Driemaal scheepsrecht gaat voor Hennes totaal niet op kW!lldtj!U;I ons kreisel BEDRIJFSUITVOERING O.N.S. ROND HEMELVAARTSDAG EN PINKSTEREN De nieuwe Renault 19. Nu in première bij: Kreisel. Schiedamse cricketers opnieuw in slot ten onder Vrijland en Bastiaan.se geven elkaar niets toe Doek valt voor Excelsior '20 139 4?5 17?5 9?5 Vakantiekrachten m/v Renault 19. De nieuwe vedette van Renault. DINSDAG 26 MEI 1992 22-166 SCHIEDAM Hermes is er in de eerste drie wedstrij den van het cricketseizoen nog niet in geslaagd een over winning te boeken. Opval lend daarbij is dat captain Roger Bradley en zijn spelers steeds met de winst in zicht toch moeten buigen voor de tegenstander. Vorige week was dat bij HCC in Den Haag het geval en zondag op het eigen terrein moest ook na een enerverend slot een nederlaag worden geïncas seerd. Hermes produceerde 189 runs en moest aan het re kenen slaan om uit te vissen hoe de wedstrijd vervolgd zou moeten worden. Doordat het duel werd onderbroken door regen werd de battings- innings van VOC ingekort tot 45 overs waarin ze volgens het berekende overgemiddel- de 142 runs moesten slaan om te winnen. Zonder ook nog maar één batsman achter de hand werd in de laatste over van de wedstrijd door de Rotterdammers gewon nen: 144 voor 9 in 45 overs. Battend kwam Hermes al niet Het publiek kreeg niet wat het had verwacht helemaal uit de verf. De twee eerste batsleiden, Lou Borrani en Nick Statham, waren met res pectievelijk 0 runs en run al erg snel vertrokken waarna Steven Lubbers en Roger Bradley wel aan scoren toekwamen. De De- ventenaar sloeg geduldend bat tend 24 runs bijeen en Bradley produceerde 25 runs. Ook Rob ter Braak (29), Ashok Gildiyal (29 niet uit), nieuweling Jasper Beijer (18) en Jos Zuidgeest (26) kwamen in de dubbele cijfers. De beste bowler die het de Schiedammers moeilijk maakte was Steven van Dijk die ten kos te van 36 runs in 10 overs vier wickets voor zijn rekening nam. Eerste bal Hermes' openingsbowler Robin ter Plegt ging in de twede innings goed uit de startblokken en pak te met de eerste bal v&n de over het wicket van David Bakker. Rob Vos die als tweede slagman aan de beurt kwam, maakte 31 runs en de speler/coach van Voc, Ben Harris, rammelde 23 runs bijeen. De nummer vier, Ernest Lefebvre, hield het best stand. Terwijl het ene na het andere wicket door Roger Bradley (4 voor 31 in 10) en John Verwey (3 voor 23 in 7) werd genomen hield Lefebvre zijn hoofd koel en stuurde zijn ploeg met 36 runs naar de overwinning. Rob de Wit en Jan Das waren de laatste twee batslieden die alles in eigen hand hadden en in de laatste over van de wedstrijd de winnende slag moesten zien te maken. Met de perfecte bowlerij van Roger Bradley hadden ze in de spannende slotfase heel veel moeite maar de twee Rotter dammers lieten zich toch niet van de wijs brengen. Toen De Wit éénmaal de 'win ning hit' op zijn naam had ge bracht wilde Hermes het veld verlaten maar men was kenne lijk vergeten dat de 45 overs uit gespeeld moesten worden. Want zou nadat het Schiedamse totaal was overschreden, er toch nog iemand van VOC uitgaan dan zouden de punten naar Hermes gaan. Het trouwe Schiedamse publiek kreeg echter niet waar ze tot half acht op hadden ge wacht. SCHIEDAM Piet Bastiaanse is de opvolger van Ron Heus- dens geworden. De veteraan speelde vrijdagavond remise te gen zijn grootste concurrent Wim Vrijland. Beide spelers ein digden met een gelijk aantal punten. Ook de bordscore was identiek. Volgens het Sonne- born Berger-Systeem kwam Bas tiaanse als winnaar uit de bus. In dat systeem wordt naar de eerdere resultaten gekeken. Winst tegen een hogere geplaat ste speler telt daarbij zwaarder dan tegen een lager geklasseerde dammer. De overige uitslagen in de hoofdklasse: Mathieu Smit - Tiny Mous 1-1, Frans van der Veer - Leo Mous 1-1, Ton Bur gerhout - Peter Lansbergen 1-1 en Tom Tilman - Hans Lansber gen 2-0, en dat was de eerste winst voor hekkesluiter Tilman. de stand: Bastiaanse, Vrijland, Burgerhout, Leo Mous, Peter Lansbergen, Van der Veer, Smit, Hans Lansbergen, Van de Kerkhoff, Tiny Mous, De Jager en Tilman. De laatste drie de graderen naar de eerste klasse. Daarin werd Ronald van Dijk kampioen. Hij versloeg op de slotdag Jan Out. Overige uitsla gen: Hans Hommel - Jan Luy- ten, Henry Cannegieter - Bart Quist 2-0, Jan Lucassen - Ronald Wisse 1-1 en Jan Breman - Ma thijs Broek 1-1. Van Dijk kam pioen, hij promoveert met run- ner-up Joop van der Schalk. Jan Out derde, verder volgen De twee hoofdklasse-kemphanen Vrijland (links) Luyten, Autar, Breman, Wisse, gespeeld. Daan van Velzen - Broek, Cannegieter, Lucassen, Andre Kouwenhoven 1-1. Hans Hommel en Quist. De laatste de Buck is tweede geworden, drie degraderen. ook via het SB-Systeem. Ook hij In de tweede klasse is Rien van promoveert. Kouwenhoven der- Steeg kampioen geworden, werd derde, van Velzen vierde, Er werd op de slotdag 1 een duel Vis vijfde en Bokweg zesde. WATERWEG Excelsior '20 speelt volgend seizoen, evenals Martinit dat vorige week al werd uitgeschakeld, weer gewoon in de vierde klasse. In het cruciale duel tegen BEC in Delft kwa men de volgelingen van het tech nisch duo Theo van Devente- r/Ed van der Roer niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Daardoor beëindigde de Delftse formatie de nacompetitie als winnaar met evenveel punten als Excelsior '20, maar met een beter doelsal do. SP ALAND RUITERS— De Schiedamse ruitervereniging Spaland Ruiters heeft na jaren lang soebatten het groene licht gekregen voor de bouw van een binnenmanege. Vorige week heeft de Shiedamse politiek toe stemming gegeven voor het rea liseren van de nieuwbouw. De oude boerderij aan de Kerkweg wordt dus verlaten. De nieuwe binnenbak zal worden uitge voerd met kantine en stallen in Kethel. VOLLEYBAL Ben Klavers heeft afgelopen zaterdag een speld van verdienste op het re vers gekregen. Klavers, barman en penningmeester van volley balvereniging Rijnmond, ont ving het kleinood uit handen van Kees Kempen, voorzitter' van district 17. De uitreiking viel sa men met de eerste lustrumvie- dams/Vlaardingse fusie. Feest dus voor de Delftenaren die nog het alles bepalende duel ffegen de winnaar van de nacom petitie van de vierde klasse H op het programma heeft staan. Dat beslissingsduel moet uitmaken of BEC het volgend seizoen in de derde klasse mag proberen. Gedurende de hele wedstrijd zag het er naar uit dat Excelsior '20 aan het langste eind zou trek ken. Zonder de geschorste Ed gar van der Roer maar met Mar cel van der Meer (zijn schorsing gaat pas volgend seizoen in) maakten de Schiedammers voortdurend de dienst en dat werd al vroeg uitgedrukt in een doelpunt van Dennis Dekker. Na een aanval uit het boekje deponeerde Richard van der Meer de bal voor de voeten van Dekker die zijn ploeg al vroeg aan een voorsprong hielp. De zwart-witten kregen na de ope ningstreffer nog legio kansen maar met name Oscar Biesheu vel en Richard van de Meer had den het vizier niet op scherp staan. Van der Meer vond welis waar het doel maar zijn treffer werd wegens buitenspel geannu leerd. Aan de overzijde was doelman Ronald Bunte wel goed bij de les. Meerdere malen moest de sluitpost handelend optreden om de gelijkmaker te voorkomen. Vlak voor de rust moest hij toch een tegentreffer incasseren toen een Delftse vrije trap achter hem in het net verdween. Luuk van Trost (later weggestuurd wegens twee boekingen) en Dennis Gouka brachten hun ploeg in de tweede helft aan een 3-1 voor sprong die groter uitgevallen had kunnen zijn als Oscar Biesheu vel de wegens handsbal toege kende strafschop had verzilverd. Biesheuvel schoot echter over. Het tot op de grens van het toe laatbare spelende BEC (1 speler weggezonden en vier genoteerd) zorgde echter voor een huzaren stukje door alsnog vlak voor tijd op gelijke hoogte te komen^ Doordat een ogenschijnlijke tre- fer van Van Troost om onduide lijke redenen werd afgekeurd moest Excelsior '20 met een flin ke kater huiswaarts keren. Voor het eerst moest Ed van der Roer toegeven dat hij geen gelijk had gekregen. De zwarte dag kreeg overigens een extra rouwrandje want het eerste cricketelftal leed een gevoelige nederlaag in Am stelveen tegen VRA. ZUIVELBOERDERIJ KLEYWEG ABTSWOUDE 23 A DELFT TEL. 015-563212 Het adres voor: BOERENMELK - ECHTE KARNEMELK BOERENYOGHURT - KWARK - BOTER EIEREN - DIV. KAASSOORTEN WINKEL GEOPEND: Maandag: 13.30-18.00 uur Dinsdag: Gesloten Woensdag: 13.30-18.00 uur Donderdag: Gesloten Vrijdag: 13.30-18.00 uur Zaterdag: 10.00-16.00 uur Moltex ultra broekluiers midi of maxi 45£9 protector 3 mesjes Cadum zeep 3x125 gr _7C Vogue parfum deo^ 95 K'3 +25 ml gratis fcf. Nivea bodymilk 250 ml Fa deo spray 150 ml 095 \J a zonnenbrilkoordje Forte vloeibare Rotterdam, Goudsesingei 77-79, Wilhelm Teilplaats 20-22, Schiedam, Broersvest 52-54. en meerdere filialen in geheel Nederland Heb je zin om deze zomer wat geld bij te verdienen? Wij zijn op zoek naar enthousiaste scholieren die graag een aantal weken willen werken. Wij hebben bij verschillende bedrijven in Schiedam en omgeving werk voor korte en lange perioden. Informatie bij Eduard Brummer, tel. 010-4 73 63 22, Schiedam, Rotterdamsedijk 423. ir randstad uitzendbureau ZOETWAREN Voor ons modern distributiecentrum zoeken wij TELEFONISTE/ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER MA/ Leeftijd 17-23 jaar Inlichtingen bij de heer H.C.M. van Gils Van der Tang b.v. Veilingweg 18, 2651 BE Berkel en Rodenrijs Tel.: 01891-17766 F "l^^l N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Op donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) vrijdag 29 mei en maandag 8 juni (Pinkste ren) is het Openbaar Nutsbedrijf gesloten. Op vrijdag 29 mei is er gewoon waren markt. De G.F.T.-ophaaldiensten van donderdag 28 mei verschuiven naar woensdag 27 mei. De huisvuildiensten van donderdag 28 mei verschuiven naar maandag 1 juni (dubbele ophaaldag). De huisvuildiensten van vrijdag 29 mei ver schuiven naar dinsdag 2 juni (dubbele op haaldag). Op 2 juni wordt in de G.F.T. wij ken dus zowel het G.F.T. afval als het 'ge wone' huisvuil opgehaald. De huisvuildiensten van maandag 8 juni (Pinksteren) verschuiven naar donderdag 11 juni. Op donderdag 11 juni wordt in de G.F.T. wijken dus zowel G.F.T. als het 'ge wone' huisvuil opgehaald. Wilt u op de dagen dat de vuilnisman niet langs komt, geen huisvuilzakken buiten zetten. Voorkom straatvervuiling! Gaat u op of rond de feestdagen verhui zen, neem maatregelen voor het tijdig aan vragen of laten afsluiten van onze voorzie ningen. Tijdens de feestdagen blijft de O.N.S. be reikbaar voor het melden van storingen in de levering van energie, drinkwater, radio- en TV signalen. N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schiedam Telefoonnummer vanaf 18 juni 010-2621000. «BKAWTffj Het sukses van de Renault 19 krijgt een vervolg: de nieuwe Renault 19. Uitgerust met het nieuwe Renault logo. Symbool van een totaal nieuwe dimensie in vormgeving en kwaliteit: 8 jaar plaatwerkgarantie. De Renault 19 werd van buiten en van binnen vernieuwd. Dat ziet u in één oogopslag. Aan z'n gerestylde voor- en achterkant bijvoorbeeld, z'n nieuwe bekleding, het nieuwe stuur en het nieuwe, fraai vormgegeven en overzichtelijke dash board. Bovendien is de nieuwe Renault 19 nu standaard voorzien van vele extra's. Zoals de wiswas-installatie op alle hatchback modellen. Luxueuze bekledingEn vanaf de RN zelfs zonwerend glas en een deelbare achterbank. Topkwaliteit in kombinatie met een onmiskenbaar karakter. En des te verbazing wekkender is z'n prijs. Want de Renault 19 RL 1.4 is er al voor 25.675,-*. Kom snel langs op de Renault 19 Première Show. Want voor de eerste bezoekers ligt er Ook nog een exclusieve Renault Pin klaar**. Uitgevoerd in de vorm van het nieuwe Renault logo: het symbool van een nieuwe kwaliteitsnorm. Kom naar de Renault 19 Première Show. Wie Renault kiest, kiest Kreisel.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5