pantalon halve prijs Veel jeugdtheater in vakantie 1395.- Met korting naar Heineken J1 Waterbedden SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS kolbert iGAKOl ATRASSENAKTIE! CU MASSIEF MDF LEDIKANT MASSIEF M LEDIKANT IWUSfENSSLAfll NTRU Bil AANKOOP VAM BIJ GAKO SLAAG JE ZO! resse met ondernemerszin m/v Jeugdtheater Hofplein organiseert theateractiviteiten voor scholieren DOE IETS AAN MUZIEK- HINDER... DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 OKTOBER 1992 42-374 systemen; Rinnenvermg-matraim/prbaar. Kwaliteitsmatrassen. 'Spolyether en SCHUIMRUBBER- matbassen'. Met verstelbare bodem en bijpassende SG 40 matras, fr 90x200 cm. Geheel kompleet met gratis montage nu voor -r ,i megener huls-aan-huLsbLadGn Het Heineken Jazzfestival 1992 kent, naast de grootse, inmiddels al weer tweede Night of the Proms, dit jaar vanwege het tienjarig be staan eveneens twee Jazz- nights in concertgebouw de Doelen. De eerste, op vrij dag 16 oktober, wordt door de organsiatie als 'meer tra ditioneel' betiteld. Op het programma staan groothe den van toen en nu als Toots Thielemans, The World Famous Count Basie Orchestra en het trio Step- hane Grappelli. Op die avond staan in de grote zaal drie hele grote 'acts' ge programmeerd. Mondharmo nica-virtuoos Toots Thiele mans opent om 20.00 uur Na Toots be treedt om 21.45 uur Grappelli het podium. 'Toots' en Grappelli zijn goede bekenden van elkaar. De Fran se violist treedt aan de voora vond van zijn 85e verjaardag voor het eerst sinds tijden weer eens in Nederland op. Bijna zestig jaar geleden startte hij samen met Jango Reinhardt het roemruchte Quintet Hot Club de France. Hiermee werd hij de belangrijkste nog in le ven zijnde jazzmuzikant ter wereld en de beroemdste jazz- violist aller tijden. Tijdens zijn concert zullen talloze bekende muzikanten hun opwachting maken. Uitsmijter van het grote-zaal- programma is om 23.30 uur The World Famous Count Ba sie Orchestra. In de kleine en feestzaal treden het Philipe Catherine Trio, de Hermeto Pascoal E Grupo- (Brazilië)Arturo Sandoval His Band(Cuba), 10 jaar Workshop Orkest Rotterdam The Houdini's en het Jarmo Hoogendijk/Ben van Dungen Quintet op. Vanaf 19.30 uur spelen in de hal de Gypsy Kids en vanaf 1.00 uur tot sluiten The Stars Of Rhythm 'n Blues. De zaterdagavond is minder traditioneel en staat voor uit stapjes naar ook andere mu ziekstijlen. Bij binnenkomst speelt in de hal Sixpack. Om gevels 395-AK"^ Kompleet met 2 nachtkastjes en verlichting. 140x200 cm. Adviesprijs 1795.- nu voor 160x200 en 180x200 cm. 90x200 cm. Met bijpassende bo en binnenveringmatras. Adviesprijs 795.- nu SLAAPCENTRUM Rotterdam Centrum Goudsesingel 442-444 tel. 010-4149719 Rotterdam Ommoord Binnenhof 14c tel. 010-4213917 Rotterdam Zuid Dorpsweg 56 tel. 010-4801088 U vindt ons in: Alkmaar, Beverwijk, Den Dungen, Dordrecht, Nijmegen, Oss, Roosendaal, Rotterdam/Centrum, Rotterdam/Ommoord, Rotterdam/Zuid, Turnhout, Valkenswaard, Waalwijk, Zaandam. Kombineer volop in de nieuwe najaars- kollektie van de mannenmode specialist bij uitstek. Kolberts in alle mogelijke des sins, kleuren, tinten en maten SUPERSTUNTWEEK WO DO VR ZA 14 15 16 17 OKTOBER (t/m 60'/,) al vanaf f 149,90. En, alsof dat nog niet voordelig genoeg is, zoekt u er deze week pantalon bij voor de halve prijs! Kom naar een van de 33 GAKO-winkels in Nederland, zelfs als u daar nog nooit bent geweest. Ont dek de keus, de kwaliteit, de prettige prijzen en pak het voordeel tijden de vier Superstunt-dagen. ROTTERDAM Zuidplein 96, tel. 010-4808964; Marconiplein 1-5, tel. 010-4376455 VLAARDINGEN Veerplein 146, tel. 010-4603449 ét Aandrijfhuis is een jonge onderneming het vakgebied elektrisch regelbare aan- drijftechniek met ee produktenpakket en goede tc perspectieven. Voor het secretaria in jonge actieve medewerklstjer, die Hét Aandrijfhuis overtuigd zijn dat zij aan het gewenste niveau kunnen voldoen en die. begrijpen dat het uitbouwen van een beginnende onderneming geen baan van 9 tot 5 is, zin te reageren. Daarentegen zijn er voor de juiste kandidaat volop mogelijkheden om mee te groeien binnen onze organisatie. Indien u interesse heeft kunt u uw schrifte lijke reactie richten aan: Het Aandrijfhuis B V. T.a.v. ing. D.J.H.M. de Vries Postbus 11346 3004 EH Rotterdam Ie opbouw van het bedrijf. Hij/zij wordt verantwoordelijk voor de volledige verkoopondersteuning ten enzien van het aannemen van de telefoon, et uitwerken van offertes en het bijhouden en klantgegevens. De vaardigheden, die verwacht worden, zijn een hoge mate van zelfstandigheid, accuratesse, goede typ- snelheid, uitgebreide werkervaring met WP5.1, goede kennis in woord en geschrift de Nederlandse, Engelse en Duitse taal, ervaring met DTP is een voordeel. Oplei- iu HAVO/ VWO en Scheevers of vergelijkbaar. Gezien de aard van de functie Het Nationaal Scholieren Theater Festival gaat op zondag 18 oktober al weer voor de zesde keer van start in Jeugdtheater Hofplein met de voorstelling Het verschrikkelijke leven van Jona than Smits van Eva Bal's Speeltheater Gent. Het festival duurt van zondag 18 tot en met woensdag 21 oktober en is georganiseerd door 'de Opkomst', in samenwerking met het Nederlands Centrum Amateurtoneel en Jeugdtheater Hofplein. De Opkomst is een initiatief van het Landelijk Ondersteuningsinstituut Kunstzinnige Vorming (LOKV). Het organiseert scholieren-theate- raktiviteiten. Eén daarvan is het N.S.T.F. Hoofddoel van dit festival is verdieping van kennis en ervaring van de deelnemers. Door het volgen van workshops en confrontaties met professionals stimuleert De Opkomst jongeren bekendheid met de wereld van theater. Naast negen voorstellingen, gespeeld door scholieren uit het hele land. zijn er ook een aantal professionele voorstellingen te zien. Op maandag 19 oktober Gonnie Heggen en Frans Poelstra met La Vache qui rit, aanvang 21.00 uur. dinsdag 20 oktober Het Kruis van Bourgondië met Op hoop van Zegen, aanvang 21.00 uur. Woensdag 21 oktober Het Muztheater met De Zucht, aanvang 13.30 uur en Fatala, een Afrikaanse Dans en Percussie groep, aanvang 21,00 Stephane Grappelli 20.00 uur gaat het grote-zaal- programma van start met The Manhattan Transfer, gevolgd door de om 22.00 uur aantre dende Brecker Brothers Band. Om 24.00 uur staat op hetzelf de podium Etta James. In de kleine zaal spelen achtereen volgens Guiffre, Bley, Swal low, het Orphy Robinson En semble en het 29th Street Saxophone Quartet. feestzaal de Big band van het Rotterdams Conservatorium met als speciale gast Frank Wess, Noorderzon en De Eer ste Rotterdamsche Tenor Saxophone Brigade. Vanaf 01.00 uur speelt in de hal Ma- ceo Parker Roots revisited. Kaarten voor één avond kosten vijftig gulden. Lezers van deze krant krijgen tegen inlevering van dit artikel, óók in de voor verkoop, uitsluitend voor de vrijdagavond een korting van tien gulden. door MARIA NEELE De jeugd wordt op zijn wen ken bediend: zodra de herfst vakantie aanbreekt is er da gelijks een voorstelling in de Rotterdamse Schouwburg, speciaal voor kinderen. Van zondag 18 tot en met zondag 25 oktober begint elke dag om 15.00 uur een dans- of theaterstuk. Met drie ver schillende voorstellingen van Huis aan de Amstel, een theatervoorstelling van Te- neeter en een dansvoorstel ling van Frontaal. Wat vooral opvalt is dat er veel dans in de voorstellingen zit. Waar anderen dans als onder deel van een theatervoorstelling gebruiken, gaat de groep Fron taal nog verder: De Bende van Zes is een puur dansstuk. Het verhaal van de Bende wordt in beweging verteld, gesproken taal komt er niet aan te pas. Feri de Geus, maker van het stuk, heeft zich laten inspireren door Afrikaanse dansstijlen. „Ik heb meer dan een half jaar door Afrika gereisd om de dans daar te bestuderen. Wat me vooral opviel is dat de Afrikanen zulke concrete verhalen kunnen vertellen in hun dans, en dat er enorme vitaliteit en plezier spreekt uit hun beweging." Dat geldt vaak ook voor kinderen, vond De Geus, en vandaar de Kietelkrijt, een voorstelling over spelletjes van Huis ai keuze voor een verhaal, geïnspi reerd op Afrika. Dagboek Doordat er geen tekst of mime in de voorstelling zit, blijven de belevenissen van de vier dansers en de twee slagwerkers min of meer abstract. Ritme en bewe ging vertellen genoeg, vindt Feri de Geus. „De Bende is gebaseerd op een aantal figuren die ik in mijn dag boek heb beschreven. Een krij ger bijvoorbeeld en een dicta tor." Vooral de positieve levens houding van de Afrikanen lag ten grondslag aan het verhaal. „Dat ze, tegen alle moeilijke omstandigheden in, vrolijk blij ven, recht overeind." Het is een verhaal over gewone mensen, zoals jij en ik, vertelt. Feri de Geus. „Mensen die niet zo goed weten waarom ze hier wonen en niet ergens anders." Het jeugdprogramma van de Rotterdamse Schouwburg ver meldt ook een voorstelling van Theatergroep Teneeter, getiteld Andorra. Andorra van Teneeter heeft niets te maken met het Andorra in de Pyreneeën. Het is een denkbeeldige plek. een mooi en braaf land. Een land waar onschuld heerst. In Andor ra heerst onderhuids ook angst, angst voor alles wat anders is. Als er dan ook een 'ander' mens opgroeit, ontstaat er een con flict. Over dat conflict speelt Te neeter een toneelstuk, geschikt voor iedereen vanaf 10 jaar. De drie andere voorstellingen in de herfstvakantie zijn van thea tergroep Huis aan de Amstel. Het nieuwe Tom Willie en Matha Georgie, twee eenak ters, een van Tenessee Williams en een van Michael Matthews. Beide stukken gaan over alleen zijn en familie en verlangen naar contact en geborgenheid. Voor kinderen vanaf 9 jaar. In samenwerking met Dansthea ter Arena brengt Huis aan de Amstel het stuk Kinderjaren, een dans-theatervoorstelling over twee kinderen die dapper en met onvermoede kracht een oorlog overleven. Ze verlangen naar hun ouders en zorgen voor elkaar. En als het vrede is, pro beren ze weer uit alle macht kind te worden. Het stuk is gebaseerd op fragmenten van schrijvers die hun jeugd in de oorlog hebben doorgebracht. Kinderjaren is be doeld voor iedereen vanaf 8 jaar. Voor de jongste kinderen óvanaf 4 jaar) speelt Huis aan de Am stel 'Kietelkrijt', een bewegings- voorstelling van Barbara Duyf- jes. Drie acteurs en een accor deonist spelen spelletjes waarin je gehoord, gezien en gevoeld wordt. Sporen van krijt zorgen ervoor dat je niet alleen komt te staan. Reserveren onder num mer 010-411 8110.

De Havenloods | 1992 | | pagina 13