Peter Ouwerkerk loste ooit een moord op Commissariaat geeft Rijnmond gelijk Mega-aubade groot succes POSTBUS Peter Bosz voetballer van het jaar Jukebox Top 100 komt eraan Opvolgers Jan van de Putte LAATSTE NIEUWS Het Commissariaat voor de Media heeft in de arbitrage die Radio Rijnmond had gevraagd in het conflict met het Rotterdams Dag blad, over de exploitatie van de etherreclame in het Rijnmond-gebied, Radio Rijnmond in het gelijk ge steld. Dat betekent dat Ra dio Rijnmond de reclame in eigen huis mag werven en het Rotterdams Dagblad niet meer dan een kwart van de netto-opbrengst hoeft te betalen ter com pensering van gederfde re clame-inkomsten. Lees verder in Uw eigen reporter Presentator van zaterdagse RR-sport leerde het vak bij Het Vrije Volk Juist nü heeft Radio Rijnmond uw steun hard nodij van de Radio-Rj piek. Uit onderzoek tatief als kwantitatief DAT MOET Wat let u om mond-Club? Datl MERKEN DAT In ruil voor onze programl de Radio reductie op de mogelijk] te wonen. Dus: sluit Naam:.. Adres: Postcode:. Woonplaats:... Telefoon: Stuur deze bon 1 Radio Rijnmonc^^tstbus 1515, j rdt daarom lid ib voor 25 id zowel kwali- van Nederland V! de Radio-Rijn- sn. ZO LAAT U RAL ZO B ven aq slechts BENT! itzendingen bij dio Rijnmond. n gefrank dk envelop naar: BM Rotterdam. Zet in de linke^Mmihoek: CLM U ontvangt dan^^^^MH^^HHpTcceptgiro welkomstcadeautjtt^H MINISTER D'ANCOnI^REGIONALE F STAAT MIDDEN IN DE SAMENLEVING.' We hebben het gewe ten dat Hare Majes teit de Koningin en haar echtgenoot Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Claus der Nederlanden in Rot terdam waren. Mas sa s mensen waren op de been om in de bin- Lees verder in Uw eigen reporter Peter Bosz is door Radio tweede plaats. Rijnmond uitgeroepen tot voetballer van het jaar. De Als beste speler van het jaar middenvelder van Feye- ontving Peter Bosz een che- noord haalde een gemid- que van vijfentwintighon- delde van 6.48 punt per derd gulden in de recht- wedstrijd. Michel Valke streekse uitzending van dit van Sparta kwam op de sportieve gebeuren. Voor de vierde achtereen volgende keer zendt Radio Rijnmond op eerste pink sterdag (7 juni) de Jukebox Top 100 uit. Deze top 100 wordt samengesteld door luisteraars die daartoe een briefkaart sturen met daar op hun vijf favoriete plaat jes (tussen 1950 en 1965). De vijf origineelste uitzen dingen worden beloond met een draagbare radio. De briefkaarten moeten ge stuurd worden naar: Radio Rijnmond, Jukebox Top 100, Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. Natascha Kuit is de opvolg- de Putte naar RTL-radio ster geworden van Jan van ontstond ook een vacature de Putte als presentator voor het presenteren van de van het ochtendmagazine. Rijnmond 30 op zaterdag. Hierin is voorzien door Door het vertrek van Van Reint Jan Potze. Dan hier enkele ontbijt- tips voor vaders en zóöns die de vrouw in hun leven willen ver wennen. Thee: vul de fluitketel met water en breng dit aan de kook. Hang een theezakje in de theepot en giet het kokende wa ter er in. Laat vijf minu ten trekken en schenk moeder een kopje in. Gekookt ei: vul een steelpannetje met water. Leg hierin voorzichtig een ei. Breng het water aan de kook. Voor een zacht ei drie minuten la ten koken. De moeders van Rotter dam en Rijnmond mo gen op zondag 10 mei iets langer in hun bed blijven, want dan wor den ze verwend door hun mannen en hun zo nen (enkele ontbijtre- cepten hieronder). Maar ook Radio Rijnmond heeft een verrassing in petto voor moederdag! Want tussen elf en twaalf uur komt het programma Rijnmonds Diep Cultuur recht streeks vanuit sporthal De Ridderhal in Hendri- k-Ido-Ambacht. Daar wordt een speciaal moe derdagconcert gehouden door Henk Kreukniet, tenor, Anastasia Rose, sopraan, het Mannen koor Internos onder lei ding van Piet Struyk en Timbres Divers onder leiding van Rien den Hartog. „Het wordt een groot gevarieerd programma van licht-klassieke mu ziek en muziek uit films en musicals," vertelt de altijd enthousiaste Rien den Hartog. Een paar titels: 'Evita', het duet uit 'The Phan tom of the Opera' (beide van Lloyd Webber), 'Summertime' van Ger shwin. Het moederdagconcert wordt gesponsord door Van der Poel Bouw, De Jong Intra vakanties en Kauling Wonen. VOOR MOEDER Zijn stem is alweer een paar jaar elke zaterdag te horen in het sportpro gramma van Radio Rijnmond. Peter Ouwer kerk is in de studio de rust zelve, waardoor zijn aanwezigheid soms behoorlijk contrasteert met de soms bijna-hys- terie waarmee de ver slaggevers verslag doen van de gebeurtenissen op de sportvelden. Nu is hij chef sport bij het Rotterdams Dag blad, daarvoor werkte hij vanaf 1964 voor Het Vrije Volk. Interview met een be vlogen journalist. Peter, ik ken jou al heel lang, maar altijd als sportjournalist. Heb je ook nog over andere dingen geschreven? „Ja hoor, ik heb zelfs eens een moord opgelost. De officier van justitie kwam me toen nog heel dankbaar zeggen dat ik het bij het rechte eind had. Dat was nog in de tijd dat we bij Het Vrije Volk het hele land doorreisden door dat edi tiesysteem. Ik raakte op een gegeven moment verzeild in direct verdacht. Nou, ik, met potlood en opschrijfboekje langs de deuren: een eigen buurtonderzoek gedaan en met een paar belastende din gen tegen die man gekomen. Dus naar de officier van justi tie. Maar die zei: 'Wacht maar even, straks komt er een pers conferentie.' Dat was midden in de nacht! Maar ik zat met de ochtendeditie, want die had je toen nog, dus ik zeg dat uit dat buurtonderzoek een paar zeer belastende bewijzen zijn voortgekomen. Hij zegt: 'Ja, dat zou wel eens zo kun nen zijn.' Dat was mr. Boos ter, uit Den Bosch, later nog bekend geworden met de si naasappelmoor d, die heeft ons achteraf nog bedankt. Heel maf Ja, het was heel maf eigenlijk. Ik vond ook dat ik een stuk moest maken voor de och tendbladen van Het Vrije Volk, dus ik bel de chef nieuwsdienst en zeg: 'Volgens mij is dit het verhaal.' 'Schrijf het maar', zegt hij. De krant ging om tien voor twaalf draaien, in Amsterdam, mét Arnhem. Er was een moord gebeurd in Heesch. Zo'n ty pisch Brabantse plattelands- moord. Vrouw was met de ka tholieke plattelandsvrouwen een dag naar Lunteren ge weest of zoiets, was 's avonds thuisgekomen en door haar man gekeeld. Ze werd de vol gende ochtend in een sloot ge vonden door een paar krante jongens. Die man werd niet Lees verder in Uw eigen reporter

De Havenloods | 1992 | | pagina 9