebben heel wat kilometers afgelegd in de afgelopen tijd", vertelde Kreukniet. „Alles werd bij de mensen door ons opgehaald en naar Den Haag gebracht. We hebben alles ook eigenhandig nagekeken, gerepareerd en inge pakt". Inmiddels is er genoeg binnen om nog een vierae vrachtwagen te vullen, terwijl er nu dus drie onderweg zijn. „We kregen op het laatste moment nog voor f 50.000.- aan verf', vervolgde Kreukniet. „En voor f20.000.- aan schoolbenodigdheden. Sa men met 69 complete bedinstal- laties uit het Schielandzieken- huis, 1200 zakken vol schone kleding, meer dan 600 voedsel pakketten, medische produkten enzovoorts zijn we in staat om aan een groot deel van de ver langlijst tegemoet te komen. Maar natuurlijk hebben we dat aan onze vele vrienden hier te danken!" Het financiële plaatje, dat enke le tienduizenden guldens laat zien, werd in de afgelopen we ken ingevuld door de vele parti culiere sponsors, die het bedrag van f 27.000.- bij elkaar brach ten. Verzekeringsagent Kreuk niet kreeg van werkgever Reaal niet alleen verlof, maar ook nog een geldbedrag als sponsoring mee. „We zijn iedereen uiterma- mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊIÊÊ Verzekeringsagent Gerrit Kreukniet en postbode Johan Roeleveld klaar vi drie vrachtwagens gisteren zijn gearriveerd Roemenië, waarde te dankbaar", aldus Kreukniet en Roeleveld. „Nog niet alle kosten zijn gedekt, maar wie weet wat er nog op het gironum mer van de Roemenië-aktie bin nenkomt". Ook van deze reis zullen de vrienden een videoverslag doen, zodat iedereen, na hun verwach te terugkeer op 12 april, kan zien hoe de spullen zijn terechtgeko men in de kraamkliniek, de psy chiatrische inrichting, de school, het kinderdagverblijf en het be jaardentehuis aldaar". „We zijn benieuwd hoe we de mensen nu na een half jaar, zul len aantreffen. We denken wel dat onze hulp voorlopig nodig zal blijven en dat dit niet onze laatste reis ernaar toe wordt. Na 12 april kan iedereen weer goe deren bij ons afgeven. We gaan door, zolang het nodig is!" Voor WATERWEG Nog vóór de zomer moeten alle huisart sen in de ziekenfondsregio DSW aangesloten zijn op een geheel nieuw electronisch communicatienetwerk. Arts, specialist, apotheek, zieken huis, laboratorium en (parti culiere) zorgverzekeraar kunnen met enkele drukken op de knop van hun compu ter met elkaar in verbinding komen. Op deze manier zou sneller en efficiënter met pa tiëntengegevens kunnen wor den gewerkt. Initiatiefnemer zorgverzekeraar DSW spreekt van een 'werkelijk uniek en grootschalig pro ject'. Opmerkelijk is dat het Schieland Ziekenhuis in af wachting van de eigen auto matiseringsplannen niet mee doet. Directeur Patiënten zorg M. Rutgers van het Holy-Ziekenhuis is kort maar krachtig in zijn reactie: „Geen commentaar". Het is de bedoeling dat alle me dische instanties in steden als Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland en Delft direct met elkaar in verbinding komen. In Delft is een klein schaliger, maar soortgelijk sys teem al langer operatief. De Delftse huisarts Vos is tevreden over het systeem. „Het werkt veel sneller en de kans op fouten is een stuk kleiner." Vos verge lijkt het systeem met een grote 'electronische brievenbus'. Initiatiefnemer DSW aan de s-Gravenlandseweg „Iedere aangesloten instantie tiënt blijft gewaarborgd." in het mondelinge telefoonver- heeft een eigen 'brievenbus', via Wanneer iemand op dit moment keer tussen arts en laboratorium een aantal beveiligde codes kan of specialist. „Het voordeel is worden ingebeld op het hoofd- door zijn huisarts wordt door- ook dat de arts direct op de systeem". Voor digitale inbraak verwezen naar een specialist of uitslag van een bloedmonster hoeft de patiënt niet bang te voor een bloedonderzoek naar kan reageren, het serum is im- zijn, verzekert Vos. „Het sys- het huisartsen-laboratorium mers nog aanwezig, zo snel gaat teem is moeilijk te kraken en moet, kan het soms lang duren het", aldus huisarts Vos. beveiligd op de manier waarop vóórdat de uitslag bekend is. Bo- ook de PTT haar systemen heeft vendien bestaat momenteel de gesloten. De privacy van de pa- kans dat er kleine foutjes sluipen huis gepresenteerd aan regionale huisarten. De heer L. van den Broek, directeur van Zorgverze keraar DSW, sprak namens de initiatiefnemers. Verder spraken Annet Sikkel (automatisering DSW), J. Bartels (OHRA), W. Schellekens (directeur Reinier de Graaf Gasthuis) en H. Vos (huisarts) over de plannen. Investering Laatstgenoemde verwacht niet dat alle specialisten snel op het systeem aangesloten zullen zijn. „Dat zal nog even op zich laten wachten; zij moeten immers ook zelf een investering doen." Directeur Patiëntenzorg van het Schieland Ziekenhuis, M. Stof fels, doet voorlopig niet mee met het grootschalige experiment. „Nog even niet. We gaan eerst ons eigen automatiseringssys teem geheel vervangen", luidt het. „DSW benaderde ons in de tweede helft van het vorig jaar en toen hebben we meegedeeld dat we het liever alleen in Delft zagen, niet in Schiedam". Stof fels zegt wel geïnteresseerd te zijn in een centraal systeem, maar de verandering in eigen huis duurt nog wel tot half 1993. Volgens Stoffels staat het besluit om niet mee te doen los van de aanstaande fusie tussen het Schieland en Holy-Ziekenhuis. M. Rutgers van het Vlaardingse ziekenhuis is minder bereid tot een toelichting op de plannen: „Geen commentaar". MAASSLUIS De Westland- se tuinbouwbedrijven en kwe kers openen op zaterdag 4 april hun kasdeuren voor het grote publiek. Voor de vijftiende maal gaat om 10.00 uur de manifesta tie 'Kom in de Kas' van start. De Groenteveiling Westland in 's-Gravenzande is het centrale punt van de thema dag. In de veiling is een tentoonstelling in gericht met diverse stands. De VVV van onder andere Maas sluis heeft een speciale fietsroute uitgezet dwars door het 'glasge- bied'. Vanaf het centrale punt rijden de hele dag gratis bussen naar het Bagijneland waar de veertien deelnemende kasbedrij- ven tot 16.00 uur geopend zijn. In het Bagijneland kan het pu bliek kennis maken met de teelt van gewassen die normaliter thuis op het bord of in een vaas terug te vinden zijn. Komkom mers, vleestomaten, cherryto- maten, paprika, sla, radijs, ro zen, ficus, fresia, chrysanten en potplanten. Ook de Nieuwland- se Molen is toegankelijk. Het wandelgebied is voor auto's af- geloten. Bezoekers kunnen hun auto bij de groenteveiling parke ren en dan de bus pakken. In de Westlandse veiling staan stands van onder andere het streekmuseum, de Stichting Per soneelsvoorziening Westland, Infogroep Glastuinbouw, Bloe menveiling Holland en de WV. Op de veilingklok kan het pu bliek zelf tuinbouwprodukten kopen. De Westlandse Omroep- stichting verzorgt live-verslagge- ving vanaf de locatie. Het gebied kan ook via verschil lende uitgezette routes per fiets worden bereikt. Vanuit Maas sluis, Camping Ockenburg, Hoek van Holland, Delft en Rijswijk fietst men langs de geo pende tuinbouwbedrijven. Een speciale route doorkruist het parcours met als start- en eind punt de groenteveiling. Bloementeelt in geu Aan 'Kom in de Kas' is een landelijke prijsvraag verbonden. De antwoorden op de vragen zijn tijdens de rondtocht langs de diverse bedrijven te vinden. Een deelnameformulier is ver krijgbaar aan de balie van de veiling. Hoofdprijs is een sei zoenskaart voor de Floriade in Zoetermeer. HOEK VAN HOLLAND Voor de muziekdag van Hoek van Holland, op 16 mei met als thema 'Instrumentalisten op weg naar 2000', kan nog tot 30 april worden ingeschreven. Degenen die al een inschrijfformulier in hun bezit hebben kunnen dat tot die tijd terugsturen. Nieuwe for mulieren kunnen worden aange vraagd onder telefoonnummer 01747 - 84588 of 83430. 1 Schiedam Hoogstraat 27B fl 010-4262855 I Sommige autobedrijven zijn anders. Daar is service nog van zelfsprekend. Daar hebt u te maken met vriendelijke vakmensen en zijn de prijzen altijd redelijk. Of het nu gaat om 'n nieuwe auto of 'n occasion, een onderhoudsbeurt of een reparatie. Opel- dealer Pietersen is zo'n bedrijf. Stap 'ns bij 'm binnen. PIETERSEN 's-Gravelandseweg 383 a 3125 BJ Schiedam Tel.: 010-462 10 33 Gourmet corner - Afhaalcentrum - Partycentrum - Rantang levering (tafeltje dekje) .1^. Internationale keuken: Indonesisch Italiaans Amerikaans Surinaams i zaterdag geopend van «20 00 uur Zondag van 14.00 tol 20.00 uur Francois Haverschmidtlaan 70 Schiedam. Hoek: Rubensplein/Rubenslaan Tel.: 010 - 42719 80 De dansmarathon leverde 17.000 gulden op voor Greenpeace VLAARDINGEN De dans- m&rathon die twee "weken gele den werd gehouden ten bate van Greenpeace heeft een bedrag van 17.000 gulden opgeleverd Zondag 15 maart barstte het spektakel los en de circa 500 gesponsorde dansers dansten tot middernacht in dansschool Van Rijswijk. Voor het binnenhalen van zo veel mogelijk geld waren alle originele ideeën welkom. Zo schreef dansschoolhouder Hans van Rijswijk speciaal voor Greenpeace een nummer. Tien maal bracht hij het nummer ten gehore en evenzovele keren tel de de sponsor 100 gulden neer. Ook de Vlaardingse midden stand liet zich niet onbetuigd en voorzag de loterij van prijzen en de dansers van ijs en patat. Ook plaatselijke artiesten als Rita Young, Danny Witberg en Mar tin zetten zich belangeloos in voor het goede doel. MAASSLUISAan de wan den van Theater De Schuurkerk hangt deze maand een groot aantal foto's in zwart/wit van Bertien Kraamer uit Rotterdam. Deze foto-tentoonstelling die tot en met eind april te bezichtigen is, geeft precies datgene weer wat de maakster bezielt: schadu wen, spiegelingen en verstilde plaatsen. Bertien Kraamer kijkt sinds vijf jaar veelal door de lens naar alles wat zich rondom haar af speelt. Niet zozeer het fysiek zichtbare als wel de sfeer, de uitstraling van wat zij waar neemt legt zij vast. Daarbij is het fotograferen van mensen beslist geen hoofddoel, al spelen men sen wel vaak, zij het op een wat afstandelijke manier, een rol in haar werk. Momenteel besteedt zij veel tijd aan het vervaardigen van een serie over Europese vrachtwa genchauffeurs. In de zomer van 1991 reisde Bertien Kraamer door zuid-oost Duitsland en de opnamen die zij daar maakte waren nog onlangs te zien op een expositie in Rotterdam. Een deel van dit werk is eveneens aanwezig in de Schuurkerk. De foto's van de Rotterdamse forografe zijn tijdens de ope ningsuren van Theater de Schuurkerk te bezichtigen. Aansluitend op deze foto-ten- toonstelling, gedurende de maand mei, zijn er grafieken van Els Verhulst te zien in het Schuurkerkje. keukenadviescentrum f stam zoon bv :e vakkundige montage lid a.n.v.k. parkweg 361 - Schiedam don. koopavond MEUBEL EN ROTANHUIS DE NATUURLIJKE SFEER! Hoogstraat 109 Schiedam 010-4268432 Hoogstraat 131-132 Vlaardingen 010-4342404

De Havenloods | 1992 | | pagina 3