r HET COMPLETE ELEKTROTECHNISCHE INSTALLATIEBEDRIJF CROON DE HAVENLOODS Vlaardingse politici verdeeld over Haring- en Bierfeest elektrotechniek Croon Elektrotechniek B.V., Schiemond 20-22, Haven 246, Postbus 6073, 3002 AB Rotterdam, Tel. 010-4761144, Fax: 010-4760447, Telex: 22451 Overzicht Polderman heeft altijd een occasion in uw favoriete klasse. KLASSE OCCASIONS Polderman Schiedam DINSDAG 1 SEPTEMBER 1992 VLAARDINGEN —De één houdt de eerste zaterdag in sep tember vrij in de agenda, de an der gaat die dag zeker het huis niet uit. Het Vlaardingse cen trum staat op die datum alweer twintig jaar in het teken van het Haring- en Bierfeest. Jaarlijks komen zo'n 150.000 bezoekers op dit feest af. Onder deze be zoekers bevinden zich zeker een aantal plaatselijke politici. Be kend is al dat de nieuwe burge meester, L.W. Stam, zich onder het publiek zal mengen. Ook Wil van Rijn (D66), John Rans- huijsen (PvdA), Leny van Halte ren (VVD) en Jopie Schumacher (CDA) gaan zaterdag zeker even de stad in. Ben van der Velde (Groen Links) zegt niet 'zo gek te zijn op dit soort feesten'. Bovendien zal zijn werkgever, Smit Havens leepdiensten, die dag waar schijnlijk een beroep op hem doen. „Vanwege mijn raadslid maatschap deelt mijn baas de diensten door de week soepel in, maar dat betekent vaak wel wer ken in de weekeinden. Ik wil niks ten nadele van het Haring en Bierfeest zeggen hoor, maar ik vind het ook niet erg om die dag te werken. Dat gedrang is niks voor mij." Voor Bertie Vugts (Socialistiese Partij) hoeft het ook niet zo, antwoordt zij desgevraagd. „Het is wel leuk, zo'n feestje maar er zijn belangrijkere zaken. Overi gens kom ik er speciaal een dag eerder voor terug van vakantie. Mijn dochter wil er namelijk wel bij zijn: die zoekt dan gelijk in de stad weer allerlei kennissen en vrienden op. Als ik tijd heb, ga ik ook even kijken." Jopie Schumacher:'gek op ha- Broekpolder Wie je zeker niet op het Haring en Bierfeest zal aantreffen, is Rien Lensvelt (SGP/RPF/GPV). „Ik heb er geen behoefte aan. Een jaar of tien geleden heb ik eens een kijkje genomen. Je moet wel weten wat er loos is natuurlijk, er niet bij voorbaat een oordeel over vellen. Maar om dit jaar weer over de haven te lopen met al die kraampjes en die biertappen.. Ik kan best be grijpen dat jongelui er graag heengaan, maar ik ga liever in de Broekpolder fietsen." „Gegarandeerd," is het ant woord van Wil van Rijn (D66) op de vraag of hij het Haring- en Bierfeest zal bezoeken. „Lekker gezellig door de stad slenteren. Je ontmoet vaak veel bekenden. Maar ook onbekenden spreken je in hoedanigheid als raadslid aan, ik vind het daarom ook be langrijk om het feest te bezoe ken. Zelf vind ik de kunst-activi teiten het meest interessante on derdeel. En de muziek! Als het even kan, ga ik zitten luisteren naar bandjes die hedendaagse muziek spelen." Leny van Halteren gaat sfeer proeven. Ook John Ranshuijsen (PvdA) zit tijdens het Haring- en Bier feest het liefst, op een terras te kijken naar de gebeurtenissen om hem heen. „Het is toch ge woon gezellig als de Vlaardingse binnenstad op een dergelijke manier wordt benut? Voor de promotie van de stad is dit uit stekend. Ik vind het een leuk feest. Als ik niet in functie zou zijn, zou ik het feest ook bezoe ken. Alleen niet zo vroeg." Loco-burgemeester Ranshuijsen opent het feest voor het derde achtereenvolgende jaar om 11 uur. VVD-raadslid Leny van Halte ren zal eveneens 'sfeer gaan proeven'. Op de fiets zal zij za terdag naar het centrum rijden en zich in het feestgewoel men gen. „Als raadslid wil je toch weten wat er in de stad gebeurt. En zo'n volksfeest kun je eigen lijk niet missen. Dat niet ieder een er positief over denkt, kan ik inkomen, maar het feit dat het feest nog steeds zoveel bezoe kers trekt, is toch iets bijzon ders." Helemaal gek van haring, is Jo pie Schumacher (CDA). Zij is die eerste zaterdag in september in fde stad te vinden. Ook nu weer. 's Middags is er weliswaar een reünie van deelnemers aan het werkbezoek aan Straatsburg in juni j.l., maar 's ochtends gaat ze zeker de stad in. „Dat geeft mij ook het inzicht dat het cen trum best'autovrij kan zijn. Let wel, het centrum moet per auto bereikbaar blijven, maar er kan best een voetgangersgebied wor den gecreëerd." Erkend door de Raad voor de Certificatie Industrie ponton Oude Haven Koffiehuis 11.00 uur: Grant and Forsyth Blokmakersplaats: The Windmill Big Band Oude Haven: The Evergreens met Donna Lynton (12.00) Frank Ashton (14.15) Maywood (15.45) Afrol:Miles Browning Band Jamrax Burma Shave Korte Hoogstraat: Afwisselend met Miss Haring- Bierverkiezing Mandy Michaels (12.00) Hans van Katwijk (12.50) Duo Sense (13.40) Martin Eden (14.30) Rita Young (15.20) Liesveld: Just Jazz New Oleans Street Orchestra Waalstraat, hoek Veerplein ('s middags): The Amazing Stroopwafels Waalstraat: Clownsorkest De Meikevers Markt: Dansorkest De Biesbosch Westhavenplaats, bij Visbank: Groep Ebcl Oosthavenkade, bij Koperen Kap: Second Life bij Prinses Julianabrug: Hollands Glorie bij Sterkste Man: Disco Ocean m.m.v. Wally Preyll Voorts diverse muziekoptredens op het parcours, verzorgd door lokale winkeliers en bedrijven. Concert op vrijdagavond VLAARDINGEN Ter gele genheid van de twintigste editie van het Haring en Bierfeest vindt er vrijdagavond 4 septem ber een promenadeconcert plaats op een ponton in de Oude Haven. Uitvoerenden zijn de Douaneharmonie onder leiding van dirigent Jaap Koops, pianist Louis van Dijk en de Ameri kaanse bariton Michael Ryan. Het concert begint om 21.00 uur. Het orkest bestaat uit 80 muzi kanten uit geheel Nederland. De meeste leden werken bij de Douane. Dirigent Jaap Koops i> vooral bekend geworden als diri gent van de Koninklijke Mari nierskapel. Michael Ryan treedt regelmatig in het Witte Huis op voor president George Bush en komt nu met een speciale vlucht vanuit Washington naar Vlaar- dingen. Het promenadeconcert kan door tienduizend mensen gratis worden bijgewoond. Voor de volledigheid hierbij het programma. Douaneharmonie Nederland 0.1.v. Jaap Koops: 1. Festmusik der Stadt Wien (R. Strauss) 2. Allegro uit de ouverture La Battaglia (G. Verdi) 3. Solist Michael Ryan: Selectie uit Don Carlos (G.Verdi) 4. Mars uit de opera Carmen (G. Bizet) Deel uit Slavische Dans nr. 8 (A. Dvorjak) 5. Solist Louis van Dijk: Beatle selectie Pianist Louis van Dijk 6. Mars: Mercury uit Planets', arr. Jan van der Roest 7. Solist Michael Ryan Uit Porgy and Bess (G. Ger shwin): I've got plenty of no thing en It ain't necessarily so 8. Slectie The Eighties, arr. John Higgens, of: Dutch Meringue (J. Perik) 9. Solist Louis van Dijk: Prince Igor (A. Borodin), arr. Sammy Nestico Glenn Miller meets the battle of Jericho, arr. Jef Penders 10. Samba souvenirs, arr. Johan Perik 11. Solist Michael Ryan: Selectie uit The man from Lam Mancha, arr. Stephan Bulla 12. Solist Louis van Dijk Improvisatie op een oud Vlaar- dings volkslied 13. Symphonic Marches (J. Wil liams) 14. Finale met vuurwerk Music for the Royal Fireworks (G.F. Handel), arr. Van den Arend De presentatie is in handen van Leo Bauritius. Toyota Corolla HB 1.3 XL1989/1990 Toyota Corolla HB 1.6 GTSi1991 Toyota Corolla HB 1.6 XL1988 Toyota Corolla 1.3 DX Sedan 1986/1987/1988 Toyota Carina 1.6 XL Sedan 1989 Toyota Carina 1.6 XLi Sedan airco1992 Toyota Carina 1.6 XLi Liftback1992 Toyota Camry 2.0 XLi Sedan EXIV1989 Toyota Celica 1.6 STi Liftback1990 UKAN VAN BOL'ES 2 TELEFOON 010-4703800

De Havenloods | 1992 | | pagina 5