Via het leerlingwezen een baan in de brood- en banketwinkel •K Zoekt u werk? Ervaren Calculator m/v DONDERDAG t OKTOBER 1992 „Heb je geen zin meer in school, maar wil je toch een afgerond vakdiploma halen, ga dan in het leerlingwezen. Ik verdien lekker en studeer op kosten van mijn baas. Dat doen niet alle werkgevers, maar de mijne betaalt de op leiding en de boeken." Aan het woord is Marieke Ho- man. Ze raadt lotgenoten aan de mogelijkheden van het du ale stelsel eens op een rijtje te zetten. Op de HAVO zag ze het niet meer zo zitten en daarom be sloot ze op zoek te gaan naar mogelijkheden om werken en le ren te combineren. Begonnen als vakantiehulp Ze begon bij Bakker Klootwijk als vakantiehulp. In september startte ze met haar opleiding. Vier dagen per week staat ze in de winkel van Leen Klootwijk aan de Slinge en één dag gaat ze naar Streekschool Rijnmond- -Zuid. Circa acht uur per week besteedt ze aan huiswerk. In ja nuari sluit ze de eerste drie les- modulen af met examens. Daar na heeft ze nog een jaar te gaan, waarin ook nog eens fasen met drie maal drie lesmodulen de re vue passeren. Met de laatsten is de opleiding voorbij. „Het fijne van modulen is dat je steeds een bepaalde stof afsluit. Die komt dan niet meer terug in de oplei ding. Je hoeft dus aan het eind niet leerstof van anderhalf jaar in je hoofd te stampen", legt ze uit. Veel klanten Marieke is de eerste werkneem ster van Bakker Klootwijk die op deze wijze in dienst is. Perso neelsfunctionaris Margriet Kor- pershoek is blij met haar komst: „Jongeren willen leren en dit is Marieke Homan gaf de brui aan haar HAVO-opleiding. Middels hetleerlingwezen heeft ze haar doel weerge vonden. Vier dagen per week werkt ze bij Bakker Klootwijk, één dag gaat ze naar school. foto:LEUNIS VERLINDE de manier om ze naar je toe te trekken. Aan begin twintigers hebben we geen gebrek. Het lukte maar niet om zeventien- en achttienjarigen met een LHNO- -diploma of een paar jaar MAVO enthousiast te maken voor werken in onze winkels." In het filiaal wordt Marieke on dersteund door een praktijkbe geleidster die haar aan de hand van de theorie in het cursusboek de fijne kneepjes van de praktijk bijbrengt. Vier facetten zijn •daarbij belangrijk. In een ver swinkel is de presentatie van de producten essentieel. Een cor rect en vriendelijk gedrag ten opzichte van de klanten en een goede kassabehandeling zijn twee van de vier. En vanzelf- spreken eist de hygiëne, het schoonhouden van de winkel, heel wat aandacht. De zestienjarige Marieke koos voor brood- en banket omdat die producten een voortdurende stroom klanten garanderen. „Ik kon ook bij een modewinkel gaan werken. Je hebt niet iedere dag een nieuwe jurk nodig. Brood is een dagelijkse levens behoefte en daarvoor moet je bijna elke dag naar de winkel. Ik heb het liever druk dan dat ik op klanten moet wachten. Je leert zoveel mensen kennen. Het is bij ons in de winkel altijd gezel lig. Komen ze gebakjes kopen dan zijn de klanten extra vrolijk, want dan valt er wat te vieren", zegt ze giechelend. Geen huiswerk „Sociale vaardigheden, service gevoeligheid, een perfect gedrag naar de klant en productkennis maken van winkelpersoneel kwaliteit verkoopsters. Ze zijn voor ons het visitekaartje van het bedrijf. Daar zijn we ons goed van bewust", aldus de per soneelsfunctionaris. Marieke is blij met de beslissing die ze heeft genomen: „Het gaat lekker. Winkelwerk vind ik leuk. Ik heb fijne collega's en gezellige klanten. De opleiding is best wel moeilijk. Huiswerk krijg je niet op. Dat moet je zelf regelen. Het geeft je verant woording. Het maakt je zelfstan dig. Komt het er eens een week je niet van dan zal je dat toch moeten inhalen. Doe je dat niet, dan red je het niet. Nu maar hopen dat ik in januari mijn exa mens haal!" een fulltime groepsleider (m/v) Het betreft hier een babygroep van de reguliere- en bedrijfs- opvang met kinderen van 6 weken tot 18 maanden. dagen te solliciteren. Informatie: Mevr. A.E. Maasdam of mevr. M.A. Berman. tel: 010-4. 32.18.10. Brieven naar bovengenoemde personen. Walravenstraat 31 3074 NL Rotterdam. Plaats dan een advertentie in ons blad! Bouw, Renovatie en Technisch Onderhoud Breijer bestaat uit een groep van ondernemingen op het gebied van bouw, renovatie en installatie- technisch onderhoud. Breijer is gevestigd in Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht en biedt met een omzet van 75 miljoen, werk aan ruim 400 medewerkers. Breijer is een zelfstandig onderdeel van Gom Bedrijfsdiensten voor Gebouwen b.v., een lande lijk werkende dienstverlenende onderneming met een omzet van ruim 320 miljoen. Wegens interne promotie zoeken wij voor Breijer Aannemings maatschappij in Rotterdam een Functie-eisen: - H.T.S. niveau bouwkunde - ervaring met onderhoudsprojecten en renovatie Uw sollicitatie kunt u richten aan: Breijer Aannemingsmaatschappij b.v., Postbus 51027,3007 GA Rotterdam t.a.v. afd. personeelszaken. Voor informatie omtrent de functie kunt u contact opnemen met de heer M.A. Gros of de heerG. Verweij, tel. 010-4844800. Welke ervaren wijkverpleegkundige of LEIDINGGEVENDE UIT DE GEZINSVERZORGING WIL AF EN TOE WERKEN IN ONZE MELDKAMER? In het kader van de 24-uurs acute hulpverlening is in 1988 de Stichting Acute Thuiszorg Rotterdam opgericht. Deze Stichting beheert een telefonische meldkamer ten bphoeve van de acute hulpverlening en de stedelijke alarmering. Wij zoeken nu een ervaren wijkverpleegkundige of leiding gevende uit de gezinsverzorging als inval-telefoonoperator v/m. Het is de bedoeling u op te roepen als een van onze vaste operators, bijvoorbeeld door vakantie of ziekte, afwezig is. Dat kan dus zowel overdag als 's avonds of 's nachts en in het weekend gebeuren. Als telefoonoperator indiceert u telefonisch de acute hulpvragen, waarna u de meest geschikte discipline inschakelt. Daarnaast bedient u de centrale van een persoons-alarmeringssysteem. Bij een alarmmelding roept u de betreffende contactpersonen op. Tenslotte verricht u enige taken ter ondersteuning van de^ zorgverlening door wijkverpleging en thuishulp. Belangrijk in deze functie is dat u in staat bent aanvragen' snel en goed te STICHTING ACUTE THUISZORG ROTTERDAM beoordelen. Initiatief nemen en doortastend optreden zijn even belangrijke eigenschappen. Van de wijkverpleegkun dige vragen wij het diploma MGZ of HBO-V of het diploma A en allround werkervaring in de wijkverpleging. Van de leidinggevende gezinsverzorging vragen wij diplo ma HBO of MBO en werkerva ring als leidinggevende in de gezinsverzorging. De arbeidsvoorwaarden en on regelmatigheidstoeslagen zijn conform de Regeling Arbeids voorwaarden Stichting Acute Thuiszorg Rotterdam. Meer weten? Neem dan contact op met mevrouw L. van Kleij-Gouw, hoofd Meldkamer, telefoon 010 - 467 11 22 (alleen op dins dag en woensdag tussen 9.30 en 12.30 uur). Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 2 weken onder vermelding van vacaturenummer 92/19HZ richten aan Stichting Acute Thuiszorg Rotterdam, t.a.v. de heer M. van Veen, Personeelsfunctionaris, Zomer- hofstraet 71, 3032 CK Rotterdam. Vergelijk het eens met een andere functie in het bedrijfsleven. Of met een andere sector uit het ver voer. Dan ben je wel even op zoek naar net zo'n job. Want als conducteur of conductrice heb je bij NS niet zomaar een baan, maar heb je een behoorlijke positie. NS ZOEKT CONDUCTEURS(t^/A Een conducteur of conductrice bij NS heeft meer taken dan de meeste mensen denkea Je bent eindverant woordelijk voor de hele gang van zaken op de trein en voor onze klanten, de passagiers. Je bent de baas over het belangrijkste deel van van onze dienstverlening en tegelijkertijd ben je het visitekaartje van onze organisatie. Bij je sollicitatie kijken we dan ook niet alleen naar je leeftijd (tussen 18 en 45 jaar), je vooropleiding (LBO-C of MAVO) of waar je woont (we zoeken namelijk mensen uit de regio Rotter dam). Zaken als verantwoordelijkheids gevoel, inschattingsvermogen, flexibili teit en omgang met mensen wegen net zo zwaar. Talenten die je in de allround opleiding verder ontwikkelt Wil je meer weten over een zelfstandige, afwisselende baan met een aantrekkelijk startsalaris, bel dan 010-4134 299 voor een uitgebreide in formatiefolder. Of maak gebruik van de bon. Dan weet je meer. Naam Laatstgenoten opleiding Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar N.V. Nederlandse Spoorwegen, afd. Personeels zaken, Antwoordnummer 3023, 3000 WB Rotterdam. 'N BAAN OM JE PET VOOR Af TE NEMEN.

De Havenloods | 1992 | | pagina 21