ft Hl 'Rotterdam is een stad met spirit en dat is nou precies wmr ik van hou' RMf 0PEi van ons nieuwe filiaal in Rotterdam Itj l'l I Bekendmaking FLOORETTE DE HAVENLOODS Johnny Grant, Hollywood's oldest cheerleader s.0 ■iTJ.A v De s/?ecfa//st /at*r/Jiaratr\r/oere/iff DONDERDAG 21 MEI 1992 Bram, Johnny en Angela bij de opening Europese Walk of Fame Ex is geen enkele stad ter wereld waarin zoveel beroemd heden hebben gewoond en gewerkt als in Hollywood. Marilyn Monroe. Charlie Chaplin. Bob Hope, Bing Crosby, Jane Mansfield. Spencer Tracy, Clark Gable, Bette Davis, Shirley Temple, Judy Garland, maar ook Marlon Brando, Dustin Hoffman, Henry Fonda, Shirley Ma- cLaine, Michael Jackson en Frank Sinatra. Het is maar een handjevol van de vele filmsterren die over de gehele wereld via het witte doek bekend zijn geworden. In deze wereld van glamour, romance, mysterie en intriges leeft Johnny Grant al meer dan vijftig jaar. Begonnen als komiek, later bekend geworden als radioreporter en televisiepresentator en nu als burgemeester. Zijn taak is Hollywood worldwide te promoten. Maar ook voor Rotterdam heeft hij een zwak. HOLLYWOOD - De verschrik kelijke achteruitgang van de Amerikaanse filmindustrie in de zestiger jaren, had ook zijn weerslag op de plaats Holly wood. De stad verpauperde, be roemde theaters, waar eens gro te filmpremières plaatsvonden, sloten hun deuren. Prostitutie, criminaliteit en werkloosheid kenmerkten die tijd. Nog merk je, wanneer je door dit stadsdeel van Los Angeles loopt, de won den van deze recessie. Maar daar komt langzaam verandering in. Er zijn grote bouwplannen om de Hollywood Boulevard, de be langrijkste straat in de filmstad, weer nieuwe impulsen te geven. De toeristen zijn er al. Drie mil joen per jaar. Het probleem is alleen dat het gros ook weer snel de stad verlaat om elders te gaan winkelen, bijvoorbeeld op de Rodeo Drive in Beverly Hills. Om die bezoekers wat meer te kunnen bieden dan souvernier- winkels en hamburgertenten, hoopt men spoedig enkele grote moderne winkelcentra rond het Mann's Chinese Theater, het centrum van de plaats, te realise- Ook Rotterdam is bezig om de toeristen en dagjesmensen aan zich te binden. Een modern cen trum met winkels en warenhui zen heeft men al en aan de uitbouw van de attracties van met name die in 'Waterstad' wordt hard gewerkt. Wellicht door die raakvlakken is Johnny Grant, de burgemeester van Hollywood zo gefascineerd van Rotterdam. Grant kwam in 1990, toen Rot terdam haar 650ste verjaardag vierde, op uitnodiging van de Stichting Walk of Fame naar de Maasstad om het Europese equi valent van de beroemde boule vard in Hollywood te openen. Hij raakte zo geboeid door de moderne stad, dat hij een paar maanden later met een camera ploeg van KTLA terugkeerde om een film over Rotterdam te maken. „I like Rotterdam. Its a city with spirit. The inhabitants are kind and many of them are my friends". Wat doet nu zo'n man, die be vriend is met Bob Hope, Angie Dickinson en Arnold Schwarze- necher, die regelmatig dineert met president Bush en aan tafel zit met hoogwaardigheidsbekle ders uit vele landen in een stad als Rotterdam? Grant: „Twee jaar geleden werd ik door het bestuur van de 'Walk of Fame Europe' gevraagd de boulevard in Rotterdam te ope nen. Ik vond het wel een leuk idee en na een aantal telefoon tjes over en weer, besloot ik op het verzoek in te gaan. Het werd een week die ik niet licht zal vergeten. The 5th of May, on Holland's Liberation Day the spotlights turned on Rotterdam. Aan het hoofd van een lange optocht re den we door de drukke straten van de moderne city. Het werd een zegetocht. Samen met de charmante Angela Visser en ge volgd door bekende Nederland se artiesten en sportmensen re den we in een jeep tussen een drie rijen dikke erehaag van ent housiaste Rotterdammers door. Rotterdam vierde bovendien haar 650-jarig bestaan. Het leek wel of alle inwoners naar de city waren gekomen om de parade te zien. De tickertape parade waar mee de stoet werd verrast, was een regelrechte sensatie. Later heb ik ae beelden in Amerika via CNN teruggezien en er nog eens van genoten. Uit het gehele land kreeg ik toen veel reacties. Erg leuk'. Burgemeester Peper „We zijn toen nog een paar da gen gebleven en hebben de Hol landers goed leren kennen. Heel leuk was ook dat we door burge meester Peper werden uitgeno digd om in het stadhuis van ge dachten te wisselen. En natuur lijk ging het gesprek over Holly wood en Rotterdam". Anderhalve maand later keerde Johnny Grant terug in ons land. Vergezeld van de Amerikaanse tv-producer Joel Tator en came raman Jon Fisher maakten ze beelden van de stad en de Walk of Fame. Beelden die werden gebruikt voor de TV-documen- taire: 'Johnny Grant Fifty Years in Showbusiness'. Hollywood's Ambassador of Goodwill begon zijn loopbaan bij de radio in 1939. Het waren vooral de reportages die hem be kendheid gaven, zoals de be ruchte Irby Holmes moordzaak, die in Amerika voor heel wat opschudding zorgde. Hij wist de rechter over te halen dat hij in de deuropening van de rechtszaal mocht blijven staan om zo een live-verslag te doen van de rechtszaak. Het werd een pri- Een andere primeur die op zijn naam werd geschreven was de eerste rechtstreekse televisie-uit zending vanuit de Universal Stu dio's. Van daaruit presenteerde hij ook gedurende twee jaar een 'talkshow'. De meest beroemde mensen uit de gehele wereld haalde hij voor de camera. In 1965 werd hij benoemd tot cor respondent van het Witte Huis in Washington. Voor het vele radiowerk onder scheidde de Los Angeles Press Club hem met de 'Legend of News Award'. Samen met Bob Hope, Bing Crosby en Frank Sinatra presen teerde hij onder meer een tele thon. Een televisiemarathon, een geldinzamelingsactie om Amerikaanse atleten naar de Olympische Spelen in Helsinki te kunnen laten gaan. Het werd een grandioos succes. Onderscheidingen Maar liefst 3500 liefdadigheids voorstellingen heeft deze show man-burgemeester van Holly wood in zijn lange carrière ge presenteerd. Hij organiseerde ook voor de Amerikaanse solda ten aan het front entertainment. Dertien keer vloog hij met een gezelschap naar Korea, veertien maal traden ze op in Vietnam en tweemaal in Beiroet. Maar ook tijdens 'Dessert Storm' ging hij Johnny en Angela tijdens de optocht door feestend Rotterdam. met bekende artiesten en film sterren naar Saoedie Arabië om daar de troepen van Norman Schwartzkopf te amuseren. Voor zijn steun aan de Ameri kaanse strijdkrachten werd hij Vorig jaar kreeg Grant het 'Gouden Hart van Rotterdam' voor zijn promotie voor de stad. Deze trofee staat in zijn kantoor, evenals een lijst met een collage van foto's waarop hij samen met onder andere Bram Peper en ar tiesten als Lee Towers staat. Grant behoort tot de meest be kende Amerikaanse TV-presen- tatoren. Hij interviewde in zijn eigen 'talk'-programma alle gro ten der aarde, van filmsterren tot denten en andere beroemde be zoekers wanneer zij de filmstad Hollywood aandoen. Ceremonie Op een van die drukke dagen maakten we hem van dichtbij mee. We hadden om half acht 's morgens afgesproken in het Hol lywood Roosevelt Hotel: Een chique ho tel waar veel beroemde filmster ren hebben gelogeerd. Toen we het restaurant van het hotel be traden, zat Grant al aan de Wet verontreiniging oppervlaktewateren Lozen van afvalwater op de Spuihaven De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 14 april 1992 van Watersportvereni ging "De Nieuwe Waterweg" te Schiedam een aanvraag ingevolge de Wet verontreini ging oppervlaktewateren is ontvangen. Het betreft het lozen van afvalwater, ontstaan bij conserveren, van recreatievaartuigen, alsmede huishoudelijk afvalwater en schrob- water afkomstig van de afspuitplaats, kantine en sanitaire voorzieningen gelegen nabij en in de jachthaven Jachthavenlaan 10 te Schiedam. Termijn van terinzagelegging De aanvraag en andere van belang zijnde stukken liggen van 22 mei 1992 tot en met 22 juni 1992 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, Boompjes 200 te Rotterdam (gebouw Pakhoed, kamer 027) op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur, alsmede van 12.30 uur tot 13.30 uur na vooraf gemaakte afspraak (telefoon 010-4026402 of 010-4026174). 2. Gemeente Schiedam, Stadskantoor, Emmastraat 1, afdeling ROS, 5e etage op werkdagen van 09.15 uur tot 15.30 uur alsmede buiten deze uren na telefo- Bezwaar indienen Tegen het verzoek kan door een ieder, gedurende de termijn van ter inzagelegging, gemotiveerde schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland (postadres: Postbus 556, 3000 AN Rotterdam). Degene die een bezwaarschrift indient kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er zal geen openbare zitting wofden gehouden. Degenen die daarom verzoeken zullen tot 15 juni 1992 in de gelegenheid worden gesteld gemotiveerde bezwaren mondeling in te brengen. Er wordt op gewezen dat terzijnertijd alleen degenen die bezwaar tegen de aanvraag hebben gemaakt en degenen die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bezwaren kunnen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Voor nadere inlichtingen en voor tegen betaling verkrijgbare kopieën van de ter inzage gelegde stukken kan men zich wenden tot de onder 1. genoemde instantie. De minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de Directie Zuid-Holland, ir. H. Prins honkballiefhebber. Hier presidenten van sportmensen tot prinsen en prinsessen. Maar ook aan films heeft de ge zellige en humoristische Grant zijn bijdrage geleverd. Zo speel de hij onder andere met Bing rv,nn., 'ivsita benoemd tot 'two-star' general Crosby en Danny Kaye in'White van de National Guard of CalL Christmas', met William Bendix fomia. in 'The Babe Ruth Story' en hij een rol in 'China Beach' en 'The De onderscheidingen die hij Boys', voor zijn werk kreeg, zijn ontel- De hoogste onderscheiding die baar. De lijst is zo lang als de hij kreeg was de Emmy voor de Sunset Boulevard wordt wel. 'Best Information Special', een eens gezegd. Toen hij een ster reportage over baseball, kreeg op de Walk of Fame, pal De laaste jaren organiseert voor het Mann's Chinese Thea- Grant grote parade's zoals de ter op de Hollywood Boulevard, jaarlijkse Christmas Parade en vloog een Air Patrol Squadron von8 jaar mei de grote Welcom over de boulevard en speelde de Home Parade voor de terugkeer 40th Division National Guard van de Amerikaanse soldaten uit Band 'The General Johnny de Golfoorlog. Bovendien is hij Grant March'. Nog nooit kreeg iemand zo'n eerbetoon. Ministerie van Verkeer en Waterstaat 'Mayors Table' zijn agenda te raadplegen. „Welcome to Hollywood. Het wordt een drukk"e*dag folks. We beginnen zo dadelijk met de voorbereidingen voor een ste ruitreiking. Dit keer is het Deb bie Allen die een tegel krijgt in de Walk of Fame. Debbie is in Amerika razend populair en niet alleen door haar rol als danslera res in de serie 'Fame'. Zo'n ster-uitreiking is hier in Hollywood heel belangrijk. We ken van te voren wordt via de televisie het gebeuren op de Hol lywood Boulevard aangekon digd. Omdat veel televisiesta tions de ceremonie rond de tegel van Debbie uitzenden moet alles gestroomlijnd en precies op tijd gaan. Anderhalf uur voor de plechtigheid ben ik op de plaats van de uitreiking aanwezig om te kijken of alles klaar is", zegt Grant, die niet alleen eerste bur ger is van Hollywood, maar ook voorzitten van de Walk of Fame aldaar. En inderdaad is Johnny Grant al druk in de weer als wij op de Hollywood Boulevard arriveren. Politie heeft de straat voor een gedeelte afgezet en dranghekken geplaatst om te voorkomen dat net publiek de genodigden voor de voeten gaat lopen. En geno digden waren er. Veel zelfs. Fa- Levi's/Neptunus. milieleden, kennissen en film sterren hadden zich op en rond het kleine podium opgesteld om maar niets van Debbie te hoeven missen. Zeven tv-camera's had den zich een plek veroverd en tientallen fotografen verdrongen zich rond de rode loper voor net podium. Precies op tijd arriveerde Deb bie Allen in een, hoe kan het ook anders in Hollywood, grote limousium. Politie-agenten baanden voor de stralende actri ce een weg door de menigte. Alles aan haar was elegant en soepel: haar manier van lopen, haar fijne café au lait-kleurige huid, waarvan het effect knap werd verhoogd door een fijne tint oogschaduw en licht aange zette lippen, waartegen haar prachtige tanden nog eens zo mooi afstaken als ze lachte. Vanaf het podium werd ze door Johnny Grant welkom geheten in een korte, maar sprankelende rede, waarvan de hoofdrolspeel ster van deze morgen traantjes in haar ogen kreeg. Grant eindigde zijn lofuitingen met een verwijzing naar Rotter dam: 'Debbie als je ooit in Hol land komt, dan moet je daar ook in de Walk of Fame. Rotterdam is waiting for you!' En nadat de charmante actrice Johnny dit had beloofd en de zanger James Ingramm nog een liedje voor haar had gezongen, kon de plechtigheid worden af gerond door de tegel te onthul len. Oorverdovend was daarop het lawaai van de fotocamera s en de roep van de mensen daar achter die voor hun krant of ma gazine het beste plaatje wilde hebben. Debbie Allen beant woordde aan die vraag door van links naar rechts en nogmaals terug in alle lenzen te glimla chen. Even keek ze op toen een bus, een dubbeldekker, volgela den met feestvierende fans lang zaam voorbij reed. „Debbie, Debbie, Debbie", schalde het uit de schorre luidsprekers op de bus. „Dat noemen we hier in Holly wood entertainment", zegt een trotse Grant na afloop. „Het is druk, maar toch niet overdre ven. Toen Michael Jackson een tegel kreeg was het hier een gek kenhuis. Duizenden mensen wa ren voor deze megaster naar de Hollywood Boulevard gekomen. De politie had handenvol werk om het verkeer om te leiden. We hebben Michael in een klein hokje bij het Mann's Chinese Theater opgesloten. Bang dat het publiek te opdringerig werd en we onder de voet zouden wor den gelopen. Toen hij werd aan gekondigd klonk een oorverdo vend gejuich. Jammer dat Rotterdam nog niet zo ver is. Ik geloof dat de" Hol landers erg nuchter zijn. Maar het heeft zijn tijd nodig. Wij zijn in Hollywood natuurlijk heel wat jaartjes verder. Maar ik weet ze ker dat Rotterdam het ook gaat maken. Hier in Hollywood kunnen we niet meer zonder deze show. We proberen dan ook zo regelmatig mogelijk een coryfee voor het voetlicht te halen. The show must go on. Voor de toeristen die naar Hollywood komen en voor de publiciteit. Steeds maar weer beelden uit onze filmstad doet mensen besluiten om er heen te gaan. Zo werkt dat. Alsj de zakenman en het gemeente bestuur in Rotterdam de Walk of Fame Europe beter zouden on dersteunen. dan voorspel ik dat het daar in het centrum een ge weldige attractie gaat worden. De potentie is er. Zeker weten", aldus Johnny Grant. Holly- woods oldest chearleader. Walk of Fame «De Walk of Fame in Hollywooq is anders dan in Rotterdam. Daar zijn in grote trottoirtegels met koperen letters de naam van de sterren geschreven. Het zijd er bijna tweeduizend in de troit- toirs van Hollywood Boulevard en Vinestreet. De handafdruk ken op het pleintje van het Mann's Chinese Theater heeft als voorbeeld gediend voor de Rotterdamse Walk of Fame. In Hollywood stoppen bussen met de regelmaat van de klok voor het pleintje van het Chinese theater. De eerste tegel die mas saal wordt bezocht is die van' Norma Jean Baker, beter be kend onder haar artiestennaam Marilyn Monroe. Deze beeld schone Marilyn, door de filmwe reld als een mythe, van glamour en sex-appeal gelanceerd en ge- propagandeerp als de Ameri kaanse Venus is nu, bijna dertig jaar na haar dood (5 augustus 1962), nog steeds populair. Iedereen laat zich fotograferen bij de tegel waarin zij haar han den heeft gezet. Grant: „En wanneer u op de Walk of Fame in Rotterdam een kijkje gaat nemen, dan moet u niet vergeten uw handen in mijn afdruk te zetten. Let's shake hands folks. But don't forget to smile. I'll see you again in Rotterdam!" Directoraat-G en eraal Rijkswaterstaat NGSAAN8MIN6: ROTTERDAM ALMERE AMSTERDAM 1 HAARLEM AMERSFOORT ALKMAAR Hoogstraat 61 a De Steiger 33 Van Woustraat 230 Rijksstraatweg 99 Noordewierweg 163 Hekelstraat 28 tel. 010-2141655 tel. 036-5310200 tel. 020-662 58 21 tel. 023-276160 tel. 033- 622181 tel. 072 - 153326

De Havenloods | 1992 | | pagina 7