Rita Young zong al de sterren van als peuter de hemel UNIEK PROMENADE CONCERT Telekids Roadshow Feest ook op de radio Rondvaarten Vlietlanden Opening met Grant and Forsyth .•jfetfcs&oa - Scouts ook weer present Ter gelegenheid van het 20e HARING- EN BIERFEEST (op zaterdag 5 september) is er op VRIJDAGAVOND 4 september in de Vlaardingse haven een FONDS DE HAVENLOODS - DINSDAG 1 SEPTEMBER 1992 OMROEP— Vlaardingers die niet in de gelegenheid zijn om het Haring- Bierfeest zelf bij te wonen, hoeven toch niet veel te missen. De Vlaardingse om roepen zullen de gehele dag ver slag doen van de gebeurtenissen in de stad. De Lokale Omroep Vlaardingen en de Vereniging Zieken en Bejaarden Omroep Vlaardingen brengen zo'n vijftig vrijwilligers in het veld om de luisteraars thuis op de hoogte te houden van alle evenementen, shows en wedstrijden. Het programma van Omroep Vlaardingen is als volgt: 07.00-10.00 uur: Algemene in formatie, voorgesprekken mei de organisatie, indrukken van het werkveld, verkeersinforma tie, weersverwachting en natuur lijk muziek, 10.00-17.00 uur: Live impressies en verslagervvan de gebeurtenis sen, interviews, uitslagen van wedstrijden en bijdragen van de diverse muziekpodia. 17.00-18.00 uur: De leukste, spannendste, belangrijkste en andere interessante hoogtepun ten van de dag passeren nog eens de revue. VLIETLANDEN Rederij Dulcis verzorgt zaterdag rond vaarten van ongeveer een uur door het natuurgebied de Vliet landen tussen Vlaardingen, Maasland en Schipluiden. Passa giers varen op een open boot zodat zij optimaal kunnen genie ten van de natuur. De boot is ook per uur te huur om eens iets op een aparte ma nier te vieren. Zo kan men gas ten het prachtige stuk landschap laten zien. Catering behoort tot de mogelijkheden. Ook een kin derpartijtje wordt een succes als de jarige aan het roer mag plaatsnemen. Voor meer infor matie kan men bellen met Coby Piek, telefoon 4270905. BLOKMAKERSPLAATS - Loco-burgemeester John Rans- huijsen opent het twintigste Ha- ring- Bierfeest zaterdag om 11.00 uur op de Blokmakers plaats. Hij doet omdat burge meester Van Lier dan geen bur gemeester meer is en de nieuwe burgemeester, de heer L.W. Stam nog niet geïnstalleerd is. Stam zal overigens wel op het parcours aan te treffen zijn om zo met Vlaardingen en de Vlaar dingers kennis te maken. Direct na de openingshandeling volgt een optreden van het bekend duo Grant and Forsyth uit Enge land. Zij maakten in vroeger tij den deel uit van de Guys and Dolls. V*-, V - VLAARDINGEN Het overkwam haar onlangs nog: een mevrouw in de super markt komt op haar af en zegt: „Zal ik u eens iets grap pigs vertellen? U lijkt precies op Rita Young!" Sinds Rita Young contactlen zen draagt, kan ze zich niet meer 'vermommen' met haar bril, maar ze geniet van de herkenning. Als een me vrouw in de Hoogstraat aan haar vraagt of ze Rita Young is, en, wanneer het antwoord ja is, of ze dan misschien een stukje mag meelopen, glun dert ze tegen Rita. „Ze zullen me thuis niet geloven!" De Vlaardingse zangeres beseft, dat ze 'publiek bezit' is. Toch heeft Rita de aardige eigen schap om onder alle omstan digheden zichzelf te blijven. Rita Young werd in '1944 gebo ren als Ria Daub en haar stem klinkt nog net zo als ze er uit ziet: jong. En het is haar ook niet aan te zien dat ze, ondanks de glitter en glamour van haar vak, keihard werkt. Ze runt een eigen theaterbureau, treedt re gelmatig op in het land met een avondvullend showprogramma voor 55-plussers, is de motor achter haar jaarlijks terugkeren de Vlaardingse Songfestival, presenteert modeshows, zingt, speelt toneel, heeft ieder jaar een prominent aandeel in het Haring- Bierfeest, begeleidt en stimuleert jong talent, doet elke week een eigen radiopro gramma en heeft nu dan een CD op haar naam staan. Op dinsdag 1 september staat Rita Young in het middelpunt van de belangstelling wanneer haar CD 'Zoveel liedjes' zal worden uitgereikt door haar col lega èn goede vriendin Donna Lynton, in de sfeervolle Stads kelder aan de Maassluisedijk 2. Op de CD staan twaalf persoon lijke nummers met speciaal voor haar geschreven teksten die soms autobiografisch zijn, zoals 'Randy' en 'Zoveel liedjes', maar stuk voor stuk zó verschil lend qua stijl, waaruit een veel zijdigheid opvalt die bewonde ring afdwingt: er staat zelfs een onvervalst house-nummer op. Tijdens de party zullen niet al leen veel nationale collega's aan- kender dan de mijne", aldus Rita nu. „Het nummer staat nu weer op mijn CD, dus wie weet." Landelijke bekendheid dus nog altijd niet voor Rita Young. „Maar", zegt ze niet zonder trots: „Ik kom met mijn theaterbureau dcfor het hele land en alle grote artiesten staan wèl bij mij in het programma!" Ook op het Haring- Bierfeest spektakel ontbreekt ze niet met de Rita Youngshow, dit jaar al voor de achtste keer. Omdat het Haring- en Bierfeest dit jaar het twintigjarig jubileum viert, moet ze haar prominente podium voor één keer afstaan voor andere ac tiviteiten en deelt ze het podium met de Miss Haring- en Bier feestverkiezing 1992. Een keur van artiesten, die bij Theaterbu reau Young zijn ondergebracht, verzorgen de optredens, met on der meer Mandy Michaels. Hans van Katwijk, Duo Sense en Mar tin Eden. Rita Young wezig zijn, ook haar vader, de heer Daub, haar echtgenoot Jan en haar zoon Edgar zullen delen in de eer, ojndat zij een groot aandeel hadden in haar carrière. „Had mijn moeder dit nog maar mogen meemaken", zegt Rita. „Dat zou ze geweldig gevonden hebben. Zij was mijn grootste fan, ik zong thuis veel met haar samen... Mijn moeder overleed op een tijdstip dat mijn carrière nog moest beginnen." Het heeft er altijd wel ingezeten: Rita zong als peuter de sterren al van de hemel. Als jong meisje mocht ze vaak voor de Wees huis-kinderen komen zingen en dan daarna, als beloning, gezel lig tafelen met de directie en nog een paar 'uitverkoren' kinderen. „Achteraf denk ik wel eens dat het niet eerlijk was tegenover die andere weeskindeien, die dat voorrecht niet hadden", zegt Rita nu. „Maar ais kind had je daar geen besef van." Haar ouders hebben haar altijd ge steund vanaf haar prilste zan gambities. Ze reisden overal mee naar toe en zaten altijd vlak naast het podium. Rita beseft, hoezeer ze heeft geboft met zul ke ouders en twee broers, die door haar ambities wellicht min der aandacht kregen. „Ze heb ben het mij gelukkig nooit ver weten", zegt Rita. „Ze zijn óók trots op mij." „Na mijn moeders overlijden is mijn zangcarrière eigenlijk pas goed begonnen", realiseert ze zich. „Misschien werd mijn stem wat doorleefder en kon ik be paalde liedjes met nog meer ge voel zingen." In 1984 kwam haar eerste single uit: 'East to west, coast to coast', en het werd voor al in België een grote hit. Ook haar tweede single 'Weer een vrouw te zijn", braühf niet het gehoopte Nederlandse succes, terwijl de single een tweede per sing in België beleefde: totaal uitverkocht. Moeders In 1990 kwam Rita Young terug met een actueel nummer, juist tijdens de Golfoorlog: 'Alle moeders in de wereld'. Het num mer had haar grote doorbraak moeten worden. Will Luikinga, een goede vriend van Rita, draaide de plaat zó vaak in zijn programma, dat zijn baas zich ging afvragen of hij soms 'iets had' met die blonde Vlaarding se. Helaas: Henny Huisman kwam juist in dezelfde tijd met een liedje van dezelfde strekking uit. „En ja, zijn naam was be- „Heel bijzonder. Duo Sense zingt bijvoorbeeld veel jiddische liedjes naast hun populaire re pertoire". vertelt Rita. „En Hans van Katwijk is een Maas- duise zanger die ik tijdens één van mijn optredens heb ontdekt. Zijn vrienden schoven hem des tijds het podium op en beweer den dat hij zo leuk kon zingen. (k liet mij niet kennen en gaf rem de microfoon. Hij kende iet liedje van 'Living Doll', je veet wel, die parodie op Cliff Richard, en dat klonk zó goed, dat ik hem adviseerde een demo bandje te maken. Later heb ik hem uitgenodigd om in de Rita Youngshows te komen zingen en inmiddels is deze beheerder van Hans eert sportcomplex in Maassluis een van mijn exclusieve parade- paardjes, net als Martin Eden, die ik al ken van heel vroeger, toen ik nog samen met Anneke Klos als The Flardinga-girls door het land trok." Nu Rita Young al meer dan der tig jaar als zangeres en entertain ster aan de weg timmert, lijkt het er op dat zij met de nieuwe CD 'Zoveel liedjes' (uitgebracht door Discosound Ermelo), als nog het Nederlandse publiek gaat veroveren. Op 1 september wordt er in de Stadskelder dus een exclusieve party gehouden waar een uitge lezen gezelschap uit de nationale artiestenwereld aanwezig zal zijn wanneer Donna Lynton de CD ten doop houdt. Grappig detail is. dat zij nu eens niet de graag geziene gast is op een of andere gala-party waarbij de glamour- pers altijd aanwezig is, maar Rita Young nu zélf het middel punt van de verdiende belang stelling zal zijn. Katwijk Presentatrice Irene Moors VEERPLEIN Na een succes volle start vorig jaar ging de Te lekids Roadshow opnieuw het land in. Op 5 september zal de vrolijk beschilderde podiumwa gen worden ingezet op het Veer- plein. Dat de Telekids -Road show een enorme publiekstrek ker is, wordt duidelijk uit de bezoekersaantallen van de shows in 1991. Per lokatie kwa men er gemiddeld 3.500 kids en ouders kijken. Irene Moors zal de presentatie van deze unieke mobiele kindershow voor haar rekening nemen. In het geval dat Irene Moors verhinderd is, zal Anniko van Santen de Telekids Roadshow presenteren. Talent Het programma van de Telekids Roadshow bestaat uit twee delen van 55 minuten. Er wordt gezon gen, gedanst en met kinderen uit het publiek worden diverse spel len gespeeld. De kinderen kun nen daarbij mooie prijzen win nen. Gedurende het pauzepro gramma wordt op zoek gegaan naar jong talent, op allerlei ge bied, door middel van een spe ciale talentenjacht. Kinderen die de Roadshow bezoeken ontvan gen het Telekids Magazine met de liedjes die Irene brengt. Na afloop kunnen de kids thuis nog eens rustig nalezen waar de show nog meer te zien is. Het Magazi ne staat verder vol met leuke, spelletjes en wedstrijden, waar mee ook weer prijzen te winnen zijn. Maar er is nog meer: Een grote Nintendo-trailer zal eveneens aanwezig zijn. Voorafgaand aan de Telekids Roadshow en in de pauze mogen de kids naar harte lust spelen op de 16 Nintendo Video-speeleilanden die opge steld staan bij de Nintendo-trai ler op het Veerplein. Kortom, de Telekids Roadshow 1992 biedt de kids non-stop amuse ment. Hiermee is de Telekids Roadshow uitgegroeid tot de grootste mobile kindershow van Europa. Op het deel 'rondom de Banken' is een kinderplein ingericht met een groot aantal attracties, ook voor de allerkleinsten. Emous Sport zorgt voor een echte klim wand. Door Tuincentrum Holy zal een presentatie worden ver zorgd van tuininrichting-moge lijkheden. VISBANK Ook Scouting Vlaardingen is present op het Haring- Bierfeest. In de PR- stand tussen de Visbank en het Texaco-benzinestation is infor matie verkrijgbaar over alle speltakken van Scouting. Er zijn infoborden, folders en video's te zien. Speciale aandacht is er voor het nieuwe bever-onder deel van de Prinses Irenegroep dat in september van start gaat. Ook de Wesselgroep vraagt aan dacht voor de waterscouts. Alle kinderen die eens lekker in een touwwand willen klimmen kunnen terecht bij het pionier object. Werken met hout en touw is één van de vele activitei ten van scouts. Ook mag iedereen zaterdag een kijkje nemen,op de Cornelia, het wachtschip van de Geuzen. Ook aan boord zijn er diverse activiteiten. Kinderen die hun ouders of begeleiders kwijt zijn zullen op de Cornelia worden opgevangen. Zij kunnen daar weer worden opgehaald. Alles wat een scout nodig heeft aan uitrusting en infomateriaal is te koop in de Scoutshop. De nieuwe handboeken, boeken over pionieren, survival, mes sen, insignes, souvenirs en nog veel meer. Na het feest is Scou ting tc vinden aan de Broekpol derweg waar het scoutcentrum is gelegen. Voor meer informatie kan men bellen met. nummer 4747447. De aanvang is om 21.00 uur DE TOEGANG IS GRATIS Aan dit concert wordt meegewerkt door: Louis van Dijk Douaneharmonie o.l.v. Jaap Koops De Amerikaanse bariton Michael Ryan Op het programma staan licht-klassieke werken. In de finale zal de Music for the Royal Fireworks van Handel ten gehore worden gebracht, ondersteund door echt vuurwerk. Het concert zal plaatsvinden op een drijvend ponton van 20 bij 30 meter in de Oude Haven in Vlaardingen Dit unieke concert wortu door de en Bierfeest Stichting Harmg- Vlaardingen en maakt door mogelijk ge STICHTING SCHIER AM vlaardingen

De Havenloods | 1992 | | pagina 9