Kringloopcentrum Vlaardingen gaat op de regionale toer WATERWEG Open huis bij Dumas ondanks bordjes met 'verboden toegang' Tweede eerste paal project De Vaart Fisher King in Filmzaal DE HAVENLOODS Popcursus van start Oranje-expo Stichting naarstig op zoek naar nieuw, ruimer onderkomen Programma Caroussel Surfen en vliegeren Melk eens een kunstkoe EENDAAGSE VERKOOPEXPOSITIE a.s. zondag 3 mei van 10.00-17.00 uur DONDERDAG 30 APRIL 1992 VLAARDINGEN Een mo dern sprookje over de zoektocht naar liefde, geluk, gezond ver stand en naar de heilige graal wordt vrijdag 1 en zaterdag 2 mei vertoond in de Filmzaal van De Harmonie. In 'The Fisher King' spelen Jeff Bridges, Robin Williams en Mercedes Ruehl de hoofdrollen. Een populaire discjockey bij een New Yorks radiostation raakt volkomen op drift wanneer een trouwe luisteraar van zijn pro gramma een bloedbad in een bar aanricht. Dan ontmoet hij Parry, die ooit hoogleraar was. Zijn vriendin was één van de slachtof fers van Jacks luisteraar. De cy nische Jack bekommert zich om Parry. De filmvoorstelling begint op 2 mei om 20.30 uur. Op vrijdag I mei is de aanvang 21.30 uur. De toegangsprijs is 8,50 gulden. Avondmarkt op bevrijdingsdag VLAARDINGEN De Stich ting Nationale Gedenkdagen or ganiseert op dinsdag 5 mei in het centrum van Vlaardingen een groots opgezette avondmarkt. De markt wordt gehouden op de Westhavenkade van 19.00 uur tot 23.00 uur en staat open voor kooplieden, handelaren, winke liers en hobbyisten met curiosa. De organisatie verwacht veel be zoekers op deze unieke avond markt, die muzikaal zal worden omlijst door optredens van en kele streetparade-bands. Voor meer informatie over deze avondmarkt of voor het huren van een kraam kan men terecht bij De Stichting Nationale Ge denkdagen, telefoon 4350453 of 4346944. door ANNETTE BRAAD WATERWEG— „Het liefst zou ik op de toegangsweg naar ons huis een bordje willen plaat sen met 'Welkom bij de familie Dumas' in plaats van de waar schuwing 'Verboden toegang' dat nu de oprijlaan ontsiert. Met komende open dagen moet je het toch ook van je klanten heb ben en dan moet je toch bereik baar zijn, nietwaar? Maar dat zal in de toekomst nog wel een keer veranderen", zo vertelt Peter Dumas, die samen met zijn vrouw Wilma Kuil het komend weekend de deuren van hun huis open zetten Zij doen dit om aan iedereen die geïnteresseerd is, kopers, ken nissen of belangstellenden, hun ateliers te laten zien. Peter Du mas zal tijdens deze dagen het meest in de belangstelling staan van dit Vlaardings kunstenaars duo. De aquarellen, zeefdruk ken en de nieuwe serie penteke ningen hangen door het hele SCHIEDAM In Clubhuis Oost gaat op woensdag 6 mei een popcursus van start. Er is een uitgebreid instrumentarium aanwezig voor zij die gitaar, bas, drums of keyboard willen leren spelen. Voor tieners van 11 tot en met 16 jaar wordt 's middags van 16.00 tot 17.30 uur les gegeven. De kosten bedragen 25 gulden voor tien lessen. De jeugd tot en met 19 jaar komt 's avonds van 19.15 tot 20.45 uur aan bod. De kosten bedragen 50 gulden voor tien lessen. Voor aanmelding kan gebeld worden, telefoon 4735435. Clubhuis Oost is geves tigd aan de Galileïstraat 86. SCHIEDAM— Rondom Ko ninginnedag organiseert het Ste delijk Museum Schiedam (Hoogstraat 112) traditiege trouw een kleine tentoonstelling over het Huis van Oranje. Dit maal wordt uit de collectie een aantal erepenningen met betrek king tot het koningshuis ge toond. Deze expositie is te zien tot en met 10 mei in de aula van het museum. Wegener huLsaanbuLsbLaden Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Ma 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 itooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - .00 u, vrijdag 08.30 ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: Hans v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) (tel.privé 01880-32405) ACCOUNTMANAGEMENT: (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Sport: Gerand 5. Verver (tel. privé: 01899 - 17787) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is eei uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: R.M. Btokkin'g, commercieel adj.- directeur Wegener huis-aan-huisbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exemplaren. BEZORGING: Interianden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 huis verspre.id. Wilma die op zol der van het prachtige pand aan de Westlandseweg (voormalig huis voor het personeel van Dr. Moerman) werkt, heeft haar ate lier tijdelijk ontruimd om haar man annex collega in de gelegen heid te stellen zoveel mogelijk werk te exposeren. Zo'n dertig werken zullen tentoongesteld Worden aan het publiek. Bijzon der in de aandacht tijdens deze dagen is een recente aquarel. Niet alleen qua formaat maar ook qua kleur en onderwerp. „Sinds ik hier werk is er wel het een en ander veranderd in mijn weergaves. Langzamerhand ko men er weer figuren terug in mijn werk. Wat ik eerst deed, de achtergrond de voorgrond laten zijn (zoals bij de gevels van ge bouwen), verander ik nu weer. De figuren beheersen de voor grond en de achtergrond is weer zoals de naam al zegt". Het uit gebeelde tafereel op de aquarel (de dochter van de familie Du mas voor een stoffenwinkel in Frankrijk) laat toch duidelijk Dumas' vorige ideeën over zijn werk zien. De opstelling van de materialen in de winkel en de ruime kleurschakering van de stoffen die om kopen schreeu wen, verraden zijn voorliefde voor details in de achtergrond. „Omdat ik weer een hond heb nu ik buiten woon, ga ik vaak wandelen. Zo is de serie pente- kenigen ontstaan naar dingen die ik zie in bijvoorbeeld par ken. Ik leg het met mijn foto toestel vast en werk dan thuis verder alles uit." Op de uitnodiging die Wilma en Peter verstuurd hebben zijn veel leuke reacties gekomen. Zo komt er een Belgische burge meestersdelegatie langs op 4 mei om het werk te bezichtigen. „Dit vraagt bijna om het bordje 'wees welkom' bij de familie Dumas", lacht Wilma. „Wij zullen er van alles aan doen om onze gasten het naar hun zin te laten hebben; er loopt zelfs een echte ober rond met een hapje en een drankje en er ligt een gasten boek om later te kunnen zien wie er allemaal geweest zijn en tevens met de bedoeling om aan een nieuw adressenbestand te komen. „Dat moet je zo af en toe weer eens helemaal opnieuw gaan bijhouden en daar is het nu een mooie gelegenheid voor", aldus de beide kunstenaars. Peter Dumas is als beeldend kunstenaar natuurlijk geen on bekende in Vlaardingen. In het verleden heeft hij al heel wat sporen achtergelaten. Vooral op het gebied van de monumentale kunst hangt en staat er nogal wat in het land. Voorbeelden hier van zijn te zien in het Metrosta tion Poortugaal, het stadhuis van Vlaardingen, Academie voor li chamelijke opvoeding te Gro ningen en de Jan Ligthartschool in Vlaardingen. Monumentaal is bij Dumas een nogal wijd be grip. Het zijn gobelins, paneel schilderingen, wandschilderin gen en beelden. Wie geïnteres- serd is in het werk van deze twee druk bezette kunstenaars kan tij dens de open dagen een kijkje gaan nemen aan de Westlands- Wilma Kuil houden open huis weg 250. Ondanks het feit dat er geen werk van Wilma Kuil is opgehangen zal zij toch wel be reid zijn het een en ander over haar textiele werken te vertel len. En laat men zich vooral niet afschrikken door de iewat moei-' lijke toegankelijkheid tot het;. Moermanterrein. WATERWEG De Stich ting Kringloopcentrum Vlaardingen groeit uit haar jasje. Precies tien jaar gele den geboren uit idealisme van enkele werkloze jongeren, werkt de stichting steeds meer regionaal. Nu is de tijd rijp - volgens oprichter Her man Smit en zijn naaste me dewerkers - om ook op lande lijk niveau het kringloop pro ces te centraliseren vanuit Vlaardingen. En wanneer straks de grenzen wegvallen staat niets een Europees sa- - Ij men werkingsverband meer in de weg, tenzij de gemeente Vlaardingen deze kans laat De Vlaardingse stichting houdt zich sinds de oprichting bezig met recycling van allerhande goederen, biedt werklozen de gelegenheid om werkervaring op te doen en legt zich toe op mi lieuvriendelijke afvalverwer- De medewerkers wachten in spanning af De~SKV~ pretendeert dat zij de Nederlandse gemeenten veel geld bespaart die zij anders aan afvalverwerkingsbedrijven moe ten betalen. Met zijn ervaring en kennis heeft Hermen Smit een honderdtal kringlooporganisa ties in het hele land helpen op zetten, die hij nu wil organiseren in één overkoepelende stichting. Voor dit doel heeft hij zijn oog laten vallen op het voormalige meubelpand aan de Parallelweg, waar ook supermarktgigant Hoogvliet een filiaal opent. Hoogvliet en het SKV zien el kaar als buren wel 'zitten'; het wachten is echter op het 'ja woord' van de gemeente Vlaar dingen, en diens garanties. Raadsel „Waarom het zo land moet du ren, is ons een raadsel", aldus Jan Koumans, die nu nog als vrijwlliger, maar straks in vaste dienst de functie van SKV-secre- taris en bedrijfsleider bekleedt. „We groeien écht uit ons jasje. We hebben een omzetstijging van 100% per veertien dagen; de eerste drie maanden van dit jaar waren goed voor f 30.000,-. Ons bedrijfskapitaal komt nu al bo ven de ton uit. We kozen voor het pand aan de Parallelweg (3500 m2), omdat de bovenver dieping met zijn showrooms, goederenlift, garage en gunstige ligging, uitermate geschikt is voor ons doel. Als we daar kun nen gaan draaien, betekent dit voor de twaalf vrijwilligers, die nu nog tegen een minimale ver goeding bij ons werken maar uit keringsgerechtigd zijn, een vaste baan tegen een behoorlijk sala ris. Maar dat niet alleen; we kunnen in samenwerking met het GAB werkervaringsplaatsen aanbieden aan langdurig werklo zen, zodat deze weer volwaardig aan het arbeidsproces kunnen gaan deelnemen." Op basis van het te verwachten huishoudelijke 'afval' kunnen wij van de gemeente Vlaardin gen op een vergoeding van een half miljoen gulden op jaarbasis rekenen", rekent Koumans voor. „En we mikken in de toe komst ook op Europese subsi diegelden." Intussen is het be stuur van de SKV in overleg ver wikkeld met wethouders uit een vijftiental omliggende gemeen ten, die, zoals Smit het om schrijft, „zelf geen zin hebben om ook nog eens het wiel uit te vinden, terwijl wij de kennis in huis hebben." Hun uiteindelijke doel is te komen tot een samen werkingsverband met de SKV, die in de praktijk al als een 'Klein Rijnmond' fungeert. „Iedereen wacht in spanning af wat de gemeente Vlaardingen gaat beslissen", aldus Koumans, „Het zou toch te dol zijn, wan neer Vlaardingen deze voortrek kersrol niet op zich wil nemen?!" Contacten „Naast de regionale, hebben we ook landelijke contacten", zegt Smit. „Alles bij .elkaar genomen goed voor zo'n zes miljoen gul den per jaar. En dat is nog geen half promille van wat er dage lijks wordt weggegooid. Het geld ligt echt op straat. Ruim 80% van de opgehaalde goede ren is geschikt voor hergebruik. En wat er overblijft wordt via de geëigende kanalen verwerkt: ab soluut milieuvriendelijk. Zo 'verwerkt' gaat immers met ge meentegeld naar, onder meer de AVR. Wij besparen de gemeen ten dus heel veel gemeenschaps- Terwijl de vrijwlligers van SKV zich weten gesteund door diver se Vlaardingse milieubeleidsme dewerkers, zoals PvdA-raadslid Peter Roovers, die al veel good will heeft bewerkstelligd, laat het antwoord van de gemeente nog altijd op zich wachten. „Als het nog langer zal gaan duren, zullen we zelf de procedure in werking stellen", vervolgt Kou mans. „We kunnen het bedrijfs kapitaal binnen de stichting aan wenden als bedrijfsonderpand. We zijn in overleg met een bank die zich bezighoudt met financie ringen voor het midden- en kleinbedrijf. Deze heeft ons toe gezegd dat, indien de gemeente onverhoopt niet garant staat, zij rechtstreeks met ons in zee wil len gaan met een lening zodat wij in elk geval het eerste jaar kunnen draaien." De opening van het nieuwe SKV-pand krijgt landelijke aan dacht. „Het zou ons een eer zijn wanneer burgemeester van Lier ter afsluiting van zijn tienjarige loopbaan in Vlaardingen, de opening zou willen verrichten, net als bij ons eerste onderko men in 1981 in de Maasbos straat." „Het is een hele grote stap", aldus Koumans. „Maar het gaat ons allemaal te zeer aan het hart. We knokken keihard voor deze kans op een vaste baan. En we zijn er trots op dat wij als tienja rige stichting een flinke steen bijdragen aan het milieu en de afvalverwerkingsproblematiek. We blijven echter een stichting die geen winst hoeft te maken. En wat is er mooier dan iemand blij te maken als hij zijn hele huis kan inrichten met eerste klas spullen, voor nog geen dui zend gulden?!" WATERWEG Uitgaanscen trum Caroussel aan de Wilhelmi- nakade in Vlaardingen staat ko mend weekeinde weer bol van de activiteiten. Op vrijdag 1 mei van 1000 gulden plus een foto in de krant. De cheque is mede beschikbaar gesteld door reisbu reau Jac. de Groot. Ook de ove rige deelnemers krijgen een pre sentje. Zondag 3 mei organiseert Ca roussel een gezellige dans- en ontmoetingsavond. Vanaf 21.00 uur staat het centrum in het te ken van de country and western. De zeven man sterke formatie Coincidence verzorgt een optre den. De entree voor deze avond is gratis. VLAARDINGEN Windsur fing Hoek van Holland organi seert op dinsdag 5 mei - in sa menwerking met het Comité Na tionale Gedenkdagen - wedstrij den op surfplas ten westen van Vlaardingen. WATERWEG Oormerk, vlaai, melkmachine. Ofwel één van; Neerlands borstbeelden: de koe. Vanaf woensdag 6 mei kan iedereen in bibliotheek Schiedam-Noord aanschouwen hoe het rund leeft en wordt verzorgd. De tentoonstelling 'De Koe' is opgezet door de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw. Blikvanger is een levensgrote kunst koe. Panelen voorzien van foto's erf-teksten vertellen de bezoeker onder meer over rundveerassen, het gedrag en de verzorging van de koe en weidevogels. Een stapel melkpakken laat zien hoeveel melk een koe per dag produceert. Daarnaast maken een computerhals band, een melkntachine, een oormerk, eenliksteen, borstels en een foto van een koeievlaai op ware grootte deel uit van de expositie. Maar de bezoekers kunnen ook zelf dingen doen. Zo is er een koemobiel met kunstuier waarmee melken kan worden geoefend. Tijdens de arbeid rust men met het hoofd tegen een zachte koeie- huid. Voor de allerkleinsten is er een dierengeluidenklok. Verder brochures en boekenlijsten. Op 6 mei kunnen kinderen zelf de kunstkoe melken en krijgen ze tot slot een bekertje melk. Koeiemaskers kunnen op 13 mei gemaakt worden. Op 20 mei hangt er een grote koe om te kleuren en versieren. Tot slot kunnen Kinderen op 27 mei hun eigen witte t-shirt verven in koeiekleuren. Ter afsluiting mogen ze assisteren bij het; bereiden van yoghurt. De tentoonstelling 'De Koe' in de bibliotheek aan het Bachplein blijftt tot 27 mei. De' openingstijden zijn maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag van 10.00 tot 20.00 uur, donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot; 13.00 uur. VLAARDINGEN -Wethou der Van der Steen (stadsontwik keling en openbare werken) heeft maandag wederom een eerste paal voor het project Vlaardingse Vaart in de grond geslagen. Ditmaal gaf hij het startsein voor de bouw van acht tien woningen van het deelplan De Vitrage en 65 woningen van het deelplan De Gevel. De wo ningen, die variëren in prijs van circa ƒ225.000,tot ƒ600.000,zijn reeds verkocht. De plannen maken deel uit van het project Vlaardingse Vaart, waar 510 vrije sector-woningen worden gerealiseerd. De stede- bouwkundige opzet van het ge heel is van Ashok Bhalotra, maar de verschillende deelplan- nen zijn ontwikkeld door diverse architecten. Voor deelplan De Gevel tekende Herman Zeinstra en voor De Vitrage architect Rudy Uytenhaak. In zijn toespraak roemde wet houder Van der Steen de stede- bouwkundige invulling van dit unieke stukje Vlaardingen. „Project De Vaart is in meer zaken uniek te noemen. Nog niet eerder is de gemeente de samenwerking aangegaan met drie projectontwikkelaars, te weten Eurowoningen, Peter Stok en Rehorst Bouw. Ook uit zonderlijk is het feit dat in dit project zes talentvolle architec ten uiting hebben gegeven aan hun creativiteit." Het college vertrouwt er dan ook op - zo vertelde Van der Steen, aat met het slaan van deze eerste paal een proces van doorstroming is ingezet 'hetgeen er toe bijdraagt dat het inwonertal van deze ge meente weer toeneemt'. Nadat hij eerder de eerste paal voor deelplan De Erker had geslagen, gaf wethouder Van der Steen maandag het startsein voor deelplan De Vitrage en De Gevel. V keukenadviescentrum i stam zoon bv goede service vakkundige montage lid a.n.v.k. 010-4.73.46.B6 parkweg 361 - schiedam don, koopavond KLASSIEKE EN MODERNE SCHILDERIJEN Delta Hotel Maasboulevard 30 Vlaardingen Zéér lage prijzenl

De Havenloods | 1992 | | pagina 3