Onderzoek toont noodzaak gebruik vitamine C Colon Clean: reguleert de stoelgang zonder gewenning Gezoiidlieidsadviezeii Wat te doen aan rusteloze benen en spataderen Knoflook en Ginseng samen in één dragee Gezoiidheitlsadviezen Sportblessure Homeopathie! Meer weerstand met rode zonnehoed Goed nieuws voor de liefste snotneusjes Hoe goed u ook voor uw kind zorgt; een verstopt neusje is moeilijk te voorkomen. Op zich nog geen kwaal om veel zorgen over te hébben, want snotteren is een teken dat de afweer wordt opgebouwd. Maar te veel verstopping belemmert de (borst)voeding, het inslapen met een speen of gewoon de ademhaling. Bij kinderen tot 6 jaar is neusverkoudheid zelfs de hoofd oorzaak van schoolverzuim. Zout in water Zout water is dan een probaat middel. Maar de concentratie mag vooral niet te sterk zijn, om het neusslijmvlies niet te irriteren. Gelukkig is er sinds kort een goed en vooral veilig middel voor: Bexedyl fysiolo gisch zout. Dit is namelijk speciaal geschikt voor gevoeli ge kinderneusjes. Heel voor zichtig doet het z'n werk, ste riel verpakt, zonder conser veermiddelen en in handige spuitflakonnetjes. Veilige oplossing Een fysiologische zoutoplos sing verhelpt de verstopte neus, reinigt en ontsmet en is volkomen vriendelijk voor het tere neusslijmvlies. Bexedyl bevordert de natuurlijke neus- ademhaling en is altijd gereed voor gebruik, zonder dat geknoeid hoeft te worden met kraanwater en keukenzout. Omdat het de lichaamseigen zoutconcentratie bevat, werkt het heel natuurlijk en mild. Dit maakt Bexedyl ook ge schikt voor baby's bijv. voor de voeding of voor het slapen gaan als het babyneusje ver stopt is. Wel even de flakon op lichaamstemperatuur bren gen, dat is voor het kind na melijk veel plezieriger. Bexedyl is vrij verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Ieder doosje bevat 18 flakonnetjes van 5 ml. Wilt u Bexedyl fy siologisch zout eerst eens pro beren? Schrijf dan een kort briefje (zonder postzegel) aan Sterling Health, Antwoordnummer 736, 2000 VC Haarlem. Vermeldt wat uw redenen zijn om Bexedyl te proberen, alsook het pro- dukt dat u nu gebruikt bij verstopte kinderneusjes. ving zijn hart- en vaatziekten. Aderverkalking, dat voor een belangrijk gedeelte het gevolg is van een gebrek aan vitamine C, vormt dus een groot gevaar voor onze gezondheid. We zijn ons er niet van bewust dat een regelmatige stoelgang en een gezonde ontlasting in belangrijke mate de gezondheid bepalen. Toch hebben heel wat klachten indirect te maken met de spijsvertering! Stoelgang bepaalt gezondheid Zo kaïn een verstoorde stoel gang op den duur leiden tot aambeien, uitstulpingen van de darmen, hoofdpijn en aller gie. Een onregelmatig leven, ongezond eten en drinken, ge bruik van antibiotica en la xeermiddelen zijn vaak aanlei ding tot verstopping, gisting of rotting in de darmen. Een opgeblazen gevoel, rommelin gen in de darmen, oprispin gen en winderigheid plagen dan de ongelukkige. Natuurlijke oplossing Een zeer effectieve en weer in het gareel te krijgen is Colon Clean. Colon Clean uit psylliumvezels door G. van Lieshoutarts Droge huid vasthoudt, des te soepeler is de huid. Zeep, wasmiddelen, afwasmiddelen enz. zorgen ervoor dat de huid minder goed water vasthoudt. De huid droogt uit. Een huid mét eczeem houdt ook slecht water vast. Daardoor voelt die huid zo droog aan. Middelen tegen droge huid Het is nooit mogelijk om vocht in de huid te krijgen, dus vochtinbrengende crèmes werken niet! Crèmes die wel werken zorgen ervoor, dat de huid het vocht beter vast houdt. De meeste crèmes laten de huid even wat vet aanvoelen, maar snel wordt de huid weer droog. Vraag naar een crème met N.M.F. natural moii tors. Zulke crème helpt het vocht vasthouden. Insektesteken Insekten komen graag af op geurtjes. Daardoor wordt iemand eerder gestoken als hij/zij zweet of parfum heeft aangebracht. Steken van een daas, horzel of wesp kunnen bij gevoelige personen een forse plaatselijke reaktie geven. De verdikking rond de steekplaats kan 15-25 cm doorsne de hebben. Dit kan geen kwaad. Het is alleen maar lastig. De verdikking gaat vanzelf in 1-2 weken weg. effectieve vezelstoffen), die 25 maal hun gewicht aan vocht kunnen opnemen. Door dit enorme absorberende ver lij ke oplossing om de darmen mogen ontstaat in'de darmen een zachte, soepele en onver teerbare massa, die zich ge makkelijk door de darmen laat vervoeren. Verstopping behoort dan tot het verleden. Een schone darm is het resul taat! Omdat Colon Clean een natuurlijke oplossing is en de darmen niet prikkelt, kan het zonder bezwaar gedurende langere tijd gebruikt worden. Er treedt geen gewenning op. Overmatig zweten Het is normaal dat mensen flink kunnen zweten bij warmte, sporten, drukte of zenuwachtigheid. Hier moet u niets aan doen. Zweten is een normale reaktie om warmte kwijt te raken. Als u zonder duidelijke reden flink moet zweten b.v. in vergadering, in gezelschap, dan zit er vaak inwendige spanning achter. Als u niet weet waar die spanning door komt en u veel last heeft van dat zweten, kan uw huisarts u verder helpen. Bacterie-evenwicht Een goed evenwicht tussen d verschillende melkzuurbacte riën in de darmen gaat gis ting en rotting tegen. Gis- tings- en rottingsbacteriën krijgen door de goede balans geen kans meer. Daarom be vat Colon Clean ook natuurlij ke melkzuurbacteriën, die het bacterie-evenwicht in de dar men herstellen. Zo verhogen ze de weerstand in de darm en verbeteren de vertering. Colon Clean is lactose- en glutenvrij en verkrijgbaar bij drogiste rij, apotheek en reformhuis. Prijs per verpakking: 10,95 (120 g) en ƒ27,50 (350 g). Bel voor meer informatie of een gratis proefmonster: 06-0995522 (gratis). Onderzoek De aanbevolen hoeveelheid vi tamine C die we dagelijks no dig hebben bedraagt 50 milli gram. Een hoeveelheid die we dagelijks tot ons moeten ne men, omdat het lichaam vita mine C niet zelf kan aanma ken. Ook bij apen is dit het geval. Uit onderzoek van de bekende Amerikaanse profes sor Verlangieri bleek bij deze dieren ook een hoge mate van aderverkalking. Zijn onder zoek toonde echter dat 50 mg vitamine C per dag eigenlijk te weinig is om aderverkal king te voorkomen of gene- Hoeveel vitamine C? Hoeveel vitamine C heb ik nu nodig zult u zich afvragen. Vitamine C zit van nature o.a. in groente en fruit. Door re gelmatig groente en fruit te eten krijgt u dus al een forse dosis binnen. Rokers en men sen die last van stress hebben, hebben extra vitamine C no dig. Aanvulling is bij velen van ons dan ook vaak aan te bevelen. Een nieuw produkt dat hiervoor sinds kort verkrijgbaar is, is UltraVit Ester-C. Maar liefst 5 jaar on derzoek is vooraf gegaan aan de ontwikkeling van dit pro dukt. De bijzondere eigen schap hiervan is volgens fabrikant, dat het sneller en effektiever werkt dan gewone vitamine C. Dit komt omf het een stof bevat die de vita mine C sneller in het bloed doet opnemen. Het werkt hierdoor vier maal sterker dan gewone vitamine C, zodat u er in verhouding slech' een kwart van nodig heeft. Voor iedereen die rookt, veel in onzuivere lucht verblijft, last van stress heeft of niet regelmatig verse groenten en fruit eet, is het dagelijks ge bruik van 1 tablet UltraVit Ester-C500 aan te bevelen. UltraVit Ester-C is verkrijg baar bij drogist, apotheek en reformhuis, alwaar u tevens meer informatie kunt krijgen. Weinig problemen zijn zo hinderlijk en vervelend als spataderen. Ze ontsieren de benen en gaan gepaard met kramp, pijn, zwelling en een rusteloos gevoel. Vooral vrouwen hebben hiermee te maken. Oplossing In bijna elke keuken is het bekende witte knof- lookbolletje te vinden. De laatste decennia zijn we knoflook als smaakmaker steeds meer gaan waarde ren, niet in de laatste plaats omdat het ook een gunstige invloed op onze gezondheid heeft. Knoflook komt oorspronkelijk uit Azië en al sinds de oud heid schrijft men dit ui-gewas geneeskrachtige werking toe. Om te ontdekken of deze in derdaad aanwezig is, werd knoflook het onderwerp van veel studies. Zo hebben diver se onderzoeken aangetoond dat knoflook het cholesterol gehalte helpt te verlagen. Daarnaast werd aangetoond dat knoflook de bloeddruk op peil houdt en een gunstige invloed heeft op de spijsverte ring. Vitaliteit Een ander heilzaam produkt dat uit Azië is overgewaaid is ginseng. In landen als Japan en Korea is het al eeuwenlang goed gebruik dat dagelijks (met name 's ochtends) een borrelglas van het sterke gin- sengextraet wordt gedronken. De werking van de ginseng- wortel heeft evenals knoflook, een versterkende invloed op de vitaliteit. Daarnaast helpt het effectief tegen vermoeid heid, verbetert het concentra tievermogen en onderdrukt gevoelens van stress. Ginseng zorgt er ook voor dat de lon gen meer zuurstof opnemen, waardoor men meer energie krijgt en de geestelijke vitali teit toeneemt. Mensen die gin seng gebruiken gaan zich meer ontspannen voelen. In ons land zijn er verschillende preparaten verkrijgbaar waar in ginseng is verwerkt. Combinatie Sinds kort is er nu een pro dukt dat deze twee natuurlij ke middelen combineert: Alli- goa Plus. De dragees van dit produkt bevatten zowel knof look als ginseng, waardoor de gebruiker optimaal kan profi teren van de heilzame wer king vein beide. Het is een puur natuurlijk produkt en er zijn geen bijwerkingen be leend. Bovendien is Alligoa Plus bij het innemen reuk- en smaakloos. Verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer informatie: VemediaB.V., tel. 020-5490905. len liever niet. De Franse pro fessor Claire Beylot (hoofd af deling beenklachten, Acade misch Ziekenhuis Bordeaux) adviseert al jarenlang het ge bruik van het natuurlijk plantaardig extract "OPC". Deze stof wordt gewonnen uit pijnboomschors en uit druive- pitten (merknaam Flavénol). "Mijn patiënten hebben er veel baat bij. Echte grote spatade ren gaan er niet mee weg, maar bijkomende klachten zo als pijn, kramp, kriebels en gespannen benen reageren erg goed op OPC", zo stelt professor Beylot. Vooral vrouwen "Vrouwen hebben vaker last van beenklachten dan man nen", volgens Claire Beylot. De vaatwand is bij gebrek aan OPC erg gevoelig voor de vrouwelijke hormonen. Door het gebrek aan OPC wordt de vaatwand poreus en laat het bloed niet goed meer doorstro men. Het gevolg is beenklach ten en eventueel spataderen. Nachtrust De voedingsstof OPC zorgt voor een betere doorstroming van het bloed. Diverse onder zoeken tonen aan dat bij ge bruik van OPC binnen enkele weken bij drie van de vier patiënten verbetering optrad bij "zwaarte in de benen" en "kriebels". Bij 60% werden pijn en krampen minder. In veel gevallen levert dit ook een ontspannen nachtrust op! Het extract waarmee profes sor Beylot en haar collega's in Frankrijk werken is in Neder- Verstuikingen en kneuzingen Een ongewone beweging kan en pijnlijke nasleep hebben de vorm van een kneuzing of verstuiking. Bij een ver stuiking is er sprake van een overmatige rekking van de gewrichtsbanden en het ge wrichtskapsel. Bij een kneu zing scheurt het onderhuidse weefsel. Arniflor gelei, bereid uit de Arnica oftewel val- kruid, versnelt het herstel en werkt pijnstillend. Blessures en verwondingen Een val op het asfalt, kunst gras of gravel kan akelige ge volgen hebben. Bij sportbles sures is behalve van een kneuzing vaak sprake van een beschadigde huid. Het ho- Dpathisch geneesmiddel Belliflor gel kan bij elke bles sure - óók als de huid kapot is - worden toegepast. Door ge bruik bij de warming-up bevordert het de doorbloeding en helpt zo blessures voorko men. Voor de ontsmetting en genezing van (schaaf)wondjes kan Calemi het beste worden Spier- en gewrichtsklachten? En voor de ontknoping zorgt VSM. gelei en zalf bevatten onder meer Calendula-tinctuur, dat ook wel 'homeopathisch jo dium' wordt genoemd. Spier- en gewrichtspijn Door prestatiedrang vergt me nige recreant of topsporter te veel van zijn lichaam. Bij spier- en gewrichtspijn is een effectieve remedie vereist: Spiroflor/SRL gelei in de blau we tube. U kunt de werking van de gelei ondersteunen door Spiroflor druppels in te nemen. Heeft u vragen over homeopa thische produkten? Bel dan gratis tijdens kantooruren met de VSM Homeopathielijn: Nieuw is De Homeopathische Sportersgids. Hierin kunt u lezen hoe u sportblessures kunt voorkomen en behande len. Dit boek (260 pag.) kost slechts 14,90 en is verkrijg baar bij vele apotheken, dro gisterijen en reformhuizen én bij de boekhandel. Prof. Claire Beylot: "Mijn patiënten hebben er veel baat bij" land als voedingssupplement "Flavénol". Informatie bij uw verkrijgbaar bij drogist en re- winkelier of bel Compact formhuis onder de naam Nutrients, tel.: 02940-17162. door G. van Lieshoutarts. Vrouwenvoeding Vrouwen hebben een lagere behoefte aan energie en eten dus minder dan mannen. Daarom bestaat er eerder kans dat ze een tekort aan vitamines en mineralen krijgen. Bovendien hebben vrouwen een grotere behoefte aan kalk en ijzer dan mannen. Dat geldt zeker voor vrouwen die zwanger zijn. Gebruikt een vrouw de pil dan zijn er meer B-vitamines nodig. Vooral vrouwen moeten dus uitgeba lanceerd eten en bij aanhoudende vage klachten naar de dokter gaan. Hartinfarct Een gerenommeerd Brits medisch vakblad heeft onlangs het resultaat van een opmerkelijk onderzoek gepubli ceerd. Het nuttigen van een paar glazen wijn, bier of sterke drank per dag (met andere woorden: m&tig alco holgebruik) vermindert de kans op aandoeningen van de kransslagader. Alcohol vergroot namelijk de hoeveelheid HDL ('lipoprotéïne') in het bloed; deze zorgt voor een betere bloedsomloop en kan vetten afbreken. En juist de ophoping van vet in de kransslagader veroorzaakt vaak een hartinfarct. Elke sporter maakt in zijn sportieve loopbaan wei eens een schuiver, ondanks alle goede voorbereidin gen. Jaarlijks lopen de Nederlandse sporters geza menlijk wel 2,7 miljoen blessures op. Het meest voorkomend zijn kneuzingen, verwondingen en spier pijn. Gelukkig lenen deze blessures zich prima voor een homeopathische behandeling. Vaak verkouden of grieperig? Verkoudheid en griep, weinig mensen ontkomen er aan Soms is de ene verkoudheid nog niet over, of de volgende komt opzetten. Wie regelmatig verkouden is, heeft waarschijnlijk een verminderde weerstand. Het is daarom belangrijk om niet alleen de verkoud heid aan te pakken, maar ook om een goede weer stand op te bouwen. Een homeopathisch extract van de rode zonnehoed biedt daarbij de helpende hand. Nieuwe UltraVit Ester-C Door wetenschappers en art sen wordt A. Vogel's Echina- force aanbevolen als hèt na tuurlijke medicijn tegen infec ties als griep en verkoudheid. Dit door de Zwitser Alfred Vo gel ontwikkelde homeopathi sche geneesmiddel wordt ge maakt van de Echinacea pur purea of wel de rode zonne hoed. Veel mensen gebruiken Echinaforce preventief. Zodra de 'R' in de maand is, wordt dit 'natuurlijk antibioticum' uit de kast gehaald. Maar ook als een infectie eenmaal is van uw lichaam, wat onder meer wordt gevormd door witte bloedlichaampjes. Hoe beter ze werken, des te groter is üw natuurlijke afweer. A. Vogel's Echinaforce is ver krijgbaar bij apotheek, dro gist en reformhuis met dro gisterij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vogel's infolijn, 05250-5237. ontstaan, kan Echinaforce een belangrijke rol spelen bij de genezing. W etenschappelijk onderzoek Naar de werking van de in- houdsstoffen van de rode zon nehoed op het menselijk af weersysteem is veel onderzoek verricht. Celbioloog dr. R. van Wijk, winnaar van de Alfred Vogel-prijs heeft vijf jaar be steed aan verschillende stu dies. Met het doel om op een wetenschappelijke manier in zicht te krijgen in het nut van natuurlijke geneesmiddelen. Eén van de opmerkelijkste conclusies: extracten van de rode zonnehoed (grondstof voor Echinaforce) hebben een specifieke invloed op de licha melijke weerstand. Echinafor ce stimuleert en ondersteunt het verdedigingsmechanisme

De Havenloods | 1992 | | pagina 7