Overleg fractieleiders moet Nieuwland-impasse doorbreken Ontdek Nu Uw Tweede Ik. 204,- IN DEZE KRANT BWSrOL Dronken en onverzekerd Heilige koeien in Beatrixpark Fiets contra Mainport 2010 Gemeentebestuur toont zich enthousiast bij werkbezoek renovatieproject (Met Een Gratis Tweede Bril.) Pearle Is Kijkplezier. Viswedstrijd Goud voor Van Ostaay HOGE BELONING 125.000.- Zeemansgraf voor fiets 46 EDITIES IN ZUID-HOLLAND MET EEN TOTALE OPLAGE VAN 1.300.000 PER WEEK SCHIEDAM Aan de Haven- dijk vond dinsdagavond tegen half acht een aanrijding plaats. Een 39-jarige Capelse bestuur der van een personenauto, ko mend van de Maasdijk en rij dend in de richting van de West- frankelandsedijk, verloor ter hoogte van de bocht de macht over het stuur. Hierdoor raakte hij een tege moetkomende wagen, bestuurd door een 66-jarige Schiedam mer, aan de rechterzijde. De Ca- pellenaar kwam tot stilstand te gen de vangrail, zijn auto was total loss. Op het politiebureau bleek de man zoveel gedronken te hebben, dat een rijverbod van 9 uur geboden was. Tevens bleek zijn wagen niet verzekerd. A Kritiek op directeur Visserijmuseum na massale vissterfte Droeve Boppers kunnen naar Jack Spijkerman Voetbalfusie tussen Schiedam en SVDPW nog lang niet rond SCHIEDAM Het Prinses Beatrixpark oefent op de ge middelde Schiedammer een grote aantrekkingskracht uit. Met name wanneer het zomer se weer de kop opsteekt zoekt menig inwoner de rust van gras, vijver en bomen op. Sportief Schiedam baant zich een weg richting het terrein van Asvion, Excelsior'20, ODI, DWS, Martinit, SFC of PPSC. Ook smulpapen neste len zich in het al dan niet uit- werpselvrije groen om een bar- bequetje op te zetten. Zomers Schiedam recreëert... De aanblik van het park wordt er echter niet fraaier op. Wan neer het parkeerterrein vol loopt crossen de recreanten met hun modale autootje over paden waar slechts fietser of voetganger vrij spel heeft. De heilige koeien worden op de groenstroken gestald met als motto 'Hoe minder lopen, hoe beter', zo lijkt het. De exotisch ruikende roostersessies veran deren zelfs in complete 'drive- in barbeque's'. Het sportmin- nende publiek doet zijn best de afstand auto-kantine tot een minimum te beperken. Je zal toch nóg meer moeten lopen dan de mannen of vrouwen die in het veld hun kunsten tonen... In de diverse clubbladen van de sportverenigingen in het Beatrixpark was de afgelopen maanden veelvuldig te lezen dat het uit moest zijn met deze auto-anarchie. De politie zou strenger en regelmatiger gaan controleren... Navraag leert dat het met die controle wel losloopt. De poli tie werkt terecht met een inter ne prioriteitenlijst en het grote aantal inbraken dat het wijk team Noord (verantwoordelijk voor het park) voor de kiezen krijgt verdient evenredig aan dacht. „In principe wordt par keren op de groenstroken niet getolereerd", meldt een woordvoerder. „Maar op da gen dat de toestroom zo ex treem is en alle parkeerruimte in de omgeving volloopt, wordt een uitzondering gemaakt." De mankracht om iedereen op de bon te slingeren ontbreekt simpelweg, zo kan worden ge concludeerd. „Wanneer voer tuigen een doorgang blokkeren treedt de politie wel op", luidt het. Dat het veelal een kwestie van gemakzucht is, weet ook ihen overal...ook in politiek Den Haag. De auto is heilig en ook de zon noopt mensen kennelijk niet tot het kiezen van de fiets of benen wagen. Want de grote vraag blijft blijkbaar: „Hoe neem ik m'n koelbox mee?" (RvO) Mainport 2010 - Ons niet gezien', dat is het thema van een protestfietstocht die donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) wordt georganiseerd door dertien groepe ringen die hart hebben voor het milieu. Van Fietsers bond ENFB tot Vrienden van het Staelduinse Bos en van Milieudefensie tot vereniging Oranjepiassen. De fietstocht start om 11.00 uur op het Rotterdamse Marconiplein en eindigt zes uur later aan de haven in Maassluis. „Maar er zijn verschillende punten ingebouwd om deelnemers dq gelegenheid te geven zich bij de stoet aan te sluiten", benadrukt Wout van der Schalie namens het organisatiecomité. „Op de eerste plaats is de protesttocht gericht tegen het onlangs door de gemeen te Rotterdam gepresenteerde Mainport 2010. Door de aanleg van tunnels, autowegen en een vliegveld is dat een bedreiging voor onze leefomgeving. Daarnaast willen wij de aandacht vestigen op eqn aantal andere zaken die kwalijke gevolgen kunnen hebben voor het milieu in het Waterweggebied. Dan denk ik aan huizen bouw in de Broekpolder, de aanleg van Rijksweg 19 en aantasting van het Staelduinse Bos door de komst van een industrieterrein." De tocht start om 11.00 pur op het Rotterdamse Marconiplein met een ludieke actie van jongeren van het 'Ongehoord Festival', die symbolisch één van de Europointgebouwen (waar nogal wat plano logen zetelen) omver zullen trekken. Om 12.00 uur doet men natuurcentrumDe Boshoek (Churchillweg 52 in Schiedam-Noord) aan. Om 13.00 uur vindt er enige beplanting van het dijklichaam Rijksweg 19 (bij de Brederoweg) plaats. Om 14.15 uur is er een rustpunt bij de wijnboerderij aan de Zuidbuurtse 40 te Vlaardin- gen. Tot slot is er van 15.30 tot 17.00 uur een protestmanifestatie aan de Maassluise haven bij de Van Lelykade. Sprekers en muziek zorgen voor afwisseling. „En het is de bedoeling dat zoveel mogelijk fietsers onze actie ondersteunen door het invullen van voorgedrukte kaarten met als tekst Havenplan 2010 - Ons niet gezien'. Die moeten dan in groten getale naar milieugedeputeerde Van der Vlist van de provincie Zuid-Holland gestuurd worden", besluit Van der Schalie. SCHIEDAM De zesde cam pagnekrant 'Schiedammers van Overal en Nergens' staat in het teken van eten, drinken en De Gorzen. Zaterdag 23 mei wordt daarom in 'de Schiedamse Jor- daan' een groots internationaal ontbijt geserveerd. Verder staan er die dag veel meer activiteiten op het programma met onder andere een kindervrijmarkt en een optreden van John de Wolf. De Feyenoorder en oud-Gorze- nees gaat voetballen verkopen. De opbrengst is bestemd voor een nieuwe racestoel voor Theo Geeve die onlangs de Rotterdam Marathon bij de wheelers won. Tussen 15.00 en 16.00 uur is De Wolf te vinden bij de AH-super- markt van de gebroeders De Block. Ed en William de Block zijn de grote motoren achter het reuze- ontbijt. De actieve grootgrutters zullen aan de Groenelaan een ontbijt voor ruim 500 mensen ^serveren met o.a. Turkse en Su rinaamse broodjes, Hollandse pindakaas, Spaanse olijven, Ma rokkaanse thee en Italiaanse cappucino. Het ontbijt begint om 9.00 uur en deelnemers beta len één gulden, bestemd voor een nader te bepalen goed doel. Deelnemers worden geacht in pyama of andere uitdossing aan tafel te verschijnen. Voor de mooiste ontbijter wacht een VIP-weekeinde voor vier perso- "SCHIEDAM Slopen of niet slopen, dat wordt de hoofdvraag wat Nieuwland betreft. Hoewel het gemeen tebestuur zich deze week met zichtbaar enthousiasme op de wijk stortte, blijken er voe tangels en klemmen aan het Beheerplan te zitten. Met name de collegepartijen PvdA en D66 verschillen van mening over de concrete in vulling en uitvoering van het plan, waarbij sloop het ge schilpunt vormt. Dus werd een openbare discussie over dat onderwerp afgelast en moet informeel overleg tus sen de fractieleiders Bakker (PvdA), Houtkamp (D66) en Oomens (Groen Links) uit komst bieden. In de loop van juni hoopt men meer te we- jten... iMet z'n allen in een rood bestel busje. Op passende wijze reed het linkse college dinsdagmor gen Nieuwland binnen. Een kort werkbezoek om zelf eens het re novatie- en nieuwbouwproject in de wijk in ogenschouw te ne men. De vergadering van B W werd er zelfs voor onderbroken. Hoofd technische zaken Bert Veldman gaf tekst en uitleg, bur gemeester en wethouders luis terden aandachtig. En gaven hun ogen goed de kost. „Leuke balkonnetjes, speelse geveltjes", klonk het. Tevredenheid alom. Al schrok wethouder Wiegman toen hij hoorde dat er van de 412 opge knapte woningen voor zo'n 150 nieuwe bewoners gevonden moeten worden. Omdat de oude bewoners niet meer terugkomen en simpelweg zijn verhuisd. Wellicht dat de forse huurstij- ging, van gemiddeld 143 gulden per maand, daarbij een rol speelt. Hoogwaardig Op het ogenblik wordt de eerste fase (255 woningen) van het re novatie- en nieuwbouwproject '412 woningen Roëllstraat e.o.' uitgevoerd. Het is een even grootschalig als gedurfd plan. Het totale project vergt een in vestering van 34,5 miljoen gul den. Dat is exclusief de inrich ting van de woonomgeving en de binnenterreinen. Per woning is een investeringsbedrag beschik baar van ongeveer 83.000 gul den. De huurverhoging van de verschillende woningtypen va rieert van 117 tot 188 gulden. In de eerste fase wordt bijna 22 miljoen gulden aangewend. Het ministerie van VROM neemt hiervan circa 4.7 miljoen voor zijn rekening. Maar financiële problemen rijzen aan de horizon bij de tweede fase (het restant van 157 woningen). Deze gaat ruim 13 miljoen gulden kosten. In de planontwikkeling is uitge gaan van een subsidie van bijna 3 miljoen. Maar voor deze fase wordt geen rijkssubsidie meer verstrekt! Hierdoor komt vol- ie werd bekeken in de Van Tienhovenstraat gens de gemeente de uitvoering van het kwalitatief hoogwaardi ge plan in gevaar. Dat kwaliteit wordt geboden, daar is het gemeentebestuur het over eens. Tijdens het werkbe zoek verwonderden burgermees ter en wethouders zich meerma len over de praktische en origi nele aanpak van de projectont werpers, De Bruijn en Veldman. 'Wisselkamers' worden geofferd voor een lift, balkons blijken niet ingebouwd maar hangen aan een constructie met contra gewichten en complete woonla gen worden op bestaande blok ken geplaatst. Ouderen krijgen aangepaste woningen en garages verdwijnen voor extra kamers. Verantwoordelijk wethouder Reijnhout toonde zich een ge lukkig mens. „Als dadelijk alles een passend kleurtje heeft ge kregen, weet je niet meer wat je ziet", zei hij. In een modelwoning had burge meester Scheeres ook belang stelling voor details. Keuken blok en aangelegde centrale ver warming worden aan een inspec tie onderworpen. In een be woonde woning, bij mevrouw Malta aan de Van Haarenlaan, werd door de bewoonster direct het fototoestel tevoorschijn ge haald om het 'hoge bezoek' te vereeuwigen. Vooral de halfron de balkons aldaar („uniek", vol gens Veldman) riepen bijval op. Nogmaals Reijnhout: „Tot nu toe ligt alles vrijwel op schema. En misschien kunnen we nog wat aardige dingen inbrengen. Zoals terraswoningen. Nee, dat is nog steeds niet rond. Maar ik zit daar goed op, hoor." Hoever het komt met het Be heerplan Nieuwland lijkt afhan kelijk van twee zaken, de finan ciële steun van rijkswege en de overeenstemming tussen de lo kale collegepartijen. Over dat laatste ontstond deze week an dermaal onduidelijkheid toen een openbare discussie erover tussen de PvdA en D66 op het laatste moment werd afgebla zen. Volgens de organisatie, de jongerenwerkgroep PvdA, om dat D66 „van mening is dat het op het ogenblik niet verstandig om met het standpunt over de toekomst van de wijk Nieuwland naar buiten te komen. De kwes tie moet eerst nog aan de orde komen in de fractie van de de mocraten." D66-fractievoorzitter Houtkamp reageert verrast. „Nee, dat is niet correct weergegeven", zegt hij. „Onze fractL heeft een dui delijk standpmt over Nieuw land, waarbi; we sloop beslist niet uit de weg gaan. Maar voor al met de PvdA is hierover een discussie ontstaan. Bij monde van raadslid Brouwer en ande ren bleek die partij zich niet ge heel aan het Beheerplan te hou den en wilde men opnieuw een aantal stedebouwkundige aspec ten aan de orde stellen. Om te voorkomen dat de zaak escaleert hebben daarop Hans Bakker, Bea Oomens en ik besloten de problemen in een informeel overleg op te lossen. Dat zal waarschijnlijk in de loop van juni plaatsvinden. Dan zullen nog eens kwesties als het aantal te slopen wooncomplexen met alle financiële consequenties worden doorgesproken. Een goed gesprek kan nooit kwaad..." Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten- Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte vporwaarden. Schiedam, Hoogstraat 61 (naast M&S) - Spijkenisse, Nieuwstraat 182 (ABC-gebouw) - Vlaardingen, Liesveld 14 (tussen C&A en V&D) - Rotterdam, Pearle Ter Meuten (in de kelder): Binnenwegplein 23; Pearle Express: Zuidplein'Hoog 938 (naast V&D); Hoogstraat 198 (t.o. V&D) - Dordrecht: Statenplein 53 (naast Amici) J SCHIEDAM Hengelsport vereniging Schiedam en Omstre ken organiseert op de Nationale Hengeldag een visconcours voor de jeugd. Op zaterdag 30 mei kan jong Schiedam in drie leef tijdscategorieën een haakje met made uitwerpen in de Polder vaart. Kinderen worden ingedeeld in de klassen tot 9 jaar, van 10 tot 13 jaar en van 14 tot 15 jaar. Inschrijven is mogelijk tot 28 mei op drie adressen: dierenzaak Mak aar\ het Broersvest, Tropi- cana Dick aan de Rembrandt- laan en bij B. Slingerland, tele foon 4738235 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Deelname is geheel gratis. De wedstrijd duurt van 10.00 tot 12.00 uur en zal wor den besloten met de prijsuitrei king in de kinderboerderij van het Beatrixpark. Om 13.00 uur volgt nog een diaserie en een cursus vistuigen. Limonade en krentenbollen zorgen voor de in wendige mens. HONDEPOEP De Vereni ging van Huiseigenaren Woud- hoek-Noord houdt op zaterdag 23 mei een enquête onder passe rende hondebezitters op het Benthempad. Centrale vraag: Wat is de ideale plaats voor een hondentoilet? Tevens worden poepzakjes uitgedeeld om de overlast van hondepoep tegen te gaan. De resultaten van de en quête zullen worden aangebo den aan het ONS en de dienst gemeentewerken. VOLKSDANSEN- In dien stencentrum De 4 Molens kun nen 50-plussers weer volksdan sen op vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. SCHIEDAM Burgemeester Rginier Scheeres overhandigde J.C. van Ostaay afgelopen dins dag een ere-medaille in goud. De koninklijke onderscheiding werd de heer Van Ostaay opge speld vanwege zijn vertrek als directeur bij de Onroerend Goedmaatschappij b.v. Cen- traalgebouw Onderling Belang. Van Ostaay, wonend in Zeven- huizen-Moerkapelle, was 45 jaar werkzaam bij het Schiedamse bedrijf. Voor degene die ons de gouden tip geeft inzake de inbraak op de Burg. Honnerlage Gretelaan 3 Schie dam, d.d. 18 mei j.l. om plm. 23.45 uur. De dader(s) vluchtten in een Mercedes 190E, via Broersvest, naar de Laurens Costerstraat, alwaar zij de auto achterlieten. Wie helpt ons de daders vinden? SCHIEDAM Nog even een pilsje pakken. Hup, op de fiets richting Podium aan de Lange Haven. Stalen ros tegen de muur of boom, ketting op slot en naar de bar. Menig argeloos bezoeker moet na afloop van het cafébezoek constateren dat de fiets is verdwenen. Diefstal lijkt het meest logisch. Toch ondergaan fietsen aan de Lange Haven vaak een ander lot. Uit ballorigheid worden regelmatig tweewielers in het water gekukeld. Zomaar, omdat het zo lekker plonst... De eigenaar van het café kent zijn pappenheimers en heeft dan ook een heuse dreghaak in huis. Het karwei is niet fris, maar heeft vrijwel altijd resultaat. Afgelopen week was het opnieuw zover. De dreghaak mocht z'n werk weer doen en na een half uurtje 'vissen' was de bujt een stuk of acht fietsen en een bromfiets. Oude exemplaren, goede exemplaren, verworden tot onwelriekende, druipende staalconstructies. Sommige worden meegenomen, opge knapt en weer gebruikt, andere verdwijnen wederom in de plons. Het vijftal fietsen op de foto is tussen wal en schip geraakt. Ze wachten op hun eigenaar... FreetimeMini Eco l-tent 2-persoons tent: buitentent nylon met acryl coating polyethyleen staal. 1,9 kg I grondzeil afm. 190x120x95 in diverse kleurcombinaties Adviesprijs 59.50 Bristolprijs 50.- Z0 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 r"D"Zuidplein tel. 010-4804162 koopavond op vrijdag tot 21.01 Feestelijk Hemelvaartsdag arrangement Personenwagens ALL IN (voor 4 volle dagen) incl. BTW incl. ALLE kilometers 1 incl. inzittenden verzekering incl. all-risks verzekering met eigen risico van f 100,- Geldig in autoverhuur vestigingen Rotterdam Noord: Walenburghof 17 (achter CS) 010 - 465 64 00 Rotterdam Zuid: Tandwielstraat 2 (Zuidplein) 010 - 423 20 22

De Havenloods | 1992 | | pagina 1