ee Skin Therapy gaat psoriasis te Kif met milieu Dode Zee SCHIEDAM Overweldigende belangstelling voor Bouwproject De Pionier J1S mm WERKT iij DE HAVENLOODS Clown Popov treedt als getrouwd man op in stad KUNST Kunstwerken in de Mupi's Hans Stolk op televisie Vergeetachtig Nog geen dubbeltje bent u kwijt Zestig jaar Op heterdaad i ■WH BALY'S KOOPSHOP GAAT WEER OPEN Individuele benadering voorop in Vlaardingse kliniek Genetische manipulatie zichtbaar in Stedelijk DINSDAG 1 SEPTEMBER 1992 de Werkgroep Wonen, gangmakers van De Pionier per maand. De eerste officiële hoek Lekstraat/Ridderkerkse- wethouders Reijnhout en De steenlegging vindt plaats op de straat onder toeziend oog van de Leede. een visite ongeveer 40 in beslag neemt. Wij geen medicijnen voor rstrekken zonodig wel mende crèmes en zal- lus Rob Mars. tal mensen dat baat deze aanpak schommelt e 75 en 80 procent, r moet men wel twee tot 1 in de week naar het rum Vlaardingen ko ordat men niet vooral- on' blijft zal men steeds voor een serie behan- terug moeten komen, pgstijdep van Skin The- i van maandag tot en lag van 09.00 tot 09.00 :aterdag van 09.00 tot directeur Rob Mars therapie vergoed door iekenfondsen en parti- erzekeraars. Skin The- lardingen is gevestigd Churchillsingel 484, *en, telefoon rdvoerder van Zorgver- DSW antwoordt op de deze instelling de thera- het huidcentrum ver- Ik heb nooit van dit rum gehoord. Het kan de heer Mars overeen- heeft met regionale zie nverzekeraars in het ar bij ons staat hij niet ;erd. Voorzover ik nu tan is de dermatc'oog sn medewerker van )it betekent overigens vij negatief staan tegen- initiatief. Degene die de behandeling vindt Wie is er bang voor een meterslange slang? SCHIEDAM Momenteel staat de tent van het Staatscircus van Moskou in Schiedam, waar in totaal vier voorstellingen worden gegeven. En de stad beleeft een primeur. Het publiek kan de wereldberoem de clown Popov namelijk als getrouwd man aanschouwen. Dinsdag ochtend trad hij in het huwelijk in Breda. Die plek was bewust gekozen, omdat Ed Nijpels daar burgemeester is en de VVD'er bekend staat om zijn grote voorliefde voor het circus. Vorige week verzorgden de Moskovieten een aantal wervelende shows in Vlaardingen. In razende vaart zagen de honderden toe schouwers onder meer ganzen, trapezewerkers, een python, even wichtskunstenaars, de sterkste man van Rusland, beren en natuur lijk clown Popov aan zich voorbij trekken. De oh's en ah's galmden dan ook door de circustent... postbus 847 100 A¥ Schiedam Kunstenares Ria Klop leerde dit ontwerp voor de Mupi's. SCHIEDAM—In de Henny Huisman Soundmix Show is donderdagavond een talent van Schiedamse bodem te aanschou wen. Hans Stolk dingt daarin mee naar de eerste plaats met een imitatie van André Hazes. Al eerder heeft de Schiedamse zanger meegedaan met een ver tolking van een lied van George Baker. Of hij meer succes heeft met een levenslied van Hazes, zal op 3 september duidelijk worden. Het programma begint otn 20.30 uur op RTL4. SCHIEDAM Sommige ouderen die last hebben van ver geetachtigheid maken zich in de regel zorgen omdat zij er vanuit gaan dat hun geheugen achter uitgaat. Zij zijn bang dat dit een voorbode van dementie bete kent. Vaak is deze angst niet terecht. Ook voor het geheugen geldt 'rust roest'. Om de hersenen te oefenen in het onthouden wor den geheugentrainingen georga niseerd. De Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk Schiedam en het Pre- ventueproject Ouderen starten in het najaar dergelijke geheu gentrainingen. De cursus is niet bedoeld voor mensen die ernsti- ge geheugenproblemen hebben of die aan het dementeren zijn. In deze gevallen heeft de cursus geen zin en zal op een teleurstel ling uitlopen. De cursus bestaat uit een intro ductiebijeenkomst, tien weke lijkse lessen van vijf kwartier en een slotbijeenkomst. De kosten bedragen f 40,- en f 10,- voor het cursusboek.- Men kan zich aanmelden via een inschrijfformulier uit de folder die verkrijgbaar is bij onder an dere de bibliotheek en de dien stencentra. Voor meer informa tie kan men terecht bij de Cen trale Informatielijn, telefoon 4731976. advertentie aan de plaatsing van uw nieuwe keuken! Dat is de ongelooflijke stunt aanbieding voor mensen die tijdens ons 'Open Huis' een keuken kopen uit de nieuwste collectie' Grandorama keukens. Er staan maar liefst 30 modellen in onze showroom op gesteld. Verbaas u wat allemaal mogelijk is voor vriendelijke tot zéér vriendelijke prijzen! Kom langs en laat u tracteren op drankjes en hapjes en... kijk uw ogen uit op donderdag 3, vrijdag 4 of zaterdag 5 september tijdens ons feestelijk 'Open Huis'. Schieweg 3 (Gebouw Leeuwen- stein 2), Delft-Zuid, vrijdag koopavond. ujegener hutsaarvhuLsbLaden HOOFDKANTOOR: Wègener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010 - 4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 01880 - 32405) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Ronald van Oud- heusden (sport), Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4.270.879) en Nans Wolters (tel. 010-4.709.380). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interianden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM— Het lijkt een wat vreemde handeling; de eer ste steen leggen voor een ge bouw dat binnen niet al te lange tijd, in ieder geval voor het eind van dit jaar wordt opgeleverd en dat derhalve al voor het grootste gedeelte klaar is. Toch gebeurt dit donderdag 3 september 15.30 uur, aan de Lekstraat. Het bouwproject De Pionier omvat veertig woningen. De be woners daarvan voeren zelfstan dig hun eigen huishouding. Het bijzondere aan de Pionier is ech ter dat de bewoners volop con tact met elkaar (kunnen) hebben en gemeenschappelijk activitei ten ondernemen. Bij de selectie van de kandidaten voor deze wo ningen is rekening gehouden met dit uitgangspunt. Zo is even eens gezocht naar een even- wichtge verdeling van alleen staande mannen, vrouwen en echtparen. WATERWEG In de rij chronische ziekten waarvan de oorsprong niet is te ach terhalen neemt de huidaan doening psoriasis een belang rijke plaats in. Ruim drie procent van de Nederlandse bevolking lijdt in minderen of meerdere mate aan deze huidziekte. Wetenschappers zeggen steeds meer aanwijzi- gingen te hebben dat de aan doening genetisch is bepaald, l ot op heden zijn de -medi sche handelingen gericht op de symptonen. Deze openba ren zich in een uitslag en (he vige) jeuk die zich over het gehele lichaam kan uitbrei den. Als gevolg van de ziekte krijgen de patiënten vaak te maken met allerlei emotione le problemen als schaamte, angst en neerslachtigheid. Een kliniek die is gericht op de behandeling van mensen die lij den aan psoriasis is sinds kort gevestigd in Vlaardingen. Direc teur Rob Mars van Skin Thera py: „Personen met psoriasis gin gen vroeger vaak kuren aan de Dode Zee in Israël. Factoren als het bijzonder zoute zeewater, het laagste punt op aarde en de mineralen, zowel in het water als in de lucht en het zonlicht werk ten mee aan het terugdringen van de huiduitslag. Een groot percentage van de kuurders was daarna geruime tijd, drie maan den tot een jaar psoriasis vrij." Methode Volgens fysiotherapeut Rob Mars, die ook een huidcentrum in Schagen (N.H.) heeft, zijn er vele therapieën ontwikkeld om SCHIEDAM— Werk van de Japanse fotograaf Yoshio Hata is tot en met 11 oktober te zien in het Stedelijk Museum. De kuns tenaar werkt ruim tien jaar aan een project dat bij Modern Civi lization noemt. Elk onderdeel hiervan betekent een belangrij ke verandering in de maatschap pij- De overgang van het machine tijdperk naar het electronische tijdperk toont Yoshio Hata in het project Modern Down. In een reeks foto's over een weve rij, waarvan de machines eens de trots van de eigenaars waren en nu door de veranderingen in het productieproces op de schroot hoop belanden, wordt de ziens wijze van de kunstenaar zicht baar. Volgens de kunstenaar is de Anke Muller van het Gecoördi neerd Ouderenwerk Zuid en be geleidster van de Werkgroep Wonen. „Deze manier van wo nen stelt specifieke eisen aan de huurders en tevens aan de woon ruimte. In het complex is dan ook op de begane grond een gemeenschappelijke ontmoe tingsruimte gepland en op de eerste verdieping komen een bil jart-, hobby- en vergaderruim- te." Volgens Anke Muller is de in richting van de ontmoetings ruimte in handen van'sponsors, deze zorgen er onder andere voor dat er voldoende tafels, stoelen en een kast komen. „Er is echter nog meer geld nodig voor de inrichting en het blijkt dat dit door allerlei leuke initia tieven boven water zal kbmen." Eén van de sponsors is Fyncoop Produkties. Deze firma heeft een compact-disc samengesteld mensheid inmiddels beland in het derde tijdperk, namelijk het Bio-tijdperk, dat van de geneti sche manipulatie. Als ontluiste rend voorbeeld hiervan gebruik te Hata voor een foto-documen- tatie kippen die door een firma zodanig genetisch zijn gemani puleerd dat de kippen een leg- productie habben van 270 eieren per jaar en de hanen in een re cordtijd van drie maanden op het ideale slachtgewicht komen. Het pluimvee dat een natuurlij ke levensduur ,kent van zeven jaar is door de manipulatie na anderhalf jaar aan het eind van zijn leven. De tentoonstelling wordt ge opend op vrijdag 4 september om 20.00 uur, waarbij de kunste naar aanwezig is. waarop liedjes uit de oude doos staan, die gespeeld zijn op het bekende Standaardorgel in het Passage Theater. Een gedeelte van de opbrengst is bestemd voor De Pionier. De CD is te bestellen bij het Gecoördineerd Ouderenwerk Zuid, telefoon 4735764. Betrokkenheid Hoewel er geen verplichtingen zijn verbonden aai} het wonen in De Pionier is het wel de bedoe ling dat de bewoners zich be trokken voelen bij hun mede huurders en zonodig de helpen de hand bieden. Om deze ont wikkeling wordt een tijdelijke bewonerscommissie in het levert geroepen. Het complex De Pionier omvat 38 woningen met drie kamers en twee met een woon- en slaapka mer. Alle huizen zijn voorzien van een alarmeringssysteem. Voorlopig is een complexbe heerder voor tien uur per week aangesteld die eventueel wat kleine klusjes zal verrichten. De belangstelling voor de wo ningen is overweldigend. Meer dan 200 aanmeldingen kwamen binnen. Personen die in aanmer king willen komen voor een wo ning in De Pionier dienen te vol doen aan een aantal criteria waaronder een minimum-leef tijd van 55 jaar. Voorts maken kandidaten geen deel meer uit van het arbeidsproces en moeten zij gemotiveerd zijn om in het project te wonen. Bewoners en ex-bewoners uit Schiedam-Zuid krijgen voor wat betreft de helft van het aantal woningen voorrang. De gemid delde huurprijs inclusief service kosten kont neer op f 650,- SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft vandaag, 1 sep tember het echtpaar Pluijmers- Jansen gefeliciteerd. Precies 60 jaar geleden trad het echtpaar in het huwelijk. De heer Pluijmers was werkzaam bij Van Gend en Lpos en bij de gemeente. Beide echtelieden zetten zich lange tijd in ten behoeve van de Dierenbe scherming. SCHIEDAM Dankzij een op lettende Schiedammer kon de politie in de nacht van donder dag op vrijdag een inbreker ar resteren. De getuige belde rond 04.20 uur de politie met de mel ding dat er een inbraak gepleegd werd in een winkel, aan Passage. De,verdachte kon worden aan gehouden terwijl hij zich nog in het pand bevond. Hij werd over gebracht naar het politiebureau, waar bleek dat hij ƒ850, uit de kassa van de winkel had gesto len. SCHIEDAM Een 22-jarige Schiedammer kreeg vrijdagmid dag een ongeluk terwijl hij aan het werk was op een bedrijfster rein aan de Admiraal de Ruijter- straat. Hij viel vanaf een richel circa drie meter naar beneden. De werknemer werd gelijk naar het Schieland ziekenhuis overge bracht. Over de aard van zijn verwondingen kan de politie geen details geven. SCHIEDAM Werk van Schiedamse beeldende kunste naars die aangesloten zijn bij de Stichting Kunstwerk, is de ko mende veertien dagen te zien op vijftig reclameborden, de zoge naamde Mupi's, die verspreid staan door de stad. Deze openbare tentoonstelling vindt plaats in het kader van een campagne om de stichting en de kunstenaars meer bekendheid te geven. Ruim twintig kunstenaars kregen de gelegenheid twee ont- werjién voor een Mupi te ma ken. De actie wordt gesubsi dieerd door de gemeente. Directeur Mars: „Individuele benadering WtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm n psoriasis patiënt voorop" psoriasis te bestrijden. Hieron der zijn behandelingen met bij- nierschorshormonen. Mensen met de aandoening, die zich meestal in de jeugd openbaart, weten dat de ziekte niet te gene zen is en blijven zoeken naar een manier om er de minste hinder van te ondervinden. De behandelmethode van Skin Therapy is gebaseerd op de om standigheden die men aantreft bij de Dode Zee. „Wij proberen dit op kunstmatige wijze zo dicht mogelijk te benaderen", aldus Mars. Aan het psoriasiscentrum in Vlaardingen is een dermatoloog verbonden. „Elke patiënt krijgt een individuele benadering en bij elk bezoek te maken met dezelfde assistente. Omdat het aantal vormen van psoriasis ook in hevigheid verschilt van per soon tot persoon zijn wij daar zeer intensief mee bezig. Een rustige sfeer en persoonlijke aandacht staat daarbij centraal." Bestraling Tijdens een rondgang door het moderne huidcentrum toont de directeur de zoutwaterbaden, douches en de cabines met UVa- en UVb-lampen. Daarbij legt hij uit dat iedere patiënt een per soonlijke computerkaart heeft die alleen die lampen in werking stelt die noodzakelijk zijn bij de therapie. Het is echter ook mo gelijk een deelbestralingen te ondergaan voor bijvoorbeeld de behaarde hoofdhuid, knieën en ellebogen. Hoewel het aantal behandelin gen per patiënt verschilt geven de praktijkervaringen uit het Huidcentrum in Schagen aan dat bij gemiddeld twintig behande lingen de psoriasis duidelijk ver mindert en vaak zelfs verdwijnt. „Afhankelijk van het soort be handeling moet men er van uit gaan dat een visite ongeveer 40 minuten in beslag neemt. Wij schrijven geen medicijnen voor maar verstrekken zonodig wel ondersteunende crèmes en zal ven", aldus Rob Mars. Het aantal mensen dat baat heeft bij deze aanpak schommelt tussen de 75 en 80 procent. Daarvoor moet men wel twee tot drie maal in de week naar het Huidcentrum Vlaardingen ko men. Doordat men niet voor al tijd 'schoon' blijft zal men steeds opnieuw voor een serie behan delingen terug moeten komen. De openingstijden van Skin The rapy zijn van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 09.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Volgens directeur Rob Mars wordt de therapie vergoed door diverse ziekenfondsen en parti culiere verzekeraars. Skin The rapy Vlaardingen is gevestigd aan de Churchillsingel 484, Vlaardingen, telefoon 475.27.77. Een woordvoerder van Zorgver zekeraar DSW antwoordt op de vraag of deze instelling de thera pie bij het huidcentrum ver goedt: „Ik heb nooit van dit huidcentrum gehoord. Het kan zijn dat de heer Mars overeen komsten heeft met regionale zie- kenkostenverzekeraars in het land, maar bij ons staat hij niet geregistreerd. Voorzover ik nu kan nagaan is de dermatc'oog ook geen medewerker van DSW. Dit betekent overigens niet dat wij negatief staan tegen over dit initiatief. Degene die een goede behandeling vindt voor de groep psoriasis patiën ten krijgt bij wijze van spreken van ons een gouden stand beeld." Let op de advertentie van a.s. donderdag In samenwerking met De 1Leonard van Utrecht Excelsior5 7.00 Gaston Taument Feyenoord 7.00 Arjan van der Laan Sparta7.00 Gerald Sandel Sparta7.00 Jerry Simons SW/Dordrecht '90 7.00 6. Jozsef Kiprich Feyenoord 6.67 Ron van den Berg Sparta6.67 Tom van Mol Sparta6.67 John Schuurhuizen Sparta6.67 Edwin Vurens Sparta6.67 11Wessel Weezenberg Excelsior6 6.50 Rogi Blinker Feyenoord 6.50 Errol Refos Feyenoord 6.50 Rob Witschge Feyenoord 6.50 Arno Doomernik Sparta 6,50 Ton Pronk Excelsior 6.50 Willy Boessen SW/Dordrecht '90 6.50 SPELER V.D. WEEK Havenloods en Hef Zuiden. 18. Ruud Heus Feyenoord 6.33 John Metgod Feyenoord 6.33 John de Wolf Feyenoord 6.33 Winston Bogarde Sparta6.33 Michel Devilee Excelsior- 6.50 Mike Snoei Sparta6.33 Michel valke Spérta6.33 John Veldman Excelsior- 6.50 KEEPERSKLASSEMENT 1Edward Metgod Sparta7.00 2. Ed de Goey Feyenoord 7.00 3. Joop Hiele SW/Dordrecht '90 6.50 4. Edwin van Ooijen Excelsior5 6.00 TOPSCORERS IJozsef Kiprich Feyenoord - 3 doelpunten m ROTANHUIS - Natuurlijk en sfeervol Schiedam Hoogstraat 109 Tel. 010 - 426 84 32 Vlaardingen Hoogstraat 131-132 Tel. 010 - 434 24 04

De Havenloods | 1992 | | pagina 3