Bezetting DirektBus haalt het niet bij de prognoses WATERWEG Bij Maddox staan beste stuurlui niet aan wal Recreatie voorop bij hondentriathlon DE HAVENLOODS D66 bijeen WEEK NAAR ONZE SHOWROOM. Rijnmond rookt meer Forensen pakken nog altijd eerder ae auto dan de bus Tegelzettersbedrijf heeft winkel met sanitair erbij Foutje! Eerste H&B-krant NVC voor Rinus van Zanten Explosie van myxomatose Kraamcentrum informeert 'Bad Mans zoektocht naar het vliegwater' DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1992 VLAARDINGEN De Vlaar- dingse D66-afdeling belegt maandag 7 september een poli tieke bijeenkomst voor haar kie zers en partijleden. Plaats van bijeenkomst is partcentrum De Lijndraajer aan de Baanstraat 4. De aanvang is 19.45 uur. Na een korte inleiding is het woord aan de kiezers. Zij kun nen vragen stellen aan de aanwe zige politici. Na de pauze is er een toespraak van Edo Spier, Eerste-Kamerlid voor D66 met discussie. Met name wil de partij terugkijken op de afgelopen twee jaar waarin ze vertegen woordigd was in het college van B W. Wederom klachten over uienlucht gen-Oost en Schiedam-Noord heeft maandagmorgen een klacht ingediend vanwege stan koverlast. Op de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond kwamen in de loop van de ochtend maar liefst 54 klachten binnen. De mensen maakten melding van een zwavelachtige lucht, ui enlucht en kattepis. De uitruk- dienst van de DCMR stelde een onderzoek in, waaruit bleek dat de oorzaak van de klachten bij het bedrijf Elf Atochem moet hebben gelegen. Als veroorza kers van de stankoverlast wor den de zogenaamde incinerator, de pompkamer en de verlading aangeduid. De afdeling inspectie van de Mi lieudienst Rijnmond zal het voorval nader onderzoeken. Rock in Podium SCHIEDAM In café Podium (aan de Lange Haven) treedt za terdagavond Jan Smit his Sil ver Twins op. Deze band speelt rock en blues, waaronder klas sieke covers van Elvis Presley en the Fabulous Thunderbirds. Maar ook eigen werk. Aanvang 22.30 uur, toegang gratis. Don derdag- en disndagavond zijn er om 21.00 uur weer de bekende jamsessies. TOYOTA AUTOBEDR.M. POLDER MAN SCHIEDAM B.V. ROTTERDAM De Rotter damse wethouder voor milieuza ken, mevrouw A.G. Verbeek- Ohr, is donderdagavond 27 augustus aan de gevolgen van een slopende ziekte overleden. Mevrouw Verbeek was 57 jaar. Wegener huLs-aaohulsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.91-1 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 - 17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u. ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: Hans v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel.privé 01880-32405) ACCOUNTMANAGEMENT: (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. 1: Gerard S. Verver (tel. privé: DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.- sn totale oplage van ru miljoen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. MAASSLUIS Zestig deelne mers hadden zich aangemeld voor de recreatieve hondentri athlon. Slechts een enkeling liet zich zondag door de weergoden weerhouden om naar Maassluis te komen. Want ze kwamen overal vandaan. Uit de driehoek Rotterdam-Den Haag-Hoek van Holland, uit de omgeving van Leiden, uit het Brabantse Oss en zelfs uit Haren in Groningen. Elke vijf minuten startte een koppel van vijf honden met baas. Om in de Oranjepias 120 meter te zwemmen, daarna 12 kilometer te fietsen naar het IJs- baanterrein aan de Vlaardingse- dijk en om daar nog 1200 meter hard te lopen. Prijswinnaars zijn niet te melden. Kees Zeevaart, een van de organisatoren: „Die waren er niet. Het ging echt om recreatie, om het gezellig bezig zijn." Iets anders valt ook niet te ver wachten van de organiserende afdeling Rijswijk. Westland en Maassluis van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, die immers de gezond heid van de honden voorop stelt. „Het ging om recreatieve ont spanning voor hond en baas of bazin", benadrukt Zeevaart, blij met het aantal deelnemers. „Met twintig deelnemers zouden we ook zijn gestart. Alles liep goed. Iedereen was reuze-enthousi- Niet zomaar samen een eindje om WATERWEG - De GGD Nieuwe Waterweg start op maandag 21 september een Stop-met-roken-training. Daar aan voorafgaand is er eerst op maandag 14 september een in formatieve bijeenkomst voor de cursisten in het Cincinnati-ge- bouw aan de Mr L-A. Kesper- weg 44 in Vlaardingen. De aan vang is 19.45 uur. Volgens de meest recente cijfers wordt er in deze regio meer ge rookt dan landelijk, respectieve lijk 39 tegen 35 procent. Voor jongeren lopen de cijfers nog verder uiteen: 32 procent in de regio tegenover landelijk 21 pro cent. Reden voor de GGD om opnieuw een Stop-met-roken- training te organiseren. „De praktijk leert dat de meer derheid van de rokers die zo-, maar stoppen na korte tijd weer gaat roken", meent de GGD. „Het doel van de Stop-met-ro- ken-training is om met meer in formatie over rookafhankelijk- heid en de rookgewoonte, met adviezen uit de praktijk, met na tuurlijke hulpmiddelen en voor al steun en ervaringen van de andere stoppers, de stoppoging te ondersteunen en effectiever te maken." Het programma omvat acht trai ningsbijeenkomsten in een pe riode van vijf weken. De eerste vier avonden zijn in één week. De dursus kost 90 gulden, inclu sief het cursusmateriaal. Opge ven kan bij de GGD, afdeling Collectieve Preventie Volksge zondheid, telefoon 010-4345555. WATERWEG „Het open baar vervoer heeft een lange adem nodig", stelt de heer Pot, leider van het project DirektBus, dat in april van dit jaar van start is gegaan. Hopelijk heeft het openbaar vervoer die lange adem ook, want zo'n half jaar nadat de blauw/groen/witte DirektBus- sen in delen van de regio Rijnmond zijn gaan rijden, doen die bussen dat nog steeds voor een uitermate se lect gezelschap. „De bezetting blijft achter bij onze veron derstellingen en bij wat we graag willen zien", verwoordt Pot de vooralsnog tegenval lende belangstelling voor de DirektBus. Volgens projectleider Pot is het publiek voldoende op de hoogte van het bestaan van de Project- Bus en is de teleurstellende inte resse het gevolg van de moeite die de forensen nu eenmaal heb ben om in plaats van met de auto' met de bus naar het werk te gaan. „Op het moment maken dage lijks zestig reizigers gebruik van DirektBus", weet'Pot. „Vooraf werd ervan uitgegaan dat we aan De belangstelling het einde van het jaar 180 reizi gers zouden hebben". De pro jectleider vreest dan ook dat het aantal reizigers dat van de Di rektBus gebruik maakt onder het streefgetal blijft. „Laat ik het zo zeggen: we moeten er hard aan trekken." In het streven de DirektBus de nodige bekendheid te geven, werd in de maand mei -de bus sen reden 'nog maar een maand heen en weer- in de Waalhaven een enquête gehouden. Er werd Foto: THEO RQLPAST onler mëer geïnventariseerd hot werd gedacht over de moge lij lheid de auto voortaan te la ter staan en in plaats daarvan gelruik te maken van de Direkt- Bu. De mensen die aan de en- quite meewerkten mochten, zo als de heer Pot het formuleert 'een week lang proeven aan het vervoer per DirektBus'. Inmiddels bètalen alle reizigers op de bussen het volle pond. De gebruikskosten van deze bijzon dere busdienst zijn gebaseerd op het nationale tarievensysteem. Om gebruik te kunnen maken van de DirektBus is, in combina tie met een toeslagkaart Direkt Bus, een gewone strippenkaart nodig. De toeslagkaart staat ga rant voor de meerwaarde die de bus de, nog weinige, passagiers te bieden heeft: namelijk, een gegarandeerde zitplaats en com fortabel, snel vervoer. De DirektBus, een samenwer kingsverband van De Jong, Ver- maat, RET, Westnederland en Zuid-West-Nederland heeft vier lijnen: lijn 224 gaat van Schie dam naar Rotterdam, lijn 229 van Spijkenisse naar Rotterdam, lijn 242 van Hellevoetsluis naar de Oude Maasweg en lijn 250 voert van Spijkenisse naar de Welplaatweg. Voor inlichtingen over en plaats bewijzen voor de DirektBus kan contact worden opgenomen met de DirektBus, Havenkade 1, 2984 AA, Ridderkerk, 01804- 32444. door ANNETTE BRAAD WATERWEG Stuurman op de grote vaart, barkeeper, han delaar in lederen kleding en kunst. Dat is Bert van Zanten allemaal geweest. Nu is hij initi atiefnemer van de stichting Art at Maddox, te vertalen als kunst aan de gekke haven. Sinds zo'n halfjaar na de huuro vereenkomst is in het prachtige gebouw van Hoogendijk aan de Koningin Wilhelminahaven 2 een groep vrijwilligers keihard aan het werk om in Vlaardingen iets unieks te realiseren. Het twee verdiepingen tellende ge bouw met een oppervlakte van heb-ik-jou-daar staat te schud den op z'n grondvesten. Dage lijks werken er zo'n tien handige mensen om dit jaar de plannen van Maddox uit te voeren. De uifdrukking 'de beste stuur lui staan aan wal' gaat niet op voor Bert van Zanten. Door zijn vroegere beroepen beschikt hij over ervaring om toezicht op de navigatie, op de koers te kunnen houden. „Ik doe het allemaal omdat ik het leuk vind. Ik houd van kunst, maar heb er niet al te veel verstand van. Dat laat ik aan anderen over. Wat ik wil is niet zo belangrijk. Het gaat om het plan. We willen een omge ving scheppen waar van alles ge beurt. Tentoonstellingen van hoge kwaliteit, in samenwerking met bekende galerieën. Muziek uitvoeringen, van klassiek tot modern. En het belangrijkste is voor ons dat mensen elkaar sti muleren in hun werkzaamheden. We hebben twee jonge ontwer pers in de club die hun best gaan doen andere ontwerpers aan de bak te helpen. Deze mensen, Cyril Compeyron en Michelle Marks, hebben allebei een uni versitaire opleiding achter de rug en werkervaring. Zij zullen pro beren fabrikanten te vinden om de ontwerpen uit te laten voe ren. Voorlopig staan de zaken er zo voor: aanstaande vrijdag vanaf 11.00 uur kan het publiek bij ons binnenstappen. We zijn nog lang niet klaar, maar we hebben een tentoonstelling", al dus een vermoeide, maar nog steeds enthousiaste Van Zanten. In Rotterdam vindt volgende week de derde Foto Biennale plaats. Op diverse locaties in de Maasstad, maar ook in Vlaardin gen en Schiedam, zijn foto-expo sities te bezichtigen. Onder het thema 'Wasteland', het land- Het iand is nog niet helemaal klaar en daarom wordt er tijdens de ten- toon.telling gewoon doorgewerkt V fotollNUS HARM! schm vanaf nu, wordt deze in- ternitionale gebeurtenis gepre senteerd. De hoofdtentoonstel ling 'indt plaats in studio Water stad tan de Leuvehaven. Daar is een ilatform gecreëerd voor de uitwsseling van ideeën tussen kunsenaars, fotografen, critici, tentconstellingmakers, galerie- houérs, uitgevers, journalisten, noen maar op. In Vlaardingen bij Art at Maddox zal de Japanse kunstenaar Noritoshi Hirakawa zijn werk exposeren, en wel van 5 september tot en met 17 okto ber. Het thema in zijn werk is de dwingende macht die cultuurpa tronen (kunnen) uitoefenen over het individu. Tijdens de tentoon stelling gaan de verbouwings werkzaamheden gewoon door. MAASSLUIS— Het beroep van tegelzetter loopt. Raymond Gouma heeft al tien jaar een tegelzettersbedrijf in Maasland. De enige vraag van zijn klanten waaraan hij tot voor kort niet kon voldoen ging over het tonen van de mogelijkheden, want er zijn tegels in soorten, maten en kleuren. En het bedrijf groeide uit. Er kwam sanitair bij. Het echtpaar Gouma heeft een pand gevonden in Maassluis. Aan de Boogertstraat 2, waar voorheen loodgieter Van Leeu wen was gevestigd. De verwar mingspijpjes, de leidingen en de leertjes zijn verdwenen. Tegels en sanitair vullen de showroom, die door Anja Gouma wordt ge rund. „We verkopen ook tegels voor zelfdoeners, van normaal betaalbare tot luxe beestjes. Lijm en cement zijn uit voorraad leverbaar. Er is zoveel materiaal op de markt, dat we niet alles in voorraad kunnen hebben. Mar mer en natuursteen bijvoor beeld. Onze klanten kunnen dat gaan uitzoeken in speciaalza ken", vertelt hij. Anja Gouma heeft op een kan toor gewerkt en winkelervaring in een bakkerij opgedaan. „Maar het is toch leuker om eigen baas te zijn." Zij heeft het Doe hfet Zelf-detailhandelsdiplo- ma gehaald om warenkennis op te doen. Ik heb ook alles moeten leren van produkten die hier he lemaal niet over de toonbank gaan." Een keuze uit de tegels en het sanitair die in de Boogertstraat zijn te verkrijgen, kan slechts beperkt zijn. Doucheschermen en badmeubeltjes, accessoires als badmatten, een exclusief bad van Sphinx, waarvan de vormen op vroegere tijden zijn geba seerd. Naast de wastafel en het toilet blijkt in de badkamer, als er voldoende ruimte is, het bidet terug te komen, bekend vjn de Anja Gouma in haar kraakheldere showroon. Franse hotelkamers. Opmerke lijk is een wandcloset, geheel vrij van de vloer. Naast wit is zalmrose een gewilde kleur. Matzwart bestaat ook. „Je kunt merken dat de mensen voor hun sanitair meer geld overhebben", is Anja* Gouma's ervarng. „De douchegordijntjes makei steeds meer plaats voor schemen. De vraag naar chroan en messing is gegroeid." Raynond Göuma blijft de tegel- zettei Als hij een complete ba dinrichting verzorgt, schakelt hij een Uodgieter in. VLAARDINGEN —In de Nieuwe Vlaardingse Courant/De Havenloods van 25 augustus j.l. is een foutje geslopen in een verhaal over de Volksuniversi teit. Eén cijfertje in het tele foonnummer dat geïnteresseer den kunnen bellen, was ver keerd getypt, met als gevolg dat een mevrouw in Capelle a.d. IJs- sel reeds door menig Vlaardin- ger is gebeld. Alle informatie over het nieuwe cursusprogramma van de Stich ting Volksuniversiteit is dage lijks tussen 10 en 12 uur verkrijg baar via telefoonnummer 010- 460 33 54. POSTZEGELS Ontspan ningsvereniging Shell houdt za terdag 5 september tussen 11.00 en 16.00 uur een postzegelbeurs. De beurs vindt plaats op sport park De Vijfsluizen, op de grens van Vlaardingen en Schiedam. De toegang is gratis. VLAARDINGEN Vooraf gaand aan het Haring- Bier feest geeft de Nieuwe Vlaarding se Courant/De Havenloods jaar lijks een speciale themakrant uit. Daarin alle'programma-on derdelen, verkeersmaatregelen, achtergrondverhalen en noem maar op. Zaterdag 5 september wordt het Haring- Bierfeest voor de twintigste maal gehou den. Adjunct-directeur Ron Brokking van Wegener Huis- aan-huisbladen, uitgever van deze krant, overhandigde afge lopen dinsdag het eerste exem plaar van de Haring- Bier krant 1992 aan Rinus van Zan ten, voorzitter van het bestuur dat het volksfeest organiseert. WATERWEG - In natuurge bied de Broekpolder is op grote schaal myxomatose bij konijnen geconstateerd. Deze bijna elk jaar terugkerende ziekte was al eerder gesignaleerd bij konijnen in het oeverbos in het Licke- baert-gebied langs de Nieuwe Waterweg. De ziekte maakt veel slachtof fers, maar de jagermeester van Vlaardingen, heeft wel waarge nomen dat steeds meer konijnen de aandoening overleven. Myxo matose wordt overgebracht door de konijnevlo. Mensen of ande re dieren hebben er geen last van. „Er leven in de Broekpolder heel veel konijnen; er zijn nu ook veel zieke en dode dieren aan te treffen. Ze worden regel matig weggehaald, maar het is onvermijdelijk dat bezoekers van het gebied zo nu en dan met zieke of dode konijnen gecon fronteerd worden. Naar ver wachting zal de myxomatose over enkele weken afnemen. De konijnenstand zal zich dan snel herstellen", aldus de Vlaarding se jagermeester. WATERWEG NOORD—Het kraamcentrum Maassteden ver zorgt bijeenkomsten voor aan staande ouders. Een verpleeg kundige en kraamverzorgende geeft dan voorlichting over uit eenlopende onderwerpen, zoals de baby-uitzet maar ook over de keuze van zorgverlening. Tijdens een informatie-a.vond zijn tevens folders aanwezig op het gebied van de veiligheid van baby-artikelen zoals wieg, ledi kant, kruiken, dekbed en hoes. Ook kan een kraamuitzet wor den Bekeken. De bijeenkomsten vinden deze maand plaats op dinsdag 8 sep tember in de Emmauskerk (v.d.Linden v.d.Heuvellsingel 2) te Vlaardingen, op woensdag 9 september in zaal de Sluis (G. A- .Brederolaan 49) te Maassluis en op maandag 14 september in de Magnolia Deïkerk (Albarda- straat 67) te Schiedam. Aanvang is telkens om 20 uur. De entree is gratis. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij het kraamcentrum via tel. 010-435 85 95 (tussen 11 en 12 uur). VLAARDINGEN In de ban van Badmania. Dat motto is meegegeven aan de speelweek die dezer dagen door de plaatse lijke buurthuizen is gehouden. Kinderen konden in de laatste vakantieweek deelnemen aan tal van activiteiten. 'Bad Man's zoektocht naar het vliegwater' liep als een rode draad door alles heen. Buurthuis de Haven bij voorbeeld werd maandag inge richt als ruimteschip. Dinsdag volgde een space-sportdag en woensdag een jacht in de ruimte. Morgen is er een feestelijke af sluiting van de speelweek. Dinsdag werd in de Haven een space-sportdag gehouden

De Havenloods | 1992 | | pagina 3