Promotie voor Hockey-vrouwen Asvion ondanks gelijkspel Kampioen De Kapellen verslaat dapper ODI VOOR ONS IS IEDEREEN EEN BEKENDE NEDERLANDER. SPORTINSTITUUT SCHIEDAM Rijswijk onthoudt Abtsweide-bewoners het kampioenschap Competitie begint te vroeg ZONNECENTRUM Jacob Bijsterstraat 2 - Schiedam Infolijn: 4.71.52.03 DE HAVENLOODS - DINSDAG 5 MEI 1992 SCHIEDAM Promotie naar de eerste klasse was zondagmiddag na het doel puntloze gelijkspel tegen Tempo'34 zonder meer een feit, maar er moesten heel wat telefoontjes worden ge pleegd om-er achter te komen wat mede-kampioenskandi daat Rijswijk had gedaan. Want al was trainer-coach Fred Pluilaart er zeker van dat zijn formatie het volgend jaar op een hoger niveau mag proberen, toch wilde hij graag weten of het feest, dat in sportpark Thurlede ge vierd zou worden, de extra dimensie van het kampioen schap zou krijgen. Toen een maal bekend was dat de Rijs wijk de titel in huis had ge haald, proostte hij tenslotte toch maar op de promotie. Want met dat succes was bij de aanvang van het seizoen totaal geen rekening gehou- Asvion-dames hogerop den. „Dat klopt", mijmerde Pluilaart die volgend seizoen zijn derde jaar in Schiedam ingaat. „Toen ik hier kwam was de doelstelling niet degraderen en nadat dat was bereikt, gingen we seizoen er op voor een punt per wedstrijd. Maar de zaken die ik onder de aandacht wilde brengen en de wijzigingen die ik aan wilde brengen, werden sneller opge pikt dan ik verwachtte. Toch heb ik het nooit over een kampioen schap of promotie gehad omdat in onze afdeling alles mogelijk was. Twee weken geleden kon den we theoretisch gezien nog degraderen. De laatste tijd klon ken er wel geluiden vanuit de spelersgroep dat het kampioen schap best wel eens tot de moge lijkheden zou kunnen behoren, maar die heb ik gelijk de kop ingedrukt. Pas sinds afgelopen weekeinde zijn we er stilletjes rekening mee gaan houden". In de uitwedstrijd tegen de da mes van Tempo"34 ging het er aanvankelijk zenuwachtig aan toe en waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Asvion moest een punt uit het vuur zien te slepen op om z'n minst te kun nen promoveren en voor de thuisploeg waren nog legio mo gelijkheden om de tweede klasse vaarwel te zeggen. Dan moest er wel worden gewonnen door de gastvrouwen. Het bleef echter zoals het was begonnen: 0-0. Zonder echte doelrijpe kansen werd de eerste helft afgesloten en het na de rust feller spelende Asvion leek tenslotte toch te krijgen waarnaar het op zoek was. Na eerst een corner te heb ben gemist knalde Jeanine Roe- lofs bij een tweede mogelijkheid de bal wel in het doel maar net iets boven het hout zodat de tref fer werd geannuleerd. Meer konden de Schiedamsen niet uit richten. „Eigenlijk komt het succes snel ler dan verwacht" bekende Fred Pluilaart. „Maar nu het er is gaan we aan volgend seizoen denken. Onze sterke kant is het collectief. In mijn groep heb ik geen echte uitschieters al kun nen Jeanine Roelofs en Patty van Staveren spelbepalend zijn en zijn Carola Stöver en Fleur Portheine in de defensie van de nodige waarde. 19-181 Schiedam heeft thuisplaat nog niet gezien. SCHIEDAM Het zit softbal- hoofdklasser Wilton Fijenoord- /Schiedam niet mee. Het totaal gereviseerde team (tien oude krachten vertrokken of stopten) kende een te korte voorberei ding, heeft nu al een waslijst blessures, en moest het seizoen aanvangen tegen uitgerekend de grootste titelkandidaten. Na vier wedstrijden staan de meiden van coaches Ostiana en Van der Lin den nog met lege handen. Afgelopen donderdag werd het tegen Terrasvogels al 0-3 en 0-4, tegen HCAW haalde zaterdag evenmin een Schiedamse de thuisplaat: 0-4 en 0-2. Twee dou ble-headers, twee maal niets. Manager Aad Siebel wist dat de ploeg het zwaar zou krijgen. „Ik hoopte echter iets beter voor de dag te komen", meende hij na afloop. „Die ploegen verdedig den echter zeer sterk en waren veel beter ingespeeld." Verlies tegen Terrasvogels en HCAW is geen schande. Hele maal als de Schiedamse situatie tegen het licht wordt gehouden: Nicole Posno heeft een gebro ken enkel, Marjolein Berkhout een liesblessure, Ingrid Schou ten een bovenbeenkwetsuur en Lisette Mulder gescheurde en kelbanden. „Alles is nieuw en dus moeten we het doen met ons enthousiasme en collectief, kijk voor de titel gaan we niet. Hand haven moet het uitgangspunt zijn." Siebel hoopt deze week een grote stap richting verster king te zetten. Er is contact met twee Amerikaanse werpsters. Eén daarvan is een oude beken de, Andrea Nelson. „Voorlopig moeten we gewoon onze stin kende best blijven doen", aldus Siebel. De enige Schiedamse die zater dag een honkslag produceerde was Sione 't Hart. Zij bereikte het tweede honk en bij dat wa penfeitje bleef het. Marjon van Dijk, pas 15 jaar en lid van jong Oranje, gooide in de eerste wed strijd 3 (drie-slag) - 2 (vier-wijd) - 6 (honkslagen) - 2 (veldfou- ten). Monique van de Steen te kende daarna voor 2-2-4-0. SCHIEDAM Op het com plex van ODI was zaterdagmid dag even vóór vijf uur kampi oensgezang te beluisteren. Niet geproduceerd door Schiedamse kelen maar door De Kapellen. De Capelse ploeg van coach Dick Opschoor won het duel met 12-7 en heeft met twee duels voor de boeg een onoverbrugba re voorsprong op Spirit. Voor het arme ODI viel ook ditmaal weinig eer te behalen. Het verjongde Schiedamse team heeft na twaalf wedstrijden pas drie schamele puntjes. „Veel te weinig", was het repliek van spe ler/voorzitter Hans Seip. „In de zaal draaidën we goed mee en hebben daarna twee junioren dames ingebracht, dat vereist ge wenning." De ploeg van coach Ed Pak richt zich dan ook volledig op het ko mende seizoen. Ook dan zal ge acteerd worden op eerste klasse niveau, want door een herstruc turering van de lagere poules kan dit seizoen niet deerd worden. Voor ÖDI de enige redding. Zaterdag was het tegen De Ka pellen allemaal zo slecht nog niet. Bij rust keek de ploeg wel iswaar tegen een 3-8 achterstand aan, daarna hielden de ploegen zich aardig in evenwicht. Het resultaat was vier treffers aan beide zijden. „Uit verloren we met 16-4 van ze, nu kwamen we aardig terug en speelden we één van onze betere wedstrijden", aldus Seip. De kloof opgelopen in de eerste helft bleek echter fataal. Seip, met twee treffers evenals Marjolein Hoogland topscorer, denkt in de resteren de twee treffers evenals Marjo lein Hoogland topscorer, denkt in de resterende twee wedstrij den nog wat te bereiken. „We hebben niets te verliezen maar eigenlijk zijn we al met volgend seizoen bezig." De Kapellen promoveert door de titel naar de derde klasse van het district. Mw. BRussellplaats Rotterdam Mw Moliereweg Rotterdam Dhr Dotterlei Capelle a/d IJssel Dhr Mathenesserlaan Rotterdam Hoefweg Bleiswijk Dhr Eksterlaan Vlaardingen Spuistraat Ridderkerk VOORGEBRUIND OP ZOMERVAKANTIE Maar "natuurlijk bruin" ook voor thuisblijvers Geopend: maandag t/m zondag Dhr Oranj ehoomstraat Rotterdam Dhr. Rijnsingel Ridderkerk Mw Aalscholverlaan Vlaardingen Wij weten precies wie er kijk- en luistergeld betaalt en wie niet. Met andere woorden: als u zwartkijker bent kennen wij u. Binnenkort leert u óns kennen via een brief met een aangifteformulier. Dus wees verstandig en doe dan meteen aangifte. ViSf/ Arm ODI blijft Hekkesluiter. MwDhr V. Beethovenlaan Bachplein Maassluis Schiedam Mw Valeriusrondeel Capelle a/dIJssel Dhr Kr. Hagen Rotterdam

De Havenloods | 1992 | | pagina 5