Chantal Han vindt winnen net zo belangrijk als meedoen SPORT Agenda Nolan clarke's lessen zetten Asvion-cricket op scherp 'Primus Inter Pares' houdt van schaken, niet van roken Grote zwem v ierdaagse in Hoek van Holland DE HAVENLOODS LANGS DE WTIrWEo Trap na Martijn niet te stuiten Maassluise judoka wil niet zonder Olympische medaille terugkomen Olympische expositie Wethouder opent botenloods Grauwmeijer naar Zwaluwen Rob Brekelmans slaat toe Van der Ent toch tevreden Winst en record voor Noorduin Kadeloop DONDERDAG 2 JULI 1992 Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Wedden dat er deze week in park Thurlede niet naar de ranglijst van de hoogste cricket-klasse wordt ge keken Dat is beste te begrijpen, want inmiddels is Hermes DVS rege rend landskampioen Excelsior op de competitie-ladder gepasseerd Dat moet pijn doen Kijkend naar die ranglijst vragen we ons af waarom de cricketbond het aantal clubs gaat uitbreiden van tien naar twaalf Het kost nu al veel moeite om kwalitatief geschikte ploegen te vinden om de tien aan te vullen (Sparta is gepromoveerd maar is in middels een geheide hekkelsuiter) Wanneer er nog twee ploegen a k Sparta bijkomen telt de competitie vólgend jaar twee uiterst oninteres sante wedstrijden extra Beter schap voor De Coureur-secretaris Arjan Korthout Hij raakte tij dens een wielerwedstrijd betrokken bij een valpartij en kwam met het hoofd op een stoeprand terecht De schade: een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen, schaaf wonden en kneuzingen Even te rug naar het cricket Hermes DVS meldt dat de herrijzing van het veteranenteam eraan zit te komen Een aantal oude jongeren en jonge ouderen vormt de hechte kern van het elftal De afdeling Rot terdam van de volleybalbond laat de competitie in het weekeinde van 3 en 4 oktober beginnen De voetbal vereniging Zwaluwen is bezig met de bouw van een extra kleedkamer Bovendien krijgt het clubgebouw een face-lift: de houten betimmering aan de buitengevel gaat eraf en wordt vervangen door een moderne, frisse beplating Ron van der Ende liet zich vervangen als voorzit ter van RIKWIK's senioren-afdeling Hoewel er in park 't Nieuwelant meerdere bestuursleden opstapten zijn alle vacatures toch weer bezet. Het zal je maar gebeuren, dat je maandenlang het vuur uit de schoenen loopt, in de dagen voorafgaande aan het grote ge beuren zorgt dat alles piekfijn in orde is, er vrije dagen voor op neemt en dan als beloning van een onafhankelijke wedstrijdlei der een enorme trap na krijgt. Dat overkwam de Triathlonver- eniging Rijnmond na de 9e edi tie van de Rook Triathlon. De man met het vingertje was NTB- wedstrijdleider Cor Poldervaart, die omstandig aan de pers uitleg de wat er allemaal mis was met het zorgvuldig uitgezette fiets- pareours. „Levensgevaarlijk", orakelde de man. „Er stonden paaltjes in het wegdek en er was niet geveegd". Bovendien meen-, de hij dat er te weinig medewer kers (lees: vrijwilligers) waren ingezet om het loopparcours te beveiligen. Dat is voer voor journalisten, die de kritiek van Poldervaart gretig neerpenden zodat de vuile was, nog voordat de organisato ren op de hoogte waren, via de krantekolommen op straat ge kieperd werd. Nu spreekt de man uiteraard met kennis van zaken (anders zou hij het hesje met de tekst 'wedstrijdleider' niet hebben mogen aantrekken) en zijn betoog zal wellicht op sommige punten waarheid be vatten, maar het geeft geen pas om op deze manier een groep mensen, die meer dan hun stin kende best deden, te schofferen. Komt bij dat er uit deelnemers kring nauwelijks kritiek kwam en de ongelukken (een deelne mer met een lichte hersenschud ding en meerdere met schaaf wonden) absoluut niets te ma ken hadden met de door Polder vaart, gesignaleerde 'levensge vaarlijke situatie'. Het zou de Nederlandse Triath- lonbond sieren wanneer ze hun wedstrijdleider voortaan op dracht geven de lippen op elkaar te houden totdat er na een on derzoek met hoor en wederhoor een afgewogen oordeel geveld kan worden. voor donderdag 2 t/m woensdag 8 juli HONKBAL: zaterdag Neptunus 2-Holy; zondag DVS-Schiedam, Cardinals-Gophers; woensdag Schie dam Harga 19 uur Schiedam-Braves. SOFTBAL: zaterdag Vlaardingen 19 uur Holy-Blue Stars (da); zoridag Maassluis Schweitzerlaan 14 uur Gophers-Cardinals (da), TENNIS: t/m zondag Schiedam toernooi TSF BI, Cl, Dl; vanaf maandag Schiedam tennispark Spie- ringshoek Groot Rijnmond-toernooi Bl/2, C2, Dl/2. TOERFIETSEN: vanaf wieler baan Harga Schiedam zondag 9 uur Reeuwijkse plassentocht 100 km, dinsdag 18.30 uur Rijnmond-sterrit. CRICKET: zaterdag Schiedam Thurlede 11 uur Asvion-SGS; zon dag Sparta-Excelsior, Harga 11 uur Hermes DVS-HCC, Thurlede 11 uur Asvion-Quick/H 3. MAASLAND Hij komt, ziet en blijft winnen. Kortom Mar tijn de Lange lijkt niet meer te stuiten en aardig op weg om broer Sijmen naar de kroon te steken. Hij was bij Z'67 in de Cl- en C2-klasse de sterkste en herhaalde die stunt bij Aeolu- s/Oledo, TSN en Yellow Smash. Waarmee hij zoveel punten ver zamelde dat niets zijn promotie van C2 naar B2 nog in de weg staat. Dat stelt hem in staat om zich zorgeloos te storten op het lan delijke circuit waar hij .zijn twaalfde plaats wil inruilen voor een meer prominente nominatie. „Daar ben ik toe in staat", po neert hij zelfverzekerd. Hij wijt zijn absentie in de top-tien aan de mindere prestaties op de in door-toernooien. Maar dat gaat hij zeker goed maken. Zijn in drukwekkende optreden op het huidige toernooien-circuit moet een hart onder de riem zijn. „Wanneer men mij tevoren ge- Martijn de Lange. zegd had dat ik naast de C2- ook alle Cl-toernooien zou winnen, had ik dat nooit durven gelo ven". Nu dat inderdaad het ge val is, laat hij voor de rest van het seizoen de C-klas links lig gen. „Over zes weken - na het nationale circuit - ga ik op het toernooi bij Hoogvliet eens kij ken hoe ik het er bij de Bi- spelers afbreng". Lef heeft'ie en pas 14 jaar is'ie. Martijn de Lan ge is ongetwijfeld op weg een hele grote te worden. SCHIEDAM Asvion is dit jaar duidelijk niet langer het 'kleine lelijke eendje' van de Schitdamse cricket-scene. Het elftal imponeert door een reeks opvallende resultaten en daar mee met een prominente plaats op de ranglijst. De rentree van Aat van Diest junior en Mare Jacobs gekoppeld aan de trai ning van de voormalige Hermes- coach en huidige Kon.UD-spe- ler Nolan Clarke heeft de ploeg vleugels gegeven. Het onverbid delijke hoogtepunt was de score tegen Quick/H 3 toen er meer dan 400 runs (in 50 overs) in de boeken kwamen. „Ik kan niet beoordelen of het een landelijk record is", tekent Roy House aan, „maar ik weet wel zeker dat zo'n totaal binnen Asvion een absoluut fenomeen is." Tot dusverrre verloor Asvion drie wedstrijden. En omdat drie andere clubs dat ook deden wordt de kopgroep gevormd door vier elftallen die in kracht nauwelijks voor elkaar onder doen. „We gaan voor de promo tie", lanceert House, de geeste lijke vader van het Asvion-cric ket, die vroeger in de basis van het team stond maar zich nu uit sluitend nog als algemeen reser ve meldt. We zitten in een poule met voornamelijk lagere teams van grote clubs. Wanneer bij die ploegen reserves nodig hebben kunnen ze altijd een speler uit een hoger team plukken. Die ruimte hebben wij niet en dan ben je automatisch enigszins in het nadeel". In tegenstelling tot vorig jaar wordt er bij Asvin nu intensief getraind. Roy House: „Iedereen wil er bij zijn. Dat komt onge twijfeld door het succes, want waar succes is is vreugde in het spel. Ook de aanwezigheid van Noland Clarke werkt daaraan mee. Dat motiveert." De trai ningen zijn minder vrijblijvend dan vroeger aldus House. Be perkte men zich voorheen tot 'bat bowl' nu is het accent verlegt naar het fielden. „Men sen krijgen het talent voor bat ten welhaast natuurlijk mee. Fielden en catching niet. Dat moet je leren. Daarom is het goed dat Clarke juist die draad heeft opgepakt." Bij Asvion kijkt men overigens al uit naar zaterdag 22 augustus wanneer het team, versterkt'met Emerson Trotman, Noland Clar ke, Schoonheim en een promi nente Kampong-speler, de con frontatie aangaat met Hermes DVS. „Just a friendly game", noemt Roy House het. „Ander zijds is zo'n partij een prima ge legenheid om de eigen spelers ervaring te laten opdoen." Kort om Asvion is op jacht. Op jacht naar aanzien en een hogere klas sering, want onderstreept House met enige trots: „We mogen dan door het leven gaan als een 'hap- py-go-lucky-familie-club', dit seizoen willen we dat predikaat met het cricket even van ons afschudden. door GERARD S. VERVER MAASSLUIS Budosport Mahorokan kent ditmaal geen zomerreces. De deuren van het pand aan de Rozen- laan blijven zeker nog de hele maand juli open om Olym- pia-ganger Chantal Han (en clubgenoot Anthonie Wurth) in staat te stellen de vorm nog verder aan te scherpen. De voormalige Amsterdamse werkt met echtgenoot Rob Henneveld een uitgekiend trainingsschema af, dat be staat uit loop-, kracht- en judo-training. „Dat is zeker in deze fase van de voorberei ding veelal afzien", zegt ze, daarmee de intensiteit van de oefeningen schetsend. Het moet in Barcelona leiden tot goud, want voor minder gaat ze niet. „Ik ga inderdaad niet voor min der. Voor mezelf is dat logisch. Ik acht deelnemen alleen niet belangrijker dan winnen. Daar om ga ik om te winnen. Terug komen zonder medaille zou een regelrechte tegenvaller zijn". Tegelijk beseft ze echter dat het behalen van ere-metaal mede af hankelijk is van de factor geluk. „Mijn selecie voor de Olympi sche Spelen lag voor de hand. Ik had de limiet gehaald (bij de beste acht van de wereld horen - red.)'en dan kan het NOC ge woon niet om je heen. Uiteinde lijk draait het dan om vormbe houd. Dat was niet zo moeilijk. Vandaar dat ik al in een vroeg stadium naar Barcelona kon gaan toewerken. Chantal Han heeft negen Nederlandse titels op zak, werd in haar gewichts klasse (tot 66 kg.) Europees kampioen in 1987 en voegde er in 1991 een bronzen Europese plak aan toe. Loting In de Catelaanse hoofdstad zal veel afhangen, zegt ze, van de loting. „Maar om het einddoel te bereiken moet je tegen iedereen opgewassen zijn en je lot niet in handen leggen van de loting". Ze noemt geen namen maar oor deelt dat de voornaamste con currentie uit het. Italiaanse, Ja panse en Cubaanse kamp komt. „Het is moeilijk te zeggen hoe sterk die -meiden dadelijk zijn. Ik denk dat ik beter van mijn eigen kracht kan uitgaan. Ik weet dat ik hard getraind heb en goed in vorm ben. Die basis ligt er in ieder geval. Judo is ook een sport van momenten. Even een verkeerde inschatting en je ligt eruit. Ik probeer zo'n afloop uit mijn gedachten te verbannen, maar helemaal uit te sluiten is het natuurlijk niet". Dat Rob Henneveld (in 1984) al Olympische ervaring opdeed komt goed uit. „Hij heeft me in ieder geval duidelijk gemaakt dat ik me niet moet laten mees lepen in de Olympische maal stroom. Dat ik me vooral op dat judo moet blijven concentreren en de rest van de sporten links moet laten liggen". Ze zal niet eens veel kans krijgen om zich met andere sporters bezig te houden, want de judoka's kun nen in Barcelona meteen aan de bak. „En ik heb me ook heilig voorgenomen om de concentra tie op honderd procent te hou den. Ik heb teveel tijd in de training geïnvesteerd om me door zoiets van de wijs te laten brengen en mogelijk een medail le te verspelen". Daarbij speelt ook de steun van sponsor Flaim een belangrijke morele rol. Het sportkleding- merk en Chantal Han vonden elkaar door bemiddeling van het Maassluise sport-marketingbu- reau 'Rohan Sport Equip ment', dat gerund wordt door atleet Hans Wijgerse. Zegt de laatste: „Die sponsoring is min of meer uniek omdat judoka's over het algemeen moeilijk aan een sponsor te koppelen zijn". Voor de Maassluise geldt dat dus niet langer. En dat is een hele geruststelling, omdat ze zich daardoor nog beter kan concen treren op de training. Die wordt steeds zwaarder en intensiever, schetst ze. Zo was ze van 19 t/m 26 juni op een trainingsstage in sportcentrum Papendal om vervolgens door te reizen naar de Ardennen voor een identieke sessie. Pas in de zeven etmalen voorafgaande aan de reis naar Barcelona neemt ze gas terug, „het is echt afzien hoor", verzucht ze, „Het is een kwestie van opbouwen. Zoals ook schaatsers dat doen probe ren we te pieken. Bouwen de training zo op dat ik er dadelijk eind juli, begin augustus klaar voor ben". Daarbij ligt het ac cent vooral op techniek en kracht. „De looptraining be hoort er ook bij, maar is slechts een kleine schakel in het geheel. Conditie is uiteraard een must. Om dat te bereiken is het echter niet nodig om erg lange afstan den te lopen. Daarin wijkt judo wellicht af van andere sporten, omdat het geen duursport is. In feite is het een korte explosie". Dat ze de laatste weken nauwe lijks nog voor een Wedstrijd op de mat heeft gestaan, acht ze niet in haar nadeel. „Ik ga ervan uit dat het met mijn wedstrijdrit me - door de vele wedstrijden die ik inmiddels achrer de rug heb - wel goed zit". Overigens ziet Chantal Han de Olympische Spelen van Barcelona voorals nog niet als een eindpunt. „Nee toch? Ik beleef nog steeds veel plezier aan dat judo. Dat laat ik niet schieten. Voorlopig denk ik dan ook nog niet aan stoppen. Het is zelfs niet ondenkbaar dat ik er over vier jaar in Atlanta weer bij wil zijn". MAASSLUIS- De judoka's en Barcelona-gangers Chantal Han en Anthonie Wurth openen op donderdag 9 juli om 16 uur in het gemeentemuseum van Maas sluis de expositie 'Sport in beeld'. De officiële handeling wordt voorafgegaan door een korte inleiding van Bram Leeu wenhoek, die driemaal chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg was. De tentoonstelling besteedt on der andere aandacht aan Pierre de Coubertin, de oprichter van de Olympische Spelen. Verder worden door litho's, zeefdruk ken en attributen de 22 sporten, die in Barcelona centraal staan, in beeld gebracht. Ook is er aan dacht voor de Nederlandse deel nemers. Uiteraard worden de prestaties van Han en Wurth niet overgeslagen. Temeer om dat zij voor het unieke feit zor gen dat Maassluis liefst twee ver tegenwoordigers op de zomer spelen heeft. De expositie duurt tot en met 30 augustus. SCHIEDAM— Ooit gehoord van de schaakvereniging Primus Inter Pares? Nee dus. Toch staat die club wel degelijk en is zelfs uiteraard onder het kopje 'Schaken' opgenomen in de Gemeentegids. Niettemin is het niet zo verwonderlijk, dat de naam niet onmiddellijk belletjes laat rinkelen want 'De eerste on der zijns gelijken' (zoals volgens de dunne Van Dale de vertaling uit het Latijns luidt) bestaat pas twee jaar. Toch wordt er prestatief behoor lijk aan de weg getimmerd. De tien leden weten namelijk aardig weg met de schaakstukken en dat staat uit de tijd dat ze deel uitmaakten van de schaakvereni ging Het Zwarte Paard. Nu lo pen zoveel schakers niet zomaar weg en dus moet er sprake ge weest zijn van een diepgaand meningsverschil. Het strijdpunt was een rookverbod tijdens de wedstrijden. Het HZP-bestuur wilde er niet aan, een exodus was het gevolg. „We zijn een rookloze, maar VLAARDINGEN— Wethou der Agnes van Ardenne opent op zaterdag 4 juli de botenloods en het clubhuis van de kanovere niging Natsec. Natsec haalt de wethouder om half een met een tienpersoons Canadese kano op bij het via duct van de rijksweg over de Vlaardingse Vaart. Om 13.00 uur zal zij de accommodatie offi cieel openen. Aansluitend is er een receptie. Vanaf 14.00 uur zijn er op het water van de Vlaardingse Vaart diverse eve nementen zoals kanopolo, zeek anovaren, squirt en slalomvaren. geen rokersloze vereniging", po neert secretaris Ruud Droge. Ei genlijk hebben we helemaal niets tegen rokers, zolang ze dat maar niet tijdens de partijen doen. We zijn het een beetje beu om een schoorsteen tegenover te hebben. Tussendoor mogen de rokers wat ons betreft op de gang best een sigaret opsteken. Wanneer we thuis spelen zeggen we de tegenstanders dat ook. Die hebben er begrip voor. Bij uitwedstrijden ligt het wat moei lijker. Dan zijn we afhankelijk van de coulance van de gasthe- Primus Inter Paris moest na de oprichting uiteraard opnieuw en op de laagste trede van de schaakbond de vierde klas van de onderbond beginnen. Na een jaar volgde promotie naar de derde klas en had er alle schijn van dat ook de weg naar de tweede klas vrij was. Droge; „Er was nog een afgebroken par- Denkwerk bij de schaakvereniging Primus Inter Pares. Hoe diep er ook nagedacht werd, het lukte niet om de promotie naar de tweede klas on derbond zeker te stellen. tij te gaan. Wanneer die gewon nen was, was het theoretisch mo gelijk geweest om opnieuw te promoveren. Dat is niet gelukt en dus moeten we de derde klas nog een jaar overdoen." Snel werd het tiental in hun klasse kampioen van Nederland snelschaken. Toch moet Primus Inter Paris in staat zijn om de promotie naar de tweede klas onderbond vol gend jaar zeker te stellen. Ruud Droge: Zeker zes achten we in staat om een klasse hoger te spe len, terwijl twee leden zeker de eerste klas aankunnen." Geduld is een schone zaak. Ook voor Primus Inter Pares. „We hebben zeker in het eerste jaar van ons bestaan pas op de plaats moeten maken. Temeer omdat we geen clublokaal hadden. Nu dat er wel is (Jeugdcentrum Eldos, Schaepmansingel 1 - red) kun nen we echt aan de weg timme ren en proberen het aantal leden uit te breiden." VLAARDINGEN - Rob Grauwmeijer wordt in het doel van derdeklasser Zwaluwen de opvolger van de (zonder opgave van redenen) vertrokken Eelco Kloppenburg. Grauwmeijer stond vorig sei zoen onder contract bij Feijen- oord en acteerde in de Kuip in het tweede elftal. Hij kwam vrij omdat zijn contract niet werd verlengd. Hoewel hij niet van plan was weer tussen de palen plaats te nemen, is Zwaluwen trainer Danny Molendijk erin geslaagd dat plan uit zijn hoofd te praten. WATERWEG Voetbal scheidsrechter Rob Brekelmans is niet alleen handig met de fluit, maar sinds het toernooi van Yel low Smash is het duidelijk dat hij ook met het tennisracket aardig overweg kan. De Vlaardinger eigende zich na melijk door een 6-2 zege de titel in het herenenkel D2 toe. De overige winnaars zijn: enkelspel Martijn de Lange (Cl en C2), Jerry de Block (Dl), Blom (da D2); herendubbel Van der Bor den/Van Toor (Dl). Panhuyzen/Wilson (C2); dames- dubbel De Munnik/Van der Steen (Dl); gemengd dubbel Van der Munnik/Korpershoek (Dl). Het tenniscircus verplaatst zich deze week naar de banen van 'The Smashing Fellows waar ge speeld wordt in de categorieën BI, Cl en Dl. De wedstrijden worden zondag afgesloten met de finales. In tennispark Spie- ringshoek wordt tijdens het weekeinde begonnen met de voorwedstrijden van het Groot Rij nmondtoernooi HOEK VAN HOLLAND De werkgroep sport en spel or ganiseert van dinsdag 14 t/m vrij dag 17 juli weer een zwemvier- daagse. Omdat er volgend jaar een nieuw bad wordt geopend, wordt het evenement voor de laatste maal gehouden in het huidige zwembad. In de voorverkoop kost een kaartje f 5,-, bij na-inschrijving f 7,50. Tijdens de vierdaagse zijn er talloze attracties: op dins dag een mechanische rodeostier en een demonstratie van de bal letschool Steps, op woensdag de goochelaar Jerry, op donderdag het clownsduo Tonico's en op vrijdag een play-backshow en taek-won-do-demonstra ties Alle avonden is er een luchtkus sen en een drive-in-show. Ook wordt er onder de deelnemers een weekeinde Gran Dorado verloot. VLAARDINGEN Maaslan- der Rob van der Ent was niet bepaald topfit toen hij in de 9e Rook Triathlon de fiets verwis selde voor de loopschoenen. Hij begon trekkebenend aan de 20 km hardlopen en de toeschou wers vreesden voor zijn overle vingskansen. Toch haalde hij de eindstreep in het winkelcentrum De Loper. Zelfs in een zeer bevredigende tijd. „Het is de beste halve tri athlon die ik ooit gelopen heb", meldt hij trots. Pas toen werd voor de mens-langs-de-kant dui delijk waarom Van der Ent zijn loopnummer zo moeizaam was begonnen. Op zijn bovenbeen zat namelijk een enorme schaaf wond met een diameter van wel zeker tien centimeter. „Gevallen tnet de fiets", blijkt de oorzaak. „De eerste ronde heb ik veel pijn geleden, maar ik ben toch maar doorgegaan. Daarna kwam dat lopen. Ik zat aanvankelijk helemaal vast en verwachtte ei genlijk zelf dat ik zou moeten afhaken. Dat is echter mijn eer tena en ik ben op karakter door gegaan. Maar goed ook, want met mijn tijd ben ik echt tevre den." SCHIEDAM Willem Noord uin leverde onlangs in Weert tij dens een vijfkamp voor gehandi capte atleten de hoogste pun- tenscore af. De Schiedammer liet daarmee negen concurrenten achter zich. Op het onderdeel speerwerpen verbeterde hij en passant zijn eigen Nederlandse record. Hij bracht het van 25,92 meter naar 26,24. SCHIPLUIDEN Het sport complex van SV Schipluiden is op zaterdag 4 juli het startpunt voor de 14e Kadeloop over I km voor peuters van 3 t/m 6 jaar, 2 km voor jongeren van 7 t/m 13 jaar, 5 en 12 km. De aanvangstijd is resp. 14, 14.20, 14.45 en 15.30 uur. De inschrijving begint om 12 uur. Deelname kost f 3,00 (jeugd) of f 6,50. Er is kleed- en wasgele genheid. Informatie: Maup Ruijsbroek, tel. 01738-9137.-» Volgens Roy House gaat Asvion voor promotie. „Dit team ker een klasse hoger te spelen dan nu het geval is".

De Havenloods | 1992 | | pagina 13