DRZ tegen verwachtingen in kampioen van vierde klasse SPORT LU Jeu de boules op nieuwe banen VZC-jeugd Inhaalduel Feyenoord telt mee voor eindklassement DE HAVENLOODS Twee Haringkoppen voor Spaland Ruiters Kampioenschap DVO mooi jubileumgeschenk Wielerparcours Coureur aanwinst voor hele regio Hattrick Alberto Baptista de Lima doet Martinit das om Burgemeester Scheeres roemt De Kromme Keu VLAARDINGEN Tijdens de gehouden Speedo-zwemwed- strijden heeft de jeugd van VZC weer eens flink uitgehaald. Op het programma stonden alleen de 400 en 800 meter vrijeslag, waarop tweemaal goud, éénmaal zilver en driemaal brons werd gehaald. Renee Snoek en Mingnon Hen- neken behaalden een gouden medaille en zwommen zich naar de landelijke speedo-finale die in juni wordt gehouden. Verder was de zilveren medaille voor Roza Zonen en het brons voor Annie Buitelaar, Wolter Stam en Ferdinand Blum. Clubrecord VLAARDINGEN— Fortuna- atleet Arwin Moerman is het nieuwe atletiekseizoen uitste kend begonnen. De talentvolle Vlaardingse atleet liep op de eerste buitenwedstrijd in Rotter dam meteen al naar een nieuw clubrecord op de 80 meter. Ar win Moerman realiseerde op deze afstand een tijd van 1 mi nuut 56.7 seconden en was daar mee 0.1 seconde sneller dan Gil les de Rooij in 1979. VLAARDINGEN Van avond begint in de strijd om het viaardings voetbalkampioen schap de tussenronde, die naast de al geplaatste halve finalisten HVO, VFC en Deltasport, de .vierde halve finalist moet aan wijzen. Om deze plaats strijden de ploegen van DVO, HSC(zon) en CION. Op het progrmma staat vanavond de wedstrijd DVO-HSC(zon), aanvang 19.45 In samenwerking met Het S.V.V./DORDRECHT'90 Peter Barendse 7 Willy Boessen 6 Dean Gorré 6 Joop Hiele 6 Michel Langerak 6 Jan Mulder 6 Errol Refos6 Gerrie Slagboom 6 Warry van Wattum6 Brian Wilsterman 6 Romeo Wouden 7 EXCELSIOR Edwin van Buren 6 Michel Devilee7 Patrick Dumee 6 Lionel Eersteling 6 Raymond Frehé 6 Dennis van der Gijp6 Edwin van Ooijen7 Ton Pronk 7 Ed Ridderhof 7 Erik Tammer 7 Gilbert Taument6 Zuiden en De Havenloods SPARTA Ron van den Berg7 Ernest Faber 6 Mitchell van der Gaag .7 Glen Helder 7 Rodney van Ooyen 6 Dennis de Nooyer6 Gerald Sandel 6 Mike Snoei 6 Michel Valke 6 John Veldman 6 Edwin Vurens6 FEYENOORD Regie Blinker7 Peter Bosz 7 Marian Damaschin 5 Henk Frëser 6 Ulrich van Gobbel 6 Ed de Goey 7 Ruud Heus7 Jozsef Kiprich 5 John Metgod 7 Arnold Scholten 7 Gaston Taument 6 Rob Witschge 7 Het slotfeest van Radio Rijnmond Voetballer Van Het Jaar wordt dit jaar gehouden op woensdag 29 april op de salonboot "Friesland". TOPSCORER: Erik Tammer Excelsior 33 doelpunten De cijfers geven aan dat het een matig weekend was voor het betaald voetbal in de regio. Dat kan ook niet anders, want de prijzen zijn verdeèld en voor Excelsior (nacompetitie) en Feye noord (bekerfinale) krijgt het seizoen nog een spannend staartje, dus de heren professionals sparen de krachten. Onder degenen die een ruime voldoende scoorden, werd de titel 'speler van de week' verloot. Peter Barendse was de gelukkige. Opvallend is dat Michel Valke ondanks zijn gelijkmaker tegen SVV/Dordrecht'90 slechts een zesje kreeg; een gele kaart is daar ongetwijfeld debet aan. Vanavond, dinsdag 28 april, speelt Feyenoord nog een inhaalwed strijd tegen Willem II. Dan hebben alle eredivisieclubs 33 wed strijden gespeeld en kan Radio Rijnmond het eindklassement voor de Voetballer-van-het-jaar 1992 opmaken. De prijsuitrei king is morgen (woensdag) op de salonboot Friesland. De eredivisie-clubs spelen komend weekend nog één ronde. DINSDAG 28 APRIL 1992 Vrijland naast Piet Bastiaanse SCHIEDAM - Het Schiedam- se damkampioenschap is gevor derd tot acht ronden. In de hoofdklasse gaan Piet Bastiaan se en Wim Vrijland aan kop met 13 punten uit 8 wedstrijden. Ton Burgerhout volgt op een punt met een partij meer gespeeld. De uitslagen: Peter Lansbergen- Mathieu 1-1, Frans van der Veer-Tilman 1-1, Leo Mous- Dick van de Kerkhooff 1-1, Tiny Mous-Piet Bastiaanse 0-2, Hans lansbergen-Ton Burgerhout 0-2. en De Hager-Wim Vrijland 0-2. Eerder deze week al gespeeld: Wim Vrijland- Leo Mous 1-1, Ton Burgerhout-Leo Mous 1-1, Van de Kerkhoff-Tom Tilman 1- 1, Ton Burgerhout-De Jager 1-1 en Van der Veer-Vrijland 0-2. In de eerste klasse gaat Joop van der Schalk aan kop. Hij versloeg vrijdag Bart Quist. Jan Out volgt op een punt met een partij min der gespeeld. Vrijdag versloeg Out Henry Cannegieter. Jan Breman speelde remise tegen Jan Lucassen en Ronald Wisse versloeg Hans Hommel. In de tweede klasse versloeg Hans de Buck Andre Kouwen- hoeven en won Rien van der Steeg van Daan van Velzen. Hier gaat De Buck aan kop met 12 punten, Van der Steeg volgt op twee punten met een partij minder. Zaaldoelpunten doorslaggevend SCHIEDAM De Rijnmond Zaalvoetbalcompetitie is ten ein de. Vorige week kwamen de teams in de drie klassen voor de laatste maal op zondagavond in actie. In het weekeinde van 6 juni wordt de nationale finale gespeeld in de Margriethal. In de hoofdklasse werd het kam pioenschap in een onderling duel beslist. Koploper Terwisga ver speelde tegen concurrent Leger stee Reclame de titel in de slot fase. Bij een 2-2 stand scoorde Legerstee nogmaals en elimi neerde zo de twee punten die de twee ploegen op de ranglijst van elkaar scheidden. Het doelsaldo van de Reclame-jongesn was aanmerkelijk beter en dus mo gen zij deelnemen aan de lande lijke finale. Polyplastic I werd derde door een 2-0 zege op Clubhuis Oost. De Pinguins vierde door een 6-3 winmst op Okie Dokie. In de eerste klasse was het haast nog spannender. Zowel de Gor zen als UFO'86 eindigden met een totaal van 20'punten. Het saldo van de Gorzen was echter twee treffers beter, genoeg voor de titel. Uitslagen laatste speel dag: De Doorzetters-UFO'86 2- 5, Café 't Paadje-Rob Hiele 2-5, De Gorzen-Snackbar Ton 4-5 en Colebrie-Peyton Place lp5. In de tweede klasse werd ORC op doelsaldo kampioen. Concur rent Fase 35 won op de afsluiten de dag het onderlinge duel met 6-2 maar kwam elf treffers te kort. Overige uitslagen: VROM &ONS)-DAR 3-2, Perfect BV- total Nederland 6-0 en Maf '91- Polyplastic II 0-5. De Schiedamse Ruitervereni- ging Spaland Ruiters kwam dit weekeinde met een groot batal jon ruiters en amazones in Vlaardingen in actie. Op de ma nege van de Flardingha Ruiters werd gestreden om de befaamde Haringkop-trofees. Twee boka len verdwenen richting Kethel. Nadat vorig jaar broer Bert Ave- zaat een Trofee won, was het ditmaal zijn jongere broer Bas die met Amanda in de B-klasse succesvolk was. Zaterdag reed hij sterk genoeg voor scores van 121 en 130 punten. De drie winstpunten en een eerste plaats werden een dag later uitgebreid met nog eens twee winstpunten. Met scores 124 en 123 pakte hij bovendien tweemaal de tweede plaats. De tweede Spaland Ruiter die een Haringkop-trofee bemach tigde was Mirjam Tilman. In de Z-klasse pakte zij over twee da gen een winstpunt, een tweede plaats en een eerste plaats. Be geleider Max Karpes was na af loop zeer tevreden. „Dat wordt feesten vanavond." Bij de pony's behaalde Lynne Maas over twee dagen een winst punt met Summertime, Chiara Karpes in de L2-klasse op zater dag een winstpunt en een derde plaats, 's zondags nog een twee de plaats. Bij de paarden was Natascha van Dorst met Wico goed voor 1 winstpunt in de L2-klassse. Bert Avezaat greep in de L2-klasse twee winstpunten, een derde en een vijfde plaats. Monique Slin- geland kwam met Boaz uit in de M2-klasse. Zij viel buiten de prijzen en stelde zaterdag teleur. Door een score van 84 moest zij zelfs een winstpunt inleveren. Helene Sigmond reed met Da- vinci in de Z-klasse naar 160 punten. Zondag kwam Marjo lein Jongste met Cashmir in ac tie. Ze behaalde 1 winstpunt. Jolanda van de Bos reed even eens in de L-klasse naar een der de plaats. Met 128 punten was zij goed voor een winstpunt. VLAARDINGEN— De spe lers van DVO bezorgden de Zuidbuurtclub een uniek jubi leumgeschenk. In dit jaar waarin de vereniging precies zestig jaar bestaat, behaalde de Vlaarding se vereniging met een klinkende 4-0 overwinning op ZBVH het kampioenschap van de vierde klasse en promoveert door dit resultaat naar de derde klasse. Uitbundig vierde DVO afgelo pen zaterdag het kamioenschap met als middelpunt natuurlijk trainer Piet Kattestaart. „Het is wel een slopende en spannende competitie geweest, maar de prijs bij de eindstreep is natuur lijk geweldig. Dat had ik niet willen missen", aldus de DVO- trainer. De overwinning bij ZBVH kwam wat moeizaam tot stand. „Pas laat in de eerste helft kon den wij het overzicht in een doelpunt omzetten. De tweede helft liep veel beter, zeker toen Rob de Roo voor 2-0 wist te zorgen", aldus de uitbundige Kattestaart achteraf. „Met ,i,n totaal 58 doelpunten achter onze naam mogen wij na tuurlijk van een zeer succesvol seizoen spreken en mag DVO alleen maar aanspraak maken op die titel", zegt een tevreden Piet Kattestaart. Naast Rob de Roo scoorden bij ZBVH nog Robert Kortkeven (tweemaal) en Ro bert Wapenaar. ZBVH degra deerde door dit resultaat naar de afdeling van RVB. Bij dit succes bleef het niet voor de Vlaardingse voetbalclubs op die laatste competitie-dag. Wist Zwaluwen zich al zeker door een plaats in de na-competitie, door eerder dit seizoen beslag te leg gen op de tweede periodetitel. Deltasport veroverde ook de na- competitie door na een gelijk spel tegen SSS (1-1) op doelsal do vervangend» periodekam pioen te worden. Inmiddels zijn ook de wedstrij den voor die na-competitie vast gesteld. Zwaluwen moet zater dag naar Den Haag voor de ont moeting tegen Die Haghe en Deltasport moet naar Strijen. Cion moet op bezoek bij Voor- SCHIEDAM De negende editie van de Kromme Keu-ne derlaagserie is gewonnen door het Rotterdamse Feyenoord. Burgemeester Reinier Scheeres was zelfs gestrikt om de wissel bokaal uit te reiken. Feyenoord- secretaris P. Spiering was blij met de overwinning. „We zitten midden in de afsluiting van ons 15-jarig jubileum, mooier kan het niet." Feyenoord was één van de vijf verenigingen die de Schiedamse club verschalkten. Van de 24 partijen gingen er acht verloren, de andere teams die de Schie dammers verrasten waren Schol levaar, Het Witte Paard, Kort land en Emma. De teams van De Vloot IJsselburgh (titelver dediger) en SC Schoonhoven speelden gelijk. ouderen aan de start van in to taal 24 clubs. In de 576 wedstrij den werden 47784 caramboles geproduceerd. Het moyenne van de gasten lag op 1,3 carambole, dat van De Kromme Keu op 1,62. Voorzitter Jan de Koning vroeg zich terecht af hoeveel maal er eigenlijk gekrijt zou zijn. De Schiedamse voorzitter, grote stimulator achter de activiteiten van de Kromme Keu, was zicht baar verguld met de komst van de burgervader. Hij bood Scheeres namens de club een wandelstok aan die in een han domdraai veranderde in een keu. „Geen kromme", merkte Scheeres op. „Ik zou graag nog eens langskomen om een potje te spelen", sprak hYj. „Bijzonder knap wat jullie hier van de grond hebben gekregen, en dat met VLAARDINGEN Met het aanbrengen van een nieu we toplaag verkeren de jeu de boules-banen van 'Vlaar dingen' weer in een uitsteken de conditie. Vooritter Her man Leijendekkers van de jeu de boules-vereniging toont zich gelukkig met deze ontwikkeling. „Door een ver- enigings-vriendelijke aanne mer werden wij de ingelegen- heid gesteld de banen voor het nieuwe seizoen op te knappen. Dat bespaarde ons niet alleen veel geld, maar pok veel tijd." De 'Vlaardinge'-voorzitter weet zich nog te herinneren dat enke le karen geleden veel werk is gaan zitten in de aanleg van de banen aan de Claudius Civilis- laan. „Nu is door de aannemer met enkele graafmachines de kleilaag weggehaald en is er een nieuwe toplaag, aangebracht, waarop nu prima is te spelen." De werkzaamheden zijn door de Vlaardingse vereniging volledig zelf gefinancierd. „Met mede werking van deze bevriende aan nemer kon er een fors deel be spaard worden, maar ondanks dat willen wij toch binnenkort een verzoek doen bij de gemeen te Vlaardingen om in aanmer king te komen voor een subsidie, want ondanks deze vriendelijke prijs is onze verenigingskas wel leeg", aldus Herman Leijendek kers. Voor de jeu de boules-vereni ging is het gereedkomen van de banen op het juist moment geko men. „We staan aan het begin van een druk seizoen, met veel aantrekkelijke wedstrijden, maar ook het trainen op een goede baan is natuurlijk erg fijn." De komende maanden or ganiseert de Vlaardingse vereni ging een jeu de boules-instuif en enkele open dagen, waar ieder een kennis kan maken met deze sport. De open dagen worden gehou den op dinsdag 12 mei (vanaf 19.00 uur), woensdag 20 mei en zaterdag 6 juni (vanaf 14.00 uur). De jeu de boules-instuif staat gepland in de periode van. 7 mei tot en met 25 juni steeds op de donderdagmiddag van 14.00 uur. Herman Leijendekkers, voorzitter van de jeu de boules-vereniging 'Vlaardingen'dankt de medewerkers van de verenigings-vriendelijke aannemer, die zorgde voor een nieuwe toplaag op de jeu de boules-ba nen. „De deelnemers zal het aan niets uitleg geven over de spelregels", ontbreken op deze activiteiten, naast die uitstekende banen zul- besluit Herman Leijendekkers len wij zorgen voor materiaal en zijn verhaal. VLAARDINGEN— Het is een indrukwekkend gezicht vanaf de Maassluisedijk, het nieuwe wielerparcours van de wielrenvereniging De Coureur. Met de officiële opening afgelo pen vrijdag door Jan Jansen, is Vlaardingen een prachtige sport accommodatie rijker. Voorzitter Ed Wittekoek van De Coureur was dan ook een gelukkig man. Na maanden van hard werken konden de wielerliefhebbers hun hart ophalen. Afgelopen zaterdag was het de beurt aan de jeugd, die het nieu we wielerparcours met de ver werking van een aantal wedstrij den in het kader van het landelij ke jeugdtoernooi, mocht ope nen. „De reacties waren zeer po sitief', aldus Ed Wittekoek. „Wat ik hoorde is het nieuwe twee kilometer lange parcours erg zwaar, zeker met die twee heuvels en vaak de strakke wind vanaf de Nieuwe Waterweg." Het was zaterdagmiddag een leuk gezicht al die jonge wielren ners in actie te zien. „Uit heel Nederland kwamen de renners naar Vlaardingen in het kader van die landelijke jeugd-compe- titie, waarbij punten gescoord kunnen worden voor plaatsing bij het Nederlands kampioen schap." Met veel inzet werd er door de jeugd dan ook gereden. „Wij hopen met dit nieuwe parcours ook weer de nodige aantrek kingskracht te kunnen uitoefe nen op de jeugd. Op dit moment hebben wij geen jeugd in onze vereniging, maar willen dat wel binnen enkele jaren verande ren", aldus Ed Wittekoek. Zondag was het de beurt aan de amateurs en dat leverde voor de Vlaardingse vereniging meteen al het nodige succes op. Bij de B-amateurs won heel verrassend Hans Peter Meijer zijn race over 65 kilometer. Hij was de rapste uit een groep van veertien ren ners die op de finish af kwamen. Ton Steens legde beslag op een dT^^n^fstand^ ruoesten^fleg- ^an ^ansen lost het startschot- Rechts gaat wethouder Agnes van Ardenne er voortvarend vandoor. gen van 45 kilometer. SCHIEDAM Enigszins te gen de verwachtingen in heeft DRZ zondagmiddag de titel van de vierde klasse G in huis gehaald. De ploeg van trainer Jan Kleingeld won met 3-1 van Martinit en dacht vol gende week tegen DJS de kampioensvlag pas te kunnen hijsen. Maar door de verras sende 1-0 nederlaag die con current Excelsior'20 op eigen terrein tegen het gedegra deerde RKWIK opliep, moesten ijlings de bloemen en flessen champagne die voor de zekerheid toch maar wa ren meegenomen uit de kof ferbak van een auto worden gehaald. Het feest dat op het veld begon werd luid zingend voortgezet in de kleedkamer waar de trotse voorzitter Gerrit Krabbedam de spelers feliciteerde. Grote man in het DRZ-kamp was wederom Alberto Baptis ta de Lima die de drie doel punten voor zijn rekening nam. De bal vaardige goal- tjesdief scoorde al in de twee de minuut de openingstreffer en maakte zijn hattrick in de tweede helft compleet. Uitblinker aan Martinit-zijde was doelman John Bos. Enkele malen pareerde hij stijlvol de pogingen van de lange Kees van Os en als hij er niet in slaagde een handje achter de bal te krij gen werd hij begestaan de paal. Bos kon echter niet voorkomen dat Baptista de Lima een voor zet van Dino Sarris vroeg in de beginfase in het net joeg. Gelijk Lang konden de gasten niet van de voorsprong genieten want tien minuten later bracht spits- speler Martin Kool Martinit op gelijke hoogte. Hij werd daarbij echter wel geholpen door DRZ- doelman Piet Scheffers. Nadat Kool was aangespeeld probeer de hij een schot op het doel dat ongevaarlijk was maar schlemie lig door Scheffers werd ver werkt. Door de benen van Scheffers verdween de bal in het doel. Enkele minuten voor de gelijk maker was Dick Sparreboom twee maal dicht bij een doelpunt maar de spits zag zijn slimme boogbal door Kees Bruinsel van de doellijn getrapt en kopte niet veel later rakelings over de lat. Aan de andere kant was ook Kees van Os onfortuinlijk. De stevig gebouwde aanvaller mikte op de paal en stuitte bij zijn andere pogingen steeds weer op de uitmuntend spelende doel man John Bos. Vonnis In de tweede helft kwam Marti nit eigenlijk niet meer in het spel voor. DRZ koos veelvuldig voor de aanval en had in de persoon van Baptista de Lima die bij ver schillende clubs in de belangstel ling staat, de snelrechter die het vonnis koelbloedig voltrok. Na dat Dino Sarris een schotpoging had gewaagd belandde de bal voor de voeten van de aanvaller die vervolgens onhoudbaar uit haalde en voor 2-0 zorgde. Nog was de koek niet op want ook toen de Martinit-defensie aan alle kanten faalde ging Baptista de Lima er als een haas met de bal vandoor en liet de nauwelijk reagerende John Bós wederom kansloos: 3-0. Voor Martinit zijn er ondanks de nederlaag nog mogelijkheden om deel te nemen aan de nacom petitie waarin Excelsior'20 (eer ste periodetitel) sowieso een rol speelt. Wie de tweede periodeti tel van DRZ overneemt is echter nog niet duidelijk en er zal 'nog heel wat gepuzzeld moeten wor den wie er straks om promotie gaan strijden. Het zou er wel eens op neer kunnen komen dat het Excelsior'20 en de toekom stige fusiepartners Martinit en SFC zijn. Burgemeester Scheeres met een gelukkige Feyenoord-secretaris een grote dosis eigen inzet." Jan de Koning dankte daarna nog maals 'broekie' Scheeres, de te genstanders en natuurlijk de eigen brigade. „Want we hebben ontzettend veel klasse in huis", verwijzend naar het geringe aan tal nederlagen. Organist John Verkroost zette daarna het club lied van de Zuidrotterdammers in. Ook zij lieten zich het 'Hand in Hand Kameraden' goed in de oren klinken. Een biljart-varia tie op het bekende 'Oeh-Ah Ed de Goeij'-lied viel niet te be speuren. Gecombineerde fietsvierdaagse VLAARDINGEN De Vlaar dingse en Schiedamse avond- fietsvierdaagse wordt dit jaar bij wijze van proef gezamenlijk ge organiseerd door de toerclub Rijnmond. Het sportieve evene ment staat gepland voor de pe riode van 18 tot en met 21 mei. Voor deze nieuwe opzet is geko zen, vanwege de late vakantie spreiding en omdat het bureau sportieve recreatie van de ge meente Vlaardingen is opgehe ven. deelnemers kunnen op twee plaatsen starten. Voor Vlaardin gen is dat de lokatie van de atle tiekvereniging Fortuna aan de Marnixlaan nr. 7 en in Schiedam de inmiddels bekende startplaats voor de evenement, de wieler baan in park Harga. Per avond worden er twee routes uitgezet. Een rit van 25 kilometer en een van 30 kilometer.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5