Bewoners maken zwartboek met verkeersknelpunten Woudhoek mst IN DEZE KRANT WEEK TOPPERS Automobilist snijdt meisje PAARDE- BIEFSTUK kii o 11.95 Circus Songfestival Situatie is werkelijk levensgevaarlijk Regen deert scouts niet Een héél weekend b.v.een Fiat Panda vaor maar f OO 50% KORTING Franse schoolkinderen werken mee aan vlaggenproject Dames jurkjes Maten St/m XL ~29t9S- Wegener hULS-aan-hucsblaüen UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISBLADEN B.V. POSTBUS 1980 3000 BZ ROTTERDAM 46 EDITIES IN ZUID-HOLLAND MET EEN TOTALE OPLAGE VAN 1.300.000 PER WEEK Aleidafeesten toch grandioos SCHIEDAM— Ondanks de kou en de regen die zaterdag tijdens de Aleidafeesten met bakken uit de hemel viel, is het volgens de organisatie een gran diose dag geworden. Naar schat ting 100.000 mensen bezochten de braderie met de vele kramen en genoten van de optredens op het grote podium. „Het was zo druk" zegt woordvoerder Ouwe- neel, dat rond het middaguur het publiek in de Arie Prinslaan geen kant meer op kon". Door de stevige wind konden de heteluchtballonnen die het eve nement zouden afsluitend echter niet opstijgen. Daarentegen gin gen de sport-activiteiten gewoon door. De prestatieloop van tien kilometer werd afgelegd door 250 deelnemers. SCHIEDAM —Een veertienja rige Schiedamse werd vrijdag rond 19.30 uur gesneden op de Van Swindenstraat. Het meisje fietste op de weg toen zij plotse ling door een automobilist werd gesneden. Hierdoor liep het meisje enkele kneuzingen op aan haar voet. De bestuurder is onbekend gebleven. Schiedamse politie Eénpersoonsvoor- stelling Han Geurts Excelsior'20 langs Martinit Ter gelegenheid van het jubileum van de Stich ting Dagverblijven Geestelijke Gehandi capten vond afgelo pen donderdag een aantal fes tiviteiten plaats in een circus tent in Schiedam. De normale voorstelling van circus Her man Renz kreeg voor deze ge legenheid een toepasselijk tin tje; de gebruikers van alle dag centra van de stichting hadden een circusact ingestudeerd en voerden deze op op het Schie damse Bachplein. Een groot succes, zo bleek uit de reacties van het publiek, dat in grote getale op deze cirsusvoorstel- ling was afgekomen. De be zoekers van Dagcentrum Woutershof uit Spijkenisse hadden een zogenaamde 'bal- len-act' ingestudeerd. Uitge dost in kostuums die volop wa ren voorzien van ballen, brachten de mensen van de Woutershof een circus-act met allerlei 'ballen-kunsten'. Het publiek reageerde enthousi ast; het circusnummer werd dan ook met verve uitgevoerd. De feestelijkheden werden af gerond met een druk bezochte receptie. SCHIEDAM— De Contact groep Antilliaanse en Arubaan se Studenten (CAAS) organi seert op 16 mei een songfestival in het Passage Theater. De deel nemers hieraan zijn Antilliaanse en Arubaanse studenten die wo nen en studeren in Rotterdam en omstreken. Het festival vindt voor de twee de maal plaats en staat dit jaar onder begeleiding van het Rot terdams Conservatorium. Van de 32 studenten die zich voor het zangfestijn inschreven, bleven na een voorselectie, 15 kandida ten over die zullen strijden om de hoofdprijs. De winnaar ontvangt een vlieg ticket naar Curasao, dat door de Curagaose overheid beschikbaar is gesteld met de bedoeling dat aldaar enige optredens plaats vinden. Tevens zijn er prijzen voor de eerste vier finalisten en gaat de winnaar van de beste stageperformance naar huis met een extra prijs. De organisatie wil de studenten stimuleren eigen composities voor het voetlicht te brengen. Dit jaar zijn dan ook vijf eigen liedjes te beluisteren. Het songfestival begint om 17.00 uur. Kaarten kunnen worden be steld via telefoon 4988718/4212620. Vlaardingen: Fransenstraat 29 Schiedam: Grote Markt 12 laat volgens Wijk- en Bewo nersvereniging Woudhoek nogal te wensen over. In sa menwerking met andere or ganisaties in Noord, zoals verkeersknelpunten opgesteld die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Vanmiddag is deze lijst in het gebouw van de vereniging De Stuurhut aan wethouder Chris Zijde veld, van onder andere ver keer overhandigd. „De grootste onveilige situaties in het verkeer doen zich voor op de Zwaluwlaan en de Scheep vaartweg, aldus Hanke Clausen, secretaris van de bewonersvere niging. „Vooral de Zwaluwlaan is door de begroeiing in de mid- denstrook bijzonder onoverzich telijk. Automobilisten rijden op beide wegen over het algemeen veel te hard. De politie die wij al verschillende malen hierover hebben benaderd gaven in eerste instantie aan dat de overtreders niet konden worden betrapt. Als automobilisten zien dat er een verkeerscontrole is, drukken zij direct het gaspedaal minder Politie Volgens mevrouw Clausen gaf de politie echter kortgeleden toe dat personeelstekort mede debet is aan het niet ingrijpen in dit ongelimiteerde snelle rijden. „Het verkeersgedrag loopt af en toe werkelijk de spuigaten uit, want er zijn snelheden geregis treerd van meer dan 100 kilome ter, zegt een verontruste secreta ris. „Dat zijn wel uitschieters maar het blijft levensgevaarlijk. Er doen zich situaties op de Scheep- Gevaarlijke situaties veroorzaakt door automobilisten een interview waarin vijf kinde ren werden gehoord in het kader van de actie Stop de kinder moord. „De oplossing die de kinderen aandroegen was nogal rigoureus" zegt Hanke Clausen lachend. „Zij wilden van alle au to's die doorrijden de benzine tank leeghalen". vaartweg voor waarbij een auto mobilist gewoon door een rij kinderen heen breekt die met leerkrachten oversteken. Stop pen is er gewoon niet bij. De onderwijzers vertellen dat zij soms voor hachelijke situaties komen te staan. Ook de kinde ren geven aan dat zij hun leven op deze weg niet zeker zijn". Dit kwam vooral naar voren uit Tevens is de situering van de stoepen, vooral in de Ambach ten- en Kastelenbuurt een doorn in het oog van de Vereniging. Deze voetpaden stoppen plotse ling om dan aan de andere kant van de straat verder te gaan. „Dan moet je maar afwachten of je kind ook oversteekt of dat het aan de zelfde kant, nu op de straatweg, blijft lopen. Boven dien ontstaat door net parkeren op de stoepen een onoverzichte lijke situatie". Maar dat is nog niet alles. Ook de fietspaden waarop geen paal tjes zijn geplaatst, is een voort durende zorg voor de Bewoners vereniging. Het komt voor dat bestelwagens hier over heenrij den en omdat zij hiervoor niet gepakt willen worden door de politie, gaat dit gepaard met hoge snelheden. Kinderen maar ook volwassenen verwachten daar echter geen snelverkeer. Bewonersvereniging Woudhoek heeft het niet willen laten bij een klachtenlijst over verkeersknel punten maar heeft zelf een aan tal oplossingen aangedragen die kunnen leiden tot veiliger situa ties. Daaronder is een voorstel voor het creëren van een visuele ver smalling van bepaalde wegge deelten. In afwachting van het antwoord van wethouder Zijdeveld berei den de actievoerders zich nu voor op de nationale straatspeel dag en de actie Stop de kinder moord op 20 mei, waarbij het publiek op ludieke wijze attent wordt gemaakt op het probleem. De scouts hadden in het Oranjepark hun kampement opgeslagen. VLAARDINGEN—De Otters en Sperwers van de Prins Mau- ritsgroep uit Vlaardingen en de Panters van de Karei Doorman- groep uit Maassluis gaan Scou ting Rijnmond vertegenwoordi gen op de landelijke Scouting- dag in Baarn. Deze drie groepen weerden zich het best tijdens de wedstrijden die vrijdag en zater dag in en om het Oranjepark werden gehouden. Ondanks de regenbuien werkten de scouts gewoon hun activiteiten af. In totaal driehonderd jongens en meisjes uit Vlaardingen, Schie dam en Maassluis namen deel aan de districtswedstrijden. De activiteiten stonden in het teken van een Vlaardingse legende, de Kattenbeker. Dit verhaal werd vrijdagavond op het evenemen tenterrein aan de Hoflaan uitge beeld. Zaterdagmiddag werd de uitslag van de wedstrijd bekend ge maakt. De drie beste groepen worden afgevaardigd naar Baarn waar Scouting Nederland tijdens de pinksterdagen bijeenkomt. BRANDJE—Een abri op het Stadserf werd zondagnacht in brand gestoken door vandalen. Het vuur werd door medewer kers van de RET gedoofd. Alleen geldig in het weekend van 16/17 't Blijft feest bij ACHILLES vanwege de heropening Walenburghof. NU een ruim weekend van vrijdag 14.00 uur (indien beschikbaar) tot maandag 9.00 uur. OP ALLE PERSONENAUTO'S Geldig in BEIDE vestigingen Rotterdam Noord: Walenburghof 17 (achter CS) 010-465 64 00 Rotterdam Zuid: Tandwielstraat 2 (Zuidplein) 010 - 423 20 22 ind. BTW ind. 400 km ind. inzittenden verzekering ind. all-risks verzekering met eigen risico van I00,- autoverhuur SCHIEDAM Er breken drukke weken aan voor leerlin gen en leerkrachten van openba re basisschool De Kameleon. In juni vorig jaar brachten 25 kin deren van deze school een (werk)bezoek aan Ecole primai re Nicolas Chorier in Vienne, Frankrijk. Samen met de kinde ren maakten zij onder andere een kunstwerk. De hele trip was voor leerlingen en begeleiders een ervaring die zij zich nog goed herinneren en was zoals leerkracht Ellen van der Torre destijds vaststelde: grandioos! Afgelopen zaterdag arriveerden de leerlingen van de Franse school voor een tegenbezoek in Schiedam. Zij vinden de komen de, twee weken onderdak bij gastgezinnen in de molenstad. Behalve het gewone lesprogram ma dat de kinderen 's morgens voorgeschoteld krijgen, zullen zij gezamenlijk (ook nu) aan een thema werken. Ditmaal is geko zen voor het onderwerp 'vlag gen'. Wilma Kuil, die als consu lente kunstzinnige vorming is verbonden aan de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vor ming, zal dit vlaggenproject be geleiden. „Vanuit verschillende invalshoe ken zullen de kinderen kennis maken met het fenomeen vlag", zegt Wilma Kuil. „Allereerst wil ik de leerlingen de ontstaansge schiedenis uit de doeken doen en hen dia's tonen van vlaggen die door kunstenaars zijn gemaakt". Volgens de consulente wordt het voor de kinderen pas echt leuk als zij zelf een vlag mogen ont werpen. Hoogtepunt bij deze ac tiviteit is ongetwijfeld het be zoek dat de jeugdige ontwerpers op 16 mei brengen aan-Shipmate Vlaggen in Vlaardingen. In de ultra-moderne zeefdrukkerii van deze fabriek gaan de kinderen aan het werk en schilderen hun ontwerp op door de firma be schikbaar gesteld vlaggedoek. Het is de bedoeling dat een Frans en Nederlands kind samen één vlag maken. In totaal wor den 27 vlaggen geproduceerd die elk een omvang hebben van 1.50 x 2 meter. De fabriek zal voor verdere afwerking van de kunst uiting zorgen. Wilma Kuil: „Tijdens het sa menwerken kunnen de kinderen ervaren dat een andere taal en cultuur geen belemmering be hoeven te zijn. Een aantal Schie- Wilma Kuil begeleidt het vlaggenproject op basisschool De Kameleon. damse bedrijven en instellingen stelt één dag een vlaggemast be schikbaar voor de nieuw ontwor pen dundoeken. Als de jonge logees terugkeren naar Vienne kunnen zij terugkijken op een groot aantal interessante projec ten. Daaronder zijn bezoeken aan musea, het deelnemen aan een havenproject, Madurodam en het strand. Tevens gaan zij een weekend naar het schoolbui- tenhuis van de gemeente. De schooluitwisseling wordt op dinsdagmiddag 19 mei rond 14.00 uur in het bijzijn van bur gemeester Scheeres afgesloten met een vlaggenparade voor het Oude Stadhuis op de Grote Markt. 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177

De Havenloods | 1992 | | pagina 1