Aanbod woningmarkt Schiedam volgens velen onaantrekkelijk WATERWEG Groot iiv Peugeot Schoonhouden trappenhuizen nog steeds discussiepunt DE HAVENLOODS Concert op ponton in Oude Haven Politie lost aangiftes op Enquête naar slecht verlopen advertentieproef Kinderen en milieu AUTOSERVKE EICENRMM m De reus van Schiedam Concerten in Grote Kerk Intimidatie Nationale Ziekendag ook voor gezonden Poging tot diefstal DINSDAG 18 AUGUSTUS 1992 Bariton Michael Ryan VLAARDINGEN Ter gele genheid van de twintigste editie van het Haring en Bierfeest vindt er vrijdagavond 4 septem ber een promenadeconcert plaats op een ponton in de Oude Haven. Uitvoerenden zijn de Douaneharmonie onder leiding van dirigent Jaap Koops, pianist Louis van Dijk en de Ameri kaanse bariton Michael Ryan. Het concert begint om 21.00 uur. Het concert in de openlucht op een ponton van 20 bij 30 meter is mogelijk gemaakt door een fi nanciële bijdrage van het Schie dam-Vlaardingen Fonds. Louis van Dijk heemt met de Douaneharmonie het eerste deel van het concert voor zijn reke ning. Na de pauze komt de har monie opnieuw op het podium voor een solo-optreden maar ook als begeleidingsorkest van de bariton Michael Ryan. Het orkest bestaat uit 80 muzi kanten uit geheel Nederland. De meeste leden werken bij de Douane. Dirigent Jaap Koops is vooral bekend geworden als diri gent van de Koninklijke Mari nierskapel. Michael Ryan treedt regelmatig in het Witte Huis op voor president George Bush en komt nu met een speciale vlucht vanuit Washington naar Vlaar dingen. Hij zal tijdens het con cert composities van Verdi zin gen alsmede een medley van de musicals De man van La Mancha en Porky and Bess. Het geheel wordt besloten met een specta culaire uitvoering van de Music for the Royal Fireworks van Handel. Daarbij zal echt vuur werk worden afgestoken. Het promenadeconcert kan door tienduizend mensen gratis wor den bijgewoond. In een ander deel van de haven is vrijdaga vond een vlootschouw van oude zeilschepen te zien. PINNEN - Een 22-jarige man uit Hoogvliet is zaterdagavond rond 23.00 uur beroofd van zijn geld. Nadat hij geld uit de gel dautomaat aan de Lange Nieuw- straa't had getrokken werd hij opgewacht door een man met een op een vuurwapen lijkend voorwerp. Onder bedreiging moest de man zijn net gehaalde geld afstaan. De dader wist ver volgens te ontkomen. Wegener huLs-aarvhuLsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N.' v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac- teurt, Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Ronald van Oud- heusden (sport), Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4.270.879) en Nans Wolters (tel. 010 - 4.709.380). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager Sieben. 3s Zuid-Holland: Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201/4.352.911 SCHIEDAM— Het wil maar niet lukken met de plannen voor het schoonhouden van de trap penhuizen in de wijk Nieuwland. Stadsgenoot Guus Klepke die dacht dat zijn idee, om banen poolers in te zetten voor dit kar wei haalbaar zou zijn, wordt er moedeloos van en doet er voor lopig het zwijgen toe. Al sinds het begin van dit jaar is de Sociale Dienst in afwachting van een verzoek van het ge meentelijk Woningbeheer om voor het schoonhouden van de trappenhuizen in Nieuwland een banenpooler beschikbaar te stel len. Volgens directeur Verdoes van Woningbeheer zal die aan vraag nog geruime tijd op zich laten wachten. Hij vraagt zich trouwens af of het plan door de vele haken en ogen die het met zich meebrengt nog wel door gang kan vinden. Niet alleen in Nieuwland maar ook in Woudhoek is er een dis cussie gaande voor wat betreft het schoonhouden en schoonma ken van de trappenhuizen. In juni is Woningbouwvereniging Schiedam namelijk gestart met het schoonmaken van een aantal comlexen in deze wijk. Voor deze klus heeft men tot het einde van dit jaar een contract afgesloten met de GOM. Nu blijkt dat de kosten van dit con tract hoger uitvallen dan de ver goeding die de bewoners thans betalen als bijdrage in de schoonmaakkosten. Voor dit jaar is er nog niets aan de hand, omdat de woningbouwvereni ging de kosten voor haar reke ning neemt. De Wijk- en Bewo nersvereniging Woudhoek vreest echter dat als het contract met de GOM wordt verlengd, de meerkosten zullen worden om geslagen per woning en dat bete kent een verhoging van de servi cekosten. 'Willen wij dat wel', vragen de Woudhoekers zich af. De wijkvereniging realiseert zich dat voor kwaliteit (grondig schoonhouden) moet worden betaald en doet aan de woning bouwvereniging de suggestie de kosten te drukken door minder frequent, zeven in plaats van tien keer schoon te maken. „Of wellicht is er een ander bedrijf dat een goed produkt kan leve ren tegen een lagere prijs", zegt het bestuur van de Woudhoek- vereniging prijsbewust. Guus Klepke wordt er moedeloos vi SCHIEDAM Met de aanhou ding van een 25-jarige Schie dammer heeft de politie zo'n dertig aangiftes kunnen oplos sen. De man, die werd aange houden door de Rotterdamse politie, werd afgelopen donder dag overgebracht naar het Schie- damse politiebureau omdat hij cheques had verzilverd die af komstig waren van diefstallen in Schiedam. Hij bekende in totaal ongeveer zestig insluipingen in bedrijfspanden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Bij deze insluipingen stal hij por temonnees, autosleutels, tassen en geld. Door het verzilveren van ontvreemde girobetaalkaar ten liep de man in Rotterdam tegen de lamp. In totaal konden dertig aangiftes worden opge lost. Slechts een klein deel van de gestolen goederen kon wor den achterhaald en teruggege ven aan de eigenaren. SCHIEDAM De proef die de gemeente Schiedam in mei van dit jaar startte om huur woningen op een andere ma nier (via een advertentie) aan te bieden is nog steeds gaande maar verloopt niet zo vlot als verwacht. Om te achterhalen wat hiervan de oorzaak is werd op 6 en 7 juli een telefo nische enquête gehouden. Hiervoor werden personen geselecteerd die bij het bu reau Huisvesting als woning zoekenden staan ingeschre ven. De resultaten zijn door de afdeling onderzoek en sta tistiek van de Dienst Ge meentewerken vastgelegd in een rapport. De enquête werd gehouden om vast te kunnen stellen waarom het aantal ingehuurde woonbon- nen, die men uit de krant kan knippen en waarop kan worden aangegeven voor welke woning de belangstelling uitgaat, zo laag scoorde. De redenen daarvan duidelijkheid van het experi ment. Wel geven veel woning zoekenden op onder meer het aanbod niet aantrekkelijk te vin den. Voorlichter Sjaak Poppe van de gemeente: „Aan de hand van de De proef met de advertenties verloopt nog niet naarwens uitkomst van het onderzoek wil de gemeente de huidige aanpak eventueel bijsturen, om zo het experiment meer kans van sla gen te geven." De steekproef onder de Schiedamse huishou dend bedroeg 724 telefoonnum mers, waaronder 169 Turkse ge zinnen. Volgens Sjaak Poppe vormen de woningen, waarop via de adver tenties kan worden ingeschre ven, een redelijk representatief beeld van alle woningen die in de stad beschikbaar komen. „Daardoor is een vrij nauwkeu rige uitkomst van het onderzoek mogelijk", zegt hij. Voor de enquête werd met bijna 77% van de Nederlandse en met 60% .van de Turkse huishoudens een gesprek gevoerd. Dit laatste vond plaats in de Turkse taal. Ht onaantrekkelijke woningaan bod werd door 45% van de on dervraagden als reden voor niet- inschrijven opgegeven. De meeste van deze woningen staan in Nieuwland. Verder voldeed een aantal mensen (10%) niet aan de eisen in de advertentie. Een aantal mensen (10%) die wel inschreef voldeed niet aan de eisen gesteld in de adverten- „De woonadvertenties worden door de ondervraagden voor het merendeel postief beoordeeld", concludeert voorlichter Poppe. Uit het onderzoek komt naar voren dat bij starters (mensen rond de 25 jaar) de advertenties minder bekend zijn. Bij de ove rige leeftijdscategorieën is dit wel het geval en omvat meer dan 80%. Onder Turkse woningzoe kenden is de jongste leeftijds groep juist beter bekend met het experiment dan de andere leef tijdsgroepen. Een verklaring hiervoor moet worden gezocht in het gegeven dat Turkse jonge ren minder moeite hebben met de Nederlandse taal. Drie-en-dertig procent van de geïnterviewden had geen ver huisplannen, terwijl bijna een vijfde dat laat afhangen van een goed aanbod. Hieruit blijkt dat slechts de helft van de onder vraagden wil verhuizen. Met deze uitkomst kan men zich de vraag stellen hoe groot het werkelijke aantal woningzoe kenden is, van de in totaal 6.500 ingeschrevenen bij Bureau Huis vesting. Het experiment loopt tot en met 1 november. Hierna wil men be zien of de proef kan worden om gezet in een permanente rege ling- Glasbak wordt vaker geleegd SCHIEDAM Het motto 'Alle glas hoort in de glasbak' is waarschijnlijk vrijdag en zater dag jongstleden door het milieu bewuste winkelende publiek in de Hof van Spaland met de nodi ge scepsis bezien. Bovenop de grote glascontainer stonden namelijk honderden lege flessen en de binnenkant van de bak zat propvol. Het inzamelen van glas via de glasbak is in het afgelopen jaar opnieuw gestegen. De Neder landse consument deponeerde ruim 305.000 ton glas in de bak ken. Het landelijke inzamelings percentage steeg hierdoor tot 70 procent. Ook steeg de opbrengst in Schiedam en wel tot 50 pro cent. Het Openbaar Nutsbedrijf is echter van mening dat een hoge re opbrengst tot de mogelijkhe den behoort. Daarom zal het Schiedamse gemeentebestuur binnenkort een voorstel ontvan gen waarin men adviseert de glasinzameling te intensiveren door het plaatsen van meer bak ken. De verwachting is dat het landelijke aanbod van eenmalig glas zich zal voortzetten. Extra aandacht zal worden besteed aan het op kleur gescheiden inzame len van glas. Ook Schiedam heeft plannen in deze richting. De Stuurgroep Promotie Glas bak stelt zich ten doel om in 1995 het inzamelingspercentage te brengen op 80 procent, tenslotte geeft de ONS aan dat het legen van de glascontainers vaker zal geschieden. SCHIEDAM Het Provinci aal Afvalverwijderingsbedrijf Zuid-Holland, dat gevestigd is aan de Overschieseweg, heeft in eigen beheer een kinderboek uitgegeven. Dit is gebeurd ter gelegenheid van de Floriade waar de PROAV participeert in de Zuid-Holland Expo. Het boekje 'Aan de straat en weg er mee' moet kinderen aan het denken zetten over de milie- problematiek. De jonge lezers krijgen te maken met vijf kinde ren uit een gezin die door hun ouders bij het afval worden ge zet. Elk kind beleeft zo zijn eigen afvalavontuur. Het boekje dat is geschreven door Lydia Rood, is geïllu streerd door Auke Herrema. De tekeningen tonen een 'Ma Flod- der'-gezin waar de wegwerp maatschappij een goed ingebur gerd iets is. De blikjes frisdrank en de bekers vruchtenyoghurt belanden leeg, via het raam op de straat en ook de kinderen worden beschouwd als overbodi ge rommel. Kinderen die de Floriade bezoe ken krijgen het boek gratis. nieuwe- en de bétere gebruikte auto's van Beethovensingel124 - Vlaardingen - telefoon 010 - 435 79 00 EaËlI De familie Koffijberg bij hun zonnebloem SCHIEDAM Het is moeilijk na te gaan of het de hoogste zonnebloem aller tijden is, maar dat de zonnebloem van de fami lie Koffijberg, wonend aan de Franklinstraat, reusachtige af metingen heeft staat wel vast. De trots van heel de buurt wordt gestut en vertroeteld als een baby en heeft inmiddels een lengte bereikt van 3.67 meter. „We hebben wel vaker zonne bloemen gezaaid", vertelt me vrouw Koffijberg, „maar maak ten niet eerder mee dat ze zo hoog werden als deze." VLAARDINGEN Aad Zou tendijk opent donderdag 20 augustus het wekelijkse lunch concert op het orgel van de Gro te Kerk met een compositie van Johann G. Walther. Tussen 12.45 en 13.15 uur brengt hij verder muziek van Johann Seb. Bach, Jaak N. Lemmens en Ca- mille Saint Saëns ten gehore. Zaterdag 22 augustus is er weer het wekelijkse wandelconcert in de Grote Kerk. Ditmaal zijn Kees Jan de Koning (bas) en Jan van Laar (orgel) de uitvoeren den. Tussen 15.00 en 17.00 uur worden werken gespeeld van on der anderen Dowland, Schütz, Pachelbel, Bach, Dvorak en An- driessen. Schoppen na belletje trek SCHIEDAM Een 42-jarige Schiedammer heeft vrijdaga vond een 8-jarig jongetje ge schopt omdat deze hem zou heb ben lastiggevallen. Een groepje jongens viel de man al geruime tijd lastig met 'belletje trek'. Vrijdagavond werd het de man te veel, greep het 8-jarige jonge tje vast en kneep hem in de nek. Bovendien deelde hij een schop uit. Op het politiebureau toonde de man berouw, maar hij kreeg toch een proces-verbaal. SCHIEDAM Nadat een tach tigjarige stadsgenote vorige week bij de bank geld had opge nomen, liep zij naar huis waarbij zij gevolgd werd door twee jon gens. Toen zij haar woning in ging drongen de jongens binnen en eisten koffie. Nadat de be jaarde vrouw hieraan had vol daan, vertrokken de stoere kna pen, waarbij zij zich ontfermden over de portemonnee van het slachtoffer. VLAARDINGEN - De Natio nale Ziekendag is dit jaar ge pland voor zondag 13 septem ber. Onder het motto 'Kijk eens naar een ander' wordt op die dag aandacht gevraagd voor de rela tie tussen zieken en gezonden. Het thema van 1992 gaat in op het belang van persoonlijke aan dacht. De auteur Marinus van den Berg heeft er een speciale brochure voor geschreven, waar in hij concludeert, dat aandacht een helende en genezende waar de heeft. Van den Berg beschrijft in de brochure hoe zieken geïsoleerd kunnen raken en hoe pijn beter te verdragen is als je wat aan dacht krijgt. De auteur voegt eraan toe „dat niet alleen het ontvangen, maar ook het geven van aandacht menswaardigheid aan het leven toevoegt." De Nationale Ziekendag werd in 1974 ingesteld door de Zonne bloem, voluit de Katholieke Na tionale Vereniging tot bevorde ring van het welzijn der zieken van alle gezindten. Volgens me vrouw C. Stolk van de Vlaar- dingse afdeling van de Zonne bloem, staat 'voor alle gezind ten' centraal. „Mensen die niet katholiek zijn opgevoed, zouden afgeschrikt kunnen worden. Ze zouden kunnen denken: dat is niet voor mij. Maar de nadruk ligt hier absoluut niet op het woord katholiek. Het is echt voor iedereen." Voor de komende Nationale Ziekendag heeft de Vlaardingse Zonnebloem een viering in het Zonnehuis op het programma staan, met dien verstande dat dg dag op donderdag 10 september wordt gevierd. Verder krijgen bedrijven een brief waarin wordt opgeroepen om op 13 september extra aandacht te geven aan zie ke werknemers. Mevrouw Stolk: „We hebben hierin een stimule rende functie." Belangstellenden kunnen dè brochure 'Nationale Ziekendag 1992' aanvragen bij de Nationale Vereniging De Zonnebloem, t.a.v. Nationale Ziekendag', Postbus 2100, 4800 CC Breda. VLAARDINGEN— Een 56- jarige Vlaardinger is donderdag avond rond 20.15 uur bij station Vlaardingen-Oost bijna beroofd van zijn portemonnee. Toen hij op het pad achter de bloemen kiosk liep werd hij van achteren benaderd door twee mannen die geld van hem eisten. Nadat hij dit geweigerd had werd hij vast gepakt en zijn portemonnee uit zijn binnenzak gehaald. De twee vonden de inhoud kennelijk on: voldoende waarna de man zijn portemonnee terugkreeg. De man die aangifte deed bij de politie kent de daders van ge1 zicht en wel van het straatbeeld in Den Haag waar zij regelmatig van voorbijgangers geld eisen. In samenwerking met De 1. Ton Pronk Excelsior8.00 Leonard van Utrecht Excelsior8.00 3. Bram Marbus Excelsior7.00 Oscar Moens Excelsior7.00 Ed Ridderhof Excelsior7.00 Hubert Verspuy Excelsior7.00 Wessel Weezenberg Excelsior7.00 Jozsef Kiprich Feyenoord 7.00 Errol Refos Feyenoord 7.00 Gaston Taument Feyenoord 7.00 Ron van den Berg Sparta 7.00 Gerald Sandel Sparta 7.00 Tom van Mol Sparta 7.00 14. Peter Bosz Feyenoord 6.00 Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.00 SPELER V.D. WEEK Leonard van Utrecht 6.00 Havenloods en Het Zuiden. 14. Ruud Heus Feyenoord 6.00 Peter van de r Excelsior John Metgod Feyenoord 6.00 Andre van der Heuvel Excelsior6.00 Peter Boudesteijn Excelsior6.00 John de Wolf Feyenoord 6.00 Edwin van Buren Excelsior6.00 Winston Bogarde Sparta 6.00 Michel Devilé Excelsior6.00 Mike Snoei Sparta 6.00 John Schuurhuizen Sparta 6.00 Michel Valke Sparta 6.00 John Veldman Sparta 6.00 Willy Boessen SW/Dordrecht '90 6.00 Jan Mulder SW/Dordrecht '90 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Edwin van Ooijen Excelsior7.00 Ed de Goey Feyenoord 7.00 Edward Metgod Sparta 7.00 Joop Hiele SW/Dordrecht '90 7.00 TOPSCORER

De Havenloods | 1992 | | pagina 3