Broekpolder-cross afgelast vanwege modder op parcours SPORT DE HAVENLOODS Clubstrijd Reünie van Sportraad Nieuwbouw Kolpa-bad Schiedams Squash Open viert tweede lustrum Sportraad doet dringend beroep op gemeenteraad Waterpolo-toernooi spannend verlopen Oranje verrast tijdens Holland Handbal-toernooi Nieuwe outfit inspireert jeugdteam van HVO DINSDAG 27 OKTOBER 1992 Activiteiten bij Rijnmond SCHIEDAM Al zit het sei zoen '92 er voor de fietsers van Toer Club Rijnmond er bijna op, toch zijn er voor komende wintermaanden enkele activitei ten georganiseerd om de condi tie op peil te houden. Iedere dinsdagavond is iedereen die kennis wil maken met de fietsclub en graag op een twee- wieler aan de conditie wil wer ken, van harte welkom om vanaf 19.30 uur onder leiding van Mar Roza op de wielerbaan in Sport park Harga te komen fietsen. Elke zondagochtend is er vanaf 10.00 uur een rit uitgezet voor de doorgewinterde leden. Naar de weersomstandigheden het toela ten worden er tochten tussen de 40 en 60 kilometer gereden. Ook wordt er 's zondags aan veldrijden gedaan. De aanvang is 10.00 uur en er wordt vertrok ken vanaf het clubgebouw bij de wielerbaan. Ook wordt er mee gedaan aan wedstrijden elders in het land. Er wordt de komende maanden overigens niet alleen gefietst. Het jaarlijkse clubfeest vindt dit keer plaats op 12 december en wordt gevierd in Amerikaanse stijl. Tijdens de feestavond wordt de clubkampioen bekend gemaakt en gaan de voetjes van de vloer. Schaaktoernooi SCHIEDAM Doorgewinter de schakers maar ook beginne lingen en jonge spelers van de denksport nemen zaterdag 14 november plaats aan de schaak borden om heuegen elkaar op te nemen. Het is die dag voor de veertiende keer dat schaakvere niging Het Zwarte Paard haar jaarlijkse toernooi organiseert. Het evenement vindt plaats in clubhuis Zuid aan de Dwars straat 42 in Schiedam-Zuid en begint om acht uur 's morgens. De spelers worden naar speel- sterkte ingedeeld in groepen van zes en de bedenktijd is een half uur per persoon per partij. De groepswinnaars spelen in de fi nale om de aan de toernooizege verbonden Bondsspaarbank-bo kaal en een geldprijs van 125 gulden. Ook is er een jeugdtoernooi voor spelers tot en met vijftien jaar waarbij iedere deelnemer in aan merking komt voor een medail le. De jeugdigen (inschrijfgeld vijf gulden) moeten zich inschrij ven bij Siep Visser (4732895) en de overige schakers (inschrijf geld tien gulden) moeten zich aanmelden bij Theo van Zessen (4358408). Om circa 16.30 uur is de prijsuitreiking dus de deelne mers doen er goed aan een lunchpakket mee te nemen. VLAARDINGEN Zwem- club VZC verwerkte vorige week in het Kolpa-bad de clubkampi oenschappen op het onderdeel 100 en 50 meer rugslag. De snel ste tijd realiseerde Stefan Aart- sen. De Europese jeugdkampioen noteerde op de 100 meer een tijd van 1 minuut 02.3 seconden en zwom de 50 meter in 29.2 secon den. Tot opallende prestaties kwa men verder Wolter Stam (1 mi nuut 316 seconden en 43.1 se conden), René Snoek (1 minuut 18.0 seconden en 37.4 seconden), Thamar Henneken (1 minuut 15.3 seconden en 34.8 seconden) en Joop Buitlaar (1 minuut 14.5 seconden en 34.2 seconden). VLAARDINGEN Op 16 no vember a.s. is het precies 25 jaar geleden dat de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie werd geïnstalleerd. Ter gelegen heid van dit jubileum zal op maandag 16 november in het Vlaardingse stadhuis een reünie plaatsvinden van leden en oud leden van deze sportraad. VLAARDINGEN Deze maand verwacht het college van burgemeester en wethouders het eind-rapport van Hevo-project Bouwmanagement BV omtrent de nieuwbouw van het zwem bad, dat gebouwd met gaan worden op het Hoogstad-Oost terrein aan de Westlandseweg. Uit die rapportage zal met name moeten blijken of met de finan ciële randvoorwaarden van een jaarlijks exploitatietekort van één miljoen gulden een zwembad kan worden gebouwd overeen komstig het programma van eisen. Uit de voorlopige conclu sie laat het zich aanzien dat een en ander moeilijk valt te combi neren. SCHIEDAM De tiende afle vering van het Schiedams Open Squashkampioenschap is weder om een geslaagd evenement ge worden met een deelnemersveld dat zeker de organisatie heeft mogen bekoren. Ruim zestig squashers kwamen op het twee daagse toernooi af dat afgelopen weekende in squash- en tennis- centrum Klaverstede werd ge speeld. De mannelijke deelnemers wa ren ingedeeld in de B, C en D- klasse terwijl de dames alleen in de C-categorie uitkwamen. Op vallend was de deelname van Marjolein Houtsma bij de Heren B. De nummer twee op de Ne derlandse ranglijst van vrouwen, net teruggekeerd van het WK voor landenteams in Canada, was vanzelfsprekend te sterk voor de Dames C zodat zij het tegen de andere sexe op moest nemen. Houtsma deed dat niet onverdienstelijk en werd derde. Eerste bij de Heren B werd Ro nald Leferink van Papendrecht. Hij kwam uit tegen Klaverstede- speler Briel van der Poel en zege vierde met 3-1. Bij de Heren C ging de titelstrijd tussen Titis Samson van squashvereniging Ockenburg en Frank Keijzers uit Goes. Salson had geen enkele moeite met zijn opponent en won zonder problemen met 3-0. Bij de Heren D mocht Marijn Gijsbers zich na de finale tegen Wim Merkenstein de winnaar noemen. De finale bij de Dames C was een Schiedams onderonsje. Daar verschenen Alice Makkinga en Karin van der Schaft tegen el kaar op de baan. Makkinga had geen medelijden met haar club genote en zegevierde met duide lijke cijfers: 3-0. Zestig deelnemers kwamen op de Schiedam Squash Open af. VLAARDINGEN De Sport raad doet een dringend beroep op de gemeenteraadsleden om tijdens de begrotingsbehande ling, die morgen begint, reke ning te houden met deze sector en niet langer bezuinigingen door te voeren. Ondanks het feit, dat de sport raad met instemming heeft ge constateerd, dat de post 'renova- tiebijdragen diverse sportaccom modaties' is verhoogd van 50.000 naar 63.000 gulden en de 0,6 formatieplaats op het stad huis voor sportstimulering dankzij aanwending van gelden uit het Fonds Sociale Vernieu wing in stand is gebleven, laat de sportbegroting verder slechts kommer en kwel zien. Teleurstelling heerste er bij de sportraadsleden omdat er slechts drie investeringen in het investerings-programma te zien zijn tot 1966 en dat ondanks het feit, de bezuinigingsronde voor de sportvelden in 1993 werd te ruggebracht van 238.000 gulden tot een ton, in de komende jaren geen verdere bezuinigingen meer kunnen worden doorgevoerd zonder een grote aanslag te doen op het verder functioneren van de sportclubs in Vlaardingen. De bezuiniging van 100.000 gul den kon voor 1993 worden be reikt, door geen sportgrasvelden meer te herprofileren. „Maar", zeggen de sportraadsleden in een reactie aan burgemeester en wet houders, „wij wijzen op het feit dat het achterwege laten van herprofilering nog slechts één malig kan worden geaccepteerd, aangezien anders een forse kwa liteitsverlies van de grassportvel den zal optreden en dan extra investeringen nodig zullen zijn." Lopen over bospaden en bruggetjes zou levensgevaarlijk zijn geweest VLAARDINGEN West- rijdleider Aad Davidse moest zondagmiddag een moeilijke beslissing nemen. De regen bleef met bakken uit de hemel vallen en het parcours voor de dertiende Broekpoldercross van atletiekvereniging Fortu- na werd steeds slechter. Ter wijl de eerste deelnemers zich kwamen inschrijven maakte Aad Davidse met nog enkele bestuursleden een rondje door de Broekpolder. „Toen bleek opnieuw dat het lopen over de bospaden en bruggetjes in de Broekpolder levensgevaarlijk werd en heb ik besloten deze cross af te lassen", aldus de wedstrijdleider. Nog niet eerder in de geschiede nis van Fortuna, maar ook in die van de Atletiekbond werd een cross afgelast. „Dat klinkt mis schien gek, omdat een cross juist alle elementen moet hebben van blubber en moeilijk begaanbare paden, maar het was zondag niet verantwoord de lopers weg te sturen. Als er ongelukken zou den gebeuren op het parcours en dat was niet ondenkbeeldig, dan is een ziekenauto ook moeilijk op het parcours te krijgen", al dus Aad Davidse. Derhalve toch nog verbaasde ge zichten in de Broekpolder van wedstrijd- en prestatielopers over de beslissing van Fortuna. „De wedstrijd-atleten hebben we nog op tijd in het clubhuis van Fortuna kunnen waarschuwen, maar de prestatielopers hebben we in de Broekpolder moeten opvangen. Jammer dat het zo moest lopen, maar een andere beslissing was niet mogelijk ge weest", aldus Aad Davidse. Op het programma stonden zondag middag zowel wedstrijd- als prestatielopen. „Voor de wed strijdloop bestond redelijk veel belangstelling, enkele regionaal bekende atleten hadden zich voor deze cross al ingeschreven en we hadden op papier al een spannende strijd kunnen voor spellen." Overigens krijgen de wedstrijd en prestatielopers aanstaande zaterdag nog een kans. „We or ganiseren dan de Geul-loop vanaf ons complex aan de Mar- nixlaan. Het parcours is uitgezet op verharde wegen, zodat de re gen geen spelbreker kan wor den", zegt Aad Davidse. De afstand van deze Geul-loop bedraagt zaterdag 15 kilometer en vast staat dat de bekende Vlaardingse atleet Michel de Maat aan de start zal verschij nen. De start is om 14.00 uur op de atletiekbaan van Fortuna. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. New York Jochem Kooistra zal overigens niet aan deze loop kunnen deel nemen. De Vlaardinger maakt zich dan met enkele honderden Nederlanders onder wie kroon prins Willem Alexander op voor de marathon van New York, die zondag 1 november wordt ge houden. „Als marathonloper moet je één keer in New York hebben gelopen", zegt de Vlaar dinger, die hoopt in de buurt van zijn persoonlijk record te kun nen komen. „Mijn beste tijd is 3 uur 21 minuten en als de voorte kenen niet liegen kan ik in New York sneller lopen. Ik voel me goed en de voorbereiding is opti maal geweest", aldus Jochem Kooistra, die via zijn werk voor enkele sponsors heeft kunnen zorgen. „Dat is natuurlijk een prettige bijkomstigheid, ik kan me geheel richten op die mara thon." Voor Jochem Kooistra is het meedoen aan deze marathon van New York een droom die in vervulling is gegaan. „Dat kan je maar één keer in je leven doen. Die mogelijkheid krijg ik nu. Een geweldige ervaring, dat weet ik nu al bijna zeker." Naar verwachting zullen 800 Nederlanders meedoen aan die 23ste editie van de meest presti gieuze marathon ter wereld, met de start op Staten Island. Na een klim over de Verrazano-Nar- rows Bridge ligt de finish 42 ki lometer en 195 meter verder in Central Park. VLAARDINGEN Het schoolwaterpolo-toernooi voor leerlingen van de groepen zeven en acht van de Vlaardingse ba sisscholen werd een spannend evenement in het Kolpa-bad. Al snel bleek uit de uitslagen in poule één, dat de teams van 't Ambacht en Willibrordus de dienst uitmaakten. Beide ploe gen streden dan ook in de laatste wedstrijd van het toernooi om de eerste plaats. Ook daarin hiel den de teams zich in evenwicht, 3-3, zodat uiteindelijk het doel saldo de doorslag moest geven, 't Ambacht bleek het beste doel saldo te hebben en ging met de eerste prijs naar huis. Tweede werd het team van Willibrordus en derde De Zuidbuurt en vierde De Wetering. In poule twee waren de krachts verhoudingen beter zichtbaar. Het tweede team van Willibror dus werd ongeslagen winnaar en het tweede team van 't Ambacht werd tweede. De derde plaats was voor de Jan Ligthartschool en vierde werd in deze poule het tweede team van de Wetering. In poule drie speelde het team van Hoeksteen een opvallende rol. Na twee klinkende overwin ningen op de van Houteschool en het Prisma, moest de derde wedstrij tegen de Barbaraschool de beslissing brengen. Met een puntendeling, 3-3 bleek de ploeg toch voldoende punten binnen gehaald te hebben voor de eerste plaats. De van Houteschool leg de beslag op de tweede plaats en derde werd de Barbara en Het Prisma sloot de rij met de vierde plaats. Het toernooi werd uitstekend georganiseerd door de zwemver eniging Walrus in samenwerking met de sectie schoolsport van de Vlaardingse sportraad. Na dit waterpolotoernooi staat er op 18 november een damtoernooi pp het programma voor de leerlin gen van de Vlaardingse basis scholen. SCHIEDAM Met de fraaie zeges op Polen (20-17), Noorwe gen (15-14) en Duitsland (22-18) heeft het Nederlands dames- handbalteam, met de Schiedam- se Ingrid Dulfer (LUK/UVG) in de gelederen, op het Holland- toernooi voor de nodige verras singen gezorgd. De ploeg van bondscoach Ton van Linder ein digde met zes punten uit vijf wedstrijden op de derde plaats achter toernooiwinnaar Roeme nië (5-7, 130 doelpunten voor en 108 tegen) en de nummer twee Noorwegen (5-7,97 treffers voor en 89 tegen). Bij de openingswedstrijd tegen Polen stond Oranje bij de rust met 11-11 gelijk maar bouwde in de tweede helft een voorsprong op van 18-15. De Poolsen nader den tot 19-17 maar daarna maakte Nederland geen fout meer en zegevierde tenslotte met 20-17. Tegen Roemenië was Oranje lange tijd goed opgewas sen getuige de ruststand van 10- 10. Doch de latere kampioen schudde de voor eigen publiek spelende Oranje-hemden in het laatste kwartier van de goede Het derde duel tegen Noorwe gen, tijdens de Olympische Spe len van Barcelona als tweede ge ëindigd, bezorgde de volle Mar griethal een zalige handbala vond. Noorwegen speelde niet in de zelfde formatie zoals het in Spanje voor de dag kwam, maar gaf toch een groot deel van de wedstrijd de toon aan. Oranje kwam maar moeilijk door de Noorweegse muur en keek voortdurend tegen een achter stand die in de eerste helft als maar groter werd. Oranje kwam echter herboren uit de kleedkamer en kwam ver dedigend, mede door de inbreng van in het veld gekomen Ingrid Dulfer, goed uit de verf. Na de ruststand van 8-4 in het voordeel van de Noorsen kwam Neder land steeds goed terug totdat het zelfs op 13-14 en later op 14-14 kwam. De sensatie was compleet toen in de laatste dertig secon den Wendy Kersens haar ploeg geheel onverwacht toch nog aan de zege hielp. Na de kleine nederlaag van 32- 21 tegen Rusland op vrijdaga vond zorgde de Nederlandse ploeg op de slotavond van het goed georganiseerde toernooi voor een fraaie afsluiting door Duitsland te verslaan met 22-18. De derde plaats was zeker ver diend voor de vrouwen van coach Ton van Linder maar er viel nog iets te vieren in het Oranje-kamp. keepster Laura Robben werd uitgeroepen tot beste doelvrouwe van het toer nooi. De sportiviteitsprijs ging naar de Noorse ploeg. Het eerste jeugdteam van de voetbalvereniging HVO laat met enige tr de nieuwe outfit zien. VLAARDINGEN Sponso- ing in de sport wordt al heel gewoon. Zowel eerste als lagere teams staan veelvuldig in de be langstelling van bedrijven, die via het verstrekken van kleding de naamsbekendheid wat willen uitbreiden. Het hoogste jeugdteam van de voetbalvereniging HVO wist zo'n sponsor binnen te halen, die voor een gehele nieuwe outfit zorgde. Westland Agro Service uit Hoek van Holland inspireer de de Vlaardingse ploeg zo goed, dat het team een gedeelde eerste plaats in neemt op de ranglijst. Feyenoord en Excelsior winnen pupillen-toernooi van Fortuna VLAARDINGEN— Het pu pillen-toernooi van voetbalvere niging Fortuna kende vorige week twee sterke winnaars. Bij de E-pupillen ging de eindover winning naar het Rotterdamse Excelsior, terwijl bij de D-pupil- len de winst ging naar Feye noord. „De wisselbeker ging naar Feyenoord, doordat de teams uit de E- en D-pupillen- poules de meeste punten hadden gescoord", zegt een tevreden Rik Bouman van de toernooi-com- missie van Fortuna. „Organisatorisch is alles vlekke loos verlopen", gaat Rik Bou man verder. „Het weer werkte goed mee en de sfeer was uitste kend. Plezierig was ook te con stateren dat de twee nieuwe ploegen, Helmondia en Wage- ningen, zich uitstekend thuis voelden op ons toernooi. Er zijn dan ook al meteen contacten ge legd om deze ploegen ook vol gend jaar weer op ons toernooi te laten uitkomen". Naast Excelsior en Feyenoord en de twee debutanten Helmon dia en Wageningen deden verder nog mee ploegen van Zwart- Wit-28, Volendam en natuurlijk Fortuna zelf. Het pupillen-toer nooi dat beter bekend staat als het 'Leo de Haas-toernooi', staat in deze regio hoog aange schreven. „Een aantal clubs heb ben we al moeten afwijzen voor dit toernooi", zegt Rik Bouman. Naast de ere-prijzen voor de winnaars was er ook een sporti viteitsprijs en deze ging naar Wageningen. „Door de scheids rechters wordt deze ploeg aange wezen en iedereen was het uit eindelijk met deze beslissing eens". Trots De toernooi-commissie bij For tuna kan op een grote medewer king uit de club rekenen. „Niet minder dan veertig Fortuna- mensen staan klaar om het toer nooi zonder problemen te laten verlopen en daar zijn wij toch wel trots op", aldus Rik Bou man, die samen met André de Haas alweer aan de voorberei dingen gaat beginnen voor het volgende toernooi, dat volgend jaar april op het programma staat aan de Marathon weg. „Dat is ons jaarlijks F-pupillen- toernooi, waaraan zo'n twintig clubs gaan meedoen en ook dat zal een hele happening worden". Fortuna heeft verder uitnodigin gen ontvangen om met een jeugdteam deel te nemen aan di verse toernooien in het land. „Je kunt merken dat Fortuna in de vaderlandse voetbalwereld nog een bekende klank heeft. Wij worden graag uitgenodigd bij nationaal bekende ploegen als TOP, RBC, VW, Eindhoven, Den Bosch en ADO". Deze belangstelling past uitste kend in het jeugdplan, dat For tuna onder leiding van Wim Mulder heet opgezet. „Wij wil len op deze manier onze jeugd kennis laten maken met de Ne derlandse voetbaltop om op die manier de nodige ervaring op te doen", besluit Rik Bouman. HSC moeizaam periodekampioen VLAARDINGEN Het eerste succes voor een Vlaardingse voetbalclub in deze competitie is binnen. Door een moeizaam be reikte 4-2 overwinning op Zin- kwegse Boys behaalde HSC (za terdag) het periodekampioen schap, wat aan het einde van het seizoen recht kan geven op deel name aan de na-competitie met als inzet promotie naar de vierde klasse van de KNVB. HSC lijkt echter op weg om via een kampioenschap die promo tie al af te dwingen. De wedstrijd in het Nieuwlantpark tegen hekkesluiter Zinkwegse Boys le verde niet het spectakel op wat was verwacht. Heel moeizaam speelde HSC en het was te dan ken aan het inzicht van Ron Berveling, die viermaal scoorde, dat HSC uiteindelijk toch de winst wist te pakken. „We hebben een slechte wed strijd gespeeld, die we snel moe ten vergeten. Belangrijk is dat we twee punten én de periodeti- tel hebben gepakt", zegt trainer Cees Dubbeld na afloop. „De ploeg heeft niet aan klantenbin ding gedaan, misschien was de druk om nu te presteren wel te groot", aldus de HSC-trainer. Een succes boekte ook HVO, dat in beker-competitie zegevier de over Den Hoorn met 3-2. DVO moest het in het duel tegen Voorwaarts laten aankomen op strafschoppen na een 1-1 stand. Voorwaarts nam de strafschop pen beter dan de Vlaardingse ploeg en plaatste zich zodoende een ronde verder. De overige wedstrijden in de beker-competi tie werden afgelopen weekeinde afgelast. Eerder dit seizoen was het parcours in de Broekpolder nog goed heloophaar. Afgelopen zondag was dat door de vele regenval niet mogelijk Een spelmoment uit de schoolwaterpolo wedstrijd tussen 't Ambacht en Jan Ligt hart.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5