KIJK EN VERGELIJK! 10 15, 99r_- 495' MUSKENS SLAAPCENTRUM Tovervarkens en schildpadden vermaken Schiedamse kinderen Films Dries de Voogt in het Streekmuseum Jeugdproject centraal in Vastenactie 1992 Kaz Lux in cafe Podium Informatieloket voor lichamelijk gehandicapten WAAR VINDEN DOE HET- ZEIVERSHANDIGE TIPS? Stadsomroep vangt aan met reclameboodschappen op radio DEKBED OVERTREKKEN Zn DEKBEDDEN 30 tot 50% korting! merk-matbas DE HAVENLOODS - DONDERDAG 2 APRIL 1992 SCHIEDAM Weinig muzika le vernieuwing dit weekeinde in Cafe Podium. Dins- en donder dag de bekende jamsessie, zater dag coverklanken en zondag een optreden van oud-gediende Kaz Lux. Zaterdagavond komt het Rotter damse gezelschap De Grote Klapband op bezoek. Het work shop-orkest vertolkt covers van The Fortunes, Ray Charles, The Marvelettes, David Bowie, Sam Cooke en Roxy Music. Hier en daar steekt ook een eigen com positie de kop op. Veel saxo foons en glimmend koper, mees- leepende zang en een beukende ritmesectie, Henk Riemesma di rigeert het veertienkoppig or kest. Aanvang 22.30 uur. Zondagavond verzorgt Kaz Lux een Solo-optreden. De 44-jarige zanger/gitarist maakte in de ja ren zeventig deel uit van de ne- derbeatband Brainbox, .met on der andere Jan Akkerman. Sinds 1986 trekt Lux er ook weer als solo-artiest op uit. Het concert aan de Lange Haven 28 begint om 21.30 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM Een week na dat hij de Annie M.G. Schmidt- prijs heeft ontvangen maakt zan ger/liedjesschrijver Harrie Jek kers zijn opwachting in De Teer- stoof. Fans zonder kaartje heb ben pech, de drie voorstellingen die Jekkers geeft zijn uitver kocht. Plek genoeg is er ongetwijfeld in theatercafé De Tender. Donder dagavond treedt de Rotterdamse band Step on your Watch 2 op. Vier vrouwen en drie mannen brengen een eigen repertoire ten gehore, geinspireerd op de ver loren geachte groove van disco-, funk- en soulkrakers uit de ach terliggende drie decennia. Aan vang 22.00 uur, toegang gratis. In de grote zaal van het Passage Theater brengt Opus One vrij dagavond drie variaties op ver halen van Roald Dahl. De ver tellingen worden met (tap)dans en zang uitgevoerd. In "Visions and Voices from a Storyteller' is de choreografie in handen van Rob Brown. Voor de muziek koos hij composities van Duke Elklington, David Sanborn en The Art of Noise. Betty Arden schreef een aantal eigen liederen die zullen worden vertolkt. De dans wordt verzorgd door een achttal dansers. De voorstelling begint om 20.15 uur, toegang 15 en 10 gulden. Zaterdag staat de grote zaal van het Passage Theater geheel in het teken van de Amerikaanse Turtles-show. De voorstelling van 13.00 uur is geheel uitver kocht, maar voor de show van 16.00 uur zijn nog kaarten be schikbaar. Voor jong en oud be- gelo en Raphael komen voor een eenmalig optreden in de regio naar Schiedam. Samen met jeugdkomiek Alfons Borm ver zorgen de 'schildpad-poppen', bekend van film en tv, een twee uur durende show vol acts en liedjes, alles Nederlandstalig. In De Teerstoof kunnen kinde ren tussen 6 en 12 jaar zaterdag middag om 14.00 uur terecht voor 'Woes zoekt de zon op', een voorstelling van Rik Rik ken. Woes is de knuffel van de verteller die op een goede dag de zon opzoekt. Op zijn reis over de wereld ontmoet Woes hek sen, knuffels, tovervarkens en schoonmaaksters. Toegang 5 gulden. WATERWEG— Het streek museum Jan Anderson draait komend weekeinde opnieuw de filmpjes van Dries de Voogt over het Vlaardingen van vroe ger. Vorige maand kon het mu seum de stroom belangstellen den niet aan. Vandaar zijn de films nu 'wegens succes gepro longeerd'. Het begint met een treinreis in 1945 van het station Delftse Poort in Rotterdam naar Vlaar- dingen-Oost. Ook zijn stads beelden uit de vijftiger jaren, de bevrijdingsfeesten van 1945 en een reclamefilmpje van de meis jes van suikerwerkfabriek Van Tienen te zien. ontwikkeld die op lange termijn moeten leiden tot een centrum waar lichamelijk gehandicapte terecht kunnen met aanvragen voor, en informatie over hulp middelen. Bij de organisatie van deze voorzieningenwinkel zijn instellingen betrokken als de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst; het Kruiswerk en drie gemeentelijke sociale diensten, te weten Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Deze betrokkenen zijn kortgeleden tot overeen stemming gekomen om te star ten met het instellen van een centraal informatieloket en hulpmiddelen. „Uit de praktijk blijkt dat er een grote behoefte bestaat aan een dergelijk informatiepunt, in het bijzonder als het een aanvraag voor een hulpmiddel betreft. Steeds weer blijkt dit laatste gro te problemen op te leveren", verklaart projectleider R. de Vreede, van het Maatschappe lijk Informatie Project. „Zo weet men in de regel niet waar een vergoeding kan worden aan gevraagd en welke procedure daarbij moet worden gevolgd. Ook is het voor de meeste aan vragers niet duidelijk hoe lang een en ander gaat duren, voor dat een verzoek wordt gehono reerd." Het opzetten van het informatie loket ziet de organisatie voorlo pig als een experiment. Indien het succesvol blijkt dan zal men zich richten op het uiteindelijke doel: een hulpmiddelen-verle- ningscentrum. Het publiek zal daar niet alleen terecht kunnen met vragen op een breed terrein, maar ook kan het zich in een showroom oriënteren op het grote aantal (hulpmogelijkhe den die een gehandicapte ter be schikking staan. „Men kan daar een presentatie verwachten van uiteenlopende artikelen, zegt De Vreede. „Naast rolstoelen en hoge- en lage bedden, zijn er bijvoor beeld zitbankjes voor onder de douche te zien en ook apparaat jes die onder andere het open draaien van een kraan kunnen vergemakkelijken. Dus ook klei ne voorzieningen, gericht op da gelijks praktisch gebruik, zijn daar aanwezig." Voorlopig is het de bedoeling dat in Schiedam wordt gestart met het initiatief. Het is echter niet ondenkbaar dat daarna iets dergelijks in Vlaardingen en Maassluis van de grond komt. Volgende maand is er een nieuw overleg tussen de betrokken in stellingen waarin zal worden be keken hoe een en ander kan worden gerealiseerd. „Dat bete kent dat er dan concrete stappen dienen te worden gezet", stelt De Vreede. SCHIEDAM De organisatie van de Oecumenische Vastenak- tie Schiedam Noord wil door middel van een project tijdens de vastentijd, de dagelijkse wer kelijkheid van het leven in een ontwikkelingsland dichterbij brengen. Door deze confrontatie hoopt men te komen tot een bewuste beleving van de omstan digheden waarin de mensen in die landen leven. De werkgroep Oecumenische Vastenaktie heeft dit jaar geko zen voor een jongerenopvang in Embu, een voorstad van Sao Paolo in Brazilië. In 1978 begon de hulpverlenen de instantie Soeciedade Todos os Santos met het opzetten van crèches. Daarnaast ontwikkelde men een opvang voor kinderen tot en met 14 jaar. Door de toenemende armoede in deze streek groeit het werk de hulp verlenende instanties boven het hoofd. De gemeente Embu die in eerste instantie hulp toezegde voor voedsel en de bouw van scholen kon deze belofte door geldgebrek niet waarmaken. Dit is dan ook de reden dat de Schie damse vastenaktie haar schou ders onder deze hulp wil zetten. Tijdens de vastenactie, die tot en met 18 april loopt, staan een aantal activiteiten op het pro gramma. Voor de leerlingen van de deelnemende scholen in Schiedam is een map samenge steld, waarin thema's worden behandeld zoals huisvesting en kinderopvang in Embu. Van avond, 31 maart is er om 19.45 uur een Oecumenische gemeen teavond in de aula van de St. Martinuskerk. Gediscussieerd zal worden over zending en we- relddiakonaat. In en rond de Ark op het Harg- plein vindt op 11 april van 10.30 tot 16.00 uur een fancy-fair en rommelmarkt plaats waarvan de opbrengst bestemd is voor de jongeren in Embu. Wie met eigen ogen wil zien on der welke miserabele omstandig heden de kinderen in Embu le ven, kan de tentoonstelling be zichtigen in de Openbare Biblio theek in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Dries de Voogt was een Rotter damse bakker die in een bakke rij in de Babberspolder werkte. Later transformeerde hij die zaak in een fotostudio waar hon derden naoorlogse bruidsparen hun trouwfoto lieten maken. Na zijn overlijden vorig jaar kwa men alle films van De Voogt in het bezit van het Streekmuseum. De films zijn zaterdag 4 en zon dag 5 april tussen 14.00 en 16.00 uur te aanschouwen aan de Ke- thelweg 50 in Vlaardingen. Uw krant. Een onmisbaar medium. neem er de tijd voor Slichting LEZEN, Keizersgracht 391, 1016 EJ Amsterdam SCHIEDAM Stadsomroep Schiedam start zaterdag 4 april met het uitzenden van reclame boodschappen in haar program ma's. Een van de bedrijven waarmee de stadsomroep een contract heeft gesloten, geeft za terdagochtend om 11.00 uur in theatercafé De Tender het start sein voor de eerste reclame-uit zendingen. De nieuw opgerichte Stichting Schiedamse Media draagt, zorg voor de uitvoering van de nevenactiviteiten van de stadsomroep. De reclame-uitzendingen zijn het gevolg van de eind vorig jaar van het Commissariaat voor de Media verkregen vergunning voor etherreclame en de aange gane overeenkomst met de uit geverij van het Rotterdams Dag blad. Zonder de vergunning en de overeenkomst mocht de om roep geen reclames uitzenden. De Stichting Schiedamse Media is begin dit jaar in het leven geroepen om zorg te dragen voor de financiële continuïteit van de stadsomroep. VVD- raadslid Will van Wijk was ja renlang voorzitter van de lokale omroep en vormt nu samen met Jan Schuit en Albert-Jan Struyk het bestuur van de nieuwe stich ting. Zij proberen financiële steun van gemeente en particu lieren los te krijgen. Van Wijk: „De Stadsomroep verkeert op dit moment in een dermate slechte financiële situa tie dat een structurele subsidie van de gemeente absoluut nood zakelijk is. Wij zijn teveel afhan kelijk van de goodwill van parti culieren. Het bestuur onderhan delt nu met wethouder Wiegman en Reijnhout om de subsidie als nog te verlenen." Het gemeente bestuur heeft de subsidie per 1 januari 1992 ingetrokken vanwe ge de te verwachten reclame opbrengsten. De stichting zal verder proberen bedrijven warm te laten lopen voor sponsoring. Voorzitter Van Wijk benadrukt dat de stadsom roep aan imago-verbetering zal moeten werken, wil het de ge meente en particulieren enthou siast krijgen voor financiële steun. De renovatie van de stu dio is al in volle gang. Ook zal er meer rekening moeten worden gehouden met de kwaliteit van de programma's en de wensen van luisteraars. De stichting zal steeds in overleg treden met een speciale steun stichting, waarin vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven zijn. vertegenwoordigd, om zo te ko men tot een maximaal resultaat. De plannen voor reclame-uit-, zendingen op televisie lijken vooralsnog toekomstmuziek. Van Wijk: „Televisie maken kost ons nog teveel geld. Als we het persé noodzakelijk vinden, breken wij in op kanaal 28, het kanaal waar ook de kabelkrant op te vinden is. Aan televisie gaan wij misschien pas denken als we onze nieuwe studio in het toekomstige Stadserf betrek ken." 100% katoen, strijkvrij. 1-persoons 69,- nu 39,50 2de voor 19,50 en 3de voor 2-persoons 119,- nu 57,50 2de voor 27,50 en 3de voor Door omstandigheden wordt de huur van ons filiaal in Rotterdam-Zuid beëindigd. Hierdoor zijn wij genoodzaakt een totale Lj iy leegverkoop in Rotterdam te houden. In Rotterdam-Ommoord en Goudsesingel blijven onze filialen wel gevestigd. HOOG- Wij moeten echter in deze filialen, gezien de leegverkoop, ruimte maken voor de overgebleven goederen. Dus profiteer van dit voordeel! P iFKTBlSCHE DEKEM E foeraoonsmetKema-Keur, normaal 79.- Nu voor 1 per klant. UpWfsr—-*^j, j BOUW- KAMERS KOMPLETE SLAAPKAMERS STALEN LEDIKANTEN HOUTEN BEDDEN LATTENBODEMS MATRASSEN SENIORENLEDIKANTEN Dons-wol-hollowfil, alle maten DONZIG DEKBED 1-persoons, normaal* *5- -S^ËURSKASTMÉ^ spie GELDEUR Q/ÜeeA eA, SLAAPKOMBINATIES BOXSPRING-KOMBINATIES /Mei tftoel w&fi Volledige garantie wordt overgenomen door onze andere 16 filialen! OOR SLA Rotterdam Centrum Goudsesingel 442-444 010-4149719 PEN ALS Rotterdam Ommoord Binnenhof 14c 010-4213917 SLAAPCENTRUM Rotterdam Zuid Dorpsweg 37a U vindt ons in Alkmaar, Beverwijk, Den Dungen, Dordrecht, Nijmegen, Oss, Roosendaal, Rotterdam/Centrum, Rotterdam/Ommoord, Rotterdam/Zuid, Turnhout, Valkenswaard, Waalwijk, Zaandam.

De Havenloods | 1992 | | pagina 7