AYR speelt met nieuwe fabriek in op eisen Milieubeleidsplan WATERWEG „Dan maar in een tent" TOV kweekbak toneeltalent DE HAVENLOODS Sponsorloop WIK-handbal „Hoe meer de compostfabriek kan verwerken, hoe Subtiele terreur van Apollo Toneel ROTERODAMUM WWenRe^ Expositie Minder hondepoep moet Zadkine College DONDERDAG 14 MEI 1992 Mooie non vs. de inquisitie SCHIEDAM Het Filmhuis toont vrijdagavond de Argen tijns/Franse speelfilm 'Ik, de slechtste aller vrouwen' met re gie van Maria Luisa Bemsberg. De hoofdrollen worden vertolkt door Assumpta Serna, Domini que Sanda en Hector Alteiro. De film is gebaseerd op een ro man van Octavio Paz en vertelt het verhaal van de mooie non Juana Inèz de la Cruz. Ze leeft in het 17e eeuwse Mexico dat wordt geregeerd door Spanjaar den. Juana was een hoogbegaafd kind dat op haar zeventiende bij een raad van wijze mannen een proeve van haar kennis aflegde en op haar twintigste het kloos ter inging. Vreugde en tolerantie overheer sen in Juana's nieuwe omgeving, totdat de inquisitie ook met de beruchte zuiveringen de Ameri kaanse koloniën bereikt. De aartsbisschop verzet zich tegen Juana's poëzie en wetenschappe lijke nieuwsgierigheid. Juana ge niet echter de bescherming van de koning en diens vrouw. Tus sen beide vrouwen ontstaat een hechte vriendschap die Juana in dichtvorm optekent. Uiteinde lijk wordt ze toch door de kerk vermalen en schrijft ze met bloed: 'Ik, de slechtste aller vrouwen'. Aanvang half tien, toegang vijf gulden. Slotfeest Tevens is de voorverkoop be gonnen van het slotfeest dat Het Filmhuis op 13 juni organiseert. Enkele gasten hebben hun komst al aangekondigd, te weten Mr. Spock, Charles Chaplin, Ma Flodder en Jake Elwood Blues. De onderhandelingen zijn gaande met E.T., Clint Eastwood, Theo en Thea en Mariene Dietrich. Een kaartje kost tien gulden 'in de voorver koop, na 30 mei vijf gulden meer. VLAARDINGEN „Als het een succes wordt, keert het jaar lijks terug en moet het na het Haring Bierfeest het grootste evenement van Vlaardingen worden." Dat zegt een optimisti sche Corinne Tettelaar. Zij or ganiseert in de week van 30 mei tot en met 6 juni het zogeheten Okay-Festival in een grote tent op het terrein van voetbalvereni ging Deltasport in de Broekpol der. Zes dagen lang krijgt de Vlaardingse bevolking amuse ment voorgeschoteld. Klapper van de week: een optreden van popgroep De Dijk op donderdag 4 juni. Het idee is ontstaan naar aanlei ding van het feit dat het jaarlijk se Voetbalgala ditmaal niet in de Stadsgehoorzaal kon worden ge houden. „Toen kwamen we op de gedachte een circustent te hu ren en een hele week attracties te organiseren", vertelt Corinne Tettelaar. „Aanvankelijk zou de tent op het evenemententerrein aan de Hoflaan komen te staan, maar de burgemeester heeft dat verboden vanwege de geluidso verlast. Toen kwam Deltasport op de proppen." Het Okay-Festival is de eerste grote activiteit van Okay Mana gement Entertainment waar achter Corinne Tettelaar schuil gaat. Eerder organiseerde zij wel personeelavondjes en derge lijke. „Helemaal alleen", zegt ze, „net als nu". Het programma is rond, de artiesten geboekt. Het festival opent op 30 mei met het Vlaardings Voetbalgala, waarop de beste sporters en sportploegen gehuldigd worden. Optredende artiesten die avond zijn Cock van der Palm, Claudia Chinn. Johnny, Erik Borgman,, de Empress Dancers en The Tracks. De presentatie is net als voorgaande jaren in handen van Jacques Nachtegaal, speaker in de Feyenoord-kuip. De aanvang is 20.00 uur en een kaartje kost een tientje. The Teenage Mutant Hero Turt les maken zondag 31 mei hun opwachting in de tent. Een groots spektakel voor de jeugd, zo kondigt de organisatie de Turtles aan. De show begint om 14.00 uur en een toegangskaart je kost 15 gulden. Dan slaat het Okay-Festival twee dagen over „omdat het moeilijk is artiesten voor de maandag en dinsdag te boeken". Woensdag 3 juni gaat men verder met de bands Frag ment en The Clarks, die onlangs nog in Ahoy' stonden. Support- act is The Dan H.-band. Het concert begint om 20.00 uur. Om binnen te komen betaalt men 15 gulden. Donderdag 4 juni volgt de klap- Eer van de week.. Dan komt de ekende Nederlandstalige band De Dijk naar de tent. In het voorprogramma staat Back to Basic. Ook dit concert begint om 20.00 uur. Een kaartje kost 15 gulden. Vrijdag 5 juni is het een en al Nederlands wat de klok slaat: het Vlaardingse Hit Festi val met topartiesten als Koos Al berts, Gordon, Marco Borsato, Jan John en Martin Eden. Ook hier begint men om 20.00 uur en betaalt men 15 gulden. Het Okay-Festival wordt afge sloten met het Royal Dance Cir cus met Booming Support (be kend van de hit Rode Schoen tjes) en met medewerking van Paul Haze, dee-jay in Night- town. Een spectaculaire show, zo kondigt men aan, compleet met surprise-acts en een laser show. De afsluitingsparty begint om 20.00 uur en nu kost een kaartje 25 gulden. Corinne Tettelaar is optimistisch gestemd en denkt dat ze de nuchtere Vlaardingers wel warm krijgt voor zo'n programmering. Ook de locatie ziet ze niet alfj een bezwaar. Er volgt een uitge breide publiciteitscampagne en de prijzen zijn betrekkelijk laag, zo vindt ze. Een grote dranken handelaar staat bovendien finan cieel garant. Er kunnen duizend mensen in de tent, waarin een houten vloer komt te liggen. De veiligheid staat hoog in het vaan del bij de organisatie. Zo zal het publiek bij binnenkomst gede gen gefouilleerd worden om niets aan het toeval over te la- Kaarten zijn te koop aan de kas- re. sa bij de tent. Ook kan men in de voorverkoop terecht bij de VVV, de Nieuwe Vlaardingse Courant/De Havenloods, Video land, Wemka, London Line Bar bershop, De Steeg en Music Sto- Pechvögels en zigeunergeluid SCHIEDAM In café Podium staat vrijdag de derde Nieuw Bloed-avond op dc rol. Ditmaal zullen wederom twee bands voor het eerst de bühne beklimmen, te weten Ragnorok (22.00 uur) en Flowers for Francis (23.30 uur). De toegang is gratis. The Boothill Undertakers trac- teren het Schiedamse publiek za terdagavond op een portie stevi ge rock, blues en boogie. De band had een jaar geleden te maken met enkele tegenslagen. De gitarist verruilde de rock band voor een commercieel avontuur, bassist Arg Hageman viel van een dak en verbrijzelde zijn elleboog en kon daardoor niet meer spelen, even later viel ook drummer Hannes Terluin en scheurde zo het bot in z'n rech terschouder. Daarna werd ook zanger Jan van Bodegraven ver kouden. Kortom het leven van een muzikant gaat niet over ro zen...Aanvang 22.30 uur, toe gang gratis. Zondagavond zigeunerklanken aan de" Lange Haven 28. Igor Odjila vertolkt op geheel eigen wijze liederen uit Spanje, Rus land, Hongarije, Roemenie en het voormalige Joegoslavië. Be gin jaren tachtig maakte Igor deel uit van de band Odjila (ziel) waarmee hij drie elpee's maak- ging op h< op, WIK onlangs organiseerde op het complex aan de Hugo de VriesStraat, leverde een flink be drag op. Alhoewel de opkomst enigszins tegenviel, liepen de WIK-leden toch een bedrag bij een van ruim 2500 gulden. Bij de jeugd was het Patricia van Dorp die voor het grootste be drag zorgde en bij senioren was het Andre Olsthoorn, die voor een recordbedrag zorgde. Het geld zal gebruikt worden om een buitenlandse handbalploeg naar Vlaardingen te brengen. LEZING De Amsterdamse kunsthistorica Gerda van der Ham houdt vanavond (donder dag) een lezing in de Vrije Aca demie met de titel 'De Expres sionisten (Orphisme en Die blaue Reiter)'. De lezing begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Kaarten kosten 5 gulden en zijn vóór de aanvang verkrijg baar aan de zaal. De Vrije Aca demie is te vinden aan de Oost- havenkade 42 in Vlaardingen. Het is de laatste lezing van het seizoen. In oktober begint een nieuwe serie. Wegener huts-aan+iuLsbLaden Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 08.30 -17.00 uur, vrijdag 08.30 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Nico v.d. Marei (tel. privé 010-4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel.privé 01880-32405) WATERWEG Het ziet er naar uit dat de experimenten met het gescheiden inzamelen van groente, fruit en tuinaf val binnenkort kunnen wor den uitgebreid. In veel ge meenten wordt het organisch afval al enige tijd apart opge haald. Het streven naar een schoner milieu speelt hierbij wellicht een rol, net als de verplichting die in het Natio naal Milieubeleids Plan is op genomen om gemeenten te dwingen het afval gescheiden in te zamelen. De vraag wat er na inzameling met het af val moet gebeuren is in ieder geval opgelost door het plan van de AVR en de VAM om samen een composteringsfa- briek te bouwen in het Bot lek-gebied. Het is de bedoeling dat de com postfabriek in de zomer van 1993 in gebruik wordt genomen. Per jaar kan er in de fabriek die op het terrein van de AVR in de Botlek komt te staan 50 duizend ton afval worden verwerkt. Kos ten van het project bedragen on geveer twintig miljoen gulden. Volgens woorvoerder- Laurent Chevalier biedt de compostfa briek de nodige voordelen. „Het is niet langer alles op een hoopje gooien en wachten" „We hebben hier te maken met een overcapaciteit. Hoe meer de compostfabriek kan verwerken, hoe beter. Het afgelopen jaar hebben we 975duizend ton afval verbrand; lóOduizend ton heb ben we af moeten voeren naar elders omdat de burgers nog al tijd gigantische hoeveelheden af val langs de weg zetten. Het aar dige van de nieuwe installatie is ,dat het uiteindelijk ook voor de gemeenten voordeliger wordt. De gemeenten boeken op het gebied van het milieu winst en - niet in de laatste plaats- is het goed voor de portemonnaie." Gemeenten uit Rijnmond en de aangrenzende gebieden kunnen hun gft-resten kwijt dus vanaf volgend jaar kwijt bij de AVR. Ook nu komt het afval binnen bij de AVR. Sinds 1990 kunnen gemeenten uit het Rijnmondge bied gft-afval apart aanbieden bij de AVR, waar het op een overslagstation wordt verza meld. Bij de Afvalverwerking Rijnmond kan men er verder echter niets mee doen en dus wordt het naar de VAM in Drenthe vervoerd, waar het af val wordt gecomposteerd. „We hebben vorig jaar 18duizend ton naar Wijster vervoerd. Afvoer naar VAM wordt door de pro vincie Drente editer1 nM Ongeli miteerd toegestaan. De provin cie heeft alleen toegestemd om dat we concrete plannen hebben om hier te gaan bouwen; de ca paciteit in Drente is natuurlijk ook maar beperkt. Daarom is het goed dat we hier in nauwe samenwerking met de VAM een eigen fabriek gaan bouwen." Het is overigens de bedoeling dat er ook een tweede compost fabriek op het terrein bij de AVR komt te staan. In totaal kan dan lOOduizend ton groente, fruit en tuin afval worden ver werkt. „Composteren is een technologisch proces. Het is niet langer alles op een hoopje gooi en en wachten. De kennis voor het proces hebben wij in huis, terwijl de VAM juist veel weet van de bouw van de fabriek en de exploitatie ervan." JOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren r. privé 01831 -2082). de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, 01899-17787). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld. Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities e is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.- Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 Een scène uit 'Een enkel retourtje' VLAARDINGEN 'Een en kel retourtje' was de titel van het stuk dat jeugdtoneelvereniging Toneel Op Vrijdag (TOV) afge lopen zaterdag met veel enthou siasme opvoerde in De Harmo nie. Het toneelstuk, dat handel de over een dag uit het leven van een tiener, was ontstaan uit im provisaties en ideeën van de kin deren zelf. In oktober vorig ja ren gingen zij aan de slag en dit was de eerste uitvoering van de groep, die eigenlijk een voort zetting is van een eerdere TOV- groep. Die viel vorig jaar uit elkaar na dat Henny van der Berg na twaalf jaar stopte als groepleid- ster. Inmiddels waren ook al wat kinderen doorgestroomd naar de amateurgezelschappen voor vol wassenen. TOV was en is ten slotte een kweekbak voor to neeltalent. Na een oproep vorig ontwikkelden. De twee uitvoe ringen van zaterdag, een mid dag- en een avondvoorstelling, werden door de goed bezette zaal enthousiast ontvangen. Het volgende stuk staat gepland voor medio april volgend jaar. SCHIEDAM Kwantitatief hebben de Schiedamse theaters komend weekeinde weinig te bieden, de kwaliteit van het ge- bodene moet dat echter ruim schoots kunnen compenseren. In Theater De Teerstoof worden de planken drie opeenvolgende avonden gevuld door het Schie damse toneelgezelschap Apöllo. De groep brengt 'Kras' van Ju dith Herzberg. Het kleine, maar groeiende publiek van Apollo Toneel wordt twee keer per jaar verrast door totaal verschillende produkties. 'Kras' is een familie stuk: volwassen kinderen, ge scheiden ouders en een moeder op weg naar het einde. 'Kras' confronteert het publiek met de subtiele terreur van het familie leven: kinderachtig en komisch. De situaties zijn veelal zeer her kenbaar. Het decor doet bizar aan en bestaat uit stoelen en een doorzichtige 'hal'. De kostuums zijn extravagant en geven veel prijs over de personages. De re gie is in handen van Winfred van Buren. Donder-, vrij- en zater dagavond is Apollo te aanschou wen, aanvang 20.30 uur. Een kaartje kost 12,50 gulden. In de Roo Roosenzaal van het Passage Theater staat donder dagavond een heuse theatermo noloog op het programma. Han Geurts brengt 'Vogels sterven in het ochtendblauw', gebaseerd op de roman 'De morgen loeit weer aan' van de Curagaose schrijver Tip Marugg. De hoofdfiguur in deze sterk au tobiografische roman leeft terug getrokken op Curagao. Met bier en whiskey maakt hij het be staan draaglijk, 's nachts droomt hij weg in alcoholische bespiege lingen. Han Geurts poogt in zijn monoloog de grimmige gedach- tenwereld van Marugg bloot te leggen. Geurts visie op Marugg's meesterwerk vormt een aangrij pend relaas waarin de relatie tuissen het afnemen van de sexu- aliteit en de daad van zelfmoord centraal staat. Aanvang 20.30 uur, toegang 18 en 15 gulden. Zondagochtend bespeelt Martin Harris het theaterorgel in de grote zaal van het Passsage Theater. Aanvang 11.00 uur, toegang 5 gulden voor NOF-le- den. Niet-leden betalen 9 gul den. en HET ZUIDEN a f 15 p£R DEEL U kunt de boeken ook thuisgestuurd krijgen door f 18.- (incl. verzendkosten) ver te maken op gironummer 3822953 tnv Wegener Promotie Rotterdam. Een betaal- of bankcheque opsturen kan ook, begeleid door een briefje )n adres naar: Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotten ZANG Op woensdagmiddag 20 mei organiseert dienstencen trum De Woudhoek (Heijer- mansplein 35) een optreden van zangkoor OASE. Vooral Neder landstalige meezingliedjes vullen het programma. Aanvang 13.30 uur, toegang gratis. Gourmet corner - Afhaalcentrum - Partycentrum - Rantang levering (tafeltje dekje) Internationale keuken: Indonesisch Chinees WATERWEG De schilderes Tonny van Lent (59) uit Rosma len exposeert tot en met woens dag 20 mei, in De Naald te Naaldwijk verrassende abstracte werken. Zij heeft in de twaalf jaar dat zij schildert een eigen, evenwichtige stijl ontwikkeld. Tonny van Lent, die de diverse technieken van het tekenen en schilderen leerde van Peter Ver beek, gebruikt vrije vormen, kleuren en lijnen. SCHIEDAM Schiedamse hondebezitters hebben het niet gemakkelijk. Niet alleen de hondenbelasting werd dit jaar voor menigeen fiks verhoogd, ook dient men tegenwoordig zakjés te gebruiken om de hon depoep op te ruimen. Schiedam heeft ongeveer 4000 honden, die dagelijks naar schatting 800 kilo uitwerpselen op straat deponeren. „De klachten over smerige trot toirs, over poep aan de schoen, over bevuilde vloerbedekking in winkels en kantoren zijn niet van de lucht", stelt het ONS. Daarom heeft de gemeente raad besloten tot het nemen van maatregelen. Vanaf maan dag 18 mei gelden dan ook de volgende regels: honden moe ten kort zijn aangelijnd op alle wegen en plaatsen die voor het publiek toegankelijk zijn, met uitzondering van speciaal aan gewezen losloopgebieden (stuk grasveld in Beatrixpark, groen strook langs West-Franke- landsdijk, groenstrook langs de Hargalaan, nog niet ge bouwd terrein Spaland-Oost, strook langs dijklichaam ten noorden van tennishal Kethel- hage). Alleen hier mogen hon den dus los lopen! Deze gebie den zijn gemarkeerd met spe ciale borden. „De gemeente heeft hier bakken geplaatst waarin de bijeengeraapte hon denuitwerpselen gedeponeerd kunnen worden", aldus het ONS. Voor honden verboden plaat sen zijn: alle speelpleinen bij scholen, speeltuinen, speel plaatsen, trapveldjes en speel weiden. Elke hondebezitter moet wanneer hij met zijn hond op de weg komt een mid del (zoals een poepzakje) bij zich hebben om de uitwerpse len op te ruimen. Voorts richt het ONS de aandacht op 12 hóndentoiletten die zich in ver schillende delen van de stad bevinden. Medewerkers van het ONS en de Dienst Gemeentewerken houden in samenwerking met de gemeentepolitie toezicht op de naleving van de maatrege len. Bij overtreding kan pro ces-verbaal worden opge maakt. Inmiddels heeft iedere hondebezitter een pakket met vijf poepzakjes toegestuurd ge kregen van de ONS. WATERWEG Het Zadkine College gaat met ingang van het komende schooljaar opleidingen verzorgen in Schiedam. Plaats van handeling wordt de Willem Pastoorstraat in Nieuwland, waar een drietal opleidingen voor de gezondheidszorg van start gaat. Het betreft de 3-jarige dagopleiding MDGO-Verplegingen en de 3- jarige dagopleiding MDGO-Verzorgen. Beide opleidingen zijn be stemd voor leerlingen met minimaal een lbo (C) of een mavo diploma. Daarnaast is er de 2-jarige opleiding Kort-Verzorging voor leerlingen die niet aan die vooropleidingseis voldoen. Omdat de Willem Pastoorstraat op slechts vijf minuten lopen van het NS-station Schiedam ligt en ook goed bereikbaar is met tram en bus, wordt de opleiding MDGO-Verzorging aan de Planciusstraat in Vlaardingen verplaatst naar Nieuwland. Schoolbestuurder Broeke: „Met de komst van deze middelbare opleidingen worden tenminste twee vliegen in één klap geslagen. Ook in de regio Waterweg-Noord, van Rotterdam tot Hoek van Holland, is er nu een compleet aanbod van zorgopleingen. En door de start van de opleidingen in Schiedam zullen meer ioneens en meisjes voor dit vak kiezen, zodat over een zullen meer jongens en meisjes voor dit aantal jaren het tekort aan en verzorgenden in deze rej aantal jaren hef tekort aan goedopgeleide verpleegsters, verplegers kieiner zal zijn." Het gehele Zadkine College herbergt circa 10.000 studenten en ruim 900 personeelsleden. keukenadviescentrum 1 stam zoon bv goeae service vaKKunaiqe momaqe 110 a.n.v.i1. 010-4.73.46.86 parkweg 361 - Schiedam don. koopavond Schiedamseweg 55 - Vlaardingen - Tel. 010-435.41.46 VRIJDAG KOOPAVOND Speciale aanbiedingen Tevens vestigingen in Rotterdam - Dordrecht - Middelharnis en Den Haag.

De Havenloods | 1992 | | pagina 3