Een vakman in de bouw heeft een goed^ Joeko ASB va c a Werkt snel. TEKENAAR StXlara Ziekenhuis ASB vacatures Werkt snel. VERZAMELAARS SLAANHUNSLAG IN DEZE KRANT adriaan-stichting DE KLERK BINNENBOUW Tweede medewerker restauratieve dienst m/v B.V. De Zuider Ster A-verpleegkundige DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 OKTOBER 1992 42-366 I door LIANNE VAN ECK „Een bouwvakker is een vak man mef opleiding. Iemand die zijn LBO-opleiding met het vakdiploma timmeren succesvol heeft afrond en daarna binnen het bouwbe drijf verder via aspirant gezel tot gezel is opgeleid. Hij is dan in theorie een volwaardig timmerman. Vervolgens maakt de praktijkervaring hem tot vakman." Aan het woord is J. Zuidema, senior stafmedewerker afdeling Personeel en Organisatie van Wilma Bouw B.V. Het doet hem plezier dat het imago van deze mannen goed aan het verbeteren is. Werkgevers in de bouw en de stichtingen Vakopleiding Bouw nijverheid en Behartiging Oplei dingen Bouwnijverheid trekken daar hard aan. Gezamenlijk staan zij garant voor toekomst. Ik kan wat bereiken, weet de bouwvakker. Teamwerk De bouwvakker timmert bij lan ge na niet alleen spijkers in de muur. Hij heeft wel degelijk in spraak in de route van de bouw, denkt mee in de werkorganisatie en grijpt in als er iets fout gaat. Dat doet hij niet alleen, sterker nog, het wordt van hem ver wacht. Als lid van een team werkt de bouwvakker aan een product. Daaraan draagt hij let terlijk en figuurlijk zijn steentje bij. „Een bouwvakker die op zondag met vrouw en kinderen langs een pand rijdt waaraan hij heeft meegewerkt, zal zijn gezin zeggen: 'Dat heb ik gebouwd'. Hij is daar terecht trots op. Zon der deze mensen is de werkgever niets. Wij kunnen nog zulke mooie plannen hebben, maar om die te kunnen realiseren, zijn wij afhankelijk van het vakman schap van onze mensen. Wij zeg gen altijd 'Er moet iemand zijn die die steentjes op elkaar legt', vertelt Zuidema op het door het bquwbedrijf gebouwde woning- bouw-rayonkantoor in Rotter dam aan de Boompjes. Schepje bovenop Het bouwen aan een product dat voor je ogen gestalte krijgt, in spraak, vrijheid, verantwoorde lijkheid, buitenlucht, goede ver diensten, de groeiende aandacht voor veiligheid, gezondheid en welzijn en niet te vergeten de doorstromingsmogelijkheden zijn volgens Zuidema de reden waarom iemand kiest voor dit beroep. „Wij doen er alles aan om het op de werkplek voor onze mensen zo prettig mogelijk te maken. Niet alleen de regels die de ARBO ons oplegt opti maliseren de werksfeer. Wilma doet daar zelf in de vorm van subsidie in zomer- en winter- werkkleding en door het cement niet meer in zakken van 50 kilo, De bouwvakkers die aan het project op de Kop van Zuid gaan meewerken, moeten een staaltje vakmanschap leveren. maar van 25 kilo te leveren, nog een schepje bovenop", aldus Zuidema. Rayondirecteur Rotterdam Leen van de Berg, die zich in middels bij Zuidema heeft ge voegd, vult aan: „Afgelopen dinsdag hebben we een scho lingsdag gehouden. De bouw ligt dan gewoon een dag stil, want iedereen die wil, kan komen. Al zou er een aantal willen werken, dan kan er door hen weinig ge daan worden omdat er geen team is. Ze kwamen, op zieken na, allemaal. Die dagen heb ik in het leven geroepen om de men sen van de laatste ontwikkelin gen op de hoogte te brengen. Maar belangrijker nog zijn de sociale contacten die op zo'n dag worden verstevigd. Je ziet elkaar weer eens op een andere plek en in andere omstandigheden." Kop van Zuid Hij haalt een foto te voorschijn met twee flatgebouwen die op de Kop van Zuid gebouwd zullen worden. „Wil je zo iets verwe zenlijken dan zul je vaklieden in huis moeten hebben. Rondom de flats is de infrastructuur dus danig dat je alleen maar van voorbij razende auto's kunt spreken. Ruimte om materialen op te slaan is er niet. Dat vereist van de bouwvakkers nogal wat inzicht en overzicht, want het aangevoerde materieel moet ge lijk gebruikt worden. Het wordt een huzarenstukje. Een, zowel letterlijk als figuurlijk gezien, hoogstandje. Het is een uniek project. Voor Rotterdam wordt het het visitekaartje van Zuic Voor Wilma een staaltje vak manschap", daarmee de woor den van collega Zuidema onder strepend wat betreft het vak manschap van de bouwvakkers I Uw krant. Een onmisbaar medium. ASB Uitzendbureau heeft snel werk voor (M/V): I Administratief medewerker. Voor een bedrijf in Vlaardingen zoeken wij per direct een medewerker financiële administra tie. De werkzaamheden bestaan voor het grootste deel uit het controleren van de financiële administratie. Daarnaast komen werkzaamheden voor als het coderen en verwerken van kas/ bank/giro en debiteuren/crediteuren/saldoverklaringen, tele fonisch contact met leveranciers en de inkoopafdeling. Een oplei- ding op MBA-niveau is vereist en een aantal jaren werkervaring in een soortgelijke functie is een pre. Leeftijdsindicatie circa 25 jaar. Het betreft hier een full-time baan voor onbepaalde tijd. Assistent declarant. In Rotterdam-Zuid zijn wij op zoek naar een assistent declarant die ervaring heeft met de in- en uitvoer van produkten binnen en buiten de EEG. Een aantal jaren er varing binnen deze branche is vereist. Deze functie is voor langere periode. Telefonisch contactpersoon. Wij hebben per direct een baan voor een telefonisch contactpersoon die belast wordt met het maken van afspraken ten behoeve van de buitendienstmede werkers. Het gaat hier om een part-time functie voor langere tijd. Enige commerciële ervaring is vereist. I Hoofd technische dienst. Voor een relatie in Ridderkerk zijn wij op zoek naar een hoofd technische dienst met 5 tot 10 jaar werkervaring met hydrauliek en pneumatiek. Een opleiding HTS Elektrotechniek of Werktuigbouw is vereist. Leidinggevende capaciteiten zijn evenals bovenstaande 'opleiding voor deze functie een must. I Herintredende dames. Wij zoeken voor een bedrijf in Schiedam dames voor expeditiewerkzaamheden, een aantal avonden per week van 17.00 uur tot 18.45 uur. Bent u stress-bestendig, heeft u een MAVO-opleiding en een talenknobbel dan is deze baan iets voor u. Verkoopster. Voor een theater in Rotterdam zijn wij op zoek naar een verkoopster voor programma's, petjes, CD's etc. Deze baan is voor 5 dagen per week, om en om, werktijden van 19.15 uur tot 23.15 uur. U moet zelfstandig kunnen werken. Goed kunnen rekenen is een pre. Kantinedames. Wij zoeken nog steeds met spoed ervaren kantinedames voor diverse kantinewerkzaamheden in bedrijfs- kantines. Indien u interesse heeft, kom dan zo spoedig moge lijk langs op een van onze onderstaande vestigingen. ASB heeft nog veel meer soortgelijke en andere functies. Bij de onderstaande ves tigingen vertellen ze er graag alles over. ASB Uitzendbureaus: Vlaardingen, Oosthavenkade 2,010-4359444 Spijkenisse, Uitstraat 4,01880-23000 Schiedam, Rotterdamsedijk 397,010-4260771 Rotterdam, Westblaak 19,010-4115530 Rotterdam, Zuidplein Laag 88, 010-4100144 Rotterdam, Beyerlandselaan 106a, 0104329322 Rotterdam, s-Gravendijkwal 6, 010-4365466 Rotterdam, Stadhuis plein 18,0104114852 Gorinchem, Hoogstraat 10,01830-35511 Zwijndrecht, Kort Ambachtlaan 3, 078-198888 Capelle a/d Ussel, Amsteldiep 73-75, 0104505077 Zie voor een ASB vestiging bij u in de buurt onze advertentie in de Gouden Gids. Voor dit jacht van maar liefst 65 meter lengte hebben wij recent het interieur vervaardigd en in gebouwd. Het is één van de meer dan 30 jachten die wij in de afge lopen 10 jaar hebben ingericht. En er staan er nog veel meer op stapel. Wij hebben momenteel een vakature voor de volgende funktie: De aard van onze opdrachten brengt met zich mee dat er veel detailtekeningen moet en worden gemaakt. Onze voorkeur gaat uit naar iemand die vanuit de meubelmakerspraktijk is door gegroeid naar werktekenaar en in staat is om "in oplossingen te denken". Kennis van de engelse taal is gewenst. Wij denken aan iemand van MTS-niveau of iemand die vanuit de praktijk naar dat niveau is ti Heeft u interesse of wilt u geheel vrij blijvend nadere informatie omtrent de I REVALIDATIE-CENTRUM VOOR KINDEREN De Adriaan-Stichting is een revalidatie centrum voor primair motorisch gehan dicapte kinderen, met zowel een klinische als een poliklinische funktie. Het centrum is verbonden met de naastgelegen Gemeentelijke Mytylschool "De Brug". Wij vragen op korte termijn medewerkenden m/v civiele dienst (vak.nr. 5.067.HV) die in geval van ziekte of vakantie van de vaste medewerkenden op afroep beschikbaar zijn. De werkzaamheden bestaan uit het schoonhouden van openbare ruimten in het gebouw. Wilt u meer weten over de funktie of solliciteren, dan kunt u bellen met Ingrid Groenen, personeelswerker, telefoon 010-2 111 750. Adriaan-Stichting, Ringdijk 84, 3054 KV Rotterdam. GEMEENTE MAASLAND De gemeente Maasland (plm. 6.400 inwoners, plm. 2.440 ha) ligt in het reconstructiegebied Midden-Delfland tussen het Rijnmondgebied en de Haagse agglomeratie en maakt deel uit van het Westland. Bij de afdeling gemeentewerken kan worden geplaatst een: CHEF BUITENDIENST Funktie-informatie: - Leiding geven aan 14 medewerkers van de buitendienst. - Adviseren in technische aangelegenheden. - Onderhandelen over en toezicht houden op uit te besteden werk. - Begroten van de in de komende jaren benodigde middelen. - Bewaken van de besteding van de beschikbare budgetten. - Overleg voeren met bewoners, bedrijven en instanties. Funktie-eisen: - MTS weg- en waterbouwkunde met aanvullende kennis van groen. - Leidinggevende capaciteiten en uitstekende contactuele eigenschappen voor de omgang met personeel en bewoners. - Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. - Ervaring in een vergelijkbare (ovqrheids) betrekking. - Goed in teamverband willen en kunnen werken. Salaris: - Afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4.534. - bruto per maand (niveau 8 d.d. 01-04-92) Schriftelijke sollicitaties voor 24 oktober 1992 te richten aan burge meester en wethouders van de gemeente Maasland, Postbus 6, 3155 ZG Maasland. oord van de werkzaamheden, neem dan kontakt op met de heer R. van Walraven. De Klerk Binnenbouw BV Gantelstraat 4 3044 AJ Rotterdam Telefoon 010-415 08 00 Mondelinge beveiligingsopleidingen. NOG ENKELE PLAATSEN VRIJ! VAKDIPLOMA BEVEILIGING. Aanvang cursus: 3 november 1992 Cursusgeld: f 575.- Studieboeken: f 125.- Lestijden: 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kunt u zich wenden tot ons secretariaat. Stichting V.B.O. Tel.: 01806-16757 Dhr. C. Versendaal. Het Sint Clara Ziekenhuis is een groot algemeen zieken huis op katholieke grondslag. Door de omvang en het grote aantal specialismen biedt de organisatie een werk- en opleidingsveld met interes sante toekomstmogelijkhe den. De kwaliteit van de zorg, dienstverlening en bejege ning staan centraal. Een fusie met het Zuider ziekenhuis tot een topklinisch centrum met ca. 900 bedden is in voorbereiding. bijbehorende vergaderza len; - het verzorgen van de bedie ning tijdens diners, recep ties,feestene.d.; - het inrichten van zaalruim ten bij bovengenoemde ge legenheden; - bij afwezigheid van de eer ste medewerker restauratie ve dienst, leiding geven aan 10 medewerk(st)ers. Funktie-eisen: - opleiding gastvrouw/gast heer SVH (of een daaraan gelijkwaardige opleiding) - minimaal twee jaar relevan te werkervaring, opgedaan in een (gerenomeerd) hore cabedrijf; - bereidheid tot werken in de avonduren bij gelegenhe den. Arbeidsvoorwaarden: - de werktijden zijn in principe volgens rooster van 08.00 - 16.30 uur of van 09.00 - 17.30 uur en 1 maal per 3 weken een weekenddienst; - het salaris bedraagt, afhan kelijk van leeftijd en erva ring, maximaal f 3.346,- bruto per maand, exclusief onregelmatigheidstoeslag. Nadere inlichtingen over deze funkie worden u gaarne ver strekt door de heer M.M.H. Leeflang, hoofd voedings- dienst, te bereiken via toestel 607. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 29 oktober a.s. richten aan de dienst perso neelszaken onder vermelding van nummer 6.244.007. Taken: - het verstrekken van maaltij den en dranken in het perso- neelsrestaurant, met 300 zit plaatsen en 750 bezoekers per dag, en de Olympiaweg 350, 3078 HT Rotterdam, Telefoon 010-4 32 01 00 Applicatiecursus voor ziekenverzorgenden. ASB Uitzendbureau organiseert voor de derde maal een schriftelijke applicatiecursus voor ziekenverzorgen den. De Cursus start bij voldoende deelnemers in november a.s. Er zijn nog enkele plaatsen beschik- Voor meer informatie kunt u altijd bellen en vra gen naar Rob van der Ven of Nora Reitsma van ASB Uitzendbureau Stadhuisplein 18, 3012 AS Rotter dam. Tel.: 010 - 4114852. Uteem&oi™ Meubelen en tapijten in Capelle a/d IJssel kan direct plaatsen in ons magazijn MAGAZIJNMEDEWERKERS die van aanpakken weten. Dus houd je van orde en netheid en kan je goed opschieten met collega's dan hebben wij plaats voor je! Heb je interesse? Bel ons even voor een afspraak tel: 010 - 4518853 en vraag naar de heer T. van Meenen, personeelsmanager of schrijf naar: Hoofdweg 18, 2908 LC Capelle a/d IJssel Je werkt, je leert, je slaagt in het Academisch Ziekenhuis Rotterdam Het Academisch Ziekenhuis Rotterdam bestaat uit twee ziekenhuizen, Dijkzigt met circa 960 bedden en 3500 medewerkers'en het Sophia Kinderziekenhuis met circa 230 bedden en 1000 medewerkers. Al tijdens de opleiding wordt gewerkt op verschillende afdelingen. De patiëntenpopulatie is veelzijdig en bestaat uit verschillende leeftijdscategorieën en culturele achtergronden. De leerlingentijd bestaat uit leren en werken. Het onderwijs zal modulair worden verzorgd. Tijdens het gehele opleidingstraject word je begeleid door een vaste docent-coördinator. Dit noemen wij leerling-gericht werken. (duur: 18 maanden) Informatiemiddag: Voor belangstellenden wordt een informatiemiddag gehouden op woensdag 28 oktober 1992 vanaf 13.30 uur op het Opleidingsinstituut. Melden aan de informatiebalie bij de hoofdinganq van het Dijkzigt Ziekenhuis, Dr. Molewaterplein 40, 3015 GD Rotterdam. Salariëring: Conform RRAZ-schaal A03, afhankelijk van ervaring maximaal f 2.369,37 op basis van 36 uur per week. De overige arbeidsvoorwaarden zijn volgens Rechtspositie Reglement Academische Ziekenhuizen. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Personeelszaken, telefoon 010-4633355. Hier kun je je ook opgeven voor de informatiemiddag of stuur de onderstaande antwoordcoupon naar het Academisch Ziekenhuis Rotterdam, afdeling Personeelszaken Antwoordnummer 55, 3000 WB Rotterdam. MDGO-VP diploma: O nee O ja, d.d. Ik solliciteer naar een plaats voor de verkorte opleiding tot A-verpleegkundige.

De Havenloods | 1992 | | pagina 17