OTIS De 'mannen langs de weg' zijn onmisbaar voor onze economie OPERATOR (M/V) Vakbekwaamheidsnelheid en veiligheid hoog in het vaandel Als LBO-er m/v kom je verder bij NS in Rotterdam! NS R'dam zoekt conducteurs een baan om je pet voor af te nemen Liftmonteurs nieuwbouw Reparatiemonteur ILIFTEN-ROLTRAPPEN-SERVICEI Zoekt u ander werk? DONDERDAG 11 JUNI 1992 24-366 door LIANNE VAN ECK Chauffeur op een vrachtwa gen word je niet zomaar. Het is ook niet niks waarvoor je de verantwoording krijgt. Niet alleen heeft het voertuig een prijskaartje met enkele nullen, maar heeft vaak ook de lading een grote waarde. Als chauffeur maak je geen dagen van negen tot vijf en doe je internationaal trans port dan zit het er dik in dat je dagen van huis bent. Vaak verguisd door medewegge bruikers zijn het deze 'man nen langs de weg' die zorgen dat bijvoorbeeld het voedsel in de winkels komt, dat gi gantisch grote heistellingen op de bouwplaats komen, dat containers bij een schip afge leverd worden en dat verhui zingen kunnen plaatsvinden. Onmisbaar dus, want zonder hen zou de Nederlandse eco nomie platliggen. „Goed materieel is belangrijk, maar zeer zeker bij ons bedrijf is de menselijke factor van min stens zo groot belang. Wij stel len dan ook hoge eisen aan onze chauffeurs. Ze zijn niet alleen goed opgeleid om de verschillen de vrachtwagens te besturen, maar ook om de hydraulische kranen te bedienen." Aan het woord is J. Bouwsma, hoofd af deling marketing van de hoofd vestiging van Groenendijk Transport in Ridderkerk. Met een vestiging in Amsterdam en vestigingen onder de naam Yel- lowcabin Transport in België en Duitsland verzorgt dit bedrijf al meer daif veertig jaar transport. Daarbij is het vervoer van on deelbare lading, rollend mate rieel en volumineuze goederen het specialisme. De klanten willen snelheid „Vakbekwaamheid, snelheid en veiligheid staan bij ons hoog in het vaandel. Daarom zet Groe nendijk een team vakkundige, betrouwbare chauffeurs in. Ze hebben een brede ervaring met het laden van de meest uiteenlo pende soorten lading. Daarnaast zijn zij goed geïnstrueerd over de technische mogelijkheden van auto en kraan en over de veiligheidsaspecten", vervolgt hij. Snelheid is wat de klanten wil len. Onverwachte transportvra- gen worden snel beantwoord en door continué aanpassingen van de transportplanning is het mo gelijk op onvoorziene opdrach ten snel te reageren. Communi catie is bij Groenendijk een van de assen waarom het bedrijf draait. Zo zijn alle wagens voor zien van autotelefoon, waardoor vanuit de thuishaven routewijzi gingen snel kunnen worden doorgegeven aan de chauffeurs. Opslagcontainers De chauffeurs van Groenendijk Transport weten om te gaan met kraanwagens, semi-diepladers en lierwagens. De luchtgeveerde kraanwagens worden onder an dere ingezet voor het vervoer van compressoren, aggregaten, bouwmaterieel en constructies. De wagens zijn uitgerust met een eigen laadkraan die door de chauffeur wordt bediend. „De laatste jaren neemt de vraag naar transport van steeds zwaar dere lading toe. Recentelijk heeft ons bedrijf fors geïnves teerd in zwaardere auto's met laadkranen van maar liefst 45 tonmeter. Hiermee kunnen bij voorbeeld geladen 20-voets op slagcontainers met een totaalge wicht van maximaal 11 ton op de wagen geplaatst worden. De reikwijdte van deze grote kraan is circa 12 meter en de lengte van de laadbak van onze kraanwa gens varieert van 6,5 tot 8 meter. Chauffeursfamilies De achter de wagen te koppelen aanhangers hebben een lengte van 6,5 meter en een laadvermo gen van 14 ton. Ieder verstandig denkend mens moet begrijpen dat niet iedereen achter het stuur van zo'n gevaarte kan krui pen. Daar moet je wel degelijk capaciteiten voor in huis heb ben", aldus C.H. Oskam, be drijfsleider transport. „Vaak zie je hele chauffeursfamilies. Het is een enorm vrij beroep. Zonen horen de verhalen van hun va ders en dat werkt aanstekelijk. Twee van mijn zonen zitten langs de weg en de jongste staat ook al te popelen om achter het stuur plaats te nemen. Mijn vrouw heeft de keuken tot chauffeurscafé omgebouwd", vult hij lachend aan. Aankomende chauffeurs kunnen vanaf 17 jaar via de Stichtin- gLeerlingwezen hun chauffeurs diploma halen. De opleiding duurt twee jaar, waarin vier sta geplaatsen bezocht worden. Mannen met een chauffeursdi ploma moeten in de avonduren nog een vrij pittige chauffeurs- opleiding volgen. NS is een grote organisatie met vele mogelijk heden, waar je ook als LBO-er verder kunt. Je blijft niet jarenlang hetzelfde werk doen. Want als je goed functioneert, klim je op naar andere banen. In goed overleg wordt je loopbaan uitgestippeld. Zo klim je op Je start als materieelverzorger, wat betekent dat je de treinen van binnen en van buiten schoon houdt. Daarna ben je als stationsassistent onder andere verantwoordelijk voor het schoonhouden van perrons, het draaien van koersborden en het laden en lossen van treinen. Wanneer je dit onder de knie hebt en voldoende capaciteit in huis hebt, kun je tenslotte rangeerder worden. Je gaat dan goederen- en reizigerstreinen samen stellen en rangeren. Ook (ont-)koppel je wagons en locomotieven. Dit ga je verdienen Je startsalaris is, afhankelijk van je leeftijd, mini maal 1.788,- en maximaal 2.584,- bruto per maand. Omdat je in wisselende diensten werkt, gemid deld vijf dagen per week, krijg je hiervoor nog een onregelmatigheidstoeslag van zo'n 300,- per maand extra bij je salaris. Het voordeel van werken in ploegendienst is, dat je vrij bent wanneer anderen moeten werken. Iets voor jou? Als je een LBO-diploma hebt en tussen de 18 en 30 jaar bent, stuur dan een korte sollicitatiebrief naar N.V. Nederlandse Spoorwegen, afdeling personeelszaken. Stationssingel 10, 3013 HA Rotterdam, met vermelding van vacaturenummer 7139. Wij nodigen zowel mannen als vrouwen uit te solliciteren naar deze startfunctie bij NS in Rotterdam. NS is een onmisbare partner in de nationale aanpak van mobiliteits- en milieuvraagstuk ken. Het toekomstplan Rail 21 beoogt een verdubbeling van de vervoersomvang binnen 15 jaar. Snelheden tot boven de 160 km per uur op de lange afstanden en tussen de 200 en 300 km per uur voor hoge snelheidstreinen. Dat vergt ingrijpende vernieu wingen op alle fronten en een forse uitbreiding van de railin frastructuur en materieel. Ruim 27.000 NS-ers werken aan vandaag èn aan die toekomst. Professioneel, resultaatgericht en klantvriendelijk. Mensen die zich thuis voelen in zo'n klimaat zijn welkom bij NS. Omdat het treinverkeer steeds drukker wordt is de Nederlandse Spoorwegen in Rotterdam op zoek naar nieuwe conducteurs. Mensen die meehelpen om het treinverkeer goed te laten verlopen, zodat de Nederlandse Spoorwegen tevreden reizigers heeft. Wat doet een conducteur? Als conducteur doe je veel verschillende werk zaamheden. De zorg voor veiligheid en orde in de trein is een belangrijke taak. Je verleent service aan de reizigers, onder andere door informatie te geven over reistijden en aanslui tingen. Ook zorg je voor het controleren en afgeven van plaatsbewijzen. Kortom, een afwisselende baan waarin je veel verantwoor delijkheid en zelfstandigheid krijgt. Bovendien heb je veel contact met de reizigers. Je bent het visitekaartje van de Nederlands Spoor wegen. Word jij onze conducteur? Je bent tussen de 18 en 45 jaar en woont in Rotterdam of omgeving. Je hebt een afge ronde opleiding LBO-C, MAVO of HAVO, bij voorkeur met twee vreemde talen. Een goed gezichtsvermogen (bril maximaal +6 of -6) en een lichaamslengte tussen 1.60 en 1.90 zijn voorwaarden. Verder sta je stevig in je schoe nen en kun je zorgen voor veiligheid en orde in de trein, zonder je gevoel voor service uit het oog te verliezen. Uiteraard ga je graag met mensen om. Leren en verdienen Je start met een gedegen interne opleiding van ongeveer vier maanden. Afwisselend doe je theorie en praktijk. Zodra je met de oplei ding begint verdien je salaris. De hoogte is afhankelijk van je leeftijd en ligt bij aanvang tussen de 1.782;-en 2.768,-bruto per maand. Na verloop van tijd kan het salaris oplopen tot 3.371,-. Daarnaast kun je reke nen op een extra toeslag voor onregelmatige tijden en voor werken op zon- en feestdagen. Belangstelling? Stuur dan een brief aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen, afdeling Personeelszaken, Antwoordnummer 3023, 3000 WB Rotterdam, onder vermelding van vacaturenummer 7136. Een psychologisch, medisch en antecedenten onderzoek maken deel uit van de selectie procedure. Wij rekenen op reacties van n en vrouwen. Een jong bedrijf dat enthousiaste mensen zoekt die willen werken, waarbij tijd niet al tijd een rol speelt, opleiding intern gedaan wordt en direct al geld verdienen!! Wil je in zo'n bedrijf werken, heb je rijbewijs B, ben je tussen 20 en 40 jaar jong en be heers je de Nederlandse taal in woord en geschrift. Bel of schrijf naar: Alg®m@n@ Tapijt Ssrvio® B.V. Swalm 5 3080 LH Rotadam tel. 010=2200255 VOLWASSENEN De CAR is een brede scholengemeenschap voor volwassenenonderwijs met cursus sen Nederlands voor anderstaligen, MAVO, HAVO, VWO en MEAO. Er zijn zowel dag- als avondopleidingen, die worden gegeven in Rotterdam en wijde omgeving. Afdeling Rotterdam Zuid EENJARIGE OPLEIDING MAVO/ HAVO/VWO en MEAO Rijksgesubsidieerde dag- en avondopleidingen MAVO/ HAVO/ VWO en MEAO Voor MAVO en HAVO boekenfonds aanwezig De éénjarige cursussen voldoen aan de voorwaarden studiefinanciering Aanmelding zo spoedig mogelijk, persoonlijk aan de school, dagelijks van 8.30-20.30 uur. tp - - Christelijke Avondscholengemeenschap Rotterdam Hoofdvestiging: Slingeplein 8, 3085 EZ Rotterdam, tel. 010-481 90 66. Otis is de grootste leverancier ter wereld van liften, roltrappen en rolpaden. Het hoofdkantoor in Nederland gevestigd in Amsterdam, met vestigingen in Rotterdam, Groningen, Waalre en Amsterdam. De ca. 700 mede werkers in Nederland werken hard en gemotiveerd om onze vooraanstaande positie waar te maken. Kwaliteit vormt n ons beleid: zowel in technisch en commercieel opzicht als op het gebied van service. Tevens treden wij graag in contact met kandidaten voor de functie van Uw opleiding Vbor beide functies geldt dat u een LTS-E opleiding dient te hebben gevolgd, aangevuld met de opleiding voor monteur sterkstroominstallaties en bij voorkeur enige werkervaring, of een MTB-E opleiding. Uw toekomst bij Otis Door de aard van onze werkzaamheden kennen wij in de techniek goede doorgroeimogelijkheden. Naast doorgroei- mogelijkheid in het eigen vak zijn er op termijn en natuurlijk na gebleken geschiktheid mogelijkheden in de commercie en in leidinggevende functies. Vindt u een serviceverlenend beroep in een gezond bedrijf voor u de juiste plaats? Werkt u graag zelfstandig en bent u in het bezit van een rijbewijs? Bent u woonachtig in de regio of bereid daar naar toe te verhuizen? Dan ziet onze vestiging Rotterdam u graag komen. Voor meer informatie over deze functies kunt u contact opnemen met de heer C. van Rij of mevrouw I.A.C. Hoogstad telefoon 010-4621099. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan Otis B.V., t.a.v. afdeling Personeelszaken, Postbus 4059,1009 AB Amsterdam. Let dan iedere week op de aantrekkelijke personeelsadvertenties in onze krant. PANOCEAN A qualified company Panocean Tank Storage Ltd. maakt deel uit van de Ocean Group, een Engels, internationaal opererend bedrijf, dat zich gespecialiseerd heeft op het terrein van de dienstensector. Binnen de Ocean Group verleent Panocean diensten aan derden voor de op- en overslag van vloeibare chemi caliën, plantaardige en dierlijke oliën en vetten, alsmede smeeroliën en minerale produkten. Op dit gebied speelt zij een belangrijke rol in internationaal verband. De Nederlandse vesti ging, ruim 225 mede- werkfstjers, heeft twee terminals in het Rijnmondgebied. De werkzaamheden omvatten o.m.: Laden/lossen van zeeschepen, lichters en tankauto's/-wagons. Afvullen van vaten. Alle voorkomende terreinwerkzaamheden. Een LT.S.-diploma plus aanvullende opleiding waarbij wij denken aan bijv. VAPRO. Enige jaren ervaring in soortgelijke funktie. Leeftijd tussen 20 en 30 jaar. Wij bieden: Prima salariëring, vakantietoeslag 8,33%, gratifikatieregeling en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Panocean Tank Storage Ltd. Postbus 5040, Afd. Personeelszaken, 3197 KC Botlek-Rotterdam vSjBy

De Havenloods | 1992 | | pagina 17