Zaalvoetballers HBSS mogen rondkijken in de hoofdklasse SPORT Agenda SftUT Wielrenners leven zich uit op parcours in Lickebaert Zwaluwen vraagt gemeente om snelle sanering oefenveld Weer A-toernooi op Spieringshoek Geen OS-gangers in Ronde Maasland DE HAVENLOODS LAHGS DE WATERWEG Vierdaagse Grauwmeijer toch in doel Vier jaar na start 'professionele' aanpak is regionale klas in zicht Rob v/d Ent TVR- clubkampioen Naar de Westeinderplassen Goedkoop tennis Geen vergunning koppelkoers Surfen op zee en op de plas Nieuw dak voor tennishal DONDERDAG 9 JULI 1992 Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Nieuwgierige PPSC-leden konden afgelopen zaterdag een kijkje nemen in het nieuwe clubgebouw Iedereen was het er over eens: het is een juweeltje De bouwactivitei ten waren nog niet helemaal vol tooid, maar, zei oud-penningmeester Barend van Eijk trotser dan trots, het werk is wel op een oor na gevild Volgens dezelfde zegsman heb ben de leden van de zaterdagclub er spontaan en in grote getale voor ge zorgd dat de bouwsom door zelf werkzaamheid de drie ton niet over schreed Gemiddeld liepen hier tien mensen rond en er waren dagen bij dat we twintig paar helpende han den hadden Het bestaat dus nog Ja hoor, we hebben het gehaald. Het was een fluitje van een cent eigenlijk die viermaal vijfhon derd meter zwemmen. Trots hebben we vervolgens onze me daille afgehaald. Marcherend tussen het grut. Hoeveel keer we die zwemvierdaagse al gezwom men hadden, vroeg de mevrouw achter de tafel. Zeker verwach tend dat wij op onze leeftijd al in de dubbele cijfers zouden zitten. Mooi niet dus. „De eerste", zei den we eerlijk en we kregen het vierdaagse-kruis zonder enig op schrift. „Er staat niet eens een jaartal op", hoorde ik naast me mompelen. Een kniesoor..., want leuk was het wel daar in het Vlaardingse Kolpabad. Van feestvieren (en van zwemmen natuurlijk) heb ben ze verstand daar in het Kol pabad. Het was een mooi zwem feest. Zeker ook omdat bedrijfs leider Ruud Bulthuis op de ope ningsdag een temperatuur van dik dertig graden had geregeld en de zon om beschermingsfac tor 26 vroeg. Dat had nog een ander effect: de deelnemers stroomden toe. Dik 1200 in ge tal. Dat is wel eens meer ge weest. Veel. meer zelfs, maar in deze tijd van teruglopende mar ges is een incidenteel piekje mooi meegenomen. Het was dus druk. Niet alleen langs de kant, waar het zeker op de slotavond wemelde van ouders, oma's, opa's en andere nabije en verre familieleden. Ook in het water was er soms geen doorkomen aan. Twee uur filezwemmen. Pak je dan in de auto even de krant erbij, in het water is trappelen de opdracht en kan je slechts hopen dat er even een gaatje valt om voorbij dat krampachtig en vertederd zwemmende en door zijn moe der angstvallig in de gaten ge houden leuke kind van prille ba sisschool-leeftijd te komen. Kortom, wie even een sprintje wil trekken en zien of die vijf honderd meter in minder dan een kwartier overbrugd kan wor den, kan beter de zwemvier daagse mijden en op een andere doordeweekse avond na werk tijd (het buitenbad is tot half negen open) een duik in het wa ter nemen. Wij hebben vier avonden deel uitgemaakt van de massa. En volgend jaar, zo heb ben we nu al besloten, zijn we want dan is het buitenbad van het Kolpabad ondanks de drei gende sluiting nog steeds open, heeft Ruud Bulthuis ons be loofd ijs en weder dienende weer aanwezig. Een zaak kwelt me: ik weet absoluut niet waar ik mijn eerste vierdaagse-kruis ge laten heb. En ik had dat ding nog wel boven mijn bed willen hangen. GSV voor donderdag 9 t/m 15 juli HONKBAL: zondag Green Sox- Gophers, Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Jeka; woensdag Schiedam Harga 19 uur (nederlaagserie) Schie- dam-Nêptunus. SOFTBAL: zaterdag Schiedam Harga 17 uur WF/Schiedam-pSC74 (da), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-Spijkenisse (da); zondag Neptunus-Göphers (da). TOERFIETSEN: zondag vanaf wielerbaan Harga Schiedam 9 uur Westeinderplassentocht 140 km, dinsdag 18.30 uur Rijnmond-sterrit. CRICKET: zondag VOC-Hermes DVS, PDCCR-Asvion, Schiedam- Thurlede 11 uur Excelsior-VRA WIELRENNEN: donderdag Ron de van Maasland, Hofsingel vanaf 14 TENNIS: t/m zondag Schiedam Spieringshoek Groot Rijnmondtoer- nooi voor A, Bl/2, Cl/2, Dl/2; vanaf maandag Maassluis toernooi Be Quick Bl/2, Cl/2, Dl/2, Vlaardin gen Shell-sportpark toernooi Cl/2, Dl/2. WINDSURFEN: zondag Hoek van Holland (strand) 12.30 uur 3e wedstrijd NPU Coca Cola Slalom cup. VLAARDINGEN— Als het aan Rob Grauwmeijer (20) gele gen had, had hij een jaartje geen bal aangeraakt. De go art ie uit het C-elftal van Feyenoord was afge knapt op de manier waarop de Kuip-club hem aan de dijk gezet had. Zijn contract was niet ver lengd. „Hij had geen vooruit zicht om het eerste elftal te be reiken", heette het in de brief die de eredivisieclub op de post gedaan had. Dat was een tegenvaller, omdat Grauwmeijer, nadat hij vier jaar geleden door de Rotterdammers bij de B-jeugd van Excelsior M was weggeplukt, wel de A-selec- tie bereikt had. Toch zag hij de bui al een beetje hangen. „Komt door mijn diensttijd." Voordat hij het legergroen aantrok train de hij (als full-prof) zes- tot ze venmaal per week. Dat was als dienstplichtige niet vol te hou- Rob Grauwmeijer den. Voor Zwaluwen-trainer Danny Molendijk was Grauw- meijers vertrek uit de Kuip een geschenk uit de hemel. De derdeklasser moest zonder doelman verder door het afha ken van Eelco Kloppenburg (drukke werkzaamheden). Rob Grauwmeijer: „Molendijk en ik hebben een goed gesprek gehad. Nu ga ik eerst op zoek naar een baan en daarna weer lekker voetballen. Ik heb er zin in." VLAARDINGEN De steen slag en de lekke banden hebben de haren bij de rennersclub De Coureur slechts kort te berge doen rijzen. „Wanneer er in de openingsronde en later in de Be vrijdingsronde zomaar een klein legioen rijders plat rijdt, komt dat slecht uit", vindt voorzitter Ed Wittekoek. „Het bezorgt je een slechte naam, terwijl je juist hoopt door dat fonkelnieuwe en eigenlijk ook best unieke circuit in het nieuws te komen en nieu we leden aan te trekken." Ach teraf valt de schade mee, want het parcours blijkt wel degelijk aantrekkingskracht uit te oefe nen op het wielervolkje. De steenslag, afkomstig uit de toplaag van het asfalt, bleek een tijdelijk fenomeen. „Hetzelfde ongemak heeft zich bij Ahoy in Laag-Zestienhoven voorgedaan. Daar zijn de met auto's over het parcours gaan rijden om de steentjes vast te zetten. Bij ons heeft het zichzelf opgelost", al dus Coureurs eerste man. Van daar dat hij met een gerust ge weten kan lanceren dat het met zijn vereniging voor de wind gaat. „Er zit weer groei in het aantal leden en dat is ongetwij feld te danken aan het prima en veilige traject." Vooral de maan dag- en woensdagwedstrijden noemt hij goed bezocht. Op maandag wordt tegenwoor dig de 'knakenkoers' gereden. „Iedere deelnemer betaalt dan een rijksdaalder. Het totaalbe drag wordt in een pot gestort, waaruit na afloop de prijzen be taald worden. Die ritjes zijn ver schrikkelijk populair. Aanvan kelijk hielden we dat op zater dagmorgen. De animo bleef toen echter achter bij de ver wachtingen. omdat er op die dag zo vonden we uit er in de omgeving meer van dergelijke koersen gehouden worden." Uit de wijde omgeving trekken de renners nu naar het ruim twee kilometer lange parcours aan de voet van de Maassluise Vlaar- dingsedijk. „Ze komen uit Maasdijk, Maasland of Schie dam", weet Wittekoek, die zijn aftreden heeft aangekondigd, maar nog geen opvolger heeft. De graadmeter is vooral het aan tal licentiehouders. „Daar zit groei in, maar er komen ook lui van andere verenigingen. Die kopen een dagkaart en klimmen op de fiets." Wat nog ontbreekt is de groei van de jeugdafdeling. De door John Meijer geleide trainingen worden door slechts vijf jongeren gefrequenteerd. Het verontruste de voorzitter niet echt. „We zijn goed bezig. Dat moet gezien worden. Ster ker nog we maken zelfs met be paalde projecten even pas op de plaats, omdat anders het vele werk weer op dezelfde schou ders terecht komt. Maar jeugd kan je nooit genoeg hebben. We beseffen echter, dat een grote jeugdafdeling niet zomaar komt aanwaaien. Dat heeft tijd no dig." door GERARD S. VERVER SCHIEDAM Het leek als of de zaalvoetballers van HBSS niet voor hun in de open lucht acterende collega's wilden onderdoen. Dus wer den ze eveneens kampioen. Weliswaar 'slechts' van de eerste klas afdeling Rotter dam, maar dankzij die titel promoveerden ze naar de hoofdklas met uitzicht op de regionale competitie. De mannen van trainer Jan van der Hoek vierden hun feestje tijdens een drukbezochte re ceptie, terwijl coach Rien Bras en zijn zaal voetballers buiten het gezichtsveld van de massa de bloemetjes bui ten zetten. Toch voelt de groep zich niet gediscrimi neerd. Zeker niet nu het be stuur hen nog eens nadrukke lijk duidelijk heeft gemaakt dat het hoogste HBSS-college zich vierkant achter de sectie zaalvoetbal schaart. Die erkenning kwam nadat he vierkoppige zaalbestuur de vraag op tafel had gelegd of er op (financiële) steun van het hoofdbestuur gerekend kon wor den indien de ploeg zou door dringen tot de landelijke 2e klas. „Dan speel je niet meer in de omgeving van Rotterdam, maar ga je het land in en iedereen weet dat reiskosten flink kunnen oplopen"stelt wedstrijdsecreta ris Sjouk Lolkus. „Het was geen probleem". Voorzitter Rien Klink vertaalde een eventuele succesreeks meteen in een toe nemende naamsbekendheid. „Wanneer jullie hoog spelen, halen we de publiciteit en dat is weer goed voor de naam van HBSS". Uiteraard werd HBSS' eerste zaalvoetbalteam en (links knielend) coach Rien Bras in de bloemen gezet nadat het zich had verzekerd van promotie haar de hoofdklas van de afdeling Rotterdam. Het vizier is nu gericht op promotie naar interregionaal niveau Zo is een activiteit, die ooit be gon als een recreatieve brainwa ve van Raymond Blanker, in middels uitgegroeid tot een meer dan volwassen en geaccepteerde sectie binnen 'Houdt Braaf Stand Schiedam'. Lolkus: „We speelden met twaalf herenteans en een damesformatie. Volgens de prognose zal dat volgend sei zoen zeker niet minder zijn". Daarmee is HBSS zeker in Schiedam de grootste zaalvoet balvereniging. „Hoe we dat op peil houden? We zijn onderdeel van een vrij grote vereniging. Er zijn vijfhonderd leden. Dan is het wat makkelijker om mensen uit de eigen club warm te krijgen voor dat zaalvoetbal. Bovendien telt vanaf het derde team de ge zelligheid. We willen de jongens onder geen beding uit elkaar ha len. Het is een succesformule. Spelen met vrienden is goed voor het sfeertje. Niet alleen in het veld, maar ook erbuiten. Re gelmatig melden zich complete teams. Laatst nog een cafe-team van Cheers uit Rotterdam". Keizers baard De zaalvoetbalsectie van HBSS bestaat dertien jaar, maar werkt pas sinds enkele jaren echt pres- tatief. Lolkus noemt het profes sioneel. Hij zegt dat na de op merking dat een zo grote vereni ging - ondanks de recente pro motie naar de hoofdklas - toch wat laag speelt. „We hebben de zaak pas zo'n vier jaar geleden gestructureerd. Tot op dat mo ment speelden zelfs het eerste en tweede team op een nogal laag niveau om des keizers baard. In het eerste speelden het bestuur en de oprichters. Met respect hoor, maar die knapen hadden nauwelijks de ambitie om hoger op te komen. Het tweede had duidelijk meer inhoud. Dat leid de ertoe, dat het tweede het eti ket 'eerste' öp kreeg en aan de weg omhoog kon beginnen". Ondanks de beleidswijzigingen vergat het zaalvoetbalbestuur ('we bestaan uit vier man. Dat is echt veel, want meestal bestaat zo'n commissie uit een man, die zes handen en twee hoofden moet hebben. Wij zetten een voorzitter, wedstrijdsecretaris, penningmeester en als vierde man een meedenker in') de teams drie tot en met dertien niet. „Ook die tellen volwaardig mee. Daarom zijn er ook voor hen trainingsavonden en organi seren we toernooien". Jeugd ontbreekt echter. „Die is er wel geweest. Toch bleken ze niet zo veel trek in dat zaalvoetbal te hebben". In sportpark Harga gelooft men stellig in de doorlopende pro gressie van de zaalvoetbal hoofdmacht. Sjouk Lolkus: „In het afsluitende praatje met dê selectie hebben we duidelijk la ten doorschemeren dat het wat ons betreft niet meteen nodig is om weer kampioen te worden. Die last willen we niet op de schouders van de selectie leggen. Wij zijn tevreden met een plek in de middenmoot. Laat de groep eerst maar een jaartje in de hoofdklas rondkijken. Er zijn 26 wedstrijden en we zouden zeer in onze nopjes zijn met een identiek aantal punten". Uitzondering Het zelfvertrouwen wordt mede onderbouwd door de komst van een groot aantal overschrijvers. „Of het allemaal kandidaten voor de selectie zijn zal moeten blijken. Wel zijn het allemaal voetballers, die op het veld aar dig uit de voeten kunnen en nu ook in de zaal aan de bak willen. Nu weet ik ook wel dat een goed veldvoetballer niet perse ook een talentvolle zaalvoetballer hoeft te zijn, maar de uitzonde ringen zoals Jacco van Tilburg er een is beVestigen de regel. We gaan er dus vanuit dat de selectie groter wordt en dat wakkert dan de concurrentie weer aan. We denken dat dat zal leiden tot beter voetbal. Temeer omdat de onderlinge concurrentie inspire rend moet werken. Ook het tweede, dat in de hoogste klas van de afdeling speelt, zal daar van ongetwijfeld de vruchten plukken". VLAARDINGEN Zwalu wen zit in zak en met verontrei nigde as. Het sluiten van het met zwarte metalen en andere uiterst ongezonde stoffen verontreinig de trainingsveld heeft dadelijk bij de start van het voetbalsei zoen namelijk het nogal onpret tige gevolg dat een van de vier grasvelden voor de training ge bruikt moet gaan worden. „Dat veld wordt dan zo intensief ge bruikt dat het binnen de kortste keren kaal is en daarna bij het invallen van de herfst een mod derpoel. Maar", schetst wed strijdsecretaris Aart de Haan, „dat veld hebben we dadelijk wel nodig om alle thuiswedstrij den af te werken." De Zwaluwen-leiding heeft de SCHIEDAM— Rob van der Ent (Maasland) legde onlangs de (halve) Rook-Triathlon af in 4 uur 9 minuten en 11 seconden en werd daarmee clubkampioen van de Triathlon-vereniging Rijnmond. De TVR-veteranentitel werd op- ren geëist door Peter Klaveren (4.31,49). Op de kwart-triathlon eigenden Marian Duffels en Ro bert van Zanten zich de clubtitls toe. De tussenstand van het TVR-Superprestige-circuit is: 1. Richard de Groot, 2. Robert van Zanten en 3. Peter van Klave- SCHIEDAM— De toerclub Rijnmond organiseert op zondag 12 juli de Westeinderplassen tocht over een afstand van 140 km. Het vertrekpunt is de wie lerbaan in sportpark Harga. De route voert de deelnemers langs Delft, Leiden, Aalsmeer naar Kudelstaart, waar gerust wordt. Vervolgens gaat de groep via Leidemuiden en de Rotteme- ren terug naar Schiedam. Deel nemers kunnen zich vanaf half negen melden, waarna de kara vaan om negen uur op de peda len gaat. De fietssnelheid is ge middeld 25 km en een trim- of racefiets is verplicht. gemeente duidelijk gemaakt, dat er gezien de groei van het aantal elftallen dadelijk meer dan drie velden nodig zijn. Zelfs overweegt mén om de eerder gedane toezegging om het trai ningsveld af te staan voor de bouw van de derde sporthal te herroepen. „Om niet in de pro blemen te komen zouden we da delijk bij de start van de trainin gen weer de beschikking moeten hebben over dat trainingsveld." Daar ziet het volgens Teun Goedknegt (stadhuis) echter in de verste verte niet naar uit. „De aantrekkende belangstel ling voor voetbal is ook bij Zwa luwen merkbaar. Het is begrij pelijk dat de club ons om haast vraagt. We hebben er voorzitter Hoogerwerf al over aan de tele foon gehad. De kosten van de sanering zijn echter zo astrono misch, dat B W nog geen beslissing hebben kunnen ne men." Daarbij speelt ook de sporthal-optie een rol. „Dan kan hef afgraven parallel lopen aan het bouwrijp maken van het ter- Daarbij rekent men op het stadhuis nog seeds op het particuliere initiatief van de groep Van der Kooy, die na mens de volleybalvereniging Holy in de markt was voor de Een degelijk slot siert nog steeds het toegangshek tot Zwaluwens trai ningsveld. Direct gevaar voor de gezondheid levert de verontreinigde grond niet op, maar, zegt Teun Goedknegt(stadhuis) „we willen elk ris co vermijden." bouw van deze hal. Woordvoer der Nico van Willigen heeft ech ter (onder andere via deze krant) al laten doorschemeren dat de groep heeft afgehaakt. Goedknegt echter: „Ons is ech ter officieel nooit gemeld dat ze niet meer in beeld zijn." Hoewel Goedknegt erkent dat Zwaluwen dadelijk ruim drie velden nodig heeft voor het af werken van de wedstrijden, vindt hij dat de soep toch niet zo heet gegeten moet worden als 'ie wordt opgediend. „Excelsior M heeft eveneens vier velden en laat daar wekelijks een immens groot aantal elftallen op los. Wat in Maassluis mogelijk is moet ook bij Zwaluwen kunnen." Dat neemt niet weg dat de gemeente Zwaluwens verzoek serieus neemt. „We kunnen echter geen ijzer met handen breken." MAASSLUIS In juni en augustus gaat de tennishal Op Dreef in de aanbieding. Het is dan namelijk mogelijk om een van de vier overdekte banen te huren voor een luttel bedrag van tien gulden. De hal is van maan dag tot en met zondag geopend van 9 tot 18 uur. Voor inlichtin gen en reservering kan men te recht bij tel. 01899-12670. VLAARDINGEN- De ge meente Vlaardingen lijkt een spaak in het wiel te steken van de koppeltijdrit, waarmee de rennersclub De Coureur in okto ber steevast het wielerseizoen af sluit. De Coureur kreeg deze week vanaf de Markt schriftelijk een bot nul-op-rekest met daarbij het advies om de 'klassieker' voortaan op het eigen parcours te houden. De tijdrit werd tot vorig jaar gereden op de Maas- sluisedijk tussen Vlaardingen en Maassluis. Om dat de kunnen continueren heeft de renners club bij de aanleg van het par cours speciaal de toegangsweg naar het circuit laten asfalteren. Voorzitter Ed Wittekoek snapt niets van het Vlaardingse veto. „Ons is niet gevraagd. Wanneer dat wel het geval was gefeest hadden we de autoriteiten kun nen uitleggen waarom dat par cours niet geschikt is voor een rijdrit. Wanneer Vlaardingen voet bij stuk houdt, kunnen we het evenement wel vergeten". Zover is men bij De Coureur evenwel nog niet. „We gaan in beroep. En we zullen ons zekér ook tot wethouder Agnes van Ardenne wenden. Misschien kan zij voor ons een goed woordje doen". SCHIEDAM - Naast het Groot Rijnmond-toernooi voor B-, C- en D-klassers heeft het tennispark Spieringshoek ook weer een reeks in huis voor A- klassers. Daarmee werd gisteren rond het middaguur een begin gemaakt. De finales worden zondag gespeeld. Aan het A-toernooi nemen vooral A2-klassers en landelijk spelende Bl-tennissers deel. „De laatste categorie grijpt wed strijden vooral aan om A-punten te verzamelen", vertelt parkei genaar Van der Torre. Het toer nooi telt een lijst van 32 deelne mers, die zorgen voor 100 partij en. Daarnaast gaan er dik drie honderd partijen over het kunst gras in de speelsterkten B, C en D. Van der Torre: „t)e animo was ditmaal weer erg groot. We hebben een volle bak." Op het Schiedamse tennispark Van Vliet eindigde zondag het toernooi van TSF. De winnaars waren: enkelspel Roland Ver- hey(B), Lucien Sigmond(B), Joao Varela(C), Petra de Win ter^), Sandra de Veth(d) en Wessel Frehe(D). Gemengd dubbel: Lucienne Sigmond/Hans Kleinlugtenbelt(B), Petra de Winter/Richard Riekwel(C), Marjon Koks/Martin Eekel- aar(D). Damesdubbel: Ilse Ko lenbrander/Miranda Bal(C), Re- nate Groeneveld/Gre Op- hof(D). Herendubbel: Hans Kleinlugtenbelt/Rene Kop- pe(B), Paul Schuurman/Jack Voorwald(C), Guus Helmer- /Marco van Uden(D). WATERWEG— Windsurfing Hoek van Holland is op zondag 12 juli zowel op het Hoekse zee water als op de Maassluise Oran- jepolderplassen actief. In Hoek van Holland wordt de derde uit een reeks van tien wed strijden gevaren om de NPU- Slalom Surfcup. Deelnemers kunnen zich vanaf 11 uur mel den. De eerste start is om 12.30 Op de Oranjepolderpias wordt een mini-surftriathlon gehou den. De surfers beginnen met 400 meter zwemmen, gaan daar na 3 km hardlopen en varen dan tien rondjes. De inschrijving be gint om 12.30 uur en het start schot valt om 13 uur. Voor in lichtingen over beide evenemen ten kan terecht bij Geert-Jan Middelkoop, tel. 01747-86056. MAASLAND - Het is dat de voor Barcelona geselecteerde renners vandaag naar de Cate- laanse hoofdstad vertrekken an ders hadden ze op vrijdag 10 juli zeker op de Hofsingel aan de start van de Ronde van Maas land gestaan. Dat geldt voor de vrouwen Leontien van Moorsel en Monique Knol maar ook voor de kersverse amateurkampioen Rob Compas. „Jammer", reagéert organisator Van Vliet, „maar het is niet an ders". Een ander nadeel is, dat er op vrijdag wordt gereden. „Die avond ligt bij de deelne mers niet lekker omdat ze in het weekeinde meestal nog enkele verplichtingen hebben. Het liefst hadden we op woensdag gere den, maar bij de verdeling van de wedstrijddagen moeten we rekening houden met de andere Westlandse koersen. De negen wielercomité's uit deze regio on derhouden een uitstekende rela tie. Zo rijdt 's Gravenzande deze week op woensdag. Voor ons bleef slechts de vrijdag over". Niettemin heeft het wie- Iercomité Maasland weer een respectabele lijst deelnemers op de rol. Om 14 uur bijten dertig dames de spits af met een rit over 50 km. Daarna starten om 15.15 uur 90 liefhebbers/veteranen. Ook zij rijden 50 km. De junio ren starten om 16.30 uur en overbruggen 60 km. Voordat om 19 uur de amateurs aan hun rit beginnen rijden om 18 uur de trimmers 30 km. Het amateurpe- leton telt 70 renners waaronder oud-Nederlands kampoen Toine Bok en de regionale favorieten Dennis van der Meijde en Mar cel van Vliet. MAASSLUIS De tennishal Op Dreef krijgt een nieuwe dak bedekking. Het gemeentebe stuur vindt het zeker na de enorme lekkage tijdens de re genbuien op 1 jüni nodig om de werkzaamheden niet langer te vertragen. Voor het vervangen had de ge meenteraad in december al bijna anderhalve ton beschikbaar ge steld. Door de onzekerheid over het voortbestaan van de hal (in verband met de opslag van de vervuilde grond uit de Steendijk- polder) had men ervan afgezien om de order voor de werkzaam heden te plaatsen. Omdat er langzamerhand sprake is van een onhoudbare situatie kan echter niet langer worden gewacht.

De Havenloods | 1992 | | pagina 11