Ontdekking natuurlijk middel tegen nervositeit Maak van uw baby een bofkontje Vlozaad voor een betere stoelgang Ook kleine wondjes vragen om een goede verzorging Snel moe of lusteloos, energiekruid helpt MOLKOSAN: oergezonde dorstlesser Gezondlieidsaclviezen Sebamed Deo: de deodorant die zichzelf verfrist Gezondlieidsadviezen 661 advertentie Voor de meeste volwassenen lijkt het leven van een baby over rozen te gaan. Stipt op tijd staat het eten klaar en na de maaltijd wordt er steevast een dutje gedaan. Er wordt van alles gedaan om het de kleine zo goed mogelijk naar de zin te maken, maar toch kan er in de verzorging een onregelmatigheid op doemen waar zowel de baby als de ouders last van hebben. Irritatie Eén van de meest voorko mende narigheidjes is luier uitslag. Voor de oorzaak van deze irritatie werden in de loop der jaren verschil lende boosdoeners aangewe zen. Sommige ouders en verzorgers trokken htm neus op toen de wegwerp- luier zijn intrede deed, maar inmiddels staan er ook de nodige vraagtekens bij ka toenen luiers. In ieder geval staat vast dat luieruitslag o.a. kan worden veroorzaakt door ontlasting en ürine. De babyhuid heeft over het al gemeen een 'vettige' be schermlaag. Alkalihoudende zepen en het niet op tijd verschonen van de baby tas ten deze beschermlaag zoda nig aan, dat uitdroging en huidirritatie ontstaan. Om hinderlijke luieruitslag te voorkomen is het zaak dat er regelmatig wordt ver schoond. Bescherming Maak bij elke verschoning de babybilletjes zorgvuldig schoon en dep de huid voor zichtig droog. Wanneer u bij elke luierwisseling nieuwe Sudocrem gebruikt, biedt u de tere huid optimale be scherming. Dat komt onder meer door de zinkoxide, la- noline en antiseptische be standdelen die hierin zijn verwerkt. Van zinkoxide is bekend dat het een mild ad- stringerende werking heeft, verzacht en beschermt. La- noline lijkt sterk op het ei gen huidvet en vormt een beschermende barrière te gen irritatie van onder an dere urine. Daarnaast heeft Sudocrem een aangename geur, zodat de baby opti maal tevreden kan zijn. Su docrem is verkrijgbaar bij apotheker en drogist in een pot van 60 gr. en 125 gr. Tijdelijk en zolang de voor raad strekt is er een leuk boekje met de avonturen van de Familie Bofkontje bij ver krijgbaar. Voor meer infor matie: Crookes Healthcare B.V., Postbus 290, 1200 AG Hilversum. Ook al praten we nog zo openhartig over allerlei ernstige ziekten en kwalen: op sommige huis-tuin en keukenkwaaltjes rust nog steeds een taboe. We bedoelen een slechte stoelgang. En dat komt nogal eens voor. Bijna iedereen heeft tijdens zijn of haar leven wel eens last van verstopping, ook wel obstipatie genoemd. Bij een enkeling is het zelfs een chronische klacht, die maar niet over wil gaan. Hierdoor brengt een toiletbezoek geen verlichting maar juist span ning. Door te hard te persen kunnen aambeien ontstaan, met alle gevolgen van dien, zoals een brandend gevoel. Vezelrijke voeding U kunt bij verstopping aller eerst proberen via voeding iets te bereiken. Een laxe rende werking bezitten: een glas water op de nuchtere maag, volkorenprodukten, olijfolie, karnemelk, prui men en bijvoorbeeld zeme len. Vermijd stoppende voe dingsmiddelen zoals witte rijst, beschuit en biscuitjes. Drink veel, zo'n 2 liter per dag. Ook kunt u een plantaardig middel gebrui ken voor een betere stoel gang: Plantacol. Dit middel bevat de zaadhulsjes van Psyllium of vlozaad. Deze vezels hebben de bijzondere eigenschap 40 maal het ei gen gewicht aan vocht te kunnen opnemen, waardoor de darm extra zwelt en de zachter geworden darmin- houd zich beter kan ver plaatsen. U kunt Plantacol met vruchtesap of yoghurt vermengen. Plantacol heeft een aangename sinaasap pels maak. U vindt dit pro- dukt bij apotheek, drogiste rij en reformhuis. Verder is het bij verstopping van belang om bij aandrang direct naar het toilet te gaan: als u langer wacht wordt er steeds meer vocht aan uw ontlasting onttrok ken. Daarnaast bevordert li chaamsbeweging de darm werking. Houden de klach ten aan, dan is het raad zaam uw huisarts te raad plegen. Plantacol maakt deel uit van een serie plantaardige pro- dukten met de naam Fyto- plant. Voor meer informatie over Plantacol of de andere plantaardige middelen kunt u .-(gratis) tijdens kantooru ren bellen met 06 - 0996662. De Nederlandse consument heeft de homeopathische rastgever ontdekt. Steeds meer mensen gaan over tot het gebruik van homeopathie om spanningen, nervositeit en stress tegen te gaan. Waren het voorheen de synthetische tranquilizers die volop geslikt werden. Nu ervaren steeds meer Nederlan ders dat er een andere oplossing is die geen verve lende bijwerkingen kent. Geen verslaving of ont wenningsverschijnselen. Geen beïnvloeding van het reactievermogen en de rijvaardigheid en geen ande re bijwerkingen. Rust voor lichaam en geest Door rustgevende en spier ontspannende natuurlijke stoffen te combineren met mineralen die het zenuwstel sel sterken, ontstaat een snelwerkend middel nervositeit, stress en slape loosheid. Dit homeopathi sche geneesmiddel heet Neu- raston en wordt vervaardigd in het homeopathisch labo ratorium van Pflüger. Neu- raston is tevens een van de meest door artsen geadvi seerde homeopathische rust- gevers en is uitvoerig getest in een aantal artsenpraktij- psychosomatische klachten genoemd. Deze klachten ontstaan door spanningen en zijn o.a. hoofdpijn, maag pijn, spierkrampen, hartkloppingen en hyper ventilatie. Snelle irking Opvallend in de werking van Neuraston is dat het vaak al in een zeer korte tijd kan werken. Soms al binnen enkele uren. De normale do sering van Neuraston is 3 maal daags 20 druppels. Als men echter van Neuraston om de 10 Homeopathisch complex- geneesmiddel Neuraston bevat de rustge vende en ontspannende stof fen Lupulus, Passiflora en Avena sativa. Daarnaast de mineralen ijzer, selenium, zink en mangaan die het zenuwstelsel sterken. Teza men met het stimulerende Ginseng gaat Neuraston nervositeit, stress en andere lichamelijke ongemakken snel tegen. U voelt de span- Zonder recept Neuraston is receptvrij ver krijgbaar in verpakkingen van 50 en 100 ml. bij apo theek, drogisterij en reform- huis. Voor diegenen die de voorkeur geven aan een dra gee boven druppels, zijn er de Nervoregin dragees van Pflüger met een andere sa menstelling maar een gelij ke werking. De huid is een orgaan met een veelzijdige functie. De meest voor de hand liggende is de bescherming van vitale delen van het lichaam tegen verwonding, schadelijke stoffen en bacteriën. De huid is elastisch en geneest zichzelf normaliter altijd. Maar om er zeker van te zijn dat ook die kleine wondjes niet besmet raken, is extra ondersteuning noodzakelijk. Bijna iedereen kent die klei ne flesjes Sterilon (applicatie vloeistof), die van pas ko men bij allerlei kleine wond jes. Sterilon wordt gemaakt op basis van het desinfec tans chloorhexidine, een stof die jarenlang is be proefd en zijn werkzaam heid heeft bewezen. Het Ste rilon assortiment bestaat uit drie verschillende produk- ten. De bekende flesjes, de huidspray (zonder cfk's) en de hydrofiele crème. Huidherstellend Sterilon hydrofiele crème is een huidverzorgingsprodukt dat wondjes snel en afdoen de ontsmet en de huid helpt herstellen door allantoine. Vanwege zijn verzorgende eigenschappen heeft deze crème een groot aantal toe- passingsmogelij kheden Door de antiseptische wer king is het ook geschikt voor de huid met puistjes. De crème is niet vet en wordt snel en volledig in de huid opgenomen. Scheren maakt de huid kwetsbaar, waardoor er makkelijk irri taties kunnen ontstaan. En op een geïrriteerde huid hebben bacteriën vrij spel. Sterilon hydrofiele crème herstelt de huid en zorgt ervoor dat de huid bij regel matig aanbrengen ontsmet blijft. De Sterilon huidspray is handig wanneer u snel moet ingrijpen of als er grotere oppervlakken moeten wor den ontsmet. Door de wond eenvoudig te bespuiten zorgt u dat infecties worden voorkomen. Bij lichte brand- wondjes zorgt het voor de desinfectie en de nodige ver koeling. Wie op vakantie gaat doet er verstandig aan een van de Sterilon ontsmettende pro- dukten mee te nemen. Bij minder hygiënische omstan digheden kan het een uit komst zijn. Sterilon is ver krijgbaar bij apotheek en drogist. vertellen dat met s psychische spanningen snel afnemen. Neuraston wordt daarbij ge bruikt om nervositeit, stress, emotionele overge voeligheid, rusteloosheid, angsten en slapeloosheid te gen te gaan. Maar ook bij lichamelijke ongemakken die voortkomen uit spannin gen wordt Neuraston inge zet. Deze lichamelijke onge makken worden ook wel minuten 6 druppels inneemt en dan om het uur 10 drup pels bij hevige spanningen of stress dan werkt het vrij wel direkt. Dit in tegenstel ling tot wat de meeste men sen denken over homeopa thie, namelijk dat dit pas na enkele dagen of weken werkzaam is. Goede voor beelden van deze snelle wer king zyn het tegengaan van spierkramp en naweeën. Neuraston werkt snel spier ontspannend als het zeer frequent wordt ingenomen. Om aan onze dagelijkse verplichtingen te kunnen voldoen, is een goede gezondheid van onschatbaar belang. De kruiden 'uit het tropische regenwoud kunnen ons daarbij uitstekend van dienst zijn. Importeur TS Reform, specialist in Braziliaanse kruiden, brengt onder het merk Rio een assortiment kruidenpreparaten in capsules op de markt. Uitge breid onderzocht in diverse wetenschappelijke on derzoeken naar veiligheid en werking. Bewezen werking Eén van deze preparaten, Energiekruid, is onlangs onderzocht door de Deen Dr. Netterström. De proefperso nen die hij met Energie kruid behandelde voelden zich binnen korte tijd veel energieker. Netterström kan die ervaring persoonlijk on derstrepen. Hij is het name lijk zelf ook gaan gebruiken om goed bestand te zijn te gen de werkdruk in het Rig- hopitalet-ziekenhuis (Kopen hagen). De werking van Energiekruid wordt toege schreven aan de stof Guara- nine, waardoor een uren lang aanhoudende verbeter de doorbloeding ontstaat. Wanneer u dus wat extra energie kunt gebruiken (b.v. bij sport, werk, reizen) is dit een ideaal produkt. Ideaal bij stress Tijdens het onderzoek kwam onverwachts een andere gunstige werking aan het licht. Het middel verlaagt ook het fibrinogeengehalte. In het gezaghebbende medi sche tijdschrift The Lancet werd al gewezen op de grote kans op hart- en vaatziekten bij een te hoog fibrinogeen gehalte en dat het moeilijker te bestrijden is dan een te hoog cholesterolgehalte. Rio Energiekruid zorgt voor een betere doorbloeding zodat ongewenste bloedstolsels (het gevolg van teveel fibri- nogeen) niet kunnen wor den gevormd. Andere onder zoeken tonen dat ook door stress en roken dit fibrino geengehalte stijgt. Energie kruid is hier dus ook werk zaam. Andere Rio kruiden zijn: Balanskruid voor o.a. overgangsklachten, Im- muunbast om de weerstand tegen ziekten 8 x te vergro ten en Ontspanningskruid ter vergroting van het zelf vertrouwen wat o.a. bij hy perventilatie heel goed helpt. Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Voor meer informatie TS in folijn: 03410-27626, Postbus 346, 3850 AH Ermelo. Zwitserse melkwei staat aan basis Molkosan, een produkt op basis van melkwei, is oergezond. Het is niet alleen ideaal om een ver stoorde darmflora te herstellen, maar tevens een prima ontsmettingsmiddel voor mond- en keelholte. geblazen gevoel heeft zeker baat bij dit middel. Boven dien bevordert het de wer king van de spijsverte ringskliertjes in de dunne darm, de lever en de al vleesklier. Is Molkosan in de bloedbaan opgenomen, dan werkt het rechtsdraaiend melkzuur als een prikkel om de cellen van meer zuur stof te voorzien. Het bevor dert zo de celademhaling waardoor afvalstoffen snel ler worden verwijderd. Spoorelementen ondersteu nen deze werking nog eens. Steeds meer mensen gebrui ken A. Vogel's Molkosan als tafelwater. Twee tot drie eet lepels op een glas mineraal water (eventueel een theele peltje honing toevoegen) maken van Molkosan een frisse dorstlesser. Door het hoge gehalte aan melkzuur is het tevens een goed ont smettingsmiddel voor mond en keelholte. Ziekmakende microben kunnen zich niet handhaven in het zure mi lieu. De mondflora kan zich daardoor herstellen en het slijmvlies kan genezen. Ook uitwendig A. Vogel's Molkosan kan niet alleen in-, maar ook uit wendig worden toegepast. Diverse vormen van eczeem (zoals dauwworm bij kinde ren), voetschimmel, spruw of andere schimmelinfecties worden gunstig beïnvloed door de aangedane plekken te deppen met Molkosan. Bij kleine schaaf- en andere wondjes heeft het middel een desinfecterende wer king. Zowel bij het spoelen als bij het deppen verdient het aanbeveling de Molko san te verdunnen. Eén deel Molkosan op vier delen, ge kookt en afgekoeld, water. A. Vogel's Molkosan is ver krijgbaar bij apotheek, dro gist en reformhuis met dro gisterij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vogel's Infolijn, 05250 - 5237. A. Vogel's Molkosan is uitstek geschikt voor men sen met een verstoorde darmflora. Wie last heeft van gasvorming en een op- Soep eten om gewicht te verliezen Soep kan een belangrijke rol spelen wanneer u gewicht wilt verhezen. Dit blijkt uit onderzoek van een Ameri kaanse universiteit. Zij ontdekten dat het eten van soep aan het begin van de maaltijd ervoor zorgt dat je aan minder gangen genoeg hebt. Soep vult immers al aardig de maag, waardoor er een signaal naar de dat de eetlust vermindert. Onderzoek naar Nederlandse eetgewoontes Dat fruit gezond is, voor de noodzakelijke vitaminen zorgt en de gezondheid bevordert, is iedereen bekend. En toch eten we in Nederland te weinig fruit, niet meer dan 150 gram per dag ca. 1 appel of sinaasappel), zo bleek uit onderzoek van het Ministerie van WVC. Nederlanders eten te veel en te vet (gemiddeld 105 gram per dag). De Voedingsraad adviseert dan ook om minder vet te eten. Dit wordt veelal bereikt door de tussendoortjes te laten breidt haar assorti ment verzorgingsprodukten voor haar en huid opnieuw uit, en introduceert nu Seba med Deo. U kunt kiezen uit drie milieuvriendelijke ver stuivers; de markante geu ren 'Subtiel', 'Robuust' en 'Neutraal'. Daarnaast is er de Deo Roller. Deze huidvriendelijke pro- dukten hebben dezelfde, na tuurlijke zuurgraad als uw huid: pH 5,5. Daardoor wor den alleen die enzymen ge remd die transpiratiegeur veroorzaken. Het geheel nieuwe werkingsmechanis me houdt de pH-waarde voortdurend op 5,5, zodat Sebamed Deo 'zichzelf verfrist' en extra lang actief blijft. Sebamed Deo heeft eerbied voor uw huid èn om geving. De Sebamed verstui vers en de Deo Roller zijn verkrijgbaar bij apotheek en door G. van Lieshout, arts. Hoorapparaat Helaas wordt bij een aantal mensen het gehoor zoveel minder dat ze een hoorapparaat nodig hebben. Zo'n apparaat zorgt ervoor dat een gesprek met 1 of 2 andere mensen veel beter gaat. Maar in gezelschap of op een verjaardag is een hoorapparaat vaak een ramp. Hoort u dus alleen slecht in gezelschap, schaf dan nog geen apparaat aan. Oog voor ogen Oogvocht beschermt tegen uitdroging en doodt schadelij ke bacteriën. Het wordt verspreid door knippering met de ogen (zo'n 20 x per minuut!). Wimpers beschermen tegen vuil en direct zonlicht. Ogen zijn kwetsbaar en eisen dus optimale zorg. TV-kijken, werken met beeld schermen, verblijf in stoffige, rokerige ruimten, centrale verwarming, luchtvervuiling, overmatige stress, dit heeft directe invloed op de ogen en kan een irritant, branderig gevoel veroorzaken. Op uw ogen moet u in ieder pval altijd heel zuinig zijn. Bescherm ze dus goed. Niet alleen door een goede nachtrust, maar ook door gebruik van een goede zonne bril. Goed te weten is verder dat de vitamines A, B2 en C, maar ook zink heilzaam zijn voor de ogen. Maar bedenk: bij een min of meer ernstige oogaandoening direct uw huisarts raadplegen! Komen afgeschoren haren sterker terug? Veel vrouwen verwijderen haren van de benen door ontharingscrème of scheren. Men zegt dat de nieuwe haren dikker zijn en latnger worden dan de afgeschoren haren. Dit is niet waar. De haarzakjes in de huid blijven hetzelfde en kunnen maar één soort haar laten groeien. De nieuwe haren lijken dikker en langer, maar zijn het niet. Scheve neus Vaak heeft een scheve neus altijd al scheef gestaan, soms komt 't door een ongeval. Door het ene neusgat gaat dan meer lucht in en uit dan door het andere. Dat is niet erg Pas als u erg veel last heeft van verstopping door die scheve neus, moet u erover denken hem recht te laten zetten. Rechtzetten lost lang niet altijd uw klachten op! T

De Havenloods | 1992 | | pagina 7