IJPP7 Homeopathisch middel legt hooikoorts het zwijgen op 2L sun'~" Probleemloos zonnen zonder huidirritatie Juiste haarverzorging hele kopzorg minder Gezondlieidsadviezen ^LPISPERI ^LDISPERT Gezondlieidsadviezen De juiste oogverzorgiiig bij branderige en vermoeide ogen Natuurlijke rustgever lost nervositeit op Blessures: koele of warme geneesmiddelen? Meer energie door Spirulina met extra ijzer advertentie Am &m Doorbraak bij zonneprodukten Na het enigszins verregende winterseizoen kijken we halsreikend uit naar de lente en zomer. Op allerlei plekken worden de nodige voorbereidingen getroffen. Terrasjes worden opnieuw ingericht en thuis staan de tuinstoelen klaar voor gebruik. Als de eerste warme zonnestralen zich aandienen, geniet iedereen er met volle teugen van. Maar toch mogen we niet al te lichtzinnig met de zon omspringen. De zon geeft ultra-violette straling af die is onderver deeld in UV-A en UV-B. Wie zich zonder goede bescher ming langdurig blootstelt aan de zon weet dat zonne brand of allergische reakties het pijnlijke gevolg kunnen zijn. De meeste zonnebrand artikelen bieden daartegen een vorm van bescherming. Over het algemeen geldt die alleen tegen UV-B (B=verbranden), maar niet (of onvoldoende) tegen UV-A (A=aging=vroegtijdig verou deren van de huid). Door de steeds dunner wordende ozonlaag krijgen de ultra violette stralen steeds meer vrij spel. Het is dus van het allergrootste belang dat we onze huid tijdens het zonne baden optimaal beschermen. "Natuurlijk" zonnefilter Het nieuwste zonnebrandarti kel Sun E45 van Dr. E.J. Swaab houdt terdege reke ning met alle negatieve effec ten van een zonnebad. Sun E45 bevat namelijk één niet- chemische zonnefilter dat naast bescherming tegen UV-B ook de schadelijke ge volgen van UV-A (rimpelvor ming) tegengaat. Het bevat geen kleurstoffen en is onge parfumeerd zodat het zelfs door de gevoeligste kinder- of 'volwassen' huid kan wor den verdragen. De zonne brandserie bestaat uit twee milks (factor 8 en 15) en een cream (factor 25), die ge schikt zijn voor alle huidty pen. Alle produkten zijn kli nisch en dermatologisch ge test. Daarbij zijn ze zuinig in gebruik zodat ze makkelijk een hele zomer lang mee gaan. Niet alleen in de zon moet de huid met zorg wor den behandeld, maar ook daarna. After-Sun E45 helpt uitdrogen en vervellen te voorkomen zodat u langer en mooier bruin blijft. Uitgebrei de informatie over Sun E45 staat in een gratis folder die u kunt aanvragen bij Crook- es Healthcare B.V., Postbus 290, 1200 AG Hilversum. Nieuwe Sebamed produkten Invloeden van buitenaf, zoals luchtvervuiling, zon en bacteriën kunnen schadelijk zijn voor ons haar èn onze hoofdhuid. Door de juiste haarverzorgingspro- d uk ten te gebruiken kunt u het haar zijn oude vitaliteit en glans teruggeven. De laboratoria van Sebamed hebben om het haar èn de hoofdhuid te beschermen twee nieuwe verzorgingsprodukten ont wikkeld voor normaal en sterk belast haar: Sebamed Alledag Shampoo en Sebamed Crèmespoeling. Voor iedere dag De Alledag Shampoo bevat een bijzondere werkzame stof: D-Panthenol. Deze stof werkt vochtinbrengend en anti-bac- terieel en voorkomt jeuk en infecties. Bovendien verbetert D-Panthenol de structuur door G. van Lieshoutarts. Vrouwenvoeding Vrouwen hebben een lagere behoefte aan energie en eten dus minder dan mannen. Daarom bestaat er eerder kans dat ze een tekort aan vitamines en mineralen krijgen. Bovendien hebben vrouwen een grotere behoefte aan kalk en ijzer dan mannen. Dat geldt zeker voor vrouwen die zwanger zijn. Gebruikt een vrouw de pil dan zijn er meer B-vitamines nodig. Vooral vrouwen moeten dus uitgeba lanceerd eten en bij aanhoudende vage klachten naar de dokter gaan. Hartinfarct Een gerenommeerd Brits medisch vakblad heeft onlangs het resultaat van een opmerkelijk onderzoek gepubli ceerd. Het nuttigen van een paar glazen wijn, bier of sterke drank per dag (met andere woorden: métig alco holgebruik) vermindert de kans op aandoeningen van de kransslagader. Alcohol vergroot namelijk de hoeveelheid HDL ('lipoproteine') in het bloed; deze zorgt voor een betere bloedsomloop en kan vetten afbreken. En juist de ophoping van vet in de kransslagader veroorzaakt vaak een hartinfarct. Merken geneesmiddelen Over de naamgeving van medicijnen bestaat nogal eens verwarring. De belangrijkste reden daarvan is dat een- en-hetzelfde geneesmiddel soms meerdere namen kan hebben. Een fabrikant ontwikkelt een nieuwe genees krachtige stof. Deze stof krijgt een internationale naam, de stofnaam (b.v. paracetamol, ibuprofen). Vervolgens maakt deze fabrikant, of een ander, met een aantal hulpstoffen (zoals bijvoorbeeld melksuiker, kleurstoffen enz.) een tablet, een drank, een zetpil, een injectie of iets anders. Dit 'produkt' krijgt van de betreffende producent dan een merknaam. Deze naam is een fantasienaam die door het merkenrecht wordt beschermd. Onze ogen kijken, turen en gluren per dag heel wat af. Dat begint al vanaf het moment dat u wakker wordt, kimt het zich dan permitteren om slaperig om u heen te kijken, maar op het moment dat u in de auto rijdt of achter een beeldscherm zit, moeten de ogen 'op scherp' staan. Omdat we veel van ons gezichtsvermogen vergen is het verstandig om bran derige of vermoeide ogen goed te verzorgen. zich echter niet dat het oog zelf ook verzorging kan ge bruiken. Op zich is het oog in staat om zichzelf 'schoon' te houden. Maar zodra we te maken krijgen met veel stof, rook en droogte wordt het traan vocht niet snel genoeg verspreid en ontstaat een branderig gevoel. Wrijf in zo'n geval nooit in uw ogen, want dat kan irritatie veroor- l vanzelfsprekend. We wassen ons elke dag, poetsen onze tanden en zorgen dat we er netjes uitzien. Bij dit dagelijkse ritueel worden al leen de oogleden gereinigd. De meeste mensen realiseren door G. van Lieshout, arts. Lezen in schemerlicht Hoe vaak hoort u niet: je zit je ogen te verprutsen door te lezen met zo weinig licht. Is dit waar? Neen, dit is niet waar. Het kan wel zijn dat de ogen eerder vermoeid raken. Het is niet zo dat de ogen sneller achteruit gaan of dat u eerder een bril nodig heeft om te lezen. Eczeem Is eczeem besmettelijk? Neen, u kimt eczeem dus niet van andere mensen overnemen. Is eczeem erfelijk? Som mige soorten zijn erfelijk of komen in de familie voor. De meeste soorten zijn niet erfelijk. Kom je ooit van eczeem af? Helaas geldt voor eczeem: je wordt er nooit beter van n je gaat er nooit aan dood. Natuurlijke oplossing De beste oplossing is een ver zachtende oogdouche. Al sinds 1935 wordt Optrex oogdouche gemaakt. Deze zachte vloeistof is geprodu ceerd op basis van extracten van de to ver hazelaar. Optrex kan door deze natuurlijke sa menstelling dagelijks worden gebruikt. Wie na langdurig autorijden of beeldschermge bruik, last heeft van vermoei de ogen heeft ze snel weer opgefrist met behulp van de ze oogdouche. Voor onder weg is Optrex ook verkrijg baar in een handige zakfla- kon met druppels. Het helpt dus niet alleen bij het verwij deren van vuil en stof, maar heeft, door het plantaardig Hamamelis-extract, ook een verkwikkend en verzachtend effect. Wie vermoeide of geïrriteerde ogen op verantwoorde wijze wil bestrijden, haalt bij apo theker of drogist Optrex oog douche of oogdruppels. Vroeger was het heel gewoon dat je bij klachten altijd naar een dokter ging. Tegenwoordig doen men sen veel meer aan zelfmedicatie. Dat is ook het geval bij klachten als gevolg van nervositeit en stress. Om deze klachten sneller de baas te worden, kunnen rustgevende geneesmiddelen gebruikt worden. Steeds meer mensen geven daarbij de voorkeur aan natuur lijke geneesmiddelen. Van deze middelen is Valdis- pert, met het extract van valeriaanwortel, al jaren één van de bekendste produkten. Nervositeit kan omschreven worden als een toestand van innerlijke spanning of een verstoord evenwicht. Wordt een persoon voor langere tijd aan spanningen blootgesteld, dan wordt dat vaak stress genoemd. Oorzaken van ner vositeit en stress zijn er le gio: familie omstandigheden, examenvrees of problemen op het werk. 40 jaar ervaring Ruim 40 jaar geleden werd Valdispert in Nederland op de markt gebracht. Sinds dien zijn er heel wat Neder landers geweest die in perio den van spanning dit na tuurlijke middel hebben ge bruikt. En nog steeds is het voor velen een middel waar ze op kunnen vertrouwen als spanningen hun iets te veel worden. Valdispert wordt volgens een speciaal proces vervaardigd uit het extract van de valeriaanwortel. Al eeuwenlang is de kalmerende werking van de valeriaan- plant bekend. De kern van de makkelijk in te nemen dra gee bestaat uit pure vale riaanpoeder. Veilig In de loop der jaren is er in talloze studies bewezen, dat Valdispert zeer werkzaam is bij spanningen en bovendien uiterst veilig is. Er zijn geen schadelijke reakties bekend bij gebruik samen met alko- holische dranken. Daarnaast heeft het geen negatieve in vloed op de reaktiesnelheid en op het prestatievermogen. Een ander belangrijk aspekt is dat Valdispert niet versla vend is. De bekende oranje-bruine verpakking van Valdispert heeft onlangs een nieuw jasje gekregen. Uiteraard is de in houd van Valdispert daarbij niet veranderd. Valdispert is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: Vemedia B.V. 020 - 5490905. Hooikoorts, een niet zo ernstige, maar wel erg verve lende kwaal. Niezend het voorjaar door is beslist geen pretje. Niemand hoeft deze verschijnselen echter voor lief te nemen. Met een homeopathisch middel zijn de meeste klachten snel verdwenen. De meeste hooikoortsver schijnselen kunnen worden voorkomen door twee weken voordat de kritieke tijd aan breekt, te beginnen met het innemen van het natuurlijk geneesmiddel A. Vogel's Pol- linosan. Uit onderzoeken is gebleken dat Pollinosan een effectief homeopathisch ge neesmiddel is tegen hooi koorts en allergische ver- koudheidsverschijnselen. De aanbevolen dosering is drie maal daags twintig druppels of twee tabletten vóór de maaltijd. In acute gevallen is het zelfs mogelijk elk uur twintig druppels of twee ta bletten te nemen. Hooikoorts is een overgevoeligheidsreac tie van het slijmvlies van de neus en de neusbijholten en van het bindvlies van beide ogen. De aandoening is niet besmettelijk, wel is er vaak aanleg voor overgevoelig heid. De belangrijkste ver schijnselen van hooikoorts zijn een loopneus, niesbuien, tranende ogen, een zere keel en soms jeuk, hoofdpijn en huiduitslag. De klachten doen zich voornamelijk voor tussen april en juni. Sommi ge mensen krijgen in februa ri al last, terwijl bij anderen de klachten aanhouden tot eind augustus. Voeding Hooikoortspatiënten kunnen, naast het gebruik van na tuurlijke geneesmiddelen, meer doen om hun klachten te verlichten. Bepaalde voe dingsmiddelen kunnen ook aanleiding geven tot allergi sche reacties, zoals dierlijke en melkeiwitten, noten, bana nen, appels, druiven en per ziken. Vervang deze door veel fruit en groenten met een hoog gehalte vitamine C. Ook tabaksrook, pasgeverfde oppervlakten, huisstof en in- sekticiden kunnen de overge voeligheidsverschijnselen verergeren. Vermijd daar naast heftige stemmingswis selingen en emoties. A. Vogel's Pollinosan is ver krijgbaar bij apotheek, dro gist en reformhuis met dro gisterij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vogel's infolijn: 05250 - 5237. verwijd, de bloedsomloop ge stimuleerd, waardoor de af valstoffen sneller worden af gevoerd. Nieuw Omdat er ook veel behoefte is pijnlijke aandoeningen zoals verrekkingen en verstuikin gen koel te behandelen, is Midal Groen in samenwer king met fysiotherapeuten ontwikkeld. In een onder zoek bij 526 fysiotherapie- praktijken, waar 5634 be handelingen plaatsvonden, werd bij 77% een goed resul taat waargenomen. Het werd bij een groot aantal verschil lende blessures toegepast van serieuze aard waarbij koelte nodig was zoals: verrekkin gen, verstuikingen, achilles peesblessures, littekenweef sels, blauwe plekken, knie bandletsels, peesontstekin gen, zweepslagen, polsbles sures en enkelbandbeschadi gingen. Homeopathie versterkt het zelf genezend vermogen van ons lichaam en Midal Groen bevat de 5 belangrijke planten extracten om dit te berei ken. Symphytum is bereid uit smeerwortel en heeft een stimulerende werking bij de vorming van nieuw bot- en bindweefsel. Rhus Toxicoden dron (gifsumak) staat bekend om zijn pijnstillende wer king. Tenslotte bevat het Le dum (moerasrozemarijn), Ru- ta (wijnruit) en vooral Arnica (wolverlei) tegen blauwe plekken. Midal Groen is verkrijgbaar bij drogist en apotheek waar u een gratis boekje "Goed Bewegen" kunt halen. Hierin staan talloze tips om blessu res te voorkomen en hoe deze het beste behandeld kunnen worden. Voor meer informa tie kimt u schrijven naar: Sterling Health, Antwoord nummer 736, 2000 VC Haar lem. Er zijn omstandigheden in uw leven waarin u best wat extra energie kunt gebruiken b.v. bij sportbeoefening, zwan gerschap en vermoeid heid. Spirulina is een blauwgroene alg, die een uitzonderlijk sca la aan noodzakelijke voe dingsstoffen in zich opslaat. Spirulina bevat o.a. 60-70% hoogwaardig eiwit, ijzer, ka- hum, fosfor en kalk, vitami ne B12, B-caroteen en kleine hoeveelheden vitamine BI, B6, E en foliumzuur. De diepgroene kleur wordt ver oorzaakt door de stof chloro- fyl, dat samen met het ijzer de B-vitamines en folium zuur een unieke combinatie vormt voor de bloedaanmaak, waardoor u meer energie krijgt. Ter illustratie kan vermeld worden, dat Spirulina 10 keer zoveel ijzer bevat als eenzelfde hoeveelheid spina zie! En er zijn nogal wat mensen, die extra ijzer kun nen gebruiken. Zwangere vrouwen bijvoorbeeld, vrou wen die heftig menstrueren, maar ook intensieve sporters en lijners. Een tekort aan ijzer betekent een tekort aan energie waardoor u zich moe en lusteloos kan gaan voelen. Extra ijzer en vitamine C Speciaal voor situaties waar in er extra energie nodig is is er de zg. Spirulina Ferro- formule ontwikkeld. Een combinatie van Spirulina met toegevoegd ijzer en vitamine C in de vorm van acerola. Vitamine C zorgt er n.l. voor dat de opname van ijzer in de darm verhoogd wordt. Door deze volledige aanpak is het een geweldige hulp tijdens zwangerschap, de maande lijkse periode, sportbeoefe ning, de overgang en ver moeidheid. Zonder vulmiddelen Er zijn veel Splrulina-merken verkrijgbaar. Omdat deze alg erg kostbaar is, worden er helaas vaak vulmiddelen ge bruikt. Pharmafood Spiruli- na-produkten worden niet bijgemengd (dus 100% zui ver) en worden in speciale bassins gekweekt om veront reiniging van buitenaf (lucht, water) te voorkomen. Pharmafood Spirulina is zui ver, veilig en verzekert u van een optimale werking. Spirulina Ferroformule is verkrijgbaar in tabletten ver pakt per 100 stuks en 500 stuks. Bij apotheek, drogist en reformhuis. Sinds kort is er een nieuwe homeopathische gel voor de behandeling van pijnlijke aandoeningen van pezen en gewrichten zoals verrekkingen, verstuikingen, lichte kneuzingen en blauwe plekken. Het zonder recept verkrijgbare geneesmiddel bevat 5 plantaardi ge extracten en is in samenwerking met fysiothera peuten ontwikkeld. Dit middel, Midal Groen, is af komstig van de makers van het vertrouwde Midal- gan. Koel of warm? Vanuit de praktijk blijkt het van groot belang te zijn na te gaan of men met warmte of juist koelte moet behandelen. Een verstuikte enkel mag men bijvoorbeeld nooit warm behandelen! Maar voor vast zittende koude spiermassa's bij spit of gewone spierpijn is warmte juist het beste. De bloedvaten worden hiermee van het haar en voorkomt dat het beschadigt en uit droogt. Het haar krijgt nieu we elasticiteit en veerkracht en meer volume. Deze sham poo heeft een milde reinigen de werking en kan iedere dag gebruikt worden. Futloos haar De Sebamed Crèmespoeling heeft een uitgebalanceerde samenstelling met een aantal bijzondere stoffen, waaron der haarherstellend D-Pan thenol en waardevolle plan tenextracten. Zij geven het haar de verzorging die het nodig heeft. Beschadigd en futloos haar krijgt weer veer kracht en volume. Natuurlij ke vochthoudende factoren in combinatie met speciale zijde-proteïnen beschermen het haar tegen uitdrogen en geven het een zijde-achtige glans. De vertrouwde Sebamed Shampoo met milde anti- rooswerking maakt de haar- verzorgingslijn kompleet. Deze shampoo houdt de hoofdhuid vrij van kiemen en bacteriën. De shampoo re guleert de talgklierproduktie en gaat roosvorming tegen. Het haar wordt aangenaam geurig en is makkelijk te kammen. Natuurlijke huidbescherming Alle haar- en huidverzor- gingsprodukten van Seba med zijn uitgebreid klinisch getest. Omdat ieder Seba- med-produkt dezelfde, na tuurlijke zuurgraad heeft als de huid (ph-waarde 5,5), wordt de natuurlijke bescher ming die het haar en de huid hebben niet aangetast. De Se bamed haarverzorgingspro- dukten zijn biologisch af breekbaar en bevatten géén kleurstoffen. Ze zitten in mi lieuvriendelijke verpakkin gen en zijn verkrijgbaar bij apotheker en drogist.

De Havenloods | 1992 | | pagina 16