Het afsluiten van een verzekering v raagt meer dan feitenkennis alleen Wl) ZOEKEN OFFSETDRUKKER LEERLING AFWERKER Bloemen Veiling Holland All-round Service Monteur (m/v) Leerling Monteur (m/v) Vakgroepsecretaresse DODELIJK VERVEELD? I Overwin uw spreekangst en vergroot uw zelfvertrouwen Spreekvaardigheid (spreken in het openbaar) Kom vrijblijvend naar de le lesavond op 24 september a.s. in Zalencentrum Immanuelkerk, Berlagestraat 96, Rotterdam-Alex. Aanvang 20.00 u. RHETORICA 078 -130388 De tijd dat de assurantie-a gent maandelijks bij zijn ver zekerden de centjes kwam ophalen is allang verleden tijd. Dat werk is door gea vanceerde automatiserings systemen overgenomen. De concurrentie neemt toe. Zelfs warenhuizen en banken be ginnen zich meer en meer op verzekeringen toe te leggen. Goed beslagen ten ijs moeten de medewerkers buitendienst hun potentiële verzekerden te woord staan. Als er eenmaal een relatie ontstaan is, moet dat contact worden onderhouden en beter nog, worden uitgebreid. Kennis van assurantiën is een eerste ver eiste. Maar zonder sociale vaar digheden, zoals het herkennen van en inspelen op koopmotie- vën van een klant en het omgaan met weerstanden, komt men niet Fijne keepjes „Het is vijf voor twaalf voor het assurantie-onderwijs", schrijft het Assurantie Magazine (AM). „Voor een goed verstaander een half woord", zegt een inspecteur van Dela. Hij is een oude rot in het vak. Als 'jonge vent' begon nen als assurantie-agent werd hij al op 26-jarige leeftijd inspec teur, waarvan al heel wat jaren bij de Dela. De medewerkers 'buitendienst van zijn inspectie volgen interne en af en toe exter ne opleidingen. Hij begeleidt de nieuwelingen, leert hen de kneepjes van het vak, waarbij naast het bijbrengen van kennis het accent ligt op sociale vaar digheden. Vooral aan dat laatste schort het bij de bestaande opleidingen nogal. De kwaliteit en de kwantiteit van assurantie-opleidingen liet lange tijd te wensen over. Niet alleen sloot het aanbod niet meer aan bij de behoeften in de markt, ook bleek dat er een toe nemende vraag bestond naar cursusprodukten op andere ter reinen dan alleen vaktechniek. Wat heb je bijvoorbeeld aan een diploma als er niet gesleuteld wordt aan sociale vaardigheden. De Stichting Vakontwikkeling Verzekeringsbedrijf (SVV), ont wikkelaar van assurantiecursus sen, en de Federatie van Assu rantieclubs, organisator van mondelinge cursussen, hadden jarenlang de touwtjes van de op leidingen in handen. Enkele clubs zagen wel het belang in van professionele aanpak van het op leidingstraject en ontwikkelden cursussen die aan de vraag uit de markt tegemoet kwamen. „Het is goed dat er eens wat gehero riënteerd wordt. Dat er aan de noodklok wordt getrokken. Je ziet dat steeds meer commerrië- 'le aanbieders met opleidingen in de verzekeringswereld komen. Ik ben het met het Assurantie Magazine eens dat wildgroei van al die opleidingen voorkomen moet worden. Het is goed dat de Middelbare beroepsopleiding voor detailhandel nu als regulier onderwijs aandacht besteed aan onze branche", aldus de inspec teur. Goede verdiensten „Om een functie in het verzeke ringswezen te vervullen moet er toch wel minimaal een MA- VO-opleiding aan vooraf gaan. De mensen van mijn inspectie hebben bijna allemaal andere functies, die niets met verzeke ringen te maken hebben, be kleed. Eenmaal in verzekerin gen zie je ze niet snel meer weg gaan. Een medewerker buiten dienst heeft natuurlijk veel vrij heid, komt veel bij mensen over de vloer èn kan goed geld ver dienen. Je moet je 'norm' halen. Ga je daar overheen dan zie je op het eind van de maand op je salarisstrook naast je basissalaris een bedrag naar verhouding-ex tra genoteerd. Je bent dus eigen lijk een beetje voor jezelf be zig", vertelt hij. „Als inspecteur sluit je geen verzekeringen af. Hoogstens begeleid je een me dewerker buitendienst. Je doet meer frontwerk. Je houdt je van de allernieuwste ontwikkelingen op de hoogte. Nieuwe producten moet je zien te beconcurreren. Elke maand maak je een praatje met je mensen en natuurlijk pleeg je overleg met de andere inspecteurs. Ik vind het een heerlijk vak. Ik ben zestig jaar, maar ik ga echt nog een tijdje door", vervolgt de inspecteur van Dela. Een goede medewerker buiten dienst houdt contact met zijn klanten. Gaatvan tijd tot tijd na of er veranderde situaties zijn: de komst van een partner, van kinderen, of behoefte aan uit breiding van het pakket. Ben je ambitieus, dan zijn alle moge lijkheden aanwezig de ladder van de assurantiebranche te be klimmen. Kennis is daarbij noodzakelijk. Het Assurantie Magazine gelovende, ziet het er naar uit dat verscheidene assu rantieclubs hun opleidingen gaan uitbesteden aan professio nele organisaties en dat stichtin gen die opleidingen verzorgen gaan samenwerken. „De assu rantie-opleidingen zullen daar wel bij varen. En daarmee de gehele bedrijfstak", aldus AM. Bloemenveiling Holland is een coöpe ratie die bestaat uit twee veilcentra: Naaldwijk en Bleiswijk. Bij deze veilcentra komen vraag en aanbod van sierteeltprodukten samen. De coöperatie telt ruim 7.000 aanvoerders. Afname vindt plaats door ongeveer 2.100 kopers, die 80% van de produkten exporteren. In 1991 bedroeg de omzet van de coöperatie 2,1 miljard gulden. Bij Bloemenveiling Holland werken 1.800 mensen. Binnen de afdeling Onderhoud van het veilcentrum Naaldwijk waar ongeveer 40 medewerkers werkzaam zijn, zorgt de afdeling Klimaat Technische Dienst voor het probleemloos functioneren van verwarmings-, luchtbehandeling-, airconditioning- en koelinstallaties (waaronder 's werelds grootste koelcel voor bloemen). Wegens uitbreiding van onze installaties en in verband met vertrek van één van onze collega's zoeken wij bij veilcentrum Naaldwijk twee full time medewerkers: Functie-inhoud: het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden voor het onderhoud, de besturing en de controle van alle genoemde installaties. Functie-eisen: MTS elektro-techniek of vergelijkbaar niveau door opleiding en ervaring; enige jaren ervaring met de genoemde installaties; leeftijd maximaal 30 jaar; woonachtig in het Westland of directe omgeving dan wel de bereidheid hebben om te verhuizen. i Functie-inhoud: het uitvoeren van diverse onderhoudswerkzaamheden aan genoemde installaties. Functie-eisen: LTS-opleiding; bereidheid zich door cursussen verder te bekwamen; leeftijd ongeveer 20 jaar; zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken; woonachtig in het Westland of directe omgeving dan wel de bereidheid hebben om te verhuizen. Interesse? Richt dan uw schriftelijke sollicitatie, met vermelding van de functie, aan Bloemenveiling Holland, veilcentrum Naaldwijk, t.a.v. de sector Personeelszaken, Postbus 220, 2670 AE Naaldwijk. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met de heer C. de Bloois. chef Klimaat Technische Dienst, telefoon 01740 - 32896, of de heer J.R. Eysink Smeets, sectorpersoneelsfurictionaris, telefoon 01740 - 32243. ERASMUS UNIVERSITEIT ROTTERDAM Vacature: bij de vakgroep privaatrecht van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Datum: zo spoedig mogelijk. (volledige weektaak) Vacaturenummer: 91.701.002/HZ Werkzaamheden: - secretariële en administratieve werkzaamheden ten behoeve van de sectie Burgerlijke rechts pleging en goederenrecht van de vakgroep Privaatrecht - het onderhouden van contacten met en het verstrekken van informatie aan studenten. Vereisten: - vermogen tot zelfstandig werken - typevaardigheid op basis van dictafoon - ervaring met tekstverwerking op personal computers - kennis van WordPerfect - goede contactuele eigenschappen - secretaresse-opleiding en ervaring strekken tot aanbeveling. Salaris: afhankelijk van opleiding en ervaring mini maal 2.393,- (schaal 5) en maximaal 3.614,- schaal 6). Inlichtingen: kunnen worden ingewonnen bij mevrouw, mr. E.B. Rank-Berenschot, telefoon 010-4082797 of 071-155826 (privé). Naast deze vacature worden er op korte termijn enkele gelijksoortige vacatures op de Faculteit der Rechtsgeleerdheid verwacht. Het betreft hier zowel full-time als part-time functies. Sollicitanten die hiertegen in hun brief geen bezwaar maken zullen voor deze toekomstige vacatures in portefeuille worden gehouden. Sollicitaties vergezeld van curriculum vitae en cijferlijst te richten aan de Decaan van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Erasmus Universiteit Rotterdam, Postbus 1738,3000 DR Rotterdam, onder vermelding van het vacature nummer op de enveloppe, binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad. Stichting Beroep en Scholing Postbus 5759 3008 AT Rotterdam tel. 010 - 4848588 fax 010 - 4857821 LASCURSUSSEN 1992-1993 Op 15 september 1992 starten de opleidingen voor onderstaande NIL-diploma's: Booglassen met beklede electroden Niveau 1 en 2 Niveau 3 en 4 MIG/MAG-lassen co2 (tevens pulserend) Niveau 1 en 2 Niveau 3 en 4 Aanmelding: Mondeling aan de school: C.S.G. "DE VAAN" Montessoriweg 20 Rotterdam Schriftelijk: Stichting Beroep en Scholing Postbus 5759 3008 AT Rotterdam Inschrijvings- en informatieavond maandag 14 september 1992 om 19.00 uur in "De Vaan" Autogeen lassen Niveau 1 en 2 Niveau 3 en 4 TIG-lassen Argon Are Niveau 1 en 2 Niveau 3 en 4 TDS drukwerk b.v. Essebaan 22-28 - 2908 LK Capelle a/d IJssel Telefoon 010-4585177 Telefax 010-4585396 TDS drukwerk is een jong, snel groeiend energiek bedrijf, dat alle'disciplines die noodzakelijk zijn om kwaliteitsdrukwerk te vervaardigen in eigen huis heeft. Niet alleen kwaliteit maar ook collegialiteit staat bij ons hoog in het vaandel. Interesse of opleiding? Van talen tot informatica? Carrière of ontspanning? Dag of avond? Bij u In de buurt! Spindler Installatietechniek B.V. zoekt op korte termijn voor haar afdelingen: centrale verwarming elektrotechniek kunststof dakbedekking leerling monteurs Voor nadere inlichtingen of een sollicitatiegesprek kunt u bellen met dhr. J.C. Tombroek. (Evt. tel. na 18.00 uur 010-2730561) Spindler Installatietechniek B.V. Overschiese Kleiweg 780, Postbus 10100, 3004 AC Rotterdam. Tel.: 010-4675555^^ ALRO ALUMINIUM B.V. te Capelle a d. IJssel. leverancier van aluminium produkten/profielen voor de bouwnijverheid en industrie heeft een vacature voor een medewerker verkoop, voorlichting en adviezen (ook buitendienst) Dit is een zelfstandige functie in een klein teamverband. - Opleiding HBO-bouwkunde - leeftijd plm. 25 jaar Schriftelijke sollicitaties richten aan: Alro Aluminium B.V. Kompasstraat 3 2901 AM Capelle a.d. IJssel Voor één van onze 4 kleuren offsetpersen waaroD een deel van ons zeer gevarieerd produkten pakket van o.a. folders, brochures, mailings, posters en displays gedrukt wordt. Onze voorkeur gaat uit naar een vakman met: Opleiding Grafisch Technicus «Bekend met Roland Favorit Bereid in ploegendienst te werken. Hebt u belangstelling voor deze funktie zend dan een bondige brief met relevante informatie naar onderstaand adres t.a.v. Henk Hoogendoorn. Of maak telefonisch een afspraak. Ben je geïnteresserd in afwisselend werk in het grafische bedrijf, ongeveer 18 jaar en zou je graag opgeleid willen worden tot afwerker/snijder. Zend dan je sollicitatie met uitvoerige gegevens aan: TDS drukwerk b.v. Essebaan 22-28 2908 LK Capelle a/d IJssel Of bel 010-4585177 en maak telefonisch een afspraak. -Thi Dlföeteitl S*HU SCHEEPVAART EN TRANSPORT COLLEGE U? ROTTERDAM CURSUS IMPORT-EXPORT (IMEX) Aanvang: 3 0 september 199 2 Duur: 6 maanden Locatie: gebouw "Dr. A.J.T. Stakenburg' Soerweg 3 1 3 088 GR Rotterdam INFORMATIE: De Heer P. Roes (Cursusleider! Tel.: 010 - 429 81 77 (tijdens kantooruren) 010 - 432 28 43 (s'avonds) *&KSkï*r émm Ook zo'n saaie baan? Absoluut niet nodig! Want voor iedereen die zijn leven meer afwisseling wil geven, hebben we een goede raad. Bel Delta voor de baan van je leven. Neem een wijs besluit en draai of druk 01890-17111 en vraag naar de opleiding voor B- VerpleegkundigeDelta Psychiatrisch Ziekenhuis, Albrandswaardsedijk74, 3172AA Poortugaal. DGltaziskGFlhuiS DELTA ZOEKT WERVELENDE CURSISTEN VOOR DE B-OPLEIDINC 01890-17111.

De Havenloods | 1992 | | pagina 17