Wensdroom HVO vervuld SPORT Deltasport moeite met Zwaluwen Fortuna winnaar Hulspas de beste Jong Excelsior wint DE HAVENLOODS DONDERDAG 11 JUNI 1992 [rknwli MEDE GESPONSORI D DOOR: bondsspaarbank DE HAVENLOODS NweYlaanüngse Courant S. VAN°DUFFELEN FOTOSHOP «"'CKLY Fuitonstraat 7a 's-Gravenzande tekst: GERARD S. VERVER foto's: Fotopersbureau Roel Dijkstra/Gerrit de Heus nabestellen foto's: tel. 010-4600808 VLAARDINGEN HVO had de zelfklevers niet voor niets laten drukken. Maar gewaagd was het allemaal wel. Meldden we immers vo rige week, dat de stickers met de tekst 'HVO kampioen' jaartalloos in herdruk waren, zaterdag kwamen er toen de oranjehemden opnieuw de Vlaardingse titel opeisten zeer gedateerde exemplaren boven water. Ze waren aan de Zwanensingel blijkbaar zeker van hun zaak. Arro gant? Het paste ongetwijfeld in de entourage die de HVO aanhang van meet af aan cre ëerde. Maar het was niet alleen de 'spinkop-tribune' die de 20e fi nale van het toernooi om het Vlaardings kampioenschap zijn terechte vorm gaf. Het waren ook de meiden van Deltasports damesteam die aan de lange zij de met tromgeroffel en een uit dagend 'wat zijn die boeren stil'- gezang (op het moment dat hun favorieten aan de leiding gingen) het vuurtje opstookten. En het duizendkoppige publiek dat voor een record-opkomst zorgde en als tegenprestatie op een zin derende finale werd getracteerd. HVO-coach Daan van der Meer had genoten. Uiteraard. Hij was de winnende coach. Een strateeg ook die zeker voor de limonade met de tenen krom in de schoe nen moet hebben gezeten. Vorig jaar had hij de HVO verloren finale als toeschouwer meege maakt en genoten. „Dit is toch een regelrechte promotie voor het voetbal. Ik zou willen dat we iedere week dergelijke wedstrij den hadden. Dit is om te smul len. Tweeduizend man langs de lijn. Ik heb dat tijdens competi tie-wedstrijden nog slechts mee gemaakt toen ik zelf bij Spijke- nisse voetbalde. Als speler geeft je dat een ware kick. Een voet baller-liefhebber die zo'n partij laat schieten moet zichzelf als fijnproever afschrijven. Met dit soort potten op het scherp van de snede en zinderend van het begin tot het einde krijg je zelfs het hele gezin weer langs de lijn." De loftrompet komt HVO en Deltasport toe. Zeker voor de eerste helft, toen beide ploegen er een heerlijke happening van maakten en het voetbal in ere herstelden. Niets loopgraven, niets vertragen. Ze maakten van de aanval de beste verdediging. En Deltasport had daarmee met een ook succes via een wonder schone treffer van Cees Post. „Dat was er eentje uit het boek je en dan schrik je", looft Van der Meer de tegenpartij. „Maar wij hadden wel het beste van het, spel." Het leverde de meest wre-, de toestanden op (inzetten op paal en lat), totdat Glenn Brown de richting wel vond (1-1). Nog voor de pauze kwam Deltasport weer door Cees Post op voor sprong. De drie kwartier na de pauze waren van beduidend lager ge halte dan de eerste rondgang. HVO egaliseerde via John van Spronsen (2-2), waarna beide ploegen gas terug namen en ze ker spelend op de verlenging aankoersten. Het was trouwens de elfde maal in de twintigjarige historie van de Vlaardingse titel strijd, dat de finale een staartje kreeg. „De tweede helft was rommelig", erkent Van der Meer. „Dat gaat bewust. Voor de rust hadden ze zich behoor lijk gegeven. Dat voelen die spe lers en dan gaat de versnelling lager. Bang om conditioneel te kort te komen en zo dè winst uit handen te moeten geven." Dat Deltasport zijn architect Bartho Westerdijk pas in de ver lenging zette was aangekondigd. „Door zijn blessure had hij on voldoende ritme om een hele wedstrijd aan te kunnen", had Krijtenberg aangekondigd. „We zetten hem in, wanneer dat no dig is." Dat was het. Niet alleen omdat de derdeklasser een verse gangmaker nodig had, maar mede omdat de hoge tempera tuur en de negentig minuten concentratie een behoorlijke aanslag op de conditie en fysieke staat van de spelers had gedaan. Ook bij HVO moesten sommige spelers even horizontaal om de kramp uit de benen te halen. Twee doelpunten van de Maat- sen-broers Mare en Renold brachten de ontknoping. De der de treffer van Deltasport (Ron van Wieringen) kwam in de laat ste minuut van de tweede verlen ging en te laat om de wedstrijd voor de ploeg van de ontbreken de trainer Wolter Bos (vakantie) nog een betere wending te ge ven. „Dat ik op de bank startte is een keuze van de coaches", reageert Westerdijk. Hij heeft er begrip voor, dat de jongens die Deltas port naar de finale hadden ge bracht de eindstrijd speelden, „Maar toen ik wel mocht aantre den was de kans om nog iets te doen niet zo groot meer. We kregen nog wel wat kansjes, maar hetzelfde gold voo HVO." De vraag of het allemaal anders zou zijn gegaan indien hij wel in de basis had gestaan vindt hij niet echt relevant. „Dat is koffie- dik-kijken. Wanneer ik mee had gedaan had de verdediging van HVO het op rechts zeker moei lijker gehad. We verloren maar wanneer we hadden gewonnen had niemand iets gezegd en was mijn reserve-beurt een goede beslissing geweest." De HVO-aanhang kon derhalve de stickers uitdelen: 'Goed, be ter, best. HVO Al, HVO BI, HVO 1: Vlaardings kampioen'. Opnieuw driemaal scheepsrecht. Het bengaals vuur was oranje- gekleurd, 'Vlaardings voetbalfi nale de absolute kraker van het seizoen' kopte deze krant vorige week. Dankzij de winnaar en Deltasport werd het dat ook. Nieuwe sponsor SCHIEDAM Hermes' huisle verancier voor sportkleding kan een nieuwe opdracht tegemoet zien. De hoofdmacht van de tweede klasser wordt namelijk door een wisseling van shirt sponsor in het nieuw gestoken. Sponsor 'Vlaardingen-West Chartering en Shipping' is overi gens een oude bekende want deze bedrijfsnaam prijkte al eer der op de voorkant van de licht blauwe tenues. lv- Deltasports Ron van Wieringen tracht Glenn Brown af te stoppen. Zijn actie lukt niet helemaal. Raymond Spronk kijkt met gemengde gevoe- De Vlaardingse laatste man Jordy Corver kan het vergeten. Een Maas- sluise aanvaller weet zijn gestrekte been te ontwijken en koerst richting Vlaardings doel Jong Excelsior M. bleek een taaie tegenstander voor het Vlaardingse A- elftal. Het team overleefde een achterstand en reisde uiteindelijk met een 2-1 zege naar Maassluis af. Feest bij de vrouwen van Deltasport, die dankzij een 2-1 zege op Zwalu wen voor de tweede maal kampioen van Vlaardingen werden Sparta-doelman Edward Metgod, scheidsrechter John Peters en de vijf tien D-pupillen en C-junioren, die deelnamen aan het penalty schieten om de HavenloodslNVC-bokaal. Traditiegetrouw zorgde sponsor sporthuis Mart van Dam (en in dit geval Dankzij Ronny van Oudenaarden en Marcel Ranters won Fortuna de kleinzoon Paul) ervoor dat alle deelnemende clubs een speelbal rijker HavenloodslNVC-penaltybokaal. Zij worden geflankeerd door Sparta werden. Voorzitter Theo de Vree nam de bal namens Fortuna in ont- doelman Metgod en de clown Ricky, vangst VLAARDINGEN De more le winnaar, zo zou Zwaluwen zich na het 2-1 verlies in de vrou wenfinale om het Vlaardings kampioenschap kunenn noe men. Aanvoerder Ria Brokling ze moest ruim voor het laat ste fluitsignaal door een blessure het veld ruimen wilde daar niet aan. „Welnee, we hebben verloren. Dat is een tegenvaller, want Deltasport mag dan in de competitie twee klassen hoger spelen, we zijn niet wegge speeld." Sterker nog Zwaluwen nam zelfs in de eerste helft brutaal het ini tiatief en creëerde zich voordat Deltasport zelfs maar in de gaten had dat het in de bijwagen zat de mooiste kansen. Trainer Piet van de Slot erkende na afloop ruiterlijk, dat hij behoorlijk in zijn rats heeft gezeten. „Zwalu wen bleek behoorlijk gemoti veerd", reageerde hij. „En bo vendien in staat om bij ons de zaak achterin behoorlijk te ont regelen." Dat Deltasport voor de pauze toch een voorsprong nam (Yvonne Dettingmeijer) was dan ook behoorlijk geflatteerd en de gelijkmaker die nagenoeg in dezelfde minuut volgde (een lob over de doelvrouwe van Sari na Veldhoven) niet meer dan gerechtigheid. Het was duide lijk: wilde Deltasport alsnog voor de tweede maal in aanmer king komen voor het predikaat 'kampioen van Vlaardingen' dan moest er tijdens de thee een nieuwe strategie ontworpen wor den. En dat deed Piet van de Slot. De scheidende coach ('misschien zal ik dat voetbal dadelijk gaan mis sen, maar ik ben aan een jaartje rust toe') haalde Joanite Stout- handel uit het centrum van de verdediging en verhuisde de Rotterdamse politie-agente naar de middenlinie. Dat hielp. Del tasport kreeg meer greep op Zwaluwen en rondde dat uitein delijk af met de winnende„treff^f van Ingrid Nederlof. „We zijn door het oog van de naald gekro pen", constateerde Van de Slot, die daarmee ook een pluim op de hoed van Zwaluwen zette. Voor Ria Brokling was het slechts een pleistertje op de wonde. Ze had namelijk wat graag voor een regelrechte sen satie willen zorgen. En op zo'n moment is niet alleen een blessu- behoorlijk pijnlijk. VLAARDINGEN— De Ha venloods/NV C-penalty-bokaal staat het komende jaar in de prijzenkast bij Fortuna. Daar voor zorgde in een uitstekende getimede apotheose C-junior Ronny van Oudenaarden en D- pupil Marcel Kanters. Ze waren het laatste duo uit een reeks van acht. Van de voor hen aangetre den koppels hadden TSB (de broers Merlijn en Niels Berk hout) en Zwaluwen (Vincent Meivogel en Jan Michiel Bol land) de bal tweemaal achter Sparta-doelman Edward Metgod neergelegd. Fortuna moest dus doodeenvou dig driemaal scoren om de bo kaal aan de Marathonweg te houden. En dat gebeurde. Ron ny van Oudenaarden kogelde eenmaal raak en Marcel Kanters maakte het karwei met twee doelpunten eenvoudig af. Dat hij daarmee tevens in het per soonlijk klassement niet meer te kloppen was en de cadeaubon van Sporthuis Mart van Dam bij de eredivisie-doelman mocht gaan afhalen was een ware kroon op het werk. den zich uiteindelijk d Merlijn en Niels Berkhout. Bij de junioren was de kwalificatie een gecompliceerd karwei, om dat ook Ronny van Uffelen (RKWIK), Patrick Roozen- boom (HSC), Vincent de Vries (HVO) en Ronny van Oude naarden (Fortuna) in de voor ronde eenmaal raak schoten. Na twee extra sessies viel de beslis sing. Bij de pupillen was 'schraalhans keukenmeester' en waren de doelpunten derhalve schaars. Vandaar, dat er slechts twee jongens (Jeffrey Meijer van VFC doelpuntte eveneenseen- maal) voor de tweede prijs in de slag gingen. Voor de statistici: de bal ging zestig maal op de stip en bereik te negentien keer het garen. VLAARDINGEN Voor Del tasports aanvoerder Edwin Hul spas had het verlies van de Vlaardingse finale toch nog een 'happy end'. Hij werd namelijk door een jury, bestaande uit Toob Remmers en DVO'32-trai- ner Piet Kattestaart, uitgeroe pen tot beste speler van de wed strijd. Het leverde hem een dranken pakket van Speciaal 't Ambacht (Burg de Bordesplein 10, Vlaar dingen) op. Hij beschouwde het slechts als een doekje voor het bloeden. Verliezen is niet leuk. Want uiteindelijk stond zijn ploeg toch met lege handen en daarvoor was de équipe van in valler-coach Hans Krijtenberg niet naar de Marathonweg afge reisd. Remmers vond dat Deltasports nummer zeven het aanvoerder schap met verve had ingevuld. „Hij manifesteerde zich echt als een leidsman en ging zijn mede speler voor in de strijd. Dat is wat je met recht een voorbeeld- functie mag noemen". voor donderdag 11 t/m woensdag 17 juni HONKBAL: zondag Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Com- pri/Zwijndrecht, Maassluis Schweit- zerdreef 14 uur Gophers-Ducks. SOFTBAL: vrijdag DZB-Gop- hers(h), Schiedam Harga 19.30 uur Schiedam-NDC'86(h); zondag Saints-Gophers(da). TOERFIETSEN: zondag Schie dam start wielerbaan Harga 9 tot 10 uur 'De 8 van Rijnmond' 50,75,125 km. CRICKET: zondag VRA-Hermes DVS, Bloemendaal-Asvion, Schie dam Thurlede 11 uur Excelsior-UD. TENNIS: t/m zondag TV Maas land invitatie-dubbeltoernooi Cl/2, Dl/2, veteranen, vrijdag en zaterdag Vlaardingen tennispark Holy kampi oenschap van Vlaardingen; vanaf maandag Schiedam tennispark Ke- thelhage toernooi TSN Cl/2, D2. HVO toonde zich opnieuw de sterkste. Voor de zevende maal zelfs. Dus is het logisch dat aanvoerder Ed van Zelm met meer dan gepaste trots de wisselbokaal afhaalt bij burgemeester Fred van Lier 'Foutje, bedankt' staat op het t-shirt van de jongen rechts. Het sloeg duidelijk niet op HVO. Dat ging met de Vlaardingse titel aan de haal en wilde dat weten ook. het bij mij voornamelijk om". Het door Rob Kiebert geselec teerde Jong Excelsior M had even de tijd nodig om in te draai en. Dat gold duidelijk niet voor linkerspits Ronald van der End. Die pakte de draad meteen op en was een ware plaag voor de Vlaardingse verdediging. Het neemt niet weg dat Pieter Broe- re (Deltasport) de thuisploeg in tussen wel aan een voorsprong had geholpen. Gaandeweg kwa men de Maassluizers beter in de wedstrijd en zetten de duim schroeven aan. Voorstopper Hans Jurgen Nicolai zorgde met een kopbal voor de gelijkmaker •en To'm Visser strafte een foutje van de Vlaardingse doelman af. VLAARDINGEN Tinus Weber had het al voorspeld: Jong Excelsior M zou een taaie tegenstander zijn voor het Vlaardings A-team. Hij blijkt een kenner, want de Maasslui zers wasten het varkentje des kundig en wo/men terecht met 1- 2. Het kon de Vlaardingse coach echter niet van zijn stuk bren gen. Hij had maandenlang met zijn team opgetrokken, had oe fenwedstrijden gespeeld, stond wel met lege handen, maar was uiteindelijk toch een tevreden man. „Was het geen heerlijke wed strijd", was de retorische re pliek. „Ja toch. Het was promo tie voor het voetbal. Daar draait

De Havenloods | 1992 | | pagina 13