„Iedere tegenstander is uit op de scalp van HSC/za" SPORT Agenda JMSV71 moet in het systeem en zichzelf gaan geloven" Discipline stevige pijler onder John Corvers beleid DE HAVENLOODS LANGS DEt WATERWEG 'Sportclub' keert terug Jeugd maakt GIB luchtig Trainer Cees Dubbeld gaat voor de titel: „Kunnen we anders?" Laffe inbraak bij judoka Anthony Wurth Toernooi bij de Hoek en DHS MW27 verrassende winnaar Rotan -toernooi Rijnmond-handbaltoernooi DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1992 Sportredactie Da Havenloods Postbus 220 3130 AE Vleardingen Cees Goudswaard is met de selectie van RKWIK een weekendje weg. ***De heren zijn op trainingskamp en spelen zondag een oefenpartij in België. ***Cion loopt de komende dagen de polonaise in Arcen. "GSS blijft dichter bij huis en slaat zijn tenten op in Rockanje. i ***MW27 oefent zaterdag niet. Trainer Wim Mulder roept zijn man nen bijeen voor een trainingsdag. Hermes DVS neemt vanavond en zaterdag deel aan een toernooi van Oranje Wit. ***DV0'32 heeft op vrijdag 11 september zijn ledenver gadering. Oud-voorzitter Ben Versteege mag dan de gouden vere- nigingsspeld afhalen. ***De huiska mervraag (voor intimi): zal voorzit ter Harry Meijer zelf de speld op de revers van Versteege aanbrengen? "Trouwens, uit het circuit komt het bericht, dat DVO'32 de voorma lige VFC-bestuursleden Bram den Hamer en Eis Thobokholt gevraagd heeft om aan de Marathonweg in het bestuur plaats te nemen. ***We heb ben het zien aankomen (en wisten het al geruime tijd): de 'niet-te-ver- mijden' Hans van der Ende is bij HVO terug als PR-man. ***Joop Datema en Aad van Meurs zijn in middels vijftig jaar lid van de hockeyclub Asvion. ""Datzelfde Asvion heeft op zaterdag 5 septem ber tussen 9.30 en 13 uur een hoc key- en spelletjesochtend voor zijn jeugdleden. ""Omdat men op 'Abtsweide blijkbaar van contrasten houdt is er vanaf 13 uur een vetera- nendag. ***De voetbalvereniging Maasdijk organiseert komende za terdag het traditionele mix-toernooi. "Onlangs meldden we dat het aan- taj biljarttafels in het Vlaardingse café De Kroon wordt uitgebreid naar vier. """Dat lazen we althans in 'Bil- jartnieuws', de periodiek van het KNBB district Nieuwe Waterweg Noord. """Die derde en vierde tafel blijkt er voorlopig nog niet in te zitten, want zo horen we uit bater Mari van Hattem moet eerst nog even driftig sparen. """Het aspi ranten-honkbalteam van 'Schiedam' werd kampioen in B2-klasse. *"De zomersporters van Holy en Schie dam slaan in de week van 5 t/m 12 september de handen ineen. """Dat leidt tot de Haring/jeneverweek met -een confrontatie tussen standaard teams van beide clubs, een softbal- toerby bij Holy en een honkbalreeks in Harga. VLAARDINGEN - 'Sport club' het live-programma van Omroep Vlaardingen met recht streekse verslagen van wedstrij den waarbij Vlaardingse en Maassluise clubs betrokken zijn keert op zondag 30 augustus te rug in de ether en op de kabel. Via de fregquenties 94.1 (Vlaar dingse kabel), 89.9 (Maassluise kabel) en 107.8 (ether) zijn de reportages daarna steeds op za terdag en zondag vanaf 14 uur te beluisteren. MAASSLUIS VDL-doel- man John van der Meij zal de competitiestart niet tussen het houtwerk maar op de banken van de tribune meemaken. De Maassluise sluitpost raakte vorige week disndag in de oefen wedstrijd tegen Vlaardingse ï)eltasport zodanig in de knel, j dat hij zijn knie verdraaide en zijn kuit kneusde. VOETBAL (oefenwedstrijden) - donderdag: VFC 2-Demos(19 uur), Fortuna-Voorne(19 uur). Zaterdag: HBSS-BVCB(14.30 uur), Katwijk-HVO(14.30 uur), SHO- Zwaluwen(14.3o uur), Loosduinen- Deltasport(14.30 uur), DVO'32-Ex- celsior R reg.jeugd(14.30 uur), Ex celsior M-Nieuwenhoorn(17 uur), Hoekse Boys-Unicum(14.30 uur) en de bekerwedstrijden Goudswaardse Boys-HSC/za, TSB-Leonidas( 14.30 uur), VDL/za-RSM(14.30 uur), GTB-Groen Wit/R, Hellevoetsluis- VVK. Zondag: Fortuna-Excelsior'20(14 uur), Gouderak-DRZ(14.30 uur), VDL-SVV(14 uur), HSC/zo-Over- maas(14 uur) en de bekerwedstrij den Tediro-HSC/zo, The Harvards- MSV'71, SVDPW-Bloemhof, Schie- damse Boys-Blijdoip, De Roef-De- mos, GLZ-Ursus, Olympus S-Real Parbo, PKC'85-Schiedam, VFC-Le- onidas(da), Zuiderster-Hermes DVS(da). Dinsdag: Ursus-TSB(19 uur). Honkbal: zondag Compri-Holy, Schiedam Harga 14 uur Schiedam- Ducks, Maassluis Schweitzerdreef 14 uur Gophers-Red Caps. SOFTBAL: zaterdag Onze Gezel- len-WF/Schiedam(d); zondag Maas- 'sluis Schweitzerdreef 14 uur(dubbel) Gophers-Saints. CRICKETzaterdag HBS-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Ex- celsior'20-Kampong. TENNIS: t/m zondag Maassluis toernooi Evergreen voor Cl/2 en Dl/2. SCHIEDAM Guus van den Driessche is nauwelijks terug bij GTB of het vuurwerk begint. Afgelopen zaterdag bijvoor beeld in het Vlaardingse park 't Nieuwelang waar zijn manschap pen de reputatie van HSC/za omver kegelden en brutalweg met een 3-1 zege naar Harga terugreisden. „Het was slechts een oefenwedstrijd", devalueert hij het resultaat. „Liever heb ik dat ze dadelijk in de competitie de punten pakken." Hij zegt geen boodschap te heb ben aan de denkbeelden van zijn voorganger(s). Zijn haan zal ko ning kraaien. Kortom zowel op het trainingsveld als tussen de kalklijnen bepaalt hij de regels. Bovendien is geen speler zeker van zijn zaak. „Voorheen wisten de ouderen zich verzekerd van een plaats in de basis. Ik heb er een aantal jongeren bijgehaald. Die speelden vorig jaar nog in een lager elftal en werden niet Guus van den Driessche. gezien. Het voordeel van de jeugd is dat ze het spel luchtiger maken. Gewoon, omdat ze be reid zijn meer werk te verrich ten''. Niettemin wil Van den Driessche niet verder springen dan de polsstok lang is. „Laten we eerst maar eens proberen uit de degradatie-zone weg te blij ven. Alles wat er meer uitkomt, is meegenomen. MAASSLUIS Cock de Jong heeft (citaat) 'een bloedhekel aan verliezen'. Of MSV'71 daar mee rekening wil houden! Des ondanks beseft de Vlaardingse trainer dat zijn ploeg niet zonder kleerscheuren de competitie zal doorkomen, maar anderzijds laat hij doorschemeren dat hij de hoofdklasser tot leuke dingen in staat acht. „De overschrijvings- schade is toch niet zo groot als algemeen werd aangenomen. Natuurlijk, de vertreklijst was aanzienlijk. Maar in feite gingen er slechts twee, drie spelers weg, die nu ook voor de selectie in aanmerking zouden komen. Die jongens wilden hun grenzen ver leggen en gingen naar VDL of Excelsior M. Vervelend voor mij, maar perfect voor die gas- voetballers met aanvallende ca paciteiten. „Het liefst zou ik met drie spitsen spelen, maar waar niet is verliest de keizer meestal zijn recht. Vanuit de A-jeugd zijn een aantal prima spelers doorgestroomd. Goede midden velders, geen aanvallers. De strategie zal zich dus vooral rich ten op aanvallende impulsen vanuit een sterk middenveld." Niettemin blijft hij zoeken naar voetballers die zijn handicap kunnen verzachten. Zo stond hij zondagmorgen langs de lijn bij het derde. „Daar loopt een voor hoede-speler, die vroeger in het eerste heeft gestaan. Wellicht kan hij mij van een probleem verlossen." Vooralsnog gaat de vroegere Zwaluwen-voetballer ervan uit, dat hij met het beschikbare po tentieel verder moet. Dat krijgt overigens zijn volle vertrouwen. „Het mankeert niet aan kwali teit. Er leeft ook het besef dat men in een vrij recent verleden zelf de kans heeft gemist om de KNVB te bereiken. Ze begrij pen dan heel goed dat ze eigen lijk meer in hun mars hebben, dan ze zelf hebben kunnen ver wezenlijken." De Jong geeft aan dat een toename van het zelfver trouwen het inboeten van kwali teit (door het vertrek van enkele prominente spelers) veel kan rechttrekken. „Dat vertrouwen moeten ze uitstralen. Ze moeten in zichelf en in het systeem gaan geloven. Dat, gekoppeld aan het karaktervoetbal, aan knokken voor de punten en vechten voor het resultaat, moet voor MSV voldoende zijn om zich in de bovenste helft van de ranglijst te manifesteren." Immers gestroomlijnd voetbal is MSV'71-trainer Cock de Jong zweeft tussen hemel en aarde: hij wil graag aanvallen, maar weet dat dat niet echt kan, omdat het hem aan echte spitsen ontbreekt. „Ik heb de elf die dadelijk aan het karwei be ginnen, nagenoeg op papier. Alleen staat van sommigen de positie nog niet vast." niet bepaald de formule waar mee in de hoofdklas met succes naar resultaat gestreefd kan wor den. Hij weet dat uit zijn DRZ- tijd. „Lager voetbal betekent meer persoonlijke duels, maar ook slidings die wel eens niet goed worden uitgevoerd en tot blessures kunnen leiden. Tech niek alleen is op dat niveau niet zaligmakend: de ploeg zal ook fysiek aan de bak moeten." I door GERARD S. VERVER VLAARDINGEN „Den ken jullie echt dat we er blij om zijn door het leven te moeten gaan als het 'dream- team?' Nee toch. Als het aan mij ligt wordt daar meteen een punt achter gezet. We worden als super-elftal ge brandmerkt voordat er een officiële trap tegen de bal ge geven is. De meeste spelers mogen dan meer dan modaal voetbaltalent bezitten, het zijn ook maar gewone sterve lingen. Er kan van alles ver keerd gaan. Wanneer we nu als gedoodverfde favoritet starten gaan we, mocht het verkeerd gaan, verschrikke lijk op het gezicht. Is het trouwens niet zo dat de prij zen op de eindstreep worden verdeeld en niet vooraf'. Het monoloog is van Cees Dub beld. De trainer van HSC/za, die zich van de één op de an dere dag 'opgescheept' zag met een elftal boordevol top pers. De gehele favorietenrol die zijn team daarmee opgeprikt kreeg schrikt hem af. De uitdaging niet. „Want", zegt hij, „laten we wel wezen en dat heb ik ook richting spelersgroep gezegd, met deze bezetting gaan we na tuurlijk voor het kampioen schap. We praten er openlijk met elkaar over en ik heb niet de indruk dat de spelers zichzelf daarmee een last op de schou ders leggen. Verre van dat. Ze zijn het met me eens. Maar tus sen nu en dat eventuele feestje liggen nog zoveel voetangels en klemmen dat er van alles ver keerd kan gaan en er geen titel maar een deceptie op de meet ligt. Daarvoor tracht ik iedereen te waarschuwen." Verdacht De 'voetbal-incrowd' keek ver rast en verdacht op toen in het voorjaar de berichten doorsij pelden dat Ron Berveling (Ex celsior M), John van Spronsen (HVO) en Nasrim Nasri (HVO) hun schreden park 't Nieuwelant richtten. Ook vijf spelers van Richard Zeebrechts en Scot Wulferdingen beiden nog geblesseerd) meldden zich 'in burger' voorde staatsie foto van het met veel talent gezegende HSCIza. „We gaan voor het kampioenschap", lanceert trainer Cees Dubbeld zonder aarzelen. De kwalificatie 'dreamteam' zit hem echter behoorlijk dwars. HSC's zondagselectie maakte zich op om de Dubbelds selectie te versterken. Dat laatste overi gens tot ergenis van voorzitter Henk Zagwijn. „Die vroeg me wat er aan de hand was. Ik heb hem.toen bezworen, dat het ini tiatief van de jongens zelf kwam. Dat wij dat vijftal niets gevraagd hadden. Later heb ik ze geadvi seerd niet naar de zaterdag te komen. Natuurlijk, hoe meer zielen, hoe meer vreugd, maar ik ging ervan uit dat het de rust binnen de vereniging zeker niet ten goede zou komen. Dubbeld is uiteraard wel verguld met de komst van Berveling, Van Spronsen, Nasri en de te rugkeer van Spijtoptant Scot Wulferdingen. „Maar ik zweer dat we niemand gevraagd heb ben naar HSC te komen. De enige waarmee ik heb gepraat is Van Spronsen! Eigenlijk stond zijn overschrijving toen al vast maar hij aarzelde nadat hij had gehoord dat ook Berveling zou komen." Het was niet zozeer de komst van Excelsior M's voor malige topscorer, die hem deed aarzelen, maar wel het gerucht dat deze zijn portefeuille kwam vullen. „Heel Vlaardingen wist te vertellen dat Berveling er flink beter van werd. Dat schoot Van Spronsen in het verkeerde keelgat. Wanneer hij geld krijgt, zei hij me, dan ik ook. Anders kom ik gewoon niet." Onder tafel Daarop is Dubbeld verhaal gaan halen bij clubsponsor Verhoe ven. „Ik heb hem op de man af gevraagd of hij Berveling onder de tafel enige flappen toestak. Wanneer dat zo is, heb ik hem ook gezegd dan hoeft 'ie niet te komen. Ik wil namelijk rust in de ploeg en die krijg je niet door de een te betalen en anderen wekelijks slechts een gewassen tenue te verstrekken." De terug keer van Scot Wulferdingen ver baasde hem, zo liet Dubbeld al eerder doorschemeren, niet. „Die jongen miste bij Fortuna het sfeertje waarin hij zich als mens thuisvoelt". Dat Fortuna over de onverwach te terugkeer van de Amerikaan boos is, begrijpt Cees Dubbeld niet. „Moet ik die toorn serieus nemen? Ze reageren gewoon een beetje kinderachtig. Nie mand van de cub heeft ons des tijds gevraagd of we er bezwaar tegen hadden, dat hij aan de Marathonweg aan de bak zou gaan. Dat hoorden we pas offi cieel tijdens het Vlaardings voet balgala. Hebben wij daar heibel over gemaakt? Natuurlijk stelde het ons teleur, maar wij hebben Fortuna daarover nooit aange sproken. Wel heb ik het Wulfer dingen, na alles wat we voor hem gedaan hadden, kwalijk ge nomen. En dat heb ik hem ook persoonlijk gezegd." Nu die overschrijving door Wul ferdingen zelf ongedaan ge maakt is, beschikt Cees Dubbeld over een ongekende omvangrij ke selectie. Met voor de trainer het dilemma hoe een groep van veertien tot vijftien man een competitie-lang optimaal gemo tiveerd te houden. „Want", zo realiseert hij zich, „een aantal van die jongens valt buiten de boot. Ik kan nog steeds niet meer dan elf man opstellen. Vandaar ook dat we het spelen in het tweede elftal meer waarde gaan geven en aantrekkelijk ma ken voor een betere begeleiding. Ze mogen niet de indruk krijgen tussen wal en schip te vallen en zeker niet als vijfde wiel aan de wagen fungeren." Open huis? Dat HSC/za anders gaat opere ren dan vorig jaar ligt voor de hand. Dubbeld maakt evenmin een geheim van zijn denkbeel den. „Waarom zou ik. De oplet tende voetbaltoeschouwer zal snel genoeg in de gaten hebben, dat we zonder voorstopper en achterin met drie man op een lijn spelen. Een open huis? Wei nig. In het midden staan drie of wellicht vier man, terwijl ik dan of met vier of met drie spitsen ga spelen. Vanuit het middenveld moet dan een speler met de punt haar achteren opereren, terwijl de centrale middenvelder spel verdeler wordt en de twee overi gen voor de aansluiting naar de aanval zorgen." Het concept heeft de Rotter dammer nauwelijks hoofdbre kens gekost. „Die zat op 31 mei, toen de overschrijvingstermijn sioot, in mijn hoofd." Waar hij zich meer zorgen over maakt, is het soort voetbal waarmee de doorsnee-RVB-club het strijd perk betreedt. „Ik het het de nieuwkomers al voorgehouden, dat ze er rekening mee moeten houden dat karakter en fysieke confrontaties hoog in het vizier staan. Het wordt dus soms spits- roedenlopen." Nasrim Nasri bracht dat al onder woorden oor op te merken, dat hem nauwe lijks tijd gegund werd om een bal aan te nemen en af te spelen. „Ze zitten je meteen op de vod den", kaatste hij richting Dub beld. „Maar dat is te overwin nen", meent de laatste. „De mannen zullen het technisch sur plus moeten omzetten in goed en slim voetbal. De handelingssnel heid moet omhoog en eigenlijk moeten ze voor zichzelf al beslist hebben hoe een bal te spelen, voordat ze dat leer aannemen." Diep in zijn hart is Cees Dub beld dus niet blij met de vooraf al opgeprikte ere-titel 'dream team'. Het lijkt echter niet meer uit te bannen en in feite heeft hij zich er toch maar bij neergelegd. „We zullen er mee moeten leren leven. En met de wetenschap dat iedere tegenstander daarvan op de hoogte is en uit is op onze scalp". Als dat maar goed af loopt. SCHIEDAM „Ik had het na twee jaar afdelingsvoetbal bij Ursus wel gezien. Niet om de club, maar ik wilde weer eens hogerop", zo verklaart John Corver zijn transfer naar Sport- irk Kethel waar hij bij DHS lartin Schaap opvolgt. In het verlengde geeft hij meteen toe dat de stap voorwaarts klein is, maar voegt hij er aan toe: „Na dat ik besloten had naar KNVB- vereniging uit te zien heb ik ui teraard de mogelijkheden afge wogen. DHS heeft die in ruime mate. Die club heeft een spelers groep met perspectief. Vandaar mijn keuze." Corver verklaart zich nader met de stelling dat het de vierdeklas ser voorheen al niet aan kwali teit ontbeerde, maar dat dat nu is toegenomen door de komst van drie ex-Martinit-, twee voor malige PPSC- en twee van Schie dam en Excelsior M. afkomstige voetballers. „Daarmee heb ik voor bijna iedere positie in het elftal een ruime bezetting. Dat is voor een trainer vanzelfspre kend een fantastisch uitgangs punt. Het'houdt de spelers op scherp en wanneer er eens een het hoofd laat zakken, staat er meteen een ander klaar om die plek op te vullen." Zorgen om de achterhoede zegt John Cor ver niet te hebben. „Daar zit het wel snor." Ook voorin -het zor genkindje van bijna iedere trai ner-gaat het wel redelijk voor spoedig. Niettemin leverde de meest recente oefenwedstrijd (zondag tegen hoofdklasser Steeds Volharden) slechts een karige 1-0 zege op. „Maar er werden wel legio kansen ge- creeërd en dat is vorig jaar wel anders geweest." Discipline vormt een stevige pij ler onder het beleid van Corver. „Wie een minuut na zeven op de training verschijnt kan beter di rect in de cantine een chocomel- letje gaan halen", is de waar schuwing die hij reeds richting groep heeft gegeven. Anderzijds krijgen de verdedigers niet de strikte opdracht om in eigen zone te blijven. „Ik heb geen boodschap aan wat mijn voor gangers gedicteerd hebben. Laat die jongens maar lekker opko men. Maar dan moeten anderen zich wel de moeite gaan getroos ten om de gaten achterin op te vullen", zo vertaalt hij de disci pline naar de wedstrijd. „Zo gaat het team fungeren als een harmonica. Inderdaad vergt dat extra inspanning en zal het een beroep op de conditie." Uiter aard had Corver dat voorzien en legt hij in de voorbereiding zwaar de nadruk op de opbouw DHS opende het seizoen dinsdagavond met een bekerwedstrijd (foto) te gen het Vlaardingse Deltasport van het vermogen om die extra meter af te leggen. Hij is zich er van bewust dat het nieuwe strijdplan ongetwijfeld kinderziektes zal openbaren. Die gaat hij niet uit de weg. „De ploeg bepaalt mede mijn beleid. Niemand staat vast in de basis. En wie wil overleven zal de lijn moeten volgen, die ik heb uitge zet. Nee, ik ben geen hemelbe stormer. Ik ken de tegenstanders nauwelijks en voor zover ze me wel bekend zijn hebben ze er wellicht versterking bijgekregen. Dat is een ongewisse factor. We gaan gewoon kijken hoever we kunnen komen. Niet passief hoor, want ik mik wel op een periodetitel." MAASSLUIS Dat Anthony Wurth in Barcelona zonder me dailles bleef heeft hij nog steeds niet echt verwerkt, maar het valt in het niet bij de nieuwe klap, die inbrekers vorige week uit deelden. Tijdens een trainings kamp in de Ardennen werd zijn huis uitgekamd en ontdaan van alle herinneringen die hij had overgehouden aan zijn verblijf op de Olympische Spelen. „Ik dacht dat mijn vroege uit schakeling een dieptepunt was. Dat ik daarmee niet dieper kon zakken, maar dit grijpt me die per aan. Ik ben radeloos. Echt alles is weg", zegt hij verdrietig. „Alle Olympische souveniers zijn verdwenen. Het hele huis is uitgekamd. Het defilé-pak dat de Nederlandse ploeg aan had tijdens de openingsplechtigheid is weg. Dat pak is erg exclusief en niet in de winkel te koop. Wie dat aantrekt en ermee de straat opgaat brandmerkt zich meteen ook als een dief." Wurth is nog meer spullen kwijt waaraan hij zeer gehecht is en waar anderen hoegenaamd niets aan hebben. „Een fototoestel in clusief rolletje waarop zeker nog foto's uit Barcelona stonden. Een horloge met inscriptie. Ge kregen van de Rotterdamse Sportstichting. Een gouden pen- nenset van de judobond en een dasspeld, ook met inscriptie, van burgemeester Bram Peper. Het is onvervangbaar en absoluuut niet verhandelbaar. Ik hoop nu maar dat de dieven dat ook in zien en het terugbrengen. Weet je, ik heb twintig jaar voor dat judo geleefd. Heb er alles voor gelaten om de Olympische Spe len te bereiken. Het was mijn levenswerk. Dat ik er geen me daille won heeft me zeer aange grepen, maar nu men ook die dierbare, materiële zaken heeft weggehaald, ben ik ten einde raad." Zijn enige hoop is dat de inbre kers) zich, vanwege het exclu sieve karakter van de gestolen waar, willen ontdoen van de za ken die ze- meenamen. „Wan neer iemand iets in de struiken vindt of de spullen op het spoor komt, dan kan men mij altijd via Mahorokan (de sportschool aan de Rozenlaan, tel. 01899-1430 of 13300) bereiken. WATERWEG - Bij de voet balvereniging Hoek van Holland wordt op donderdag 27 en zon dag 30 augustus gespeeld om de 'Gerrit de Man'-wisseltrofee. Er wordt deelgenomen door RKVSM, DHL, VFC en Hoek van Holland. Het programma voor vanavond (19 uur): Hoek van Holland-DHL en RKSVM- VFC. Op zondag 30 augutus (14 uur), spelen de winnaars tegen de verliezers. In het Schiedamse sportpark Ke thel speelt zich op vrijdag 28 en zondag 30 augustus het DHS- toernooi af. Naast de thuisclub treden Ommoord, ASB en SMV aan. Op vrijdag is de aanvang 19 uur en op zondag 14 uur. MAASSLUIS - MVV'27 ver raste zijn aanhang zaterdag met de eindzege van het door de Ro tary Maassluis/Maasland georga niseerde mini-voetbaltoernooi op de velden van VDL. Het le verde de Maaslanders een vette cheque van 1500 gulden op, die na afloop van de reeks door Ro- tary-voorzitter A. Wiersema werd uitgereikt aan aanvoerder Ernst Abbas. (foto) De vierdeklasser bleef ongesla gen na winst op VDL, MSV'71 en een gelijkspel tegen RKWIK. VDL vergaarde vier punten en werd tweede, MSV'71 finishte als derde (2 punten) en RKWIK (met een nogal incompleet elf tal) mocht de vierde prijs (altijd •nog 250 gulden) afhalen. De organisatoren waren uiterst tevreden over de opbrengst van het toernooi, dat ten goede komt aan de Stichting 'Tussen Wal en Schip'. Volgens Bas Bouter kon er dankzij de entreegelden en steun van sponsors 4500 gulden worden afgedragen. SCHIEDAM In de Margriet hal wordt op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 augustus voor de vijfde maal het Rijnmond- handbaltoernooi afgewerkt. Op de openingsdag is de aanvang 20 uur, op zaterdag 10 uur en op zondag 9 uur. Bij de heren spelen DWS, Velo, Westlandia, Saturnus (in poule A), Hellas, Quintus, DES'72 en Snelwiek (poule B) om de Rijn- mondtjtle. De poules bij de da mes worden gevormd door UVG, Velo, Snelwiek, Quintus (A) en Hellas, DWS, Saturnus en Westlandia (B). De poule wedstrijden worden op vrijdag en zaterdag gespeeld. Op zon dag wordt begonnen met de kruisfinales. De finales zijn ge programmeerd om 16 uur (da mes) en 17 uur. (heren).

De Havenloods | 1992 | | pagina 15