Geeve en nemen Ex-reclame-chef hoofd van commerciële zaken Rijnmond Rijnmond en West onderzoeken provinciale televisie Jukebox Top 100 RR onderscheiden met Promoprijs FM 93.4 Mhz. 28-jarige Henriëtte praat Nederlandse plaatjes aan elkaar LAATSTE NIEUWS RIJNMOND JUN11992 - ZESDE JAARGANG NR. 6 - VERSCHIJNT MAANDELIJKS En nu is vader aan de beurt! Want vader heeft zich op 10 mei - moederdag - al van zijn beste kant laten zien (zie uw Radio Rijnmond Reporter van vorige maand). Maar hij mag natuurlijk zelf niet worden overge slagen. Wij hebben de indruk dat vader de laatste ja ren wat in de vergetel heid is geraakt. In veel huishoudens is vader als vanzelfspre kend aanwezig. Nie mand neemt hem wer kelijk serieus, hij wordt gedoogd. Zijn gezag is nogal ondermijnd. Het spreekwoord 'moe ders wil is wet' is dank zij het feminisme en zijn vertegenwoordigers op het hoogste niveau - wij denken aan minister d'Ancona - verheven tot grondwet. Vader heeft wel recht van spreken, maar zijn gezinsleden hebben niet langer plicht van luiste ren. 14 juni is het vaderdag. Laten we dan met ons allen vader weer eens in een ouderwets zonnetje zetten! Laten we hem dan weer eens laten merken dat hij er hele maal bij hoort! Vertroe tel hem! Laat merken dat zijn aanwezigheid in huis op prijs wordt ge steld, of doe in elk geval alsof! Mopper niet op hem als hij zijn sloffen niet kan vinden. Lach eens om zijn grapjes, ze zijn mis schien best leuk. Gun hem zijn pleziertjes, hij doet er toch niemand kwaad mee? Lingerie: Cocky van Herwaarden, Lijnbaan 42, Rotterdam VOOR VADER Het is u misschien wel opgevallen dat er iets is veranderd in uw dage lijkse portie Neder landstalige muziek, 's ochtends tussen negen en tien. De plaatjes wor den niet langer non-stop de ether ingeslingerd, nee, ze worden aan el kaar gepraat door de nieuwe Radio-Rijn- mond-medewerkster Henriëtte Geeve. Wie is Henriëtte Geeve? „Een goeie vraag," grinnikt ze. „Wat wil je weten?" Na enig doorvra gen blijkt Henriëtte 28 jaar oud te zijn en 'qua werk van alles en nog wat' gedaan te hebben: „Ik heb heel veel op kantoor gewerkt. Duizend-e- n-één banen gehad. In de ho reca gezeten... En als hobby heb ik radio gemaakt." Dat laatste deed ze bij de Ra dio Omroep Stichting Al- brandswaard, de ROSA. „Daar heb ik anderhalf jaar gezeten. Daarna heb ik nog een tijdje bij Radio Europoort gedraaid. Dat was 's nachts." Toen Radio Rijnmond om pre- sentators vroeg voor de Rijn mond 30 en het uur Neder landstalige muziek, drong een vriendin er bij Henriëtte op aan om te solliciteren. „Zelf had ik niet het idee dat ze bij Rijnmond op me zaten te wachten. Maar ik werd uit genodigd voor een gesprek en op mijn verjaardag, 27 janua ri, hoorde ik dat ik mocht ko men voor een test. Dat is alle maal goed gegaan." Wat is voor jou Het leuke van radio maken? heel erg gek van muziek. Ik „Het is de spanning. En ik ben houd ook van de losse sfeer. Henriëtte Geeve: bezig wijfie. Foto Hansje de Reuver Presenteren is leuk. Mensen niet, maar ze zijn er wel. Elke zellig iets te maken, dat is wat luisteren naar je. Je ziet .ze keer proberen om een hqel ge- voor mij radio spannend maakt. Het is de bedoeling dat Hen riëtte in haar dagelijkse uurtje radio, dat wordt gesponsord door de Centrale Discotheek te Rotterdam, het betere Ne derlandstalige repertoire ten gehore brengt. „Dat kunnen smartlappen zijn, maar ook heel mooie nummers. Opdat mensen bedenken dat Neder lands toch niet zó slecht is..." Ben jij zelf ook een gezellig heidsmens? Weer dat grinniken: „Ik ge loof het wel. Ja, ik houd wel van gezelligheid. Ik ben ook wel eens graag alleen, maar eh..., naar de kroeg gaan, mensen om me heen, gezellige, leuke dingen doen..." En houd je ook van het Neder landstalige repertoire? „Niet van alles. Er zijn ook platen waar je broek van af zakt, zal ik maar zeggen. Maar ook erg mooie. Dat zijn vaak de rustige Wat draai je thuis? „Blues. Ik heb van alles thuis, maar om me af te reageren draai ik fijne bluesplaten. Harry Muskee, Gary Moore, Eric Clapton..." Toch wel even iets anders dan Nederlandstalig... Kun je dan zo'n programma toch wel op recht maken? „Het is ook een uitdaging. Het hoeft niet altijd de muziek te zijn waar jezelf heel veel van houdt. Het is iedere dag een heel grote klus om dat uur te vullen met zestien goede pla ten. Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken, maar je probeertchet wel. En je bent natuurlijk heel beperkt in je keuze. Maar het is een uitda ging. En waar mijn eigen lief de naar uitgaat draai ik lekker thuis." Alles bij elkaar ben je een druk baasje, als je dat van een vrouw kunt zeggen. ,„Een bezig wijfie. Ja, haha." Frank Drion, tot voor kort chef van de advertentie-af deling van het Rotterdams Dagblad (en daarvoor van de Avondbladencombina tie Rotterdam, de uitgever van Het Vrije Volk en het Rotterdams Nieuwsblad), gaat bij Radio Rijnmond leiding geven aan de afde ling reclame-exploitatie en overige commerciële acti viteiten. Vorige maand werd bekend dat Radio Rijnmond zelf de werving van etherreclame mag doen en niet hoeft sa men te werken met het Rot terdams Dagblad. Wel moet aan de krant 25 pro cent van de nettoopbrengst worden betaald ter com pensatie van gederfde re clameinkomsten. Lees verder in Uw eigen Reporter Provinciale staten van Zuid-Holland hebben Ra dio Rijnmond en Radio West toestemming gegeven om het onderzoek naar de haalbaarheid van regionale televisie in de dichtst be volkte provincie van Ne derland voort te zetten. Tijdens een vergadering van de statencommissie voor cultuur en sociale za ken presenteerden Rijn mond en West hun geza menlijke plan voor Zuid- -Holland-TV (ZHTV). Ook werd een idee van Radio Rijnmond alleen ten doop gehouden: kijkradio. Vol gens Rijnmond-baas Nico Haasbroek kunnen beide ideeën naast elkaar worden uitgevoerd. ZHTV zou in januari 1994 van start kunnen gaan. Haasbroek wil al in de loop van '93 gaan experimente ren met kijkradio. Voor de vierde achtereen volgende keer zendt Radio Rijnmond op eerste pink sterdag (7 juni) de Jukebox Top 100 uit. Deze top 100 werd samengesteld door luisteraars die daartoe een briefkaart instuurden met daarop hun vijf favoriete plaatjes uit de periode 1950-1965. Het aantal in zendingen was overstel pend, en Radio Rijnmonds muziekafdeling - Pieter Leen, Frans van Dun, Ron St. Nicolaas, Arie Groene- veld - heeft dan ook heel wat uurtjes zitten turven. Het resultaat hoort u dus op eerste pinksterdag, maar lezen wat het geworden is kunt u nu al, want voor het eerst in de geschiedenis drukt Uw eigen Reporter de Jukebox top 100 in extenso (dat betekent: helemaal) af. Lees verder in Uw eigen Reporter De Rotterdam Promotie Prijs 1992 is toegekend aan Radio Rijnmond. „Deze langzamerhand toonaangevende regionale radiozender krijgt de prijs," aldus de jury, „vanwege de enor me promotionele waarde die de bijna tien jaar oude omroep voor Rotterdam en de Rijnmondregio in geheel zuidwest Ne derland heeft weten op te bouwen en te handhaven." Zevenentwintig jaar geleden werd de Rotterdam Promotie Prijs ingesteld door de leden van Club 25. De prijs bestaat uit een plaquette en een oorkonde. Radio Rijnmond bevindt ze met de prijs in het gezelschap van (o.a.) het Filmfestival Rotterdam, het Historisch Genootschap Roterodamum, de stichting Bevordering van Volkskracht, de Femina Consumentenbeurs, museum Boymans-van Beunin- gen en Lee Towers. Juist nü heeft Radio Rijnmond uw steun hard nodig! Wordt daarom lid van de Radio-Rijnmond-Club voor 25 piek. Uit onderzoek blijkt d: litatief als kwantijatiei land is. DAT Wat let u om u o| mond-Club? Dal MERKEN DAT In ruil voor uw ind zowel kwa- lep van Neder- IJVEN! de Radio-Rijn gulden. LAAT onze program de Radio Rijn reductie op de mogelijk! gen bij te won Dus: sluit u a mond. nze uitzendin- n Radio Rijn- Adres envelop naar: Ü000 BM Rotter- Woonplaats: Telefoon: Stuur deze bon Radio Rijnmond,1 dam. Zet in de linkerbovenhoek: CLUB. U ontvangt dan automatisch een acceptgiro en een welkomstcadeautje. MINISTER D'ANCONA: „REGIONALE RADIO STAAT MIDDEN IN DE SAMENLEVING.'

De Havenloods | 1992 | | pagina 9