Pasta's verrassend gezond en gevarieerd Verantwoord afslanken met Malsovit Balance: verstandige zuivel met smaak Unox Saucisse: nieuw, pittig vleesgerecht Lekkerbekken en gezond blijven Raguletto pastasaus: Italiaans, lekker en gezond Tendens naar het 'nieuwe genieten' Wat kunnen vruchtesappen bijdragen aan een goede voeding? advertentie 659 We weten het allemaal: eigenlijk eten we onverstan dig. We gaan ons nogal eens te buiten aan vet waardoor we te zwaar worden en de kans op een hoog cholesterolgehalte vergroten. zijds 'gezond eten'. Balance produkten zijn erg smaak vol omdat pure zuivel als basis is gebruikt bij de be reiding, terwijl ze ook ge zond zijn omdat ze het cho lesterolgehalte helpen te verlagen. Balance biedt u een aardig assortiment waaruit u kunt kiezen. Er is Balance voor de koffie, Ba lance 30+ belegen, een lek ker pittig belegen kaaspro- dukt dat minimaal 3 maan den is gerijpt, en er is Ba lance 20+ spread bereid uit Nu mogen vetten in een ge zonde voeding niet ontbre ken, want ze zijn een be langrijke energiebron en zijn in staat bepaalde vitami nes uit het spijsverte ringskanaal op te nemen. Te veel vet kan het lichaam echter niet verwerken. Het gevolg is overgewicht, en bij overmatig gebruik van ver zadigde vetzuren, een hoog cholesterolgehalte. Voe dingsdeskundigen pleiten er dan ook voor om matig met vet om te gaan en met name produkten te nemen met on verzadigde vetzuren. Lager cholesterolgehalte Tegenwoordig kunnen we ons dagelijks eten zo aan passen dat ons lichaam in evenwicht blijft. We worden daarbij geholpen door de ve le 'light' of suikervrije pro dukten. De Balance produk ten van Friesche Vlag bij voorbeeld helpen ons het evenwicht te vinden tussen enerzijds 'smaak' en ander- Balance: ELLE cadeau Het is nu extra leuk om kennis te maken met deze Balance produkten. Bij Ba lance voor de koffie bijvoor beeld krijgt u gratis het april nummer van de Neder landse Elle, met smakelijke recepten voor een heerlijke brunch. En bij de 30+ bele gen en 20+ spread krijgt u gratis een set van 4 party prikkers. Balance produkten zijn nu dus zeker de moeite waard om even op te letten. Het voorjaar is de tijd dat menigeen met meer belang stelling z'n weegschaal raadpleegt. In de winter kan je het nog verdoezelen met dikke kleding, maar nu het zonnetje begint te schijnen, gaan veel mensen weer lijnen. Verantwoord Als u besluit om te gaan lijnen, kies dan voor een verantwoord en beproefd dieet, zoals de Malsovit Slank-Kuur. Deze kuur is een gezond dieet, waarbij u alle essentiële voedingsstof fen naar binnen krijgt. Dat is belangrijk, want afslan ken met rigoureuze midde len is niet alleen nauwelijks vol te houden, maar boven dien ongezond omdat de es sentiële voedingsstoffen dan ontbreken. De Slank-Kuur zorgt ervoor dat u afslankt zonder dat het lichaam iets te kort komt. Naast het Mal sovit brood eet u o.a. groen te, fruit, vis of kip, magere yoghurt en soep. Ook mag u gewoon koffie en thee drin ken, maar wel zonder sui ker. Slank zonder honger De grootste tegenstander van afslanken is het honger gevoel. De meeste mensen komen daardoor al snel weer in verleiding. Juist daarom is de Malsovit Slank-Kuur een van de meest geschikte diëten. Zij bevat alle essentiële voe dingsstoffen, terwijl het brood zeer voedzaam is. De unieke Fibrex voedingsvezel neemt het hongergevoel weg en bevordert bovendien de 14-dagen kuur doos. Deze slankkuur bevat alle basis ingrediënten voor een kuur van 14 dagen: diverse soor ten broodbeleg, koek, kelp- tabletten, groentebouillon en het informatieve Malsovit Kuurboekje. Hierin leest u alles over afslanken. Het brood koopt u er (met kor ting) los bij. De Malsovit Slank-Kuur is uitsluitend verkrijgbaar bij de warme bakker. Voor in formatie: 03410 - 13458. Nieuw: 14 dagen kuurdoos Variatie op de Hollandse pot Plantaardige Menkomel Ondanks het feit dat we in culinair opzicht steeds vaker en verder over de grens heen kijken, wordt er in maar liefst 80% van de Nederlandse gezinnen vrijwel uitsluitend 'echt Hollands' gekookt. Op zich is dat natuurlijk niet verwonderlijk omdat een dergelij ke maaltijd voor velen vertrouwd èn lekker is. Boven dien is alles min of meer tegelijkertijd klaar: in de tijd dat de aardappelen opstaan en de groente wordt gekookt, wordt er ook vlees gebraden. eten. Voorwaarde is dan wel dat het net zo lekker en makkelijk te bereiden is als bijvoorbeeld de gehaktbal. Unox speelt daarop in met Saucisse, twee apart verpak te worstjes die meesterlijk samen gaan met aardappe len (gekookt, gebakken of In sommige talen wordt afslanken aangeduid als het volgen van een streng 'regime'. Gelukkig hoeven slan ke-lijners in ons land zich daar niet aan te storen. Er verschijnen steeds meer calorie-arme produkten die gewoon lekker smaken. Het Menkomel-assortiment doet daarbij nog iets extra's. Doordat het op plantaar dige basis is gemaakt, helpen deze zuivelprodukten het cholesterol-gehalte te verlagen. De meeste lekkernijen wor den met behulp van zuivel produkten op smaak ge bracht. Het portret van een lekker kopje koffie wordt vaak voorgesteld als 'koffie met melk'. Maar jammer ge noeg zijn koffiemelk en room niet echt vriendelijk voor de lijn én ons choleste rol-gehalte. Iedereen weet inmiddels dat te veel choles terol slecht is voor onze hart- en bloedvaten. Dat hoeft niet te betekenen dat we daarom deze smaakver- hogende ingrediënten maar moeten laten staan. Van Menkomel voor de koffie is bekend dat het de minste calorieën bevat van alle kof fiemelk varianten. Daarnaast heeft het een hoog gehalte aan onverzadigde vetzuren, waardoor het cholesterol-ge halte in evenwicht blijft. Wie de Menkomel-produkten normaal gesproken in één oogopslag zou herkennen, wordt nu verrast door het nieuwe jasje. En omdat ui terlijk en inhoud nu een maal even veel aandacht krijgen, zal verder opvallen dat ook aan de kwaliteit is gesleuteld. Minder vet Echte fijnproevers weten dat een likje room door het eten wonderen verricht, maar ook dat het een 'dik-maker' is. Menkomel Cuisine is ech ter veel minder vet. In opge klopte vorm geeft het meer volume (minimaal 50% ex tra!) dan gewone slagroom. Daarbij zakt het niet in en geeft het (na het opkloppen) geen waterafscheiding. Dat betekent dat het zich prima laat gebruiken als garne ring, maar ook als basis voor desserts, ijs, gebak, sauzen en soepen. Wie on verwachts bezoek krijgt of van een saaie doordeweekse dag toch iets bijzonders wil maken, kan in elk geval de koffie versieren met Menko mel Topping. Deze choleste- rol-arme spuitroom is lek ker van smaak en staat al tijd klaar voor gebruik. Op deze manier kunnen 'lekker altijd samen als puree), verse groente en frisse salades. Saucisse is er in drie smaakvarianten: Knoflook, Champignon-Ui en Tuinkruiden. Het stevige worstje bestaat uit rund- en varkensvlees en kan binnen vier minuten op tafel staan. Zo schotelt u uzelf en uw disgenoten op simpele wijze een heel andere maaltijd voor. Unox heeft voor het gemak Saucisse in een va- cuüm-verpakking gestopt. Dat maakt dat het ook bui ten de koeling houdbaar is, zodat u maar één keer bood schappen hoeft te doen om ze allemaal in huis te heb ben. De Italiaanse keuken wordt steeds populairder in Nederland. Inmiddels eet 87% van onze landgenoten weieens pasta, zoals spaghetti, macaroni of lasagne. Eten is voor de Italianen een feestelijke gebeurtenis. Daarbij is het natuurlijk erg belangrijk wat je eet, maar ook de sfeer en de beleving eromheen speelt bij de Italiaanse maaltijd een belangrijke rol. Als be langrijkste elementen van zo'n maaltijd spreken we over de 4 G's: gezellig, gemakkelijk, goedkoop en gezond. De Italiaanse gezellige sfeer brengt afwisseling in ons Hollandse eetpatroon. Voor al met kinderen zijn pasta maaltijden vaak feestelijke, temperamentvolle gebeurte nissen. De pastamaaltijd is snel klaar, terwijl je er toch eindeloos mee kan fantase ren en variëren. Pasta is dus lekker goedkoop "uit eten", maar dan thuis. Steeds be langrijker worden ook de gezondheidsaspekten in on ze voeding en pasta is gezond. Pasta is vetarm, zoutloos en maakt niet dik. Vooral bij sporters is het populair omdat het veel complexe koolhydraten be vat. Maak de Italiaan in je wakker! De basis van de Italiaanse maaltijd is vaak dezelfde, namelijk pasta. Het geheim van een heerlijke Italiaanse maaltijd zit in een echte Ita liaanse pastasaus. Raguletto is zo'n saus, authentiek Ita liaans, bereid volgens een 50 jaar oud familierecept. Dit recept werd jarenlang doorgegeven van moeder op dochter en vormde de basis voor het grootste pastasau- zenmerk ter wereld. Ragu letto is verkrijgbaar in 3 va riëteiten: Classico, Knoflook Ui en Champignons. Bij de samenstelling wordt ge bruik gemaakt van 1,5 pond tomaten per pot, kruiden en specerijen. Raguletto bevat geen bindmiddel of additie ven. Gratis Spaghetti-vork Omdat het serveren van spaghetti nog weieens pro blemen wil opleveren, biedt Raguletto iedere pasta-lief- hebber een speciale spaghet ti-vork aan. Deze vork wordt gratis naar u toegestuurd, zolang de voorraad strekt door de streepjescodes van 2 potten Raguletto op een briefkaart te plakken en met uw naam en adres op te sturen naar: Raguletto Spaghetti-vork, Postbus 822, 4870 CB Etten-Leur. Meer aandacht voor ontbijt en lunch De samenstelling van het ontbijt en de lunch in ons land is aan het veranderen. Niet langer uitsluitend het traditionele brood met enkele soorten beleg, maar steeds vaker zien we een uitbreiding met meer heden daagse produkten, zoals toast, crackers en Zweedse Broodjes. Een ruimer assortiment beleg, met vlees-, zoetwaren en kaas, het eitje, verse thee of heerlijk geurende koffie èn het glaasje vruchtesap zullen daarbij zeker niet ontbreken. Sfeer Behalve aan de samenstel ling wordt er ook aan de sfeer op de ontbijttafel meer aandacht besteed. Het creë ren van zo'n gezellige sfeer is een tendens, die vanuit het weekend meer en meer een vertrouwd beeld wordt. 'Vlug een broodje' verliest terrein op de met zorg ge dekte, dikwijls feestelijke ta fel. Het ontbijt en de lunch wordt een gezamenlijk ge nieten voor het gehele ge zin. Belangrijke daarbij zijn de variatiemoge lijkheden èn lekker, maar dan wel in combinatie met gezond en verantwoord. Genieten Cracottes van LU spelen in op deze tendens van het 'nieuwe genieten' met 3 pro- duktsoorten. Toast: luchtige, brosse, zachte toast, herkenbaar van smaak en daardoor met een groot aantal soorten be leg te gebruiken zowel zoet als hartig, ideaal voor bij ontbijt of lunch; Crackers: krokante, deelba re, zeer smakelijke crackers, eveneens geschikt voor ge varieerd beleg, groot genoeg voor bij het ontbijt of lunch; Zweedse Broodjes: knapperi ge, brosse geroosterde broodjes, rijk aan koolhy draten en mineralen. Iets nieuws voor bij het ontbijt maar ook heerlijk bij een kop soep of als bodem voor salade of kaas. Alle drie de nieuwe soorten zijn er in een naturel en een volkoren variant. Ook zijn ze verpakt in makkelijk te openen en hersluitbare doos jes die de produkten goed beschermen tegen breuk. Cracottes van LU zorgen voor een veelzijdige afwisse ling op tafel. Deze kunt u nu extra feestelijk maken met het exclusieve Cracottes tafellinnen (meer informatie op de verpakking). het in konditie houden van het eigen lichaam en het bie den van goede bouwstoffen voor de kinderen. De reali teit is echter dat veel pro dukten in de gezondheids sfeer niet geheel aansluiten op de wensen van een grote groep konsumenten, die naast gezond ook lekker wil eten. De 4-granen pasta van Ho nig is echter naast gezond ook lekker. Deze 4-granen spaghetti en spirali zijn licht en fijn van smaak en net zo makkelijk te bereiden als de vertrouwde pasta's. En hoewel gewone pasta's al heel gezond zijn, is aan deze pasta ook nog rogge, haver en maïs toegevoegd. Hier door biedt het een goede ba sis voor lekker, gevarieerd en vooral gezond eten. Wilt u zelf ook eens proberen hoe makkelijk en lekker er met pasta's gevarieerd kan wor den, dan kunt u 4-granen spirali klaarmaken met mix voor Toscaanse uiensaus. Op de achterzijde van de verpakking kimt u het re cept vinden. Wilt u meer informatie over gevarieerd en gezond eten, neem dan kontakt op met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, Postbus 85700, 2508 CK Den Haag, of bel de Voedingstelefoon (070 - 3510810). Voor vra gen of suggesties over pas ta's en lekkere recepten, bel of schrijf dan de Honig Con sulente, Antwoordnummer 37, 1520 VJ Koog a/d Zaan, tel. 075 - 533200. Pasta's zoals macaroni, spaghetti en lasagne zijn niet meer weg te denken uit ons voedingspatroon. Pasta's zijn lekker en bovendien gezond. Ze sluiten namelijk naadloos aan bij de spelregels voor goede voeding, opgesteld door het VoorUchtingsbureau voor de Voe- Variatie en gemak Iedereen weet dat gevarieer de voeding gezond is. Steeds meer konsumenten ontdek ken dan ook het plezier van variatie in voeding. Een re cent onderzoek van Honig, Nederlands grootste fabri kant van pasta's, toont aan dat bijna 90% van de Neder landse bevolking variatie be langrijk vindt en dit vooral in relatie brengt tot de voe ding voor kinderen. Pasta's zijn uitermate ge schikt als afwisseling voor aardappels of rijst. Ze zijn makkelijk te bereiden, en kunnen ook op verschillen de manieren gebruikt wor den: als hoofdmaaltijd, als bijgerecht, maar ook als voorgerecht. Uit de oven of koud, als verrassend lekke re pastasalade. Met vlees, vis of kaas en allerlei sau zen. Kortom, er is veel ruimte voor een eigen culi naire invulling. Hoe meer verschillende pas- tavormen en -sauzen, des te leuker en lekkerder wordt het om te variëren in het dagelijkse voedingspatroon. Zo heeft Honig recentelijk, naast de vele andere pasta's, de Tricolore Fusilli geïntro duceerd. Een pasta op basis van extra kwaliteit tarwe in de kleuren rood, wit en groen. Rood, omdat er pa prika's en tomaten aan toe gevoegd zijn en groen, om- Lekker en gezond Opvallend is ook de toene mende belangstelling voor gezonde voeding. De konsu- ment krijgt steeds meer aandacht voor een geva rieerd en tegelijkertijd ook voor een verantwoord voe dingspatroon. In weten schappelijke kringen is men het er over eens dat de kwa liteit van de voeding direkte gevolgen heeft voor de waarde van de voeding. Re den waarom pasta's een be langrijke plaats in het menu zouden moeten innemen. Naast aantrekkelijk en sma kelijk is pasta rijk aan kool hydraten, voedingsvezel, ei wit, ijzer en B-vitamines. Bovendien bevatten pasta's bijna geen zout, vet en cho lesterol. Uit het onderzoek van Honig blijkt tevens dat 80% van de Nederlanders zich bewust bezighoudt met gezonde voeding. Argumen ten om aandacht te besteden aan een verstandige samen stelling van de maaltijd, zijn moentje met vruchtvlees is vrijwel gelijk aan dat van versgeperst sinaasappel- en grapefruitsap. Een glas (200 ml) Appelsientje of Pompel- moentje met vruchtvlees per dag is al voldoende voor de dagelijkse vitamine C-be- hoefte. Bovendien zal, wan neer u bij het ontbijt een glas Appelsientje of Pompel- moentje met vruchtvlees drinkt, de opname van ijzer, nodig voor het zuur stoftransport in ons li chaam, verbeterd worden. De toevoeging van vrucht vlees heeft het voordeel, dat de consumptie van voe dingsvezel toeneemt. Vol doende voedingsvezels zor gen voor een verbeterde darmfunktie en voor een la ger risico op de inwerking van schadelijke stoffen op de dar meel wand. Appelsientje en Pompel- moentje met vruchtvlees le veren dus een positieve bij drage aan een goede voe ding. De laatste jaren krijgen we steeds meer aandacht voor onze gezondheid. Ook onze eet- en drinkgewoon ten worden daarbij betrokken. Want het is nu alge meen aanvaard, dat voeding van invloed is op onze gezondheid. We kiezen dan ook bewuster voor produk ten, die een positieve bijdrage kunnen leveren aan een goede voeding. 100% puur en ongezoet Ieder voedingsmiddel kan beoordeeld worden op de bij-, drage, welke het levert aan een goede voeding. Dat geldt ook voor vruchtesap pen. Appelsientje en Pom- pelmoentje met vruchtvlees bijvoorbeeld. Deze vruchte sappen zijn 100% puur en ongezoet. Suiker, kunstma tige zoetstoffen, kleurstof fen, conserveermiddelen of andere hulpstoffen worden niet toegevoegd. wordt het sap gedurende en kele seconden tot een tempe ratuur van 90°C verhit. Hierbij worden alle micro- organismen, die het vruch tesap zouden kunnen beder ven, onschadelijk gemaakt. Het pure sap wordt direkt na pasteurisatie snel terug- gekoeld tot 20°C. Vervol gens wordt het sap verpakt in licht- en luchtdicht kar ton, dat volkomen geur- en smaakloos is en het produkt niet nadelig kan beïnvloe den. Houdbaarheid Vitamine C Appelsientje en Pompel- moentje worden houdbaar gemaakt door middel van pasteurisatie. Om de kwali teit optimaal te laten zijn Het vitamine C-gehalte in Appelsientje en Pompei-

De Havenloods | 1992 | | pagina 23