Herboren Excelsior'20 zorgt voor waar doelpuntenfestijn SPORT Michel de Maat wint op z'n sloffen Éiiiiii Rijnmond drukt Odulphus nog dieper in de zorgen Hermes haakt af DE HAVENLOODS HSC haalt fors uit Richard van der Meer trefzekerder dan broer Marcel J |l|p in -wfiV - •*- techniek lifSBSXÜ met het KODAK Photo CD systeem DINSDAG 3 NOVEMBER 1992 Kwelgeest voor PPSC SCHIEDAM PPSC is er za terdag niet in geslaagd om tegen favoriet Strijen voor een stunt te zorgen. Al in de eerste helft liep de zaterdag-derdeklasser tegen een flinke achterstand aan waar in de tweede helft nauwelijks nog iets te doen viel. De grote kwelgeest voor de voet balploeg uit sportpark Thurlede was Strijen-aanvaller en top schutter Rini van Trigt. Hij zorgde voor de openingstreffer en voegde er niet veel later num mer twee aan toe. Bill Tukker tekende daarna voor 3-0. Na de rust kon PPSC nog wel iets terug doen al waar het daar in eerste instantie bij geholpen door Strijen-speler Bert Luiker die in eigen doel mikte. Pas toen Van Trigt zijn ploeg op 4-1 had gebracht viel er een echte Schie- damse treffer te noteren. Het was Erik Kolmeijer die de eer redde. Snookertoernooi De Griffioen VLAARDINGEN- Snooker- vereniging 'De Griffioen' orga niseert in het weekeinde van 7 en 8 en 13 en 14 november het inmiddels vierde Nieuwe Water weg Snookertoernooi. Het Nieuwe Waterwegtoernooi is een open toernooi en wordt gespeeld volgens een knock-out systeem (best of tree frames), met uitzondering van de finale, die op zondag 14 november wordt gespeeld volgens een best of five-competitie. Het snookertoernooi wordt ge speeld in het biljart- en snooker paleis aan de le van Leijden Gaelstraat. VLAARDINGEN— Na het behalen van de periodekam pioenschap zette HCS ook Oude Maas aan de dijk. De zaterdag- ploeg won met 3-0 en gaat nog steeds fier aan kop in de hoofd klasse. HV moest een gevoelig verlies incasseren tegen RWH, 1-0, waardoor de Holy-ploeg weg zakt op de ranglijst. Zwalu wen deed het uitstekend door koploper Monster op 1 -1 te hou den. De Vlaardingers blijven zo doende in kopgroep. Deltasport had geen moeite met hekkeslui- ter SSS. De Broekpolderploeg won met 3-0, terwijl TSB goede zaken deed, door OFB met 1-0 van zich af te houden. In de zondag-competitie gaat het niet goed met Fortuna. De ploeg van trainer Hans Buiten dijk blijft ook na het verlies te gen RKAVV 2-0, op de laatste plaats staan in de tweede klasse. VFC deed het uitstekend door koploper SSW aan de Sportlaan op 0-0 te houden. Overigens moest deze wedstrijd enige tijd worden gestaakt, omdat de scheidsrechter een blessure op liep en voor een vervanger ge zorgd moest worden. De semi- derby tussen RKWIK en MSV eindigde in het voordeel van de Maassluise ploeg, 2-3. HSC haalde fors uit tegen Poortugaal. De Nieuwlantploeg won met 8-3 en komt zodoende steeds meer in de buurt van koploper Bloem hof. Gasttraining Rob Barel SCHIEDAM - De bekende tri- athleet Rob Barel komt van avond naar Schiedam om een bij Triathlon Vereniging Rijnmond een gasttraining te verzorgen. Barel, triathleet van het eerste uur, heeft inmiddels zo'n 100 overwinningen behaald in het binnen- en buitenland. Aan de training die om 19.45 uur begint, kan door iedereen die belangstelling heeft in de tri- athlonsport, worden deelgeno men. Tijdens de training en na afloop is er gelegenheid om vra gen te stellen aan de gasttrainer. De training speelt zich af in en rond het Harga-park in Schie dam. Het startpunt is bij de wie lerbaan aan de Olympiaweg. Voor meer informatie over Tri athlon Vereniging Rijnmond kan men bellen naar 010- 4705393. Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, telefoon 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worded naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan sportmedewerker Peter Spek, te lefoon 4352615. Men kan ons ook per fax bereiken nummer 600205. SCHIEDAM De heren vol leyballers van Rijnmond lijken (voorlopig?) uit het wak te zijn gekropen waar ze na het begin van de nog prille competitie in waren gekropen. Althans, deze conclusie lijkt rechtvaardigd na de simpele overwinning op het arme Odulphus. Via een 'dood gewone' driesetter drukten de 'pupillen' van coach John Groen Odulphus nog dieper in de zor gen (onderaan met 0 punten) maar voegden er zelf drie aan toe. Met een gemiddelde van een punt (5 uit 5) staat de ploeg in de middenmoot en kijkt weer, zij het voorzichtig, omhoog. Tegen Odulphus was er, zoals gewoonlijk, in de eerste set niets aan de hand. Het leek inder daad, zoals een attente toe schouwer opmerkte, 'net een trainingspartijtje'. Binnen 15 mi nuten liepen de paars-groenen uit naar 15-6 en haalden zo, zon der ooit in de problemen te zijn geweest, de eerste set binnen. Bij het begin van de tweede set liep het echter niet zo gesmeerd. Odulphus stelde zich beter in op de middelaanval van Rijnmond en doordat ook de scoringsdrift van Karl Schot even stokte, stond het in een mum van tijd 1- 4. Vol ongeloof moest ook John Groen toe zien hoe de organisa tie in verdedigend opzicht hele maal weg viel. De time-out van de Rijnmond- coach kwam, zeker achteraf ge zien, precies op tijd. Na alle neu zen weer in de goede richting te hebben gezet, wanneer er plots weer wel het overleg, een goed lopende aanval en een sluitende verdediging te bewonderen. Karl Schot, zaterdag opnieuw de ge vaarlijkste aanvaller, sloeg zijn ploeg keihard naar een comfor tabele voorsprong: 11-5. Odul phus probeerde het nog wel, kwam zelfs terug tot 11-8 maar daarna was het gedaan met het verzet: 15-8. De derde set was slechts een formaliteit. Dat Odulphus hierin nog 9 punten scoorde mag een klein wonder lijken aangezien ze de hoop op een goede afloop allang hadden op gegeven. Met een gerust hart kon John Groen zijn routinier Rob Wassenaar naar de kant halen oijn zo diens geblesseerde knie rust te gunnen. Zijn vervanger Arjen van Trigt mocht zelfs het genoegen proe ven om het laatste punt binnen te slaan: 15-9. Na afloop was John Groen, wat de toekomst betreft, hoopvol ge stemd. „Ik heb het al vaker ge zegd: als we willen kunnen we echt goed volleyballen. Alleen is het nu nog allemaal te lief, te netjes. Je moet met een uitstra- i 'doodgewone' driesetter. ling van 'die pot wil ik winnen' het veld in gaan. Die mis ik nog steeds bij een aantal spelers. Maar we zijn op de goede weg al is het ijs waar we nu op lopen nog steeds erg dun. Een klein scheurtje en we zitten weer in het wak." Voor Rijnmond is het te hopen dat het blijft vriezen. SMC kijkt ver vooruit SCHIEDAM Het eerste deel van de competitie zit er nog niet eens op of fusieclub SMC heeft al een groot deel van de oefen campagne voor het volgend sei zoen op poten gezet. De serie oefenwedstrijden in de voorbereiding op seizoen 1993- 1994 begint op 8 augustus op eigen terrein tegen Neptunus. Daarna volgen op 10, 12 en 14 augustus de duels om het Schie- damse voetbalkampioenschap, op 24 augustus de eerste ronde van de KNVB-beker en op 29 augustus het vriendschappelijke duel tegen Rood-Wit. Óp 31; augustus vindt het eventuele ver volg van het KNVB-bekertoer- nooi plaats en op zondag 5 sep tember staat de eerste competi tiewedstrijd op het programma. Voor de komende winterstop heeft SMC ook een aantal wed strijden in het verschiet. Op 3 januari speelt de Thurledeclub om 14.00 uur thuis tegen VFC. op 6 januari thuis tegen Neptu nus (19.00 uur) en 12 januari op Thurlede tegen Zwerver (20.30 uur). SCHIEDAM De door coach Ed van der Roer in het eerste elftal van'Excelsior'20 aangebrachte veranderingen hebben zondag in het thuis duel tegen WCR voor het (brood)nodige succes gezorgd. De aanvallend ingestelde zwart-witte formatie zorgde voor een waar doelpuntenfes tijn al hielp de eigen defensie daar aardig aan mee. Met een 5-3 overwinning kon er einde lijk weer eens gelachen wor den op Thurlede en nestelde de vierdeklasser zich in de middenmoot. De gewijzigde opstelling zorgde afgelopen dagen voor de nodige commotie in Excelior-kringen. Marco Klein, Frank Holiërhoek en Daniel Bakboord werden slachtoffer van de negatieve re sultaten die in de voorbije weken werden geboekt. Klein en Ho liërhoek pikten dat niet en wil den niet als schuldige worden aangewezen. Uit onvrede met de door Van der Roer doorgevoer de veranderingen weigerde het tweetal genoegen te nemen met een plaats op het reservebankje en gaven te kennen alleen nog maar in het tweede elftal te wil len spelen. Bakboord stelde zich iets coulanter op en fungeerde zondag wel als wissel. IffM*! lIBIWü sV - r Met een 5-3 overwinning kon er op Thurlede gelachen worden Richard van der Meer was één van de spelers die zich ten koste van het gedegradeerde drietal op een plekje in de. basis kon ver heugen. De aanvaller kwam las herboren voor de dag en had een groot aandeel in de overwinning die pas laat in de tweede helft gestalte kreeg. In de openingsfa se kwamen de gastheren goed voor de dag. In de derde minuut liet Van der Meer voor de eerste maal gelden. Nadat de goed doorgebroken Jaimie Eikmans, een nieuw gezicht in het vlagge- schip, op de uitkomende doel man stuitte meldde Van der Meer zich bij de rebound en knalde 1-0 binnen. Niet veel later was het wederom raak. Met een slim pasje bracht Collin van der Heiden Oscar Biesheuvel in stelling waarop de spits nummer twee in de touwen joeg. Vijf minuten later kreeg Excel sior'20 een domper te verwerken toen Robert Jagt (de derde nieu weling) handsbal maakte en doelman Bunte op de strafschop geen antwoord had. Van der Meer kreeg in de eerste helft nog een ideale mogelijkheid om de marge te verruimen toen hij op maat werd bediend door links buiten Mario Biervliet. Van der Meer kopte echter hopeloos over. Biesheuvel ging iets handi ger met de kansen om en teken de voor 3-1. Verprutst De wedstrijd had definitief be slist kunnen worden toen Bies heuvel in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Laatste man Marcel van der Meer meld de zich voor de elf-metertrap maar verprutste het buitenkans je waardoor WCR weer moed kreeg. Op inzet trachtte de Rhoonse ploeg wat terug te dpen en daar slaagde het in de tweede helft nog in ook. Door een fout van Jagt had doelman Bünte weder om het nakijken waarna WCR ook nog eens op gelijke hoogte kwam. Prompt nam Van der Roer maatregelen door Jagt en Van der Heiden te wisselen en niet zonder resultaat. Na een scrimmage voor het doel van WCR toonde Richard van der Meer zijn capaciteiten door uit een bijna onmogelijke hoek voor 4-3 te zorgen. Waar WCR als nog een puntje uit het vuur trachtte te slepen trok Oscar Biesheuvel vlak voor tijd een streep door de rekening. Nadat hij onrechtmatig was afgestopt nam hij zelf de strafschop en bepaalde daarmee de eindstand. door PETER SPEK VLAARDINGEN Op z'n sloffen won Michel de Maat de derde Geul-Techniekloop afgelopen zaterdagmiddag bij de atletiekvereniging Eortuna. Het jaarlijkse loopevenement over een afstand van precies 15 kilometer komt steeds meer in de belangstelling te staan van wedstrijd- en pres tatielopers. Niet minder dan 286 deelnemers stonden aan de start op de atletiekbaan aan de Marnixlaan, een abso luut record voor een wegwed strijd van Fortuna. En dat ook Michel de Maat, de be kende Vlaardingse marathon loper de race won, maakte het succes voor Fortuna com pleet. Michel de Maat verliet met Do- mien Brandsma van de atletiek vereniging Waterweg als eerste het atletiek-complex aan de Marnixlaan om ook ruim 48 mi nuten later weer in dezelfde volgorde op de baan terug te komen. Het verschil aan de meet tussen de Vlaardinger en Maas- sluizer bedroeg slechts één se conde. „Ik ben op deze 15 kilometer niet voluit gegaan", was de eer ste reactie van Michel de Maat. „Ik wilde Domien Brandsma aan een goede tijd helpen op deze afstand en dat kon ik alleen maar doen, door bij hem in de buurt te blijven", was de uitleg van de Vlaardinger. „Alleen wil de ik niet dat hij uiteindelijk ook met de overwinning zou gaan strijken. Daarom heb ik het tem po in het laatste gedeelte van de race wat opgevoerd, maar ik raakte Domien Brandsma niet kwijt. Toen werd het nog span nend, omdat we geen afspraken hadden gemaakt wie deze wed strijd uiteindelijk mocht winnen. Door goed uit te kijken op het laatste gedeelte en het tempo hoog te houden wist ik Domien achter me te houden", was de uitleg van de Fortuna-atleet, die hiermee niet alleen de eindover winning binnenhaalde, maar ook clubkampioen werd op deze afstand. Voor Michel de Maat, die vorige week in Luxemburg zijn laatste marathon van dit jaar liep, maar na 15 kilometer moest uitstap pen, begint na deze Geul-Tech niekloop een betrekkelijke pe riode van rust. „Ik ga me wat concentreren op het lopen van crossen, heel ontspannen om daarna langzaam weer met de voorbereidingen te beginnen aan de marathons van volgend jaar. De eerste staat dan in april/mei op het programma", aldus Mi chel de Maat, die nog niet weet of die eerste marathon in Maas sluis of in Rotterdam wordt ge lopen. Concurrentie Michel de Maat en Domien Brandsma hadden geen enkele concurrentie op deze 15 kilome ter. Ruim een minuut achter dit tweetal kwam Rotterdammer Gonzales binnen. De tweede Fortuna-atleet liet zich op een achtste plaats zien. Wim de Ko ning noteerde een tijd van 50 minuten en 34 seconden. Wedstrijdleider Aad Davidse was na afloop uitstekend te spre ken over het verloop van dit evenement. „Na de teleurstelling van de afgelasting van de Broek- wegwedstrijd over 15 kilometer poldercross een week geleden, maakte deze 15 kilometer alles weer goed. Je steekt heel wat vrije tijd in de organisatie en als zo'n evenement dan op het laat ste moment moet worden afge last is dat een grote teleurstel ling, daarom is het nu zo plezie rig om te constateren, dat ieder een tevreden naar huis is ge gaan", aldus Aad Davidse, die nog geen verklaring kon geven voor het feit, dat er ruim hon derd deelnemers meer aan de start verschenen dan vorig jaar. „Misschien heeft het te maken met het feit, dat we geen concur rentie hadden van andere lopen in deze regio, maar het kan ook zijn dat wij de lopers een uitste kend parcours kunnen aanbie den, met aan de start en finish alle faciliteiten die een loper ver langt", zegt Davidse. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Thea van Koppen die de 15 kilometer aflegde in de tijd van 1 uur en 35 seconden. De volgende prestatieloop staat op 19 december op het programma. Dan wordt de inmiddels beken de NVC-loop gehouden, die Fortuna in samenwerking met deze krant organiseert. Uitslagen Uitslagen: Mannen le Michel de Maat-Fortuna 48 minuten 17 se conden, 2e Domien Brandsma- A.V. Waterweg 48 minuten 18 seconden, 3e John Gonzales PAC 19 minuten 27 seconden, 4e Christ Chabot Spirit Breda 49 minuten 50 seconden, 5e Henri Havinga A.V. Sparta Den Haag 50 minuten, 6e Zeger de Ruyter Sprint Breda 50 minuten, 6 se conden, 7e Walter C.B. de Smet Haag Atletiek 50 minuten 21 seconden, 8e Wim de Koning Fortuna 50 minuten 34 secon den, 9e Johan Kijne ROVS Shell 50 minuten 42 seconden en 10e Han v.d. Weck A.V. Waterweg 50 minuten 53 seconden. Vrouwen: le Thea van Koppen Olympus'70 Naaldwijk 1 uur 35 seconden, 2e Astrid Krats RRA 1 uur 1 minuut, 36 seconden, 3e Ellen den Broeder, RRA 1 uur, 3 minuten en 11 seconden, 4e Pe tra van Marrewijk Olympus'70 1 uur 3 minuten 47 seconden. SCHIEDAM- Hermes DVS lijkt voorlopig te zijn afgehaakt in de race om een van de boven ste plaatsen. Zondag werd er in een waar doelpuntenfestival ver loren van middenmotor HMSH en de Hargabewoners verspeel den zo een unieke kans om de koppositie te pakken. Het had er alle schijn van dat Hermes over de Hagenaars heen zou lopen. Binnen drie minuten stond het al 1-0 via Hans Droge, die een verdedigingsfout keihard binnen schoot. Nog geen minuut later ontstond er een bijn ieden- tieke situatie. Danny van der Krogt, vorige week nog trefze ker, mocht alleen op doelman Buvelot af gaan, omspeelde die ook maar werd gevloerd. Heel Hermes dacht aan een pe nalty, alleen scheidsrechter Van Woerkom zag in de val van. Van der Krogt een 'tuimeling' en be strafte hem met geel (z'n derde). Omdat ook andere ideale kansen niet werden afgemaakt - Droge, Grimmius en Van der Krogt ver schenen meerdere malen oog in oog met de HMSH doelman - kwam de ploeg van oud-Hermes trainer Simon van Vliet terug in de wedstrijd en scoorden na een dekkingsfout ook de gelijkma ker. De tweede helft had een spekta- kulair verloop. Maar Hermes kon een tot drie keer toe verwor ven voorsprong niet verdedigen al had het daarbij de pech dat Van Woerkom een negatieve hoofdrol opeiste. Eerst weigerde hij de bal op de stip te leggen na een 'duik' van Hans Droge, maar bij een 3-2 voorsprong wees hij na een val van invaller Verschelden wel gedecideerd naar de elf meter. Het was jammer dat de voor sprong zo verloren ging maar Hermes had het aan zich zelf te wijten. De 2-1 van Edwin Haze- broek was opnieuw schitterend en ook de 3-2 van Droge mocht er zijn maar wie de kansen niet afmaakt krijgt daar ook onher roepelijk de rekening voor ge presenteerd. Dat gebeurde dan ook zo'n tien minuten voor tijd en over die klap kwam Hermes niet meer heen. Vanaf nu bekijkt u al uw favoriete foto's haarscherp en met briljante kleuren op uw TV. Met de nieuwe KODAK Photo CD-speler, die uiteraard ook gewone audio-CD's kan afspelen. Gewoon fotograferen met een kleinbeeldcamera. Uw beste foto's zetten wij voor u op een Photo CD. En met behulp van de af standbediening maakt u een prachtige TV fotoshow. KODAK PHOTO CD. UW FOTO'S NU MACHTIG IN BEELD GEBRACHT. Kom snel bij ons binnen uitgebreide demonstratie FOTO FILM VIDEO VAN DER WAAL SPELER V.D. WEEK Leonard van Utrecht In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1 Leonard van Utrecht Excelsior 2. Errol Refos Feyenoord 4. John Metgod Feyenoord 5. Ton Pronk Excelsior 6. Ron van den Ber Sparta John Veldman Sparta 9. Ed Ridderhof' 10. John de Wolf Feyenoord 6.38 John Schuurtiuizen Sparta 6.38 12. Gaston Taument Feyenoord 6.33 13. RobWitschge Feyenoord Ruud Heus Feyenoord 6.20 17. Arnold Scholten Feyenoord 6.17 18. Peter Bosz Feyenoord 6.14 Henk Fraser Feyenoord 6.14 20. Mike Snoei Sparta6.11 KEEPERSKLASSEMENT 1Edward Metgod Sparta 2. Ed de Goey Feyenoord reyenooro 3. Oscar Moens Excelsior 4. Joop Hiele Dordrecht '90 TOPSCORER Jozsef Kiprich 2. Leonard van Utrecht 3. Gaston Taument - 4 doelpunter

De Havenloods | 1992 | | pagina 5