Toyota vernieuwt de Corolla ALS JE JEZELF NIET HERKENT IN ALLE BRILLEN DIE JE AL CEDRACEN HEBT, HOE KIJK JE DAN NAAR EEN ANDERE OPLOSSING? Argus-klanten herken je in een oogopslag. AMUSEMENTS-CENTERS iMSCMéyU'' li DE HAVENLOODS - DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 35-372 ROTTERDAM SCHIEDAM Coolsingel 191 Hoogstraat 123 (Gebouw De Veste) Twintig miljoen exemplaren zijn er wereldwijd inmiddels verkocht van de Toyota Co rolla. Daarmee is deze in 1966 voor het eerst geïntro duceerde wagen na de legen darische VW Kever de meest verkochte auto ter wereld. De introductie van de zevende generatie van deze middenklas ser geeft Toyota aan voorlopig nog niet van wijken te willen weten. De nieuwe generatie van de Toyota Corolla is op 350 plaatsen verbeterd. Om het maar eens met een cliché aan te geven: alleen de naam is niet veranderd. Behalve aan de maatvoering ,het niuewe type is in alle opzichten ruimer uitgevoerd, is uiteraard ook gesleuteld aan het inwendi ge van de Corolla. Nieuwe, stil lere en zuinigere motoren, een nieuw ontworpen dashboard en een nog verder geperfectioneer de uitvoering, waardoor de toch al hoge betrouwbaarheid van de 'oude' Corolla ook voor deze zevende generatie zal gelden. Vier varianten De nieuwe Toyota Corolla is met onmiddellijke ingang lever baar in vier modelvarianten: een hatchback, een liftback, een se dan en een stationwagen. Ze kunnen worden uitgerust met een nieuwe 1,3 liter benzinek rachtbron of een eveneens nieu we twee liter diesel. Verder is de 1,6 liter benzinemotor die in de oude Corolla ook al dienst deed, voor zijn werk in de nieuwe ge neratie aangepast. Over een half jaartje mogen we nog een nieu we 1,8 liter benzinemotor ver wachten maar een topmodel met een GTI-karakter zoals vrijwel alle concurrenten op de markt zetten, zit er niet in. De opgewekte energie wordt via een handgeschakelde vijfvers nellingsbak of (alleen voor de benzine-uitvoeringen) een auto maat naar de (voor)wielen over gebracht. De bediening van de handgeschakelde bak geschiedt nu ook bij Toyota door middel van Bowdenkabels, waardoor er minder trillingen ontstaan. De automaat is er in twee versies. Voor het 1,3 liter model is een driebak, voor de 1,6 een auto matische vierbak beschikbaar. Met de uitspraak „om produktie technische redenen" wordt de oorzaak van dit verschil aange duid. Het is kennelijk gewoon lucratiever die oudere driebak nog een poosje te gebruiken. Een voorspelbaar weggedrag, goede stabiliteit en een maxi mum aan comfort voor bestuur der en passagiers was het pakket van eisen dat ten grondslag lag aan de ontwikkeling van het on derstel. De wielophanging is met behulp van aparte subframes aan de carrosserie bevestigd. Rond om onafhankelijk past het Ja panse concern voor de.Corolla een onafhankelijke McPherson- wielophanging toe. Wat dat be treft is er geen verschil met het 'oude' model. Bij de nieuwe ver sie is de hele constructie aange past aan de grotere afmetingen en heeft Toyota ook nieuwere materialen gebruikt. Het resul taat is een betere wegligging die tot uiting komt in een voorspel baar gedrag van de wagen, een goede stabiliteit en een uitste kend comfort voor bestuurder en andere inzittenden. Interieur Het interieur heeft uiteraard ook een facelift ondergaan. Het in strumentenpaneel is spiegelvrij ondergebracht. Er zijn twee in strumentenpanelen die afhanke lijk van de uitvoering worden gemonteerd. In de één staat cen traal in het klokkenhuis een snelheidsmeter, in de ander eveneens een toerenteller. Rondom deze meter vinden we alle overige waarschuwings- en verklikkerlampjes. Alle schake laars en handels in het dash board zitten dank zij een cock- pit-achtige vormgeving dichter bij de bestuurder. Ruimte is er in de vernieuwde Corolla volop. Het handschoe nenkastje is bijna 25 procent groter geworden, een andere constructie en bevestiging van de voorstoelen geven de achterpas sagiers meer plaats voor de voe ten. De bagageruimte kan bij alle modellen worden vergroot door de in twee ongelijke (40/60) delen neerklapbare achterbank. De Europese presentatie van deze nieuwe Corolla vond in Ne derland plaats, en zij bood ons de gelegenheid om met drie mo dellen (liftback, hatchback en sedan) een proefrit te maken. Opmerkelijk was de toch krappe hoofdruimte in deze testwagens. Daarbij dient te worden opge merkt dat alle testwagens voor zien wagen van een schuifdak en zoals bekend kost dat de nodige ruimte. Toch konden we ons niet aan de indruk onttrekken dat de afgeronde hoeken van het dak binnen ook ruimte kost. Deze vernieuwde Corolla, in combina tie met het schuifdak, is absoluut ongeschikt voor mensen met een lang bovenlijf. Deze voornaamste kritiek kun nen we nog aanvullen met een opmerking over de knullige op lossing voor het reservewiel. On der de bagageruimte is, voor de Amerikaanse markt, plek vrijge houden voor het 'thuiskomer- tje'. In' Europa gaat er een nor maal reservewiel in de kofferbak mee, maar dat past niet hele maal. Een plaatje hardboard voorzien van steunpunten van piepschuim maken samen een kiebelige vloer van de bagage ruimte. Na deze bezwaren verder niets dan lof over de vernieuwde Co rolla. De wegligging is voortref felijk, het weggedrag uitermate voorspelbaar (de door ons gere den hatchback gedroeg zich het minst van de drie) en dank zij de optimale geluidsisolatie van, en verbeteringen aan de motor, is het nu de beurt aan de fabrikan ten van banden om dat geluid om te lossen. Want overstemde tot voor kort de motor het ban den geluid, de krachtbron is nu zo stil geworden dat het rolge- luid van de banden hoorbaar wordt. Prijzen Dat voor al dit fraais ook meer moet worden betaald is natuur lijk geen wonder. De Neder landse importeur rekent onge veer twaalf procent meer en daarmee komt de goedkoopste Corolla voor bijna 28.000 gulden in de showroom te staan. Zo'n prijsstijging is natuurlijk nogal fors, maar de wagen blijft qua prijs behoorlijk in de buurt van zijn directe concurrenten en wie een vergelijking maakt presta ties komt tot de conclusie dat de Corolla in alle drie motorversies de concurrentie de baas is. Daar bij gevoegd de uitstekende repu tatie qua betrouwbaarheid (de Duitse Tüv en ADAC-Strassen- dienst roemen de Corolla) van het oude modél zal ook de nieu we Corolla zijn weg naar de klanten best vinden. Louwman en Parqui, de Nederlandse im porteur denkt het komende jaar van de fabriek 10.000 exempla ren te kunnen krijgen. Die wor den verkocht en een wat grotere levering zou de Nederlandse im porteur welkom zijn. Even naar Fair Play, dat is altijd gezellig. Een spelletje doen op de spannendste kans en behendigheidsspelen. Genieten van de plezierige sfeer, van 'n lekker hapje en een frisdrankje. En, wie weet, de gelukkigste speler van de dag worden... Tot gauw! w! x li '!j Mensen zijn mensen. Een ieder is uniek. En lenzen zijn lenzen. Geen enkel exemplaar is geschikt voor alle mensen. Als je overstapt van bril op contact lenzen, moet je jezelf afvragen hoeveel het je waard is. Of beter: hoeveel je ogen je waard zijn. Zijn ze een échte contact lensspecialist waard? Iemand die naast het modische aspect ook de fysieke en technische kant van de lenzenzaak scherp in de gaten houdt? Zo ja, kies dan voor Argus. Een opticien waarin je je herkent. Warm, menselijk, met gevoel voor uiterlijk. De finesses van zijn specialisme beheersend. Kies je voor Argus als je eigen con tactlensspecialist, dan kun je ook kiezen uit het hele scala lenzen dat leverbaar is. Inclusief het neusje van de zalm en inclu sief het allernieuwste. Want wat zich internationaal aandient, vindt bij Argus snel haar weg. Kom het genoegen ervaren van een contactlens- specialist die 't anders doet. Omdat hij het anders ziet. Uw ogen 'ademen' ook! Argus heeft de beste zuurstofdoor- latende lenzen ter wereld in huis. Want uw ogen moeten, ook bij het dragen van contactlenzen, goed kunnen 'ademen'. De top op dit gebied is het merk 'Quantum 2'. Een nacht, een weekend of nog langer doordragen hoeft geen enkel probleem meer te zijn. Vraag er maar eens naar in de winkel! Acuvue: Elke week nieuwe, Frisse contactlenzen... 'Acuvue' is de naam van onze comfortabele (zachte) wegwerp- lens. Elke week een nieuw, steriel paar. Reinigen of desinfecteren is niet meer nodig. En... dag en nacht draag baar! Gratis twee weken op proef. Typisch weer Argus. Dubbel focus contactlenzen. Wat tot voor kort niet goed mogelijk was, vindt u nu bij Argus: lenzen voor 'dichtbij en 'veraf'. Een ongelooflijk hoog staand staaltje van techniek. En fantastisch voor u, die niet wil 'brillen' maar apr tóch een dub- bele correctie «TiP nodig heeft. jgl|f KomTijken, passen en |^HË ervaren! wmÊm, ,4 Laten we elkaar niet uit het oog verliezen... ...en kies voor het Pro Eye Contact lens Systeem van Argus. Een strikt individueel verzorgings- en onder houdsplan voor contactlensdra- en vloeistoffenvoorzie- ning. Zo bent u verze- PRO kerd van optimaal en UVU 7nrnplnm nlP7if>r van 1 Optometrist OVN Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700 Maassluis: Koningshoek - tel. (01899) 19039 Vlaardingen: Korte Hoogstraat 23 - tel. (OIO) 4348450 Ruim 1500 brilmonturen Contactlenzen (ANVC Contactlensspecialist) Hoortoestellen (FIDA audicien) Adviezen Computer-oogtesten Oogmeting Low-vision apparatuur Gratis informatieboekjes Lid van de vereniging Oogmerk-Opticiens

De Havenloods | 1992 | | pagina 11